Chapadla

• Nový Zéland

• Kanada

Horor / Thriller / Sci-Fi

Itálie / USA, 1977, 102 min

Příběh se odehrává v přímořském městečku, kde se z ničeho nic začnou ztrácet lidé, kteří jsou v blízkosti vody, nebo přímo na moři. Podobně jako tomu bylo například i v Čelistech příchod monstra na scénu ohlašuje mrazivá hudba. Nejen tento prvek si Tentacoli vypůjčili od svého kolegy. Chobotnice vypadá pod vodou celkem pěkně udělaná a vražedné scény jsou do jisté míry slušně natočené. Bohužel jakmile se vynoří hlava nad hladinu, tak je to katastrofa. Režisér se rozhodně z ničím nepáral a tak zde zařve mimo jiné i úplné novorozeně. 65%(12.1.2011)

• kaylin

„Chapadla“ jsou prostě produktem filmové komerce, kdy se za každou cenu musí využít potenciál, který je reprezentován nějakým trendem. Tady se to prostě nepovedlo a místy máte pocit, že se díváte na něco, co je naprosto režisérsky nezvládnuté. Dlouhé scény na přístaviště rozhodně nedovedou evokovat klid před bouří a je to opravdu jen nuda, která jako kdyby s filmem ani neměla pořádně souviset.(16.5.2015)

Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, Chapadlům se nedá upřít dost zajímavý přístup ve vyprávění příběhu a řešení některých scén... Je to sice subžánrová vykrádačka a samotná chobotnice je na obrazovce opravdu tristní kombinací detailů živého zvířete, pár gumových chapadel se kterýma někdo plácá do vody a nebo prostě jen cákající vody, ale relativně nápaditý přístup z toho udělal vcelku koukatelnou jednohubku.(17.10.2014)

Na dobu vzniku natočeno celkem dobře. Film má i slušnou atmosféru a kvalitní herecké obsazení, ale to je asi tak vše, co se dá pochválit. Je to strašně hloupé, zdlouhavé, často nudné a nehodící se hudba vše jen podtrhuje. Další film, který se v polovině 70. let chtěl svézt na úspěšné vlně nedostižných Čelistí.(26.7.2014)

Solidně zpracovaný předchůdce Krakatice z roku 1996. Film má jistě dobrou atmosféru,už svým stářím na mě dýchá tak zvláštně,chobotnice je pěkná ale její silné útoky se mi však zdály trochu přehnané. Najdeme tu nudnější místa,ale u mě to nebylo zas tak velkým mínusem. Po Čelistích přišla Itálie se svým mořským terorem,který nedopadl nejhůře. Hudba byla skvělá,ale hudebník dělal i hudbu ke dvojce pirani a dělal to i samý režisér a hudba byla si hodně podobná. Ale skvělá. Přesto dávám čtyři,už za svojí nápaditost.(23.11.2009)