Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

The Velvet Underground ...Amadeus, Amadeus... The Cure ...Amadeus, Amadeus... The Rolling Stones ...Amadeus, Amadeus... Lou Reed ...Amadeus, Amadeus... Judas Priest ...Amadeus, Amadeus... Whitesnake ...Amadeus, Amadeus... Amadeus, Amadeus... Amadeus, Amadeus... Aneb kterak si vypěstovat solidní averzi na Falca.(7.8.2009)

Režisér vynikající komedie "Superbad" nám opět přináší další tentokrát mírnější komedii, kde téma kamarádství a prvního "zásunu" vyměnil za prostější téma lásky. Příběh zasadil do zábavního parku, kam se na brigádu vydává čerstvý absolvent univerzity s velkými plány do budoucna. Film bohužel neobsahuje dokonalé hlášky a dialogy jako předchozí režisérův počin ale vyniká ve své opravdovosti, uvěřitelnosti a výborném hereckém obsazení čítající převážně neznámé tváře. Být to vtipnější a svižnější neváhám nad vyšším hodnocením.(16.10.2009)

Kluk má brnění a pytlík s trávou. Holka má tajemství a matku s parukou. Oba to nezvládají, pracují. V Adventurelandu. Vzájemně se oťukávaj, smějou. Občas je někdo pozvrací (tvrdý oříšek tahle práce), ale pořád jsou v obraze (tzn. věčně nalití). Prásk! Láska jako trám. Kdeže je ta hloupá cesta do Evropy?? Pak ale přijde údržbář..__Adventureland je jako ta horská dráha. Šup, jste nahoře -super výhled, že?- pak je před Vámi...velký nic. Pád dolů. Kříčíte. Chcete být zpět nahoře, ale je tu zatáčka, které se nejde nevyhnout. A když už si myslíte, že jste připraveni konečně si tu jízdu užít, nekřičet, vláček se zastaví a prý: "Vystupovat!. Je po legraci. Adventureland taky končí v nejlepším, ve chvíli, kdy Vám ti lidé přišli jako perfektní společníci, což je velká škoda. Chtělo to víc lásky, míň keců. Pro single lidi, mezi které se hrdě počítám, bude Zábavný park něco jako Romeo a Julie pro lidi zadaný. Akorát s tím rozdílem, že smrt je v tomhle případě pouhá duševní záležitost, ze které se hlavní hrdinové musí dostat stůj co stůj... A to, že při psaní mám puštěné Rock me Amadeus, je zase jiná chapter...(11.9.2009)

Jedna z tech variant na tema, jak uplne obycejny (vlastne uplne nezajimavy) kluk ziska tu nejlepsi holku a jeste mezitim zmoudri. Jen to neni uplne blbě pubertacký, takze je to prijemné podivaní i pro ty, co uz jim -nact bylo tak davno, ze si to stezi pamatujou :) Jesse Eisenberg je pro me neco jako Ellen Page v muzskem vydani a ja jsem strasne zvedava na jeho dospele role.(19.12.2009)

Řeší se baby, první mejdany a semtam nějaká brigádka, aby bylo za co pít. Do toho se přibalí nejeden průšvih. Režisér Mottola mě potěšil Superbadem. Zábavný park určitě lepší není, ale do vyložené ostudy má taky daleko. PS: S podivem jsem zjistil že Kristen Stewart hraje úplně stejnou roli jako v Twillight. 50%(13.6.2011)

• - Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)

• - Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)

• - Skutečný Adventureland se nachází ve Farmingdale v New Yorku na Long Islandu. (HellFire)