Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Jen tak tak na prumeru se drzici romanticka komedie, ktera ale nebyla ani moc romanticka, ani vtipna, navic plna ne zrovna sympatickych hercu viz. Jesse Eisenberg a Kristen Stewart. Nicmene snaha o vytvoreni 80's zabavniho parku docela vysla, spousta peknych pisnicek take (Lou Reed, Falco, The Cure..), takze ve finale ok. 5/10(24.2.2013)

Evidentně nejsem sám, kdo si všimnul, že tohle rozhodně neni Superbad 2. Mottola tentokrát tolik netlačil na komediální stránku a nedělá z toho jen hon na zásun, spíš z toho udělal takovou tradiční vztahovou romantiku lehce řízlou komedií, která díky zajímavýmu prostředí a super hercům nepůsobí ohraně, navíc pokud je potřeba pobavit, tak vytočenej Bill Hader s bajzbolkou to jistí. A ještě bych na závěr teda dodal, že ač Kristen Stewart neni žádná sexbomba, tak má neskutečný charisma a přitažlivost, což by jí mohla závidět kdejaká, doktorama upgradovaná, hollywoodská krasotinka.(16.8.2009)

Nejoblíbenější americký panic Jesse Eisenberg v lehce komediálním a mírně dramatickém filmu o lásce, hledání se a práci v zábavním parku. Škoda, že Kirsten Stewart je sice dekorativní, ale hrát neumí. Proč je snímek situovaný do pozdějších osmdesátých let, je velkou záhadou, protože pro to není žádný rozumný důvod. Snad jen, aby u atrakcí v parku mohli furt dokola pouštět Falca. /28. 5. 14./(28.5.2014)

Adventureland je veľmi príjemný film. Mottola sa po vzore superbad vybral do vôd dospievania, hľadania prvej lásky a nachádzania svojho miesta v spoločnosti aj vo svete. Tam kde superbad bavi, adventureland dojíma. Dôvod je celkom jednoduchý. Absolútne skvelá, úloha Kristen Stewart. To čo robilo toto dievča na plátne bolo jednoducho úžasné. Jej stratenú a smutnú hrdinku som jej do písmena veril. Rovnako potešili aj hlupučký Bill Hader a krásny looser v podaní Martina Starra. Hudba bola skvelá, rovnako ako aj celá štruktúra filmu, ktorá bola síce miestami otrepaná, ale bola natočená tak príjemným spôsobom, že je na ňu radosť pozerať. Najväčším problémom filmu je ale hlavný hrdina. Eisenberg je ukecaný neurotik, pripomínajúci mi mladého Woodyho Allena, až na to, že veľa toho nepovie, len kecá a kecá o ničom. Neveríte mu ani toho jointa v ústach a je celkom smutné, že s hlavným hrdinom sa skrátka nedokážete stotožniť. Našťastie všetko zachraňuje Kristen, ktorá si hlavnú úlohu ukradla pre seba. Škoda len že musí hrať v takých hlúpych filmoch ako twilight, ktoré tak neskutočne ničia jej talent.(16.9.2009)

• MartinezZ

6.6.2010 ~ To, že se zbortí plány, ještě neznamená, že se z nastalé situace nevyklube něco mnohem víc, než se zprvu zdá. Lehce romantické drama, které neurazí, ale zdaleka ani nevyrazí dech. ~ Nejdříve, jak jsem se k tomuhle filmu dostal. Sleduji na ČSFD diskuze k filmům, které jsem viděl, a při jedné takové kontrole, co kdo zas kde zplodil, jsem se dostal znovu i k diskuzi k jednomu z dílů Stmívání (světélkující upíři). Už přesně nevím, co mě k tomu donutilo, ale rozklikl jsem si profil Kristen Stewart (Belly) a jal se zjistit, co za další filmy má tahle holčina na triku a jal se zkoumat. Zastavil jsem se právě u Advevturelandu, kde si jedna z diskutujících povzdechla nad tím jak na tenhle film dlouho čekala a to právě kvůli Kristen. Slečna "smutný oči aka nevím koho miluju" by mě ovšem sama o sobě nedonutila se na tohle dílo podívat, ale naopak mě zaujalo, že tu hraje Jesse Eisenberg aneb klučina, co se poměrně předvedl v Zombielandu. Tak co z téhle dvojky může vypadnou, říkal jsem si. ~ A vypadlo. Vypadlo něco lehce nedovařeného. James (Jesse) se po škole chystá na prázdniny do Evropy, kterou má v plánu zcestovat křížem krážem, bylo mu to slíbeno jako odměna za maturitu. Jenže finanční možnosti rodičů se mezitím změnily a tak nejen že nemohou něco takového platit, ale ani nebudou moc pomáhat s placením ubytování v New Yorku, kam po prázdninách James jede pokračovat ve studiu. Prázdninové plány tedy berou za své a je nutné hledat brigádu. Na výběr moc není a tak musí James vzít za vděk místem v zábavním parku, což kvituje s nesmírným "nadšením". Setkává se tu jak s několika existencemi, také majícími velké plány, ale zároveň nevěřícími v jejich uskutečnění, tak hlavně s Em (Kristen), lehce znuděnou dcerkou právníka, která tu také brigádničí a nevíc tak nějak neví, co vlastně chce. No a protože je tu ještě pár dalších postav, máme zaděláno na prázdninový "teen" milostný (?!) čtyřúhelníček. ~ Možná je to ze života, nedokážu posoudit, ale tak jako tak to není nic, co by mě nějak chytlo a nutilo hltat děj od začátku do konce. Navíc je film prezentován ještě i jako komedie, což je zvláštní, protože si nepamatuji, že bych se někde byť usmál. Jestli byly zamýšleny okolní postavy a jejich chování komediálně, ví Bůh. Tohle je spíš takové menší drama poznávání sebe a druhých, krůčků a přešlapů. Jesse se nám od Zombielandu tak trochu pochlapil, Kristen se naládovala dávkou antidepresiv, ale ani jeden nijak zvlášť nezazářil. Jinak řečeno, "Další, prosím...".(22.3.2013)

• - Skutečný Adventureland se nachází ve Farmingdale v New Yorku na Long Islandu. (HellFire)

• - Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)

• - Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)