Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Evidentně nejsem sám, kdo si všimnul, že tohle rozhodně neni Superbad 2. Mottola tentokrát tolik netlačil na komediální stránku a nedělá z toho jen hon na zásun, spíš z toho udělal takovou tradiční vztahovou romantiku lehce řízlou komedií, která díky zajímavýmu prostředí a super hercům nepůsobí ohraně, navíc pokud je potřeba pobavit, tak vytočenej Bill Hader s bajzbolkou to jistí. A ještě bych na závěr teda dodal, že ač Kristen Stewart neni žádná sexbomba, tak má neskutečný charisma a přitažlivost, což by jí mohla závidět kdejaká, doktorama upgradovaná, hollywoodská krasotinka.(16.8.2009)

Zatímco Mottolův Superbad byl o sexu, Adventureland je o lásce. Superbad byla crazy komedie o zoufalcích, co chtěj přijít o panictví, Adventureland je realističtější (romantické) drama, kde vtipy vlastně vytváří jen postava Billa Hadera. Má také pomalejší tempo, což k tomuto civilnímu příběhu ale víc sedne. Nechápu, proč se film neodehrává dnes, ale v roce 1987, protože to ve filmu není ničím zdůvodněné. Snad to má vyvolávat nostalgii? Superbad a Adventureland stavím na stejnou úroveň. Ani jeden z těch filmů není dokonalý, ale oba spolehlivě zabaví. Kirsten je skvělá herečka a Jesse Eisenberg je také úplně v pohodě, mohl by mít víc rolí, talent na to má.(26.8.2009)

Príjemne civilný a realistický príbeh jedného retroleta, plánoval jeho autor evidentne vygradovať nenápadnou ale emocionálne katarznou romancou. Bohužiaľ do úlohy "osudovej" lásky obsadil nesympatickú Kirsten "Twajlajtovú", ktorá je možno príťažlivá pre podivných lúzrov eisenbergovského typu, no pre zdravého heterosexuálneho chlapa je dokonalým receptom na impotenciu. To je v Hollywoode taký zúfalý nedostatok príťažlivých a zároveň talentovaných mladých herečiek ? (1.7.2013)(1.7.2013)

Během jediného týdne druhý film s Kristen Stewart, každopádně kvalitativně zcela rozdílný od vygumovaného Nového měsíce. Už jen tím, že Kristenčina hrdinka v Adveturelandu má na sobě v jedné scéně tričko Husker du jí jako postavě dává mnohem větší hloubku a prokreslenost než jakou měla Bella ze Stmívání za celé dva filmy. Jinak jde o poměrně typickou nostalgickou a kultivovanou teenage romanticklou komedii mírně říznutou dramatem, něco ve stylu filmu Ten náš zapadákov. A takové filmy já mám hodně rád.(28.8.2010)

Hodně sympatický a relativně decentní (od režiséra SUPERBAD) skok do osmdesátek, který docela pasoval na projekci ke konci léta. Je fakt, že se to táhne, 102 min mi přišlo cca. jak 150, ale nijak extra to nevadilo. Oblíbil jsem si většinu postav, bavil mě perfektní soundtrack a 90% všech triček z ADVENTURELAND chci mít v šatníku. Dal by se z togo udělat celkem dobrý seriál.(24.8.2010)

• - Kristen Stewart (Em) má na pravé ruce stejný náramek jako ve filmu Na území žen z roku 2007, ve kterém hrála Lucy. (Kyushu)

• - Kristen Wiig se v jednom z rozhovorů přiznala, že nemá atrakce moc v lásce. (Brousitch)

• - Greg Mottola je zároveň autorom čiastočne autobiografického scenára. (Svadbos)