Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál)

Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 2008, 40 min

Joss Whedon

Lisa Lassek

Scénografie:

Sandy Struth (set dekoratér)

Kostýmy:

Shawna Trpcic

Tropami k prasknutí nabité trojaktové drama pro ústřední trojúhelník. Prakticky každá věta a scéna obsahují skrytý odkaz na něco jiného, několik mnoho scén, které vám docvaknou nebo si něčeho zvláštního všimnete až na druhém sledování, údajně výtečný obsah DVD, které se snažím marně sehnat (několik superskrytých bonusových scén v průběhu filmu, alternativní zvuková stopa komentář A K TOMU JEŠTĚ alternativní zvuková stopa komentář: muzikál), mnohá symbolika tolik oblíbená Jossu Whedonovi, horribly catchy tunes, neskutečně dojemný příběh s ještě dojemnějším koncem a poslední scénou dávající řadu otázek zvídavému divákovi. Na celkovou stopáž čtyřiceti minut je to velice, velice štědré. A to nepočítám úžasný hlas úžasné Felicii Day (a i Harris a Fillion nezůstávají pozadu).(13.3.2011)

Podezříval jsem ho z toho už dávno a teď to mám potvrzené, Joss Whedon je génius. Všechno, na co sáhne, dopadne perfektně (Buffy, Angel, Dollhouse, Firefly, Serenity nebo Avengers). A co se stane, když spojí síly geniální režisér a geniální herec (Neill Patrick Harris). Prostě bomba. Kde jinde uvidíte jako hlavního hrdinu šíleného vědce a jako záporáka superhrdinu? Tohle je prostě Awesome.(1.6.2013)

For every day, there is a night, for every world is an underworld and for every hero, there is this guy - his name is Dr. Horrible. Krajší darček svojim fanúšikom Joss Whedon skutočne venovať nemohol. Nielenže tento na televízne pomery hviezdne obsadený internetový muzikál napísal a zrežíroval, ale i napriek tomu, že ho v podstate zafinancoval z vlastného vrecka, sa nebál umiestniť ho počas prvých dní zadarmo na oficiálnu webovú stránku. A je nutné dodať, že sa v tomto žánri orientuje ako ryba vo vode a inteligentne ladenými textami, chytľavými melódiami a vkusnou choreografiou dokáže pohladiť aj dušu diváka, ktorý s jeho tvorbou nikdy predtým neprišiel do styku. "Once more with feeling" je možno iba jeden ale aj "Doctor Horrible's Sing-Along Blog" svojim finále ukazuje, že nie je len chytľavou jednohubkou ale dielom s vlastnou hĺbkou. Len moment ked zaspieva Nathan Fillion nad ležiacim Neillom Patrickom Harrisom "Why" je proste awsome.(19.7.2008)

GENIÁLNÍ! Rozepisovat se tady o tom, že jeho awesomnost (divné slovo, že?) Neil Patrick Harris alias Barney Stinson je skutečně skvělý komik, je zcela zbytečné. Ale co jsem netušil je fakt, že je to i opravdu dobrý zpěvák. Zde to více než dokazuje. Dr. Horrible ale není jen o Neilovi, je to o dalších skvěle obsazených postavách (Simon Helberg alias Howard z The Big Bang Theory, pro mě neznámá, ale překrásná Felicia Day) anebo i o zatraceně chytlavých a skvělých písních. Nejradši mám tu ze závěru druhé dílu. No co vám budu vykládat, Dr. Horrible je fantastické dílko, které mě na 40 minut vtáhlo do jiného světa. Praštěného, vtipného, muzikálové, krásného… Určitě jsem tento "seriál" neviděl naposledy.(14.11.2009)

"I have PHD from horribleness." Joss je génius ! Vynikající komiksový muzikál, udělaný za minimální peníze. Jednou bude mít kultovní status. Velmi dobré obsazení seriálových hvězd současnosti (Harris, Fillion), kteří se evidentně při natáčení bavili. Velmi překvapivé je vlastní muzikálové spektrum- chytlavé písničky, které napsal sám Joss a pěvecké nadání ústřední trojice. Není tu nouze o absurdní děj, pověstné hlášky a na žánr atypický závěr, ze kterého zamrazí. Bavil jsem se od začátku do konce, tohleto je pecka !!! Chci další pokračování !(28.7.2008)

• - Omračující paprsek Dr. Horribla, který později přemění na smrtelný paprsek, je omračující zbraň, kterou nosí vojáci Alliance v seriálu Firefly, avšak zde ji má Dr. Horrible obráceně. (HappySmile)

• - Natočeno za 6 dní. (HappySmile)

• - Potom, co kapitán Hammer skočí na dodávku, kterou se Dr. Horrible pokouší unést, zničí přístroj Dr. Horribla, který dokáže vzdáleně ovládat tuto dodávku. Avšak pěst, kterou tento přístroj zničí, nepatří Nathanovi Fillionovi, ale režisérovi Jossovi Whedonovi. (HappySmile)