Tři námořníci Gabey, Chip a Ozzie mají přesně jeden den volna v New Yorku, než se zase budou muset hlásit na palubě své lodi. A oněch čtyřiadvacet hodin si chtějí pořádně užít! Zamýšlejí navštívit tady a tohle a tamto, ale hlavně se seznamovat s dámskou částí obyvatelstva báječného New Yorku a protančit pak s nimi celý večer. Jejich plány se však zkomplikují, když se Gabey na první pohled zamiluje do plakátu Miss "Turniket" Ivy Smith a rozhodne se ji v obrovském městě nalézt. (dopitak)

Mol

Boys, the town is yours. Hildy byla teda pěkně nadržená mrška a hned chtěla Sinatru ojet. Muzikály moc nesjíždím, ale tenhle byl moc roztomilej. ()

Babous

Laškovité, veselé a plné sexuálních dvojsmyslů. Sympatičtí námořníci a sexy slečny (zvláště ta tmavovlasá vědkyně). Opravdu jsem se u toho bavil, i když na konci mě nebavila desetiminutová baletní sekvence. ()

Billie777

Sakra, proč u nás není soutěž Miss Metro? Film je sympatický a vtipný, nejméně se mi líbila nadržená taxikářka, ikdyž její chování vlastně dost chápu. :-) ()

Rozjimatel

"Getting involved is so... so... involving."     Ozajstná muzikálová klasika, ktorá historicky prvý raz vyšla z filmových ateliérov von do ulíc. Je akousi predzvesťou skvelého muzikálu Zpívání v dešti (1952), hoci do jeho vycibrenosti má ešte ďaleko. "On the Town" je detsky rozjarený a naivný, s dosť banálnym príbehom a s takým trochu nasilu humorom, s neustále prítomným sexuálnym podtónom ("You look exactly like this Pithecanthropus Erectus."). Kvalita hudby mierne kolíše (vynikajú skladby od Leonarda Bernsteina a asi najlepšia pieseň "Prehistoric Man"), tanečná choreografia vyzerá veľmi slušne. Trochu škoda toho patetického konca. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "Now, look, lady, I hardly know you. I've only got one day in town. I want to see the famous landmarks of the city." "Stick with me, kid. I'll show you plenty."  ()

Alf

no, nejdřív jsem mysle, že to bude konečně trochu slabší kousek, ale pak mě nával nápadů a humoru zase přemohl... ()

Mikino00

Veselý hravý muzikál s chytlavou ústřední písní, sympatickým obsazením a naprosto ztřeštěným dějem, který se doslova neustále přesouvá po celém New yorku. Klasický muzikál ovšem v druhé polovině postrádá silnější děj. ()

Klajnik

Nepříliš zajímavý film. Jednoduché postavy skotačí po New Yorku a občas divákovi zazpívají a zatančí.  Obsahově je to však celé bezpředmětné a hudební čísla fakt nejsou okouzlující. Zdaleka to není tak kvalitní jako Kellyho a Donenovo o tři roky mladší Zpívání v Dešti. ___Vlastně se mi líbily jen dva momenty: Ten, kdy se ti tři šašci vylodí a komicky provolávají slávu New Yorku. Dále pak hudební číslo v muzeu - nikoli však toliko kvůli krásné Ann Miller, nýbrž pro obsah textu písně její postavy, antropoložky, která pěje ódy na primitivního muže a načež si všichni ti Hollywoodští bělásci začnou oblékat Indiánské čelenky a tlouci do bubnů, což by dnes již bylo odstřeleno jako necitlivá kulturní apropriace nebo pokrytecký výsměch jiným kulturám. Metaironika mého formátu to však právě pro tyto důvody velmi rozesmálo a považuji tuto pasáž za nejpozoruhodnější moment filmu, který je jinak poměrně debilní a nezáživný. ()

JimiH

Muzikálová prohlídka pamětihodnostmi New Yorku při které dojde tradičně k seznámení i s jinými krásami velkoměsta. Gene Kelly je výborný, Sinatra slušný a dámy se také nemají za co stydět. Hudba je taky skvělá, i když s výjimkou dvou písní se o žádné "hymnusy" nejedná, což však není na škodu. ()

Johny_MH

Mohl to být jeden z nejlepších muzikálů, kdyby studio povolilo všechna hudební čísla napsaná Bernstainem. Díky tomu bychom se mohli dívat na film, který paroduje muzikály obsahově i hudebně. Škoda. ()

SeldomSeen

Poněkud opomíjený kousek, patrně i zásluhou vesměs zapomenutelných písní, který ovšem v Kellyho portfoliu těsně předchází jeho vrcholné kousky z let 51-52 - a jeho kvalita tomu odpovídá. Dnes zaujme asi hlavně svou uvolněnou (a to především morálně - vzhledem k datu vzniku místy téměř až šokující) atmosférou a využitím lokací (údajně první muzikál, který takto "vylezl ze studií"): zase o jeden kinematografický důvod navíc, proč prostě musím Velké jablko jednou navštívit - a pokud možno, dát si s někým schůzku na vrcholu Empire State Building (i když mám tušení, že ve skutečnosti člověk tak snadno a lehce jako v tomto filmu k půvabné newyorčance nepřijde...) P.S. A jelikož ze souboru dat n=3 už lze cosi (velmi opatrně) vyvozovat, troufnu si postulovat hypotézu, že film, ve kterém se zřítí pracně zrekonstruovaná kostra dinosaura, má něco do sebe... :) ()