Zábavný park

• USA Adventureland (více)
Trailer

VOD (1)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

Trailer

MartinezZ

6.6.2010 ~ To, že se zbortí plány, ještě neznamená, že se z nastalé situace nevyklube něco mnohem víc, než se zprvu zdá. Lehce romantické drama, které neurazí, ale zdaleka ani nevyrazí dech. ~ Nejdříve, jak jsem se k tomuhle filmu dostal. Sleduji na ČSFD diskuze k filmům, které jsem viděl, a při jedné takové kontrole, co kdo zas kde zplodil, jsem se dostal znovu i k diskuzi k jednomu z dílů Stmívání (světélkující upíři). Už přesně nevím, co mě k tomu donutilo, ale rozklikl jsem si profil Kristen Stewart (Belly) a jal se zjistit, co za další filmy má tahle holčina na triku a jal se zkoumat. Zastavil jsem se právě u Advevturelandu, kde si jedna z diskutujících povzdechla nad tím jak na tenhle film dlouho čekala a to právě kvůli Kristen. Slečna "smutný oči aka nevím koho miluju" by mě ovšem sama o sobě nedonutila se na tohle dílo podívat, ale naopak mě zaujalo, že tu hraje Jesse Eisenberg aneb klučina, co se poměrně předvedl v Zombielandu. Tak co z téhle dvojky může vypadnou, říkal jsem si. ~ A vypadlo. Vypadlo něco lehce nedovařeného. James (Jesse) se po škole chystá na prázdniny do Evropy, kterou má v plánu zcestovat křížem krážem, bylo mu to slíbeno jako odměna za maturitu. Jenže finanční možnosti rodičů se mezitím změnily a tak nejen že nemohou něco takového platit, ale ani nebudou moc pomáhat s placením ubytování v New Yorku, kam po prázdninách James jede pokračovat ve studiu. Prázdninové plány tedy berou za své a je nutné hledat brigádu. Na výběr moc není a tak musí James vzít za vděk místem v zábavním parku, což kvituje s nesmírným "nadšením". Setkává se tu jak s několika existencemi, také majícími velké plány, ale zároveň nevěřícími v jejich uskutečnění, tak hlavně s Em (Kristen), lehce znuděnou dcerkou právníka, která tu také brigádničí a nevíc tak nějak neví, co vlastně chce. No a protože je tu ještě pár dalších postav, máme zaděláno na prázdninový "teen" milostný (?!) čtyřúhelníček. ~ Možná je to ze života, nedokážu posoudit, ale tak jako tak to není nic, co by mě nějak chytlo a nutilo hltat děj od začátku do konce. Navíc je film prezentován ještě i jako komedie, což je zvláštní, protože si nepamatuji, že bych se někde byť usmál. Jestli byly zamýšleny okolní postavy a jejich chování komediálně, ví Bůh. Tohle je spíš takové menší drama poznávání sebe a druhých, krůčků a přešlapů. Jesse se nám od Zombielandu tak trochu pochlapil, Kristen se naládovala dávkou antidepresiv, ale ani jeden nijak zvlášť nezazářil. Jinak řečeno, "Další, prosím...". ()

Webb

Docela se divím tomu pozdvižení. Filmek působí křečovitě, trochu utahaně, nemůžu říct, že bych se u toho vyloženě nudil ale upřený pohled ve mě tento snímek opravdu nevyvolal. Staví se tu hlavně na základech s názvem Kristen Stewart, nic proti, je to pěkná a sympatická herečka, jenže její postava mi moc nesedla. Scénář bohužel nemá šťávu, drží se v klidném bezvětří a to je určitě škoda, jelikož minimální potenciál má. ()

BigDeal

Tento film mal presne všetko, čo by som dal do filmu o mne: apatowský (mottolovský) humor, loosera, v ktorom som sa videl, výbornú hudbu, podarené bočné postavy, pravú romantiku (nič hollywoodsky umelé), super prostredie a atmosféru, scenár, pri ktorom som sa nechytal za hlavu, ale prikyvoval a neodolateľnú (a tisíc ďalších komplimentov) Kristen Stewart. ()

castor

Příznivci hrubšího humoru a dramat s trably dospívání budou zřejmě spokojení. Tvůrci totiž na dvě slabé hodinky zatáhnou do světa velmi příjemně nostalgického a hlavně inteligentního. Navíc dokazují, že rány do slabin nemusí vždycky znamenat další odvar teenagerovské série Prci, prci.. Citlivý pohled na dospívající zasadil režisér Greg Mottola do osmdesátých let. Stydlivý hlavní hrdina James je donucen pracovat v zábavním parku, hýbatelem bizarních událostí v zajímavě poskládané sociální sebrance dalších looserů je Em, krásná kolegyně, která je uvězněná ve světě rodinné nepohody, nejisté budoucnosti a tajných dýchánků s kolegou z práce. Romantickou linii vkusně doplňuje klasická taškařice, která neurazí ani neustálým hulením trávy. Protože Zábavný park potěší o to víc právě ty, kteří v osmdesátých a částečně devadesátých letech dospívali, poznávali nebo ztrapňovali sebe i druhé.. Skvělý soundtrack. ()

swamp

Jesse 'Zombieland' Eisenberg a Kristen 'Twilight' Stewart předvedli, že nezávislá romantická komedie (v režii Grega 'Superbad' Mottoly) může fungovat naprosto dokonale. Je tak příjemné sledovat postavičky v Adventurelandu, že jim odpustíte i některá plytká gesta a necháte se unášet.. ;) Navíc mě potěšilo obsazení Martina 'Geek' Starra. :) ()

• Kristen Stewart (Em) má na pravé ruce stejný náramek jako ve filmu Na území žen z roku 2007, ve kterém hrála Lucy. (Kyushu)
  • Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)
  • Počas záverečných titulkov sa objavuje reklama na skutočný zábavný park Adventureland. (Arsenal83)