Maynard.

Škoda, škoda. Od mladýho Svěráka sem čekal přecijenom krapet víc... Tím mladým Svěrákem myslím rejžu. Co nechápu, tak je, že si do filmu protlačil Svěráčka, kterej rozhodně nemá nic z dědečka. Páč jeho ukňouranej a nepříjemnej hlas se spolu s jeho ufňukaným a brutálně dětinským výrazem spojily v něco, co mi celou dobu lezlo krkem. Jinak se mi Kukyho příběh docela líbil, bavil mě, ale ten dabing se teda hrubě nepovedl. A teď bohužel mluvím i o Zdeňkovi Svěrákovi, páč ten mi tam prostě nějak taky neseděl. Ostatní lesní postavičky nemají chybu. Celkové zpracování je pěkné, pohádkové, ale příběh je v podstatě jenom pro děti, takže nic pro mě. Najde se zde i pár úchvatných pohledů na naši českou přírodu. No prostě kdyby tam nehrál a nemluvil ten prcek, tak bych si to užil asi tak třikrát tolik. Čili, jablko tady spadlo velice daleko od (pra)stromu aneb není Svěrák jako Svěrák nebo jako Svěrák :o) ()

Lencha

Zkusila jsem sledovat film cca 20 minut. A absolutně se mi nepodařilo mu přijít na chuť. :-( Vadilo mi i to, jak to bylo namluveno. :-( Tohle šlo úplně mimo mě. :-( Třeba jednou změním názor, ale zatím je to jedna hvězda za snahu. :-( ()

Cejny

Kukyho příběh je další film do Svěrákovy sbírky. Pro děti rozhodně geniální a poutavý snímek, pro nás starší zase o to zajímavější svým technickým zpracováním. České loutkařské umění se předvedlo v celé své kráse, stejně jako fantazie výtvarníků a šikovné ruce kameramanů. Nesmím samozřejmě opomenout podařený dabing, který náramně seděl na všechny postavy. 70 % ()

ZkuKol

Po technické stránce perfektní film, jenže to vám hodinu a půl plnohodnotně nenaplní. Tvůrčí tým se zřejmě nadchl pro obrazovou stránku - která nemá chybu, kamera je opravdu kouzelná, atmosféra lesa a jeho postaviček se doslova zahryzne do srdce. Jenže celé Kuky ho dobrodružství je tak nějak okoukané, vyprávěné beze snahy zaujmout, strhnout či fandit, prolínání dvou realit je spíš rušivé a obzvlášť ta "reálná" je fakt šedivá nuda a její natahovaný konec je doslova otrava. Příště se snad Svěrákovi podaří natočit film, u kterého ho bude bavit nejen realizace, ale i příběh. Vyhodíte ho do koše a on se vrátí "kdo ví kudy," Kuky to prostě nevzdá! PS: Už to zase jednou zkus bez táty! ()

fox171cz

Řeknu to na rovinu, film se mě hrozně nelíbil, už z pointy filmu vyplývá, že se spíše bude jednat o film pro děti. Děti to určitě zaujme a bude je to bavit. Jde vidět že si i hodně pohráli s obyvateli, jejich příbytky a hlavně těmi auty. Toť vše co je na filmu zajímavé, jinak jsou pasáže hodně nudné a celkově je příběh o ničem. Film spíše tedy zaujme, jak už jsem zmiňoval svou vizuální stránkou. ()

NALBERTik

Takovýchto krásných českých filmů si musíme vážit a sypat jim pětky ! :) Koncert Zdeňka a Ondřeje Svěrákových, některé jejich komentáře k popukání :) ()

OughJay

Tohle se mi asi nemělo dostat před oči... :D Ale začnu tim dobrym - to byly jednoznačně parádní záběry z český přírody a hlavně lesa, ty různý stromostavby a dřevoauta jsem si hodně rychle oblíbil. Pak musim vyzdvihnout namluvení jednotlivejch postaviček, protože Čtvrtníček, Macháček, Liška a Lábus vážně perlili a Svěrákova spisovná čeština a uklidňující hlas se moc pěkně poslouchá. Bohužel to už neplatí o tom Svěrákovi nejmladším, jehož hlas byl nesnesitelně protivnej a kazil mi náladu po celej film. Příběh je taky poměrně infantilní a tak lze Kukyho doporučit vážně jenom dětem, aspoň mě teda nijak neuchvátil. ()

herr_carter

Duo Svěrák - Svěrák se mýlí málokdy a ani tady jsme se nevzdálili od klasického super-nadstandardu. Bylo hezké sledovat malebný les, kde žije spousta vymyšlených postaviček a triky zde byly použity opravdu jen na jejich rozhýbání. Navíc jsou lesní bytosti namluveny předními českými dabéry, kteří se tu (kromě Svěráka st.) různě hlasově pitvoří a především Macháčkovi ty srandovní změny intonace sedly dokonale. Hezká je i závěrečná scénka s Oldřichem Kaiserem, rádoby bezdomovcem, který je ale ve skutečnosti.........:-)....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Drak9

Za originalitu by si to zaslouzilo i sest hvezdicek, bohuzel scenar zaostava, coz je pro me zklamanim. Kdyz ovsem Kukyho srovnam s ostatnimi ceskymi filmy natocenymi v poslednich letech, tak je urcite prevysuje. Sveraci jsou proste zarokou kvality. ()

Herráček

Já furt nevím... Přijde mi, že to za zahraničními dětskými standardy trošku pokulhává... Ale možná to bude tím, že (jak napsala Morien) si děti představuji jen jako nablblé slintající tvorečky a už nejsem schopen vcítit se do jejich vnímání... Svou zvláštní tragikomičností Kuky nastavuje laťku pro obdobné projekty dosti vysoko a zajímá mě, jestli se někdo odhodlá k tomu, aby ji zkusil přeskočit nebo aspoň vyrovnat... Co tomu však absolutně nemůžu upřít, je naprosto úžasný inteligentní humor vyplývající z daných situací a nikoli násilně vykonstruovaný, jak tomu dnes mnohdy bývá... Proto i když jsem se ze začátku trošku bál, co to sakra zase pan Svěrák zkouší, jsem příjemně překvapen a jdu se svými předsudky zahrabat... ()

!Borec!

V první řadě je nutnost vyzdvihnout zpracování a nápad, obojí je zde obrovským základem a drží tím film suveréně nad vodou. Při bližším prozkoumání však snímek místy habruje a zbytečně se snaží tlačit na pilu. Občas je to tedy taková vata, ale jaksi milá vata, která neuškodí. Postavičky jsou originální (udělat ze zmačkané PETky a pytlíku oživlé záporňáky mi přijde trefné) a souhra Kukyho s von Hergotem je ve většině případech dokonalá. Prolnutí s reálným životem se povedlo a je dobře, že Kuky není jen sám o sobě příběhem v lese, ale vztahuje se k lidské fantazii. Díky tomu mě potěšil i konec, který se soustředí hlavně na onu dětskou realitu. 3,5* ()

Kacula24

Dlouho jsem se rozhodovala mezi 4-5 nakonec přece jenom volím 5 .. Krásné, roztomilé, vtipné, délka akorát, dabing skvělý, hudba taktéž... no.. nedůvěřovala jsem tomu, ale paráda .. :) ()

DavidS.

Plusem jsou všechny lesní pohádkové scény, hybadla i zcela neskrývaný dospělácký humor - "Prej spíš s mazlíkem, tak radši ťukáme." Všechny scény z reálného světa, herce nevyjímaje, naopak vypadají, že je točil druhořadý televizní štáb, který měl jen jediný úkol - dostat nás na nákup do Alberta...Nicméně fantazie, animace a hravost vítězí...Pro omladinu možná místy děsivé... ()

Benedygtus

Je to zas neco jineho, a to v tom pozitivnim slova smyslu, je to hezky udelane a ikdyz me to chvilema trochu nudilo, myslim si, ze to je povedene, Sverak umi! ()

velkyvezir

Myšlenka lesního světa zajímavá, obrazově a animačně vše bezproblémové, ale nehorázně nudné a utahané. Starý i nejmladší ,Svěrák amatérským projevem, z něhož je zřejmé, že texty čtou, než aby je říkali nazpaměť, film neuvěřitelně zabíjí. Vzhledem k tomu, jak jsem se u filmu nudil a jak jsem hodnotil ostatní svěrákovy filmy, dávám jen 1*. ()