Ludivitto

Cítil jsem tam to lesní universum. Fandil jsem postavám (ano, i těm záporným). To, jestli Svěráci poučují nebo ne - na to hážu zaječí bobek. Já se (asi až na 10 minut někdy ve 3/4) skvěle bavil. A hledat ve filmu, kde jezdí kusy dřeva v autech, nějaké nelogičnosti..ehm, z toho jsem asi už vyrostl. ()

jamalka

Skvělé nápady, zajímavé postavičky a pěkné záběry přírody, za tím vším silně pokulhává scénář- myslím si, že tento příběh by mohl pojmout mnohem více poetiky a vtipu, výsledný efekt však působí dost povrchně. Nejvíce mi vadilo obsazení Svěrákova syna- jeho projev nevzbuzoval žádné pocity a filmu dosti ublížilo, že hlavního hrdinu nehrál někdo tak charismatický jako Kolja; a dabing obou svěráků také postrádá jiskru. 70% ()

Cloud

Origininální a technicky parádní ČESKÝ film? UaU! Škoda Svěrákova monotónního přednesu, lehce natahovaného konce (honičky), nedostatečné dynamiky scénáře (nikoliv scén!) a některých prostřihů z reálu. Takhle jen za 4. ()

Andrew78

Šílenství kolem Kukyho jsem vážně nepochopil. Musím se přiznat, že i já se nechal strhnout velkou kampaní a začal se na film těšit. Vystřízlivění však přišlo hned v prvních minutách. To je ono? Ten očekávaný, originální a děsně dobře hodnocený český počin? Jasně, muselo být velmi náročné snímek natočit, zvlášť v českých podmínkách, ale to snad nemohl být hlavní důvod oné chvály. Hudba, herecké výkony, střih, to všechno bylo průměrné, chvílemi až podprůměrné. Slabé tři hvězdy, Kuky spíš uvíznul přesně mezi druhou a třetí. ()

jefff

Loutkové filmy mám docela rád. V nedávné době mě třeba mile překvapil Fantastický pan Lišák. I proto jsem se na českého zástupce v režii mistra Svěráka velmi těšil. Kuky je zajímavý, originální a krásně animovaný. Malinko mě zarážel dabing Zdeňka Svěráka, který spíš než daboval, četl text. Naopak Čtvrtníček a Liška váleli. Nelíbil se mi taktéž výkon Ondřeje Svěráka, který zatím moc herecky nevynikal. Není to špatné, ale máme lepší loutkové filmy. ()

VooDoom

Jsem docela překvapený, jediné, co mi nesedělo, byl hlas Zdeňka Trošky. Tímpádem dám o hvězdu méně....Nejvíce mě zaujala lesní auta :-) drsný výkon :D ()

MissyRock

Kuky se vrací je velice milý a roztomilý film, který musí potěšit diváka jakékoliv věkové kategorie. Chvilkami jsem si připadala jako bych sledovala Tima Burtona a jeho nový snímek. To prostředí, ve kterém se většina děje odehrávala a ty perfektně zpracované loutky. Opravdu nápadité! Také se mi velice líbila ta fantazie, která byla ve filmu vyobrazena, vzpomněla jsem si na své dětství a oblíbené hračky, jak jsem obrečela každou ztrátu svého plyšáčka a jak jsem si vymýšlela před spaním příběhy o tom, kam se mí oblíbenci dostanou. Úžasné, tleskám! ()

milancecil

Nesrovnatelné s čímkoliv, co jsem zatím měl možnost shlédnout, opravdu svěží originalita naplněná vtipnými nápady, filmeček, který jsem musel shlédnout nejprve dvakrát a rozhodně to nebylo naposledy, opravdu parádní, vybočující filmový kousek z Česka, vytknout si nedovolím nic, to co zde kritizují ostatní, hodnotím jako záměr, ne jako nějaký poklesek tvůrců. ()

mikulíšek

Jeden z nejlepších českých filmů, jestli ne ten nejlepší, a to i přest spoustu háčků, na kterých se hodnocení každého může snadno zachytit... Dabing, mě příliš nevadil, resp. čekal jsem ho horší, ale minimálně je tak trochu jiný a člověk si na něj musí chvíli zvykat, což určitě není nejlepší start filmu. Děj, který takřka neexistuje, všechno je sice hezké, ale neustálé honičky v autech neutáhnou ani film o autech (vyjímku tvoří film Auta), natožpak laskavého loutkového kukyho. A občasné prolínání jednotlivých světů, spíš ruší a ničí atmosféru, než že by přidávalo další rozměr. A nakonec ten divný konec, který byl jen zbytečným kopancem do toho, co se předtím tvářilo jako příběh. Nicméně všechno se dá omluvit a zde se nám omluva pro všechny zvláštnosti a nedokonalosti sama nabízí. Když už film není budován, tak jak bychom si možná přáli, tak ale naprosto přesně vystihuje představivost dítěte během jeho hry. I když mě bezcílné ježdění v autíčkách po nějaké chvíli docela štvalo, tak jsem si ale velice dobře vybavil, jak jsem si hrával jako malý. Nebylo moc důležité proč kam kdo jezdí a co tam vykoná, ale jiné věci. (kuky se může jevit jako road movie, i když mě to přijde asi stejná road movie, jako když budu autem objíždět dokola 2 bloky.) Na celém filmu je však úplně nejlepší jeho vizuální stránka. Geniální. Mylně jsem se obával, že tvůrcům dojde brzy dech, nicméně ze snímku čiší nápaditost od začátku až do konce. V mnohých momentech, jsem si dokonce říkal, že stylizace a zajímavost je lepší než Burtonovští kostlivci a spol. Celkově vzato asi dost záleží na tom, jestli ste schopni nad něčím buď přimhouřit očko, nebo celek přijmout jako hru, která se prostě rozehrává podle vlastních zákonitostí. ()

MaMitti

Půvabné, dialogy klasicky Svěrákovské a jinak (i na Svěráky) celkem příjemně originální. Ze začátku jsem měla problém s hlavním hrdinou – nehercem Ondřejem Svěrákem, musela jsem si na něj poměrně dlouho zvykat (tak třetinu filmu) – mluví i Kukyho, ale pak už to bylo v pohodě. Trošku bych to zkrátila (cca o 15 minut). Mám zcela subjektivní pocit, že je to spíš pro kluky - takové malé velké dobrodružství s honičkami :-). Ale jak říkám, bylo to půvabné :-). ()

Bratricek

Byl jsem zpátky ve svém dětství, bylo mi hezky, každou minutu jsem se malinko uchechtl, stejně tak celé kino. Byla to taková krásná výprava do fantazije plná originality a snění. Příběh neměl nějak silnou váhu a měl značné trhliny. To ale nevadí. Já si užíval ten obraz:-) 5* a to bez debat.... ()

fruitbueno

Nádherný, originální, napínavý a strašně milý český film. Jak jsem si sedla, tak jsem skoro ani nedýchala a příběh hltala (jako zamlada). Z traileru jsem se nejvíce bála dabingu, ale zbytečně. Malý i velký Svěrák byli naprosto padnoucí, přirození a to, že nejsou rození dabéři film znovu posunulo jinam: do přirozenosti, nenucenosti. Naprosto zapadali do malebného prostředí a ladili s ním. Klobouk naprosto dolů před filmaři, kameramany a celým štábem, protože toto musela být dřina a piplačka, která se za odměnu naprosto povedla. Jsem nadšená a radostná... ()

slovan1

U Kukyho musím především smeknout u loutkářské a trikové práce. V tomhle by se s Kukym dalo machrovat. Příběh jednoduchý, samozřejmě určen především oku mladších diváku. Bylo to sympatické, milé a člověka do vrací do dětských let. Bohužel, už jsem z nich vyrostl a proto dávam nižší hodnocení. ()

FIBO

Překvapující. Kuky se vrací je nevšední jízdou do dětské duše a při tom zůstává neinfantilní podívanou. Pan Svěrák dokazuje, že i na stará kolena mu nechybí inovace a nápad. Loutky jsou bravurní. Nechybí tomu humor, atmosférično a vyprávění zaujme i dospělého diváka. Připomíná mi to ty léta, když byl každý z nás malý a nečemu věřil. Auťáky prostě nemají chybu stejně tak jako dráty, které "patří" do přírody. Lábusovy hlášky coby modrého pajduláka se zapalovacím nosem rozesmějou snad i toho, kdo ho nemusí. Nesviť mi do očí, pitomče! ()

Rousse

Tak ano, už se nám to pololetí blíží a my pedagogové bychom si měli procvičit to hodnocení - abychom nevyšli ze cviku... a proto.... Drahý Kuky, sice s malým zpožděním, ale přece, předávám ti tvé vysvědčení. Doufám, že ti nestoupne do hlavy, nezpychneš a budeš dál tak úžasně srdečný a lidský. Z hlediska pedagogického: výborně, z hlediska přírodovědeckého: výborně. Z hlediska filmařiny: výborně. Z hlediska hudby: výborně a konečně z hlediska ekologického poselství taktéž: výborně. Nezbývá než vyslovit velkou pochvalu a udělit knižní odměnu ředitele školy:-) BTW: ať se jdou všichni s problémy ohledně sexuální výchovy vycpat - Vrrrr, vrrrr...pardon! Takys mohl říct, že jsou tam dvě! - nádhera!!! ()