Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Kluk má brnění a pytlík s trávou. Holka má tajemství a matku s parukou. Oba to nezvládají, pracují. V Adventurelandu. Vzájemně se oťukávaj, smějou. Občas je někdo pozvrací (tvrdý oříšek tahle práce), ale pořád jsou v obraze (tzn. věčně nalití). Prásk! Láska jako trám. Kdeže je ta hloupá cesta do Evropy?? Pak ale přijde údržbář..__Adventureland je jako ta horská dráha. Šup, jste nahoře -super výhled, že?- pak je před Vámi...velký nic. Pád dolů. Kříčíte. Chcete být zpět nahoře, ale je tu zatáčka, které se nejde nevyhnout. A když už si myslíte, že jste připraveni konečně si tu jízdu užít, nekřičet, vláček se zastaví a prý: "Vystupovat!. Je po legraci. Adventureland taky končí v nejlepším, ve chvíli, kdy Vám ti lidé přišli jako perfektní společníci, což je velká škoda. Chtělo to víc lásky, míň keců. Pro single lidi, mezi které se hrdě počítám, bude Zábavný park něco jako Romeo a Julie pro lidi zadaný. Akorát s tím rozdílem, že smrt je v tomhle případě pouhá duševní záležitost, ze které se hlavní hrdinové musí dostat stůj co stůj... A to, že při psaní mám puštěné Rock me Amadeus, je zase jiná chapter...(11.9.2009)

Pozvolna ubíhající příběh, který svou neagresivní povahou a sympaticky vykreslenými postavami pobaví a zůstane v hlavě ještě dlouho potom. Castingově na jedničku, jak Jesse tak Kristen tu hrají přesně to, co jim sedne a ještě je tu Bill Hader, který je jako vždy vynikající. Navíc extrémně dobrý soundtrack. 10/10.(18.12.2009)

Příznivci hrubšího humoru a dramat s trably dospívání budou zřejmě spokojení. Tvůrci totiž na dvě slabé hodinky zatáhnou do světa velmi příjemně nostalgického a hlavně inteligentního. Navíc dokazují, že rány do slabin nemusí vždycky znamenat další odvar teenagerovské série Prci, prci.. Citlivý pohled na dospívající zasadil režisér Greg Mottola do osmdesátých let. Stydlivý hlavní hrdina James je donucen pracovat v zábavním parku, hýbatelem bizarních událostí v zajímavě poskládané sociální sebrance dalších looserů je Em, krásná kolegyně, která je uvězněná ve světě rodinné nepohody, nejisté budoucnosti a tajných dýchánků s kolegou z práce. Romantickou linii vkusně doplňuje klasická taškařice, která neurazí ani neustálým hulením trávy. Protože Zábavný park potěší o to víc právě ty, kteří v osmdesátých a částečně devadesátých letech dospívali, poznávali nebo ztrapňovali sebe i druhé.. Skvělý soundtrack.(18.8.2011)

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem tenhle film ještě neviděla? Kristen Stewart, Jesse Eisenberg a Ryan Reynolds? Yes please. Jinak mě se to líbilo. Asi to nikoho nepřekvapí, ale na odreagování je to víc než dobré, navíc z poměrně neokoukaného prostředí. 4* :) ps. Pro milovníky Pretty Little Liars tam čeká překvapení v asi třicetivteřinovém výstupu Iana Hardinga, ty vlasy se ani nedají slovy popsat :D(14.6.2013)

Jen tak tak na prumeru se drzici romanticka komedie, ktera ale nebyla ani moc romanticka, ani vtipna, navic plna ne zrovna sympatickych hercu viz. Jesse Eisenberg a Kristen Stewart. Nicmene snaha o vytvoreni 80's zabavniho parku docela vysla, spousta peknych pisnicek take (Lou Reed, Falco, The Cure..), takze ve finale ok. 5/10(24.2.2013)

• - Kristen Wiig se v jednom z rozhovorů přiznala, že nemá atrakce moc v lásce. (Brousitch)

• - Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)

• - Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)