Zábavný park

• USA Adventureland (více)
Trailer

VOD (1)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

Trailer

castor

Příznivci hrubšího humoru a dramat s trably dospívání budou zřejmě spokojení. Tvůrci totiž na dvě slabé hodinky zatáhnou do světa velmi příjemně nostalgického a hlavně inteligentního. Navíc dokazují, že rány do slabin nemusí vždycky znamenat další odvar teenagerovské série Prci, prci.. Citlivý pohled na dospívající zasadil režisér Greg Mottola do osmdesátých let. Stydlivý hlavní hrdina James je donucen pracovat v zábavním parku, hýbatelem bizarních událostí v zajímavě poskládané sociální sebrance dalších looserů je Em, krásná kolegyně, která je uvězněná ve světě rodinné nepohody, nejisté budoucnosti a tajných dýchánků s kolegou z práce. Romantickou linii vkusně doplňuje klasická taškařice, která neurazí ani neustálým hulením trávy. Protože Zábavný park potěší o to víc právě ty, kteří v osmdesátých a částečně devadesátých letech dospívali, poznávali nebo ztrapňovali sebe i druhé.. Skvělý soundtrack. ()

Shit

Evidentně nejsem sám, kdo si všimnul, že tohle rozhodně neni Superbad 2. Mottola tentokrát tolik netlačil na komediální stránku a nedělá z toho jen hon na zásun, spíš z toho udělal takovou tradiční vztahovou romantiku lehce řízlou komedií, která díky zajímavýmu prostředí a super hercům nepůsobí ohraně, navíc pokud je potřeba pobavit, tak vytočenej Bill Hader s bajzbolkou to jistí. A ještě bych na závěr teda dodal, že ač Kristen Stewart neni žádná sexbomba, tak má neskutečný charisma a přitažlivost, což by jí mohla závidět kdejaká, doktorama upgradovaná, hollywoodská krasotinka. ()

Rosaviva

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem tenhle film ještě neviděla? Kristen Stewart, Jesse Eisenberg a Ryan Reynolds? Yes please. Jinak mě se to líbilo. Asi to nikoho nepřekvapí, ale na odreagování je to víc než dobré, navíc z poměrně neokoukaného prostředí. 4* :) ps. Pro milovníky Pretty Little Liars tam čeká překvapení v asi třicetivteřinovém výstupu Iana Hardinga, ty vlasy se ani nedají slovy popsat :D ()

2-Xtreme

Greg Mottola ukázal už v predošlom filme, že točí viac než obyčajné komédie. Tak ako Superbad aj Adventureland splnil to čo ponúkol trailer. Teším sa na jeho dalšie filmy a verím, že ked to budú opäť komédie, každá bude stále iná a odlišná od tých predošlých. PS: Kristen Stewart ide konečne hore a verím, že nám toho ešte dosť ukáže. ()

Xmilden

Řeší se baby, první mejdany a semtam nějaká brigádka, aby bylo za co pít. Do toho se přibalí nejeden průšvih. Režisér Mottola mě potěšil Superbadem. Zábavný park určitě lepší není, ale do vyložené ostudy má taky daleko. PS: S podivem jsem zjistil že Kristen Stewart hraje úplně stejnou roli jako v Twillight. 50% ()

• Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)
  • Greg Mottola je zároveň autorom čiastočne autobiografického scenára. (Svadbos)
  • Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)