Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Jedna z tech variant na tema, jak uplne obycejny (vlastne uplne nezajimavy) kluk ziska tu nejlepsi holku a jeste mezitim zmoudri. Jen to neni uplne blbě pubertacký, takze je to prijemné podivaní i pro ty, co uz jim -nact bylo tak davno, ze si to stezi pamatujou :) Jesse Eisenberg je pro me neco jako Ellen Page v muzskem vydani a ja jsem strasne zvedava na jeho dospele role.(19.12.2009)

Tak pěkně se to rozjíždělo, že jsem si ještě tak v půlce filmu myslel, že tomu dám pět hvězd a označím to za jednu z nejlepších komedií poslední doby. Bohužel v poslední třetině Adventureland sklouzává do vod klišovité romantiky, jakou můžeme vidět u každé druhé novodobé (romantické) komedie. Eisenberg i Kristen jsou nicméně skvělí a ta pověstná chemie mezi nimi vskutku funguje. Zvláštní míru pozornosti si zaslouží Bill Hader v podobně ujeté roli jako v Superbad.(5.8.2009)

• Jara.Cimrman.jr

"Člověk se nemůže vyhýbat všem lidem, kteří něco podělalii" To je asi největší životní moudro, kterého se mi dostalo ve snímku o intelektuálech brigádničících přes léto u kolotočů, protože kupodivu vůbec nic praktického neumí. Děj mě neměl čím překvapit, letní lásky jsou pro mne spíše matnou vzpomínkou, zívání jsem nedokázal taktně potlačit a Falca si, přes veškeré scénáristovo snažení, znechutit nenechám. Jedině Em mě dokázala donutit dokoukat to do konce, ale to prostě sympatické holky zvládají bez problémů.(7.9.2016)

Kluk má brnění a pytlík s trávou. Holka má tajemství a matku s parukou. Oba to nezvládají, pracují. V Adventurelandu. Vzájemně se oťukávaj, smějou. Občas je někdo pozvrací (tvrdý oříšek tahle práce), ale pořád jsou v obraze (tzn. věčně nalití). Prásk! Láska jako trám. Kdeže je ta hloupá cesta do Evropy?? Pak ale přijde údržbář..__Adventureland je jako ta horská dráha. Šup, jste nahoře -super výhled, že?- pak je před Vámi...velký nic. Pád dolů. Kříčíte. Chcete být zpět nahoře, ale je tu zatáčka, které se nejde nevyhnout. A když už si myslíte, že jste připraveni konečně si tu jízdu užít, nekřičet, vláček se zastaví a prý: "Vystupovat!. Je po legraci. Adventureland taky končí v nejlepším, ve chvíli, kdy Vám ti lidé přišli jako perfektní společníci, což je velká škoda. Chtělo to víc lásky, míň keců. Pro single lidi, mezi které se hrdě počítám, bude Zábavný park něco jako Romeo a Julie pro lidi zadaný. Akorát s tím rozdílem, že smrt je v tomhle případě pouhá duševní záležitost, ze které se hlavní hrdinové musí dostat stůj co stůj... A to, že při psaní mám puštěné Rock me Amadeus, je zase jiná chapter...(11.9.2009)

Jesse Eisenberg je nechutnej fakáč,kterej celej film potápí celkem rychle dolů. Slibné obsazení Stewart, Reynolds, Levieva tím pádem jde do kytek a vzniká nudná komedie. Výhodou je, že nemá ten fekální balast, kterým se podobné filmy dopnují, ale tohle je fakt nuda. A soundtrack, kterej by měl pomoct něco vykreslit, stál úplně za hovno.(26.9.2009)

• - Greg Mottola je zároveň autorom čiastočne autobiografického scenára. (Svadbos)

• - Kristen Stewart (Em) má na pravé ruce stejný náramek jako ve filmu Na území žen z roku 2007, ve kterém hrála Lucy. (Kyushu)

• - Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)