Ať vejde ten pravý

• Švédsko Låt den rätte komma in (více)
Ukázka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiální text distributora)

Haniczka

Jedinou chybou tohoto filmu je fakt, že Američani chtějí udělat remake. A nejspíš to dopadne podobně jako "Head above water". ()

bolan

Spíše moderně pojatá krvavě-romantická pohádka než horror. Jelikož už nejsem teenager, upířina mě už tolik nebere, nicméně film působí mnohem lépe, než nějaký americký pop-cornový emo/vamp biják. Nemyslím si že byl film vytvořen vyloženě pro děti co se rádi bojí, ale má cosi do sebe. Není to špatný. ()

Kroupa

31.10.2010 Tak to byl příjemný film. Sice to mohlo být ještě lepší, ale rozhodně neurazí. Moc jsem se nebál, leda na začátku jsem se bál toho, že to bude splatter, ale není. Nejvíc nechutná byla to, že Oskarovi věčně tekla nudla. Zato oči tý holky byly udělaný náramně! ()

JM87

Jak mě ten začátek nebavil, tak konec byl naprosto perfektní. Byla to krásná a roztomilá pohádka. Hlavní dětští protagonisti byli skvěle sympatičtí, severská atmosféra byla taky moc pěkná a výprava mě taky hodně bavila. Co ubírá jednu hvězdičku je ten děj, chvílama to bylo zbytečně natažený a nudný. Mít to o dvacet minut míň, bylo by to na pět. Jinak film ve mně nechal spousty nezodpovězených otázek. !SPOILER! Kdo byl ten člověk, kterej žil původně s Eli? Byla Eli holka nebo kluk? Kolik jí ve skutečnosti bylo? Z jaké doby pocházela? KONEC SPOILERU Každopádně děkuju za tenhle film, mám rád tenhle druh bizarní roztomilosti. Pro příklad mě napadá třeba městečko Twin Peaks (ikdyž je to úplně jinej žánr). Každopádně děkuji! :) ()

M.E.K.Y

Dal jsem tomuto snímku ještě jednu šanci a po opětovném shlédnutí se musím velmi omluvit za předešlý názor, ve kterém jsem zkritizoval téměř vše, co se dalo... Sypu si popel na hlavu! Co popel, celé popelářské auto! Moc často se mi nestává, abych takhle přehodnotil film a otočil o 180°. Zřejmě jsem na první pohled neviděl skutečné umění, které se v tomto dramatu ukrývá! Ano, film je to velice netradiční, ale to neznamená, že nemá kvality. Ba naopak, skandinávský styl z něj doslova prýští. Označil jsem jej za pohádku, což je pravda, ale tak hrůzostrašnou a zároveň krásnou, vymykající se veškerým osnovám a pravidlům, až je to prostě originální a nesrovnatelné! Mrazivá atmosféra, labilní napětí a hlemýždí tempo nechávají čas vyniknout přátelství mezi oběma aktéry, které na ponurém sídlišti nepůsobí absurdně, ale spíše idylicky, což je až k neuvěření, že to funguje takto. Scény jsou výborně nasnímané a i když je to romantická pohádka, tak se tak snímek nevyznačuje a je reálně zpracovaný. Dětská herecká dvojice hraje senzačně, hlavně představitelka Eli, jejíž vzezření nahání hrůzu. Závěr? Snímek je tak atypický, až přechází v jemné umění a rozhodně si všechny přívlastky jmenované v infu zaslouží! Některým filmům se vyplatí dát druhou šanci… z 30% na 80%? Trestuhodné! ()

Murphy722

Vše nezvyklé a až moc civilní!! Ale tak se mi to naopak líbilo!! Měl jsem ze začátku pochyby jakou měrou se postava Eli bude vyvíjet, protože u filmu nerad přemýšlím do předu a radši se nechávám unášet proudem příběhu a teprve začnu špekulovat jak to může i nemusí býti. Nezklamalo to. Jen mě tam chybělo menší popostrčení v některých scénách. Jinak když chtěl bratr toho největšího všiváka Oskarovi za nevýdrž pod vodou vypíchnout oko, tak to se ve mě krve nedořezal. Mělo to takový účinek jaký to mělo mít. Takových filmů více!!! ()

panmroz

moc dobré, jen si nejsem jist, zda je konec pozitivní či negativní. SPOILER - tedy zda se z Oscara stal nový Håkan. A pokud ne, tak jsem nic z postavy Håkana ani trochu nepochopil. A pokud jo, tak je to teda vážně nářez. No a básnit nad výkonem, v té době třináctileté, Liny Leandersson, by nejspíš bylo zbytečné. Ale zkrátka jsem chvílemi zapomínal, že sleduju třináctiletou herečku, ale spíš nekonečně dlouho existujícího upíra. Což jsem teda ani v případě Pitta či Dunstové vůbec neměl. A o horor se nejedná. To, že jsou ve filmu upíři, snad nemusí znamenat určení žánru. Melodram. Nebo taková "smyczkovina". Spíš. Jako. ()

arcticsky

Jak ohodnotit film, když i americký ( ! ), samozřejmě o něco "rychlejší" remake je vynikající? Na tomto dobrém scénáři se - jak se zdá - nedá nic zkazit.... ()

Silviaxx

Nešla som do tohto s nejakým prehnaným očakávaním (aj napriek hodnoteniam), akurát ma zaujímalo akým štýlom sa s tým Švédi popasujú. Nebolo to zlé, ale v rámci upírov je na scéne toho už toľko, že človek má širokú škálu pre porovnanie. Vzťah 12 ročnej upírky a chlapca ma nijak extrémne nepohltil, nevzbudil vo mne žiadne emócie, akurát som čakala ako to dopadne s tou šikanou, a teda som sa na záver aj dočkala, čo bol jeden z tých relatívne fajn momentov. Samotné upírčenie mi prišlo vo väčšine prípadov skôr vtipné, ale vzhľadom na vek dievčaťa pravdepodobne ani nebolo možné zrealizovať to inak (uznávam však, že vo svojej roly bola skvelá). Nelogické momenty prehliadam s tým, že zámer bol práve vývoj vzťahu medzi upírkou a chlapcom. Vyzdvihujem veľmi vtipný moment - napadnutie mačkami. Toto sa mi asi páčilo úplne najviac! ()

Furmi

Upírčinu môžem. No má u mňa veľmi tenkú hranicu pokiaľ, Tento film ju prekročil až až a rozmýšľal som len o 1*. Tieto upírske love storky ala Thirst vážne nemusím a tento snímok mal v sebe ešte toho toľko nelogického až som to niekedy mal chuť vypnúť a zabudnúť úplne nato. Keby sa všetky upírske love story držali tempa aké mal taký Vampire Hunter tak tu bola kopa úžasných filmov a nie tieto nudné, pseudo emocionálne "výpovedné" sračky. 35% ()

jorgus

dost zvlastni film ktery preslapuje mezi romantikou a horrorem..pricem se nevydal ani jednim smerem a ani to prilis nespojil..cely film jde v klidnem duchu jen s obcasnymi fragmenty nasili..hodne me zde chybela poradna dramaticka katarze pribehu..napr tolik vrazd a nikdo nic nevysetruje nebo pokud ta holka vrazdi uz celkem dlouho na potkani a i kdyz meni bydliste tak jak to ze porad vesele je na svobode a zabiji..pokud byl zamer rezisera osvobodit se od techto "rusivych" elementu a soustredit se jen na komorni pribeh dvou lidi tak ja tam postradam prave tu uveritelnost:)..ps. vcera jsem to videl a dnes uz ani nevim jak se film jmenoval:) ()

Pfff

NÁDHERA! Povinně by měli vidět všichni ti vyznavači Stmívání a podobných upírských konin vzniklých v posledních letech. Abych pravdu řekla,tak jsem čekala něco docela jiného i když jsem si toho o filmu předem zjistila hodně. Byla jsem příjemně překvapená a ...a...nemám slov! :-) ()

fifi.m

Horory s upíří tématikou nemám příliš v lásce. Ale tohle nebyl horor. Byla to taková poetická pohádka. Líbila se mi především poklidná atmosféra typická pro severské filmy a silný závěr. ()

Mania

Vůbec by mi nevadilo, kdyby snímek byl jen dramatem, bez těch mysteriózních částí a toho pokusu o horor. Vlastně filmu by to jedině prospělo. Upírské podtéma byla naprosto zbytečné. Víc se zaměřit na Oskara a celou tu podivnou stísněnou atmosféru kolem něj a za sebe bych film klidně hodnotila plným počtem. Takhle je to spíš lepší tři hvězdičky. Dětští herci jsou úžasní, zvláště představitel Oskara, ten mě uchvátil svým zasněným nezúčastněným výrazem týraného dítěte. ()

Shamusss

Krásný, upírský románek, podbarvený skvostnou hudbou a jednoduchým, ale krásným příběhem s dětskými postavami, které svoji roli zvládají bravurně. Divák až soucítí s mladou upírkou a jejím otcem. Skvělá atmosféra, zajímavé scény (uhoření ženy v posteli, útok koček a závěrečná scéna v bazénu neměly chybu) a to vše bez zbytečného patosu. ()

HouseMK

Hodně osobní vzpomínky na tento film. Zima, severní Švédsko, všudypřítomná tma. Je noc a sníh křupe pod nohama, nikde není ani noha a v okolních cihlových budovách se svítí už jen sporadicky. Vítr šumí ve větvích a lampa blikotá. Ne, to není výjev z filmu, ale má cesta domů z promítání! Samotný film jsme si pouštěli se švédskými a zahraničními kamarády čerstvě po vydání na DVD, takže ani samotní švédi netušili, co nám to vlastně pouští. Ptal jsem se: "Není to horor?" a oni "Nee, ani ne". :D Přestal jsem jim věřit poté, co hlavní hrdinka vyběhla po zdi a její "zásobovatel" leží s rozleptaným obličejem na nemocničním lůžku. Ale už k hodnocení: Film mě mile překvapil svou atmosférou, dětskými hrdiny a romantikou. Jinými vychvalovaný závěr u bazénu mě osobně docela zklamal - utržené ruce a hlavy mi do tohohle filmu moc neseděly. A taky nebyl ve filmu moc vysvětlený vztah Eli s jejím "otcem" (až pak jsem se dozvěděl, že se podle knížky jednalo o pedofila, kterému za ochranu a dodávání krve dělala společnost). Každopádně hodně zajímavý zážitek! ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (více)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

01.05.2014

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)