Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

DavidS.

Film o různých podobách smutku a zoufalství tváří v tvář oznámení o ztrátě těch nejbližších se všemi ingrediencemi, které byste od podobného tématu očekávali - patos, rozjitřené emoce, životní pravdy, veterán s problémem zařadit se zpátky do společnosti, traumata...Jenže po nějaké třetí návštěvě pozůstalých a opakujících se chlapských řečí se film začne motat v kruhu a začne se opakovat...A "vztah", který Will naváže s Olívií je příliš nereálný. A nejen on...Taking Chance s Kevinem Baconem, který se dotýkal podobného tématu mě oslovil mnohem více... ()

leon_id

Velmi zajimave tema, z ktereho slo podle meho nazoru vytriskat mnohem vic. Psychologicke drama si predstavuju precejenom trosku jinak. Vsichni ustredni predstavitele zahrali presvedcive, ale jejich postavy se chovaji tak iracionalne, ze by tomuhle pribehu neuverily ani malinke vnoucata veteranu. Urcite potesil muj velky oblibenec Buscemi, mozna bych pro nej ocenil malinko vetsi prostor, ktery by si jiste zaslouzil. Na rezijni debut to nebylo ovsem vubec spatne, proto davam slabsi 4 * za velmi prijemne obsazeni a neotrely scenar, ktery ovsem utrpel nekolik der v akci. ()

Tjaden

Drama zabývající se touto tematikou (s místem vzniku v USA) ve mně před projekcí vzbuzovalo očekávání notné dávky patosu a amerického patriotismu. Byl jsem proto mile překvapen, když se tato očekávání nenaplnila. Dvojici hrdinů jsem jejich práci skutečně nezáviděl. Bohužel od chvíle, kdy se jeden z nich začne motat okolo jedné z pozůstalých, filmu dojde dech a já se nehorázně těšil na konec. Woody Harrelson se mi ve své roli opět líbil, zato Ben Foster mi přišel celkem nesympatický. Rozhodně se jedná o kvalitní film, který zkoumá válku z neokoukaného pohledu, jen se dal natočit s trochu větším spádem. ()

!Borec!

Film pouze plyne, plyne a plyne. Nejde na povrch, ale ani do hloubky, drží si jednu určitou hladinu a to je velká škoda, protože téma je samo o sobě zajímavé a citlivé. Navíc Woody vypadá v tom knírku lehce komicky a vůbec nepůsobí dojmem tvrďáka, naopak na mě působí jako greenhorn oproti Fosterovi. ()

Orthank

Od začiatku slušne budovaná dráma stojí na bravúrnych výkonoch Harelsona a Fostera a na vývoji ich vzájomného vzťahu založeného vyslovene na svojsky vlastnej komunikácii medzi dvoma vojnovými hrdinami. Mimo hudobného doprovodu a zauzleného deja číha číra pravda a šialenosť z práce posla smrti. Toto je podstata tohto filmu. Tento rok akoby sa s nimi "vrece roztrhlo"( Posledná cesta, The Hurt Locker....), no až teraz sa to skutočne podarilo. Je síce pravdou , že na Woodym som sa smial dokonca aj vtedy, keď sa v závere filmu rozplakal, no myslím, že to tak proste malo byť. Jeho herecký štýl ho už od podstaty predurčuje na osudovú postavu vážneho životom poznačeného absurdistu ala Zombieland. Napočudovanie dokonca i tu funguje tento fakt dokonale, a s Fosterom tvoria niečo ako "buddymovie" dvojicu, ktorá sa do záveru rozrastie viac, ako by bolo pre danú situáciu vhodné. Nevadí. Záver už napokon trošku uchádza zo zabehnutej silne dramatickej pol druha hodiny, ale ako odľahčovák, po sérii dosti silných citových reakcií pozostalých, ktoré na nás tvorcovia s počiatku chŕlia jeden za druhým, tá ostatná časť určite zabodovala. Prirodzene len za zvuku reálných ľudských vonkajších ale i vnútorných ruchov sa hrá na poctu vojakom a zamyslenie nad utrpením nie len padlých, či príbuzných, ale najmä tých, ktorí tie neblahé správy musia tým pravým doručiť. A to minimálne stojí za pozornosť.... ()

ruhebitte2010

Herecký koncert Bena Fostera a Woodyho Harrelsona. Film svým způsobem o ničem a o všem. Typická nezávislá produkce, ovšem v tomto případě velmi originální . ()

Hanys_

Netradiční téma, výborní herci a máme tady další parádní nezávislák. Tu práci jsem jim fakt nezáviděl...7/10 ()

DannyBoy80

68%. Hodně za perfektní výkon Woodyho Harrelsona. Jinak je to takové nemastné neslané. Začátek dobrý, prostředek docela nudný, pak je to zas ok, nakonec docela křečovité vyznání pocitů z války. Chtělo to nějaký silnější impuls. Charakter hlavního hrdiny je téměř cel film jakoby nedotčený šíleným masakrem, který zažil. ()

Hyb_rid

Dalo by se říct, že to byl film téměř o ničem a nebyla by to ani urážka, protože film z hlavy hodně rychle zmizí a nevzpomenete si na žádný výraznější moment. A ačkoli mne dojemné scény nechávaly chladným, tak musím uznat, že Foster a Harrelson to zahráli bravurně a jedná se zase jednou konečně o neokoukané téma. Sice bych si to podruhé už nejspíš nepustil, ale bezprostřední pocit po shlédnutí byl víc než dobrý. 70% ()

Abiosis

*POSLOVIA SMRTI* Hrôzy vojny podané sprostredkovane cez prácu poslov a reakcií pozostalých zapôsobia rovnako silno (a možno oveľa silnejšie), ako priamy pohľad na bojisko. Film veľmi smutný a uplakaný a najmä pri scénach, kedy dochádza k oznamovaniu smutných skutočností tým najbližším, je ťažké nechať oko suché. Film bez čo i len náznaku oslobodzujúceho úsmevu na tvári ktorejkoľvek postavy. Ponurá atmosféra sa nesie celým príbehom a nedá sa jej uniknúť ani po dopozeraní, rezonuje vo vás a núti vás si v hlave práve pozreté prehrávať znova a znova. Mdlá postava Olívie nedáva Samanthe Morton príliš priestoru na preukázanie hereckých schopností, avšak Woody Harrelson rovnako ako Ben Foster hrajú prvotriedne, smútok a trauma z prežitého z nich priam sála. Verdikt v 1 vete: Pochmúrny film nie len o "obetiach" v podobe pozostalých. 01.10.2010 ()

Dyas

Film je vlastně o ničem, i když je zajímavý. Film podle mě táhne především schopný Woody Harrelson. Dva muži, kteří oznamují rodinám to, že jejich dítě zemřelo ve válce až se nakonec ukáže, že nejsou oba tak tvrdí, jak se zprvu zdálo a mají také své problémy. Fakt, nebýt toho Harrelsona, dal bych filmu menší hodnocení. ()

Kuzzie

"Sun came up and I didn´t feel like dying anymore." Nevim teda, proč na nás ta obrovská ohnivá koule má takový účinky,každopádně za to má ten budoucí červenej trpaslík ode mě velký plus. Film za 3 a půl a největší překvapení bylo, že ti malí kluci na konci hráli fotbal. I mean soccer. ()

Tomin88

Ben Foster s Woody Harrelsonem podávají výborné výkony. Ovšem celý ten film a příběh je podle mého jen další materiál pro akademiky. Film naroubovaný na to aby oba herci mohli podat vynikající výkon a mít alespoň nominaci. Nic jiného sem si z toho filmu nevzal. ()

TheKiw

Ooook, tady mě něco lehce minulo. Díky účasti Woodyho a slibnému námětu jsem se na film opravdu těšil, ale nakonec kolem mě jenom jaksi prošuměl. Kromě počátečních misí k pozůstalým takřka nic zajímavého, nebo zapamatováníhodného. Doufám, že další zhlédnutí po delší době dojem zlepší. ()

jasse

Woody Harrelsona nemusím, naopak jsem byla zvědavá na Samanthu Morton. Silný, depresivní, zajímavý příběh. Mimo jiné by mě zajímalo, jestli podobní poslové existují i v naší armádě. Ale jelikož jsme v NATO, tak asi ano. ()

Pawlisman

Až ve druhé polovině filmu se začne odehrávat něco zajímavého. Kdo to nevyplnul dříve, dočká se konečně zábavy. První hodina by měla být zkrácena na polovinu a pak by to vše mělo logiku. Žádnou zábavu nečekejte.. 7/10 ()

KOZEL84

Sice dobré drama,ale rychle vyšumí.Nic proti S. Morton ale do té role mi neseděla.Harrelson výborný a Foster je podle mě jeden z nejtalentovanějších herců.Vlastně sem se na to díval hlavně kvůli němu. ()

SydneyB

Trocha oddychu od typických vojenských filmů, kterých v dnešní době vzniká nespočetně, tento film nám dává zcela jiný pohled na současnou situaci na Blízkém Východě, nestará se o politiku, v podstatě ani o ty, kteří tam jsou, ale spíše o ty, kteří jsou tady. Rozhodně nejzajímavější stránkou filmu jsou skvělé herecké výkony, ale co by ne, když jde o takové atraktivní obsazení. Příběh je silný a vtáhne člověka do stejného srabu, ve kterém je hlavní hrdina. Scénář všechno dotáhne do finishe a splní vše, co nám slíbil. ()

barteca

Harrelson měl loni skvělý rok. Válečné drama zachycující boje nejtěžší- ztrátu nejbližších. Herecký koncert všech. ()

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru