Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál)

Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 2008, 40 min

Skromné, nenápadně a všedně vykukující dílko, které uvnitř skrývá nefalšovaný talent, neodbyté texty a vlastně i nenápadnou promyšlenost. Je to patřičně nadsazený, hravý (zejména z herectví N. P. Harrise a N. Filliona je to vyloženě cítit) a úsměvný kousek, avšak o genialitě, či schopnosti zaujmout na více zhlédnutí se zase hovořit nedá, příjemné je to pouze jednou a efekt nadšení je stejně tak dočasný. V drobnůstkách a praštěné atmosféře zůstává Dr. Horrible's silný... 7/10(18.2.2010)

Zle jsem se bavil, NPH žeru a tady je fakt výbornej, jako vždy:) Trojdílný seriál tvořící krátký film plný příjemných písní a srandovních scén. Nečekejte výbuchy smíchu, spíš lehké pousmání, ale nemusíme se pořád jen zplnahrdla smát ne? Stačí navození hezké atmosféry. Seriál rozhodně není dokonalej, naopak, občas působí jako výplod značně amatérské snahy, ale ohromně si cením té svěžesti a originality, která na vás z Dr.Horrible's Blogu dýchne. Víc takovýchto děl! PS: Už jsem to viděl celé čtyřikrát a celý soundtrack už jsem slyšel víc jak desetkrát :) To mluví za vše.(27.7.2008)

Podezříval jsem ho z toho už dávno a teď to mám potvrzené, Joss Whedon je génius. Všechno, na co sáhne, dopadne perfektně (Buffy, Angel, Dollhouse, Firefly, Serenity nebo Avengers). A co se stane, když spojí síly geniální režisér a geniální herec (Neill Patrick Harris). Prostě bomba. Kde jinde uvidíte jako hlavního hrdinu šíleného vědce a jako záporáka superhrdinu? Tohle je prostě Awesome.(1.6.2013)

Neil Patrick Harris je neokoukaná tvář filmových komedií, a ani on se tím nebrání a snaží se vymýšlet stále zajímavější nápady, mezi které Doctor Horrible´s Sing-Along Blog prostě patří. Rozdělený na tři části, příběh tak trošku muzikální, bláznivý, k možnosti vidění pouze na internetu. Experiment jako hrom, ale řekl bych, že se mu víceméně vydařil. Z How I Met Your Mother si ho pamatuji tak dobře asi jako když jsem poprvé koukal na Červeného trpaslíka a zamiloval si Kocoura, nebo když z Přátel mám nejvíce rád Joeye, prostě takový blázen, který ale táhne seriál HIMYM, a se kterým se táhne i kvalita tohoto dílka. Výborné hlášky, bláznivý příběh, ale dle mého až moc přehnané hudební vystoupení, kterých mohlo být klidně i méně, jinak je to výborná zábava dlouhá cca 40 minut, u které se dá zabavit a hlavně i příjemně pobavit. Jak řikám. Neil Patrick Harris je neokoukaný takže tohle nebude žádný stereotyp, který je možný zahlédnout všude kam oko dohlédne, to určitě ne.(5.10.2008)

I přes místní hodnocení jsem nečekal, že bych mohl být tak nadšen. NPH je neuvěřitelný herec, který navíc i výborně zpívá. Navíc hraje úžasnou postavu i parťáka (Simon Helberg z Big Bang Theory - takhle se spojují dva nej sitcomy dohromady) a texty jsou tak promyšlené a zábavné, že ani minutku jsem nepomyslel nad jiným hodnocením... - EDIT: Zde jsou ke stažení moje titulky, kde jsem se snažil písničky zrýmovat i do češtiny. Snad se budou líbit - http://www.zippyshare.com/v/99514173/file.html(15.10.2008)

• - V seriálu zazní celkem 14 písní. (R´Hell)

• - Seriál se umístil na první příčce na iTunes a držel se tam 5 týdnů za sebou. (HappySmile)

• - Napísané Jossom Whedonom počas stávky scenáristov. (Mihail123)