Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Řeší se baby, první mejdany a semtam nějaká brigádka, aby bylo za co pít. Do toho se přibalí nejeden průšvih. Režisér Mottola mě potěšil Superbadem. Zábavný park určitě lepší není, ale do vyložené ostudy má taky daleko. PS: S podivem jsem zjistil že Kristen Stewart hraje úplně stejnou roli jako v Twillight. 50%(13.6.2011)

Nedoceněný skvost, na první pohled tuctová zápletka o první lásce skrývá brutální pravdu o tom, co bychom všichni chtěli a měli zažít. Dokonalé retro, dokonalá hudba, charaktery, zhulený, ale totálně upřímný humor. Melancholie a atmosféra snímku korespondující s pocity hlavního hrdiny, strašně citlivě natočený malý, velký film.(23.8.2011)

Příznivci hrubšího humoru a dramat s trably dospívání budou zřejmě spokojení. Tvůrci totiž na dvě slabé hodinky zatáhnou do světa velmi příjemně nostalgického a hlavně inteligentního. Navíc dokazují, že rány do slabin nemusí vždycky znamenat další odvar teenagerovské série Prci, prci.. Citlivý pohled na dospívající zasadil režisér Greg Mottola do osmdesátých let. Stydlivý hlavní hrdina James je donucen pracovat v zábavním parku, hýbatelem bizarních událostí v zajímavě poskládané sociální sebrance dalších looserů je Em, krásná kolegyně, která je uvězněná ve světě rodinné nepohody, nejisté budoucnosti a tajných dýchánků s kolegou z práce. Romantickou linii vkusně doplňuje klasická taškařice, která neurazí ani neustálým hulením trávy. Protože Zábavný park potěší o to víc právě ty, kteří v osmdesátých a částečně devadesátých letech dospívali, poznávali nebo ztrapňovali sebe i druhé.. Skvělý soundtrack.(18.8.2011)

Hodně sympatický a relativně decentní (od režiséra SUPERBAD) skok do osmdesátek, který docela pasoval na projekci ke konci léta. Je fakt, že se to táhne, 102 min mi přišlo cca. jak 150, ale nijak extra to nevadilo. Oblíbil jsem si většinu postav, bavil mě perfektní soundtrack a 90% všech triček z ADVENTURELAND chci mít v šatníku. Dal by se z togo udělat celkem dobrý seriál.(24.8.2010)

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem tenhle film ještě neviděla? Kristen Stewart, Jesse Eisenberg a Ryan Reynolds? Yes please. Jinak mě se to líbilo. Asi to nikoho nepřekvapí, ale na odreagování je to víc než dobré, navíc z poměrně neokoukaného prostředí. 4* :) ps. Pro milovníky Pretty Little Liars tam čeká překvapení v asi třicetivteřinovém výstupu Iana Hardinga, ty vlasy se ani nedají slovy popsat :D(14.6.2013)

• - Greg Mottola je zároveň autorom čiastočne autobiografického scenára. (Svadbos)

• - Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)

• - Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)