Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

ladko

Nie je to čistokrvná komédia, skôr romantika prekladaná vtipnými momentami, najmä v podaní excelentného Hadera - čo výstup, to výbuch smiechu. Len škoda, že nedostal viac priestoru. Naopak Reynolds snáď ešte v žiadnom filme nebol taký nevýrazný ako tu. Hlavná dvojka sympatická, výborný 80's soundtrack potešil a za tanečné kreácie Lisy P mám chuť pridať aj tú piatu hviezdu... ()

B!shop

Mottola nijak netlaci na pilu a film nechava jen tak volne plynout, kdyz se povede nejakej forek budiz, kdyz nejaka fajn romanticka scenka, taky dobre, cely to ale jen tak pohodove odsejpa a neni to zadna super sprosta dobytkarska pubertacka komedie. Obcas se sice neudrzi a dojde na zvratky, fuckovani a podobne, ale jen vyjimecne. Navic se dej odehrava v zabavnim parku, takze o zajimavy situace neni nouze. No a ke vsemu tu jsou az na par vyjimek prakticky neznamy, ale prirozeny a sympaticky herci v cele s Eisenbergem. Bohuzel tahle pohodova, slusne odsejpajici a vtipna podivana se nekdy pul hodiny pred koncem totalne zasekne a posledni pulhodinu uz to je jen predvidatelnej, nudnej opruz, takze to pak zkazi vyslednej dojem z celyho filmu, ale nastesti ne tak zasadne, abych nedal 4*. ()

Smok

Čistokrvnou komédiou by som teda tento kolotočársky film nenazýval. Čo takto: Pohodový príbeh o jedných prázninách, kolotočoch, dvoch babách a pár jointoch silne preložený hláškami typu: "Oh, ale ja som ateista. Teda skôr pragmatický nihilista, alebo existencionálny pohan, podľa toho ako sa to vezme." Pozitívum tohto filmu určite bude aj jeho soundtrack, veď aj ja som hneď po dopozeraní gúglil Whitesnake a Judas Priest a dostal som strašnú chuť na mandle v cukre. Proste príjemný jesenný film. ()

claudel

Úžasně atmosférický film zasazen do nepříliš časté filmové lokace - zábavního parku. Jesse Eisenberg mě neštval jako obvykle, Kristen Stewart byla jako obvykle naopak velmi sympatická. Příjemný film s notnou dávkou melancholie, nostalgie a trochou břitkého humoru. ()

Tsuki

V současnosti není moc amerických filmů, které by mě nějak víc oslovily a u kterých bych si řekla: "Jo, tak tohle je hodně povedený film." Adventureland se to však povedlo a i když mé hodnocení je na pomezí čtyř a pěti hvězdiček, jsem ochotná dát pět, jen abych tomuto filmu o kapku zvedla celkové hodnocení. Adventureland si to zaslouží. Je to zábavný a příjemný film se sympatickými a neokoukanými herci, kde sledujeme, jak si mladí lidé dokážou poradit (nebo popřípadě neporadit) s láskou. A na Kristen Stewart, i když v každém filmu hraje naprosto stejným způsobem, se dobře kouká. :) ~(4,6)~ ()

• Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)
  • Greg Mottola je zároveň autorom čiastočne autobiografického scenára. (Svadbos)
  • Kristen Wiig se v jednom z rozhovorů přiznala, že nemá atrakce moc v lásce. (Brousitch)