Hank a Mike

Hank a Mike jsou nejlepší přátelé – a zajíčci. Ale nejsou to ledajací zajíčci, jsou to zajíčci velikonoční! Doplňují se jako jin a jang, jako Felix a Oskar. Hank rád pije, nadává a tráví čas s „královnami noci“; Mike je naopak uzlíček nervů, který celý život obětuje jen a jen své práci. Jakožto velikonoční zajíčci osobně roznášejí košíčky s velikonočními vajíčky poklidně spícím rodinám. Jsou dlouholetými zaměstnanci Velikonoční s. r. o., dceřiné společnosti nadnárodní korporace, která vlastní veškeré náboženské svátky. Ve snaze zvýšit své zisky se správní rada této korporace rozhodla povolat specialistu pana Conrada Hubrisse, aby zjistil, na čem se dá ušetřit a jak co nejvíce zefektivnit chod celého podniku. Ačkoliv Hank a Mike už dlouhou řadu let dělají svou práci nanejvýš poctivě (dokonce by se dalo říct s absolutním nasazením), pan Hubriss korporaci doporučí, aby velikonoční zajíčky, kteří pracují jen jeden den v roce, navíc pro svátek „druhé kategorie“ (svátky první kategorie jsou Vánoce, Chanuka, Svatý Valentýn), okamžitě propustila. Anebo, Mikeovými slovy, „poslala do prdele.“ Tato zpráva Hanka s Mikem tvrdě zasáhne. Zpočátku jí ani nechtějí věřit. Žádného velikonočního zajíčka přece nikdy nikdo nevyhodil na dlažbu! Zdráhavě se vypraví na úřad práce, kde na ně dolehne obrovská deprese. Snaží se s ní bojovat a přijmou každé zaměstnání, které jim na úřadě nabídnou. V hloubi srdce však zůstávají velikonočními zajíčky, a i když se pokouší zapadnout do kolektivu sebevíc, nedokáží potlačit svou přirozenost a v každém novém zaměstnání vždycky zoufale zklamou. Realita bizarního a nepřátelského světa začne postupně ohrožovat i jejich přátelství. Mike se opět uchýlí k alkoholu a Hank, který se od něj nikdy neodchýlil, stiskne láhev o něco pevněji. Život jim vlepil pořádnou facku, ale teprve díky ní si Hank a Mike uvědomili, že existuje něco mnohem důležitějšího než jejich práce… jejich přátelství. (oficiální text distributora)

Beky

Všední problémy...řeší králíci...taky vás to děsí?? Nemusí, jednohubka, která neurazí a budete si ji jistě pamatovat:)!! Jednou větou: Občas se nudě nevyhnete, originálnost filmu je totiž velice plochá a ušatá:). ()

Cushing

Nevím, jestli to vzniklo před, nebo po propuknutí ekonomické krize, ale působí to jako brutální, zdravě nasrané reakce na všeobecné propouštění. K dokonalosti tomu chybí víc humoru a propracovanější zápletka, ale i tak mě to osvěžilo a dostalo do správně anarchické nálady. Průsery na pracovišti už mě jen tak nerozhodí, maximálně nad nimi zastříhám ušima. ()

geklon

Bizarní spatlanina, hodná tak maximálně 20 minutové scénky do Zelenkovy imaginace. Jako celovečerní snímek, byť s nízkou stopáží, dost nůda. ()

Mishqo

total bullshit!!!!....two easter bunnies..how's that even possible???... to už akože fakt nemaju kde čerpať nápady?? ()

VasaX

Hank a Mike jsou obyčejní "velikonoční zajíčci" se svými obyčejnými životními problémy, jako je například ztráta zaměstnání. Jak se s tím vyrovnají? O tom už je tenhle bezva filmový kousek plný dobrého satiricko-sarkastického humoru, i obyčejného humoru, i vtipných narážek. Někomu může přijít tempo takové podivné, pomalé a drhnoucí. Ale co, přesně takové tempo tomu sedí a v těch 86 minutách to funguje dobře. Moc dobře. ()

Master19

V záplavě stereotypních a hloupých komedií naprosto ojedinělé. Místy je tedy patrné, že bylo potřeba doplnit nějakou vycpávku, kvůli stopáži, ale minimálně za parodizaci nejnesmyslnějšího zvířete na světě - tedy velikonočního zajíčka - si zaslouží hvězdičku navrch. ()

Brain-D

Teda z odřenýma ušima dávám ***, ale byla to dobrá odpočívárna, kterou je super si pustit z více lidma a bavit se... ()

blackJag

Nápadem je tento film celkem svěží vítr na ustálené hladině černých komedií a chvilkama je scénář fakt nekompromisně vtipný ( plápolající reklama za padajícím tělem v rámci sponzorované sebevraždy ) a absurdní ( velikonoční králík mé své klasické potřeby ). Celkově tomu chybí nějaké nosnější téma a pakliže film vychází z původního kraťasu, je to znát, ale svým neotřelým přístupem ke kritice establishmentu si mě film snadno získal. ()

jefff

Jako komedie mi to ani tak nepřišlo, spíše, jak uvádí Superpero, satira dnešní společnosti. Najdou se momenty u kterých jsem se usmál, avšak u žádné jsem se nějak více nerozesmál. Možná to tak mělo i být. Nudné to není ani přehnaně moralizující, nudit se také nebudete přesto vás to nijak obzvlášť neoslní. ()

U.Tarare

Na to, aby to byla pořádná komedie mi tam scházela jediná věc a tou je humor. Jestli někomu přijde vtipný, že se to ve filmu hemží velikonočními zajíci, tak ten si přišel na své. Bohužel já to nebyl. ()

latvar

Hodně absurdní komedie o dvou mužích přeslečených za velikonoční zajíčky, kteří příjdou o práci a snaží se sehnat novou. Když nějakou najdou, tak jim to stejně dlouho nevydrží. 60% ()

zuza99

Strašná blbost. Možná jsem se na to dívala v špatnou chvíli a v špatným rozpoložení mysli, ale to bylo prostě přìšerný. Kdyby ty oblečky neměli celou dobu, tak by to bylo aspoň trochu pochopitelný. Ale asi to mělo dělat film vtipným. Popravdě mě nenapadá žádná vtipná scéna. Já film nedoporučuju, ale říkám, možná to nebyla ta správná chvíle na velikonoční zajíce. ()

Soweek

Ten nápad, ten nápad je přímo geniální a přitom tak jednoduchý. Na tom celém tento film těží a vytěží toho poměrně hodně. Samotný úspěch ve filmových klubech po celém světě vám slibuje výborný filmový zážitek. umocněno výborným soundtrackem...no pudte sami. Důvod proč dávám 4 hvězdy je ten, že ač je film výborný postrádá toho poměrně hodně v komediální stránce, což někomu může přijít jako velké mínus. ()

BMAJTZ

Naprosto klasicky příběh o dvou přátelích kteří se rozejdou, aby nakonec zjistili, že spolu jim bylo líp. Klasika kterou jsme viděli například už ve filmu Blbý a blbější. Takže když si nalijeme čistého vína opravdu ohraný příběh i rámec. Tenhle film ale stavi na něčem úplně jiném a to je ujetý svět a ještě ujetější vizuální styl. Přecijenom ukažte mi jiný hraný film kde hlavní hrdinové jsou dva králící, kde první je totální děvkař alkoholik a druhý nesmělý workoholik. Jo určitě to má něco do sebe. ()

chmíří

Solidní filmeček založený na absurditě i skvělém příběhu o "velikonočních kríličcích", kteří vlastně normálně existují mezi námi. Oba králičci sou skvělí a jejich potrhlí styl života se my moc líbil! Párkrát jsem se zasmál, ale hlavně jsem měl po celý film příjemný pocit a úsměv na rtech což se cení...85% ()

joora1

Musím film hodnotit hlavně podle skvělého nápadu, protože svět plný Velikonočních zajíčků mi přišel jako opravdu zajímavý a vtipný.Možná to chtělo malinko víc invence a kvality, protože sem tam jsou vtípky dost jednoduché a taky se najde pár hluchých míst, kdy děj malinko stagnuje.Nicméně musím říct, že jsem se hlavně dobře bavil společně s celým sálem na festivalu v Karlových Varech a to to tady jde především. ()

rozbris

Je to tak originální blbost až si to ty 3* zaslouží. Dal bych i více, ale mohla být lepší kemara a trošičku lepší řešení kostýmu, které se mi mimochodem moc nelíbily....ikdyž na králička dobrý:-) ()

dopita

Pouze hříčka, nic víc. A hlavně nuda. Bohužel to asi kde kdo bude označovat za kultovní film, a to jen proto, že hlavní hrdinové po celej film choděj převlečení za velikonoční zajíce a nikdo se nad tím nepozastavuje. Tím se film možná odlišuje, ale to neznamená, že to není hovadina. Hodně slabý dvě hvězdičky. ()

bila.tecka

Absurdno dovedené do krajností, kterému chybí slušnější scénář. Přesto mě dokonale pobavilo dialogy těhle nezaměstnaných zajíců. Life Is Schytt. Tohle motto přesně vystihuje celý film... Eskapády růžových asociálů bych ale nevydržel sledovat delší dobu, díky za tu střídmou stopáž. ()