hyper01

Hergot! První film v kině, u kterého jsem usnul (a ani mě moc nezajímalo, jak to vlastně dopadlo). Z trojice Svěrákovic hochů mě zaujali pouze dva starší. Ondřej, jako představitel Kukyho mě málem unudil k smrti. Bezesporu je to film originální, roztomilý a vtipný, ale taky hodně přeceňovaný. Když srovnám ostatní díla Honzy Svěráka, tak tohle patří rozhodně k nejslabším. Tři hvězdy za nápaditost, skvělý dabing Jirky Macháčka a všudypřítomný svěrákovský humor. ()

Joski

Viac pre deti ako pre dospelého diváka je v českej bábkovej tvorbe ďalší celkom uspokojivý film. Vizuálne fajn, ale filmovo a trochu aj dejovo pokulháva. Mozem odporučiť hlavne deťom a ne-dospelým divákom. 70% ()

Bbronx

Film mě na české poměry překvapil vizuálním zpracováním, které bylo velmi originální. Děj pěkně utíkal a nenudil.Ale prostě sem byl uplně nabuzenej po traileru a pak mě to tak nějak zklamalo. Ach jo tak proto jen hodnocení 68% ()

Tamten

Pohádka dobře udělaná pro menší děti. Dospělí v ní můžou najít pár dobrých vtípků, ale základní příběh není žádná sláva. Navíc je hodně divné "poselství" celého příběhu. Nejsem příznivcem nějakých poučných příběhů, ale když hlavní záporáci jsou ti, co z lesa odváží odpadky a správné je vsechno v lese nechat, tak to mi na dětský příběh přijde docela hustý. ()

markotter

Skvělý hlavní hrdina (jak v roli kluka i medvěda), jako vždy výborný Zdeněk Svěrák se svým naprosto přirozeným dabingem (ostatním to vadilo, ale já jsem přesvědčen, že to byl záměr - vždyť takhle on v Cimrmanech odříkává často), skvělý nápad a technické provedení a přesto mi v Kukym NĚCO chybělo. Něco, co by mě přibilo do sedačky a nenutilo si říkat, že to až taková zábava není. Svěráky mám moc rád a tak jsem si film celou dobu uměle nadhodnocoval a doufal jsem, že se to NĚCO nakonec stane, ale nestalo. Škoda. ()

Oonika

Něco takového mi chybělo! Skvělá zábava, skvěle vymyšlený film a konečně zase něco neokoukaného. Nemohla jsem se nabažit nádhernými záběry z života v lese, které do filmu zaručeně sedly. Doma jsme se celá rodina předháněli, kdo první pozná, kdo koho nadaboval :) Jen mladý Svěrák mi moc neseděl... Ale jeho místo je zřejmé :) Příjemně mě také překvapila Kristýna Nováková- Fuitová, kterou jsem po dlouhé době zase zahlédla ve filmu. Zkrátka- taky chci mít v posteli KUKYHO!!! ()

m4xp4yn3

Přes svou neoddiskutovatelnou propracovanost mě Kuky místy nudil. Stejně tak by stálo za to rozvést jednotlivé postavy lesních "bůžků", takhle mi často unikala logika jednání některých z nich. ()

dessa

Z nadějného materiálu se stala jedna velká trapnost nade vše. Dvě věci mě štvou nejvíc - rodinný podnik Svěráků a product placement. Jediné, co potěšilo, byl Oldřich Kaiser jako houmlesák. ()

M_A_I_A_

Jedním slovem - nádherné. A drobné genderové rýpnutí - proč tam kromě maminky nevystupuje žádná ženská postava? Vždyť v lese musí být kupa ženských bohyněk :) ()

Dariuska odpad!

Absolutně souhlasím s komentářem uživatele draggo-Je to brutální,nevýchovné,ani pro děti ani pro dospělé.Navíc je to taková nuda,že jsem litovala těch 40 Kč na kino. Dorazila mě Kukyho otázka ,,Oni dělali sex?" Tohle opravdu NE! Alespoň ne pro malé děti (ikdyž pak mi zcela není jasné, komu byla tato slátanina přesně určena) ()

Kingjiri

Několikrát během filmu jsem si ani nebyl jistej, jestli je příběhem myšlenej i pro děti (např. kecy obyvatel lesa potom, co Kuky přespí u kapitána Hergota nebo poučení Kukyho Hergotem, že "ty vážky tam dělaj sex"). Jediný, co mě na filmu trochu bavilo byl Čtvrtničkův dabing jedný z postav. Jinak mi Kuky přišel nudnej a místy až uchylnej. Kromě toho jsem taky moc nepochopil samotnej konec s bezďákem Kaiserem. Bylo to natočený zajímavou technikou, takže po vizuální stránce se jedná o slušný dílo. Jenomže vizuální stránka bylo asi jediný, co se mi na filmu skutečně líbilo, čili za dvě hvězdy. ()

alonsanfan

Přistihl jsem se, že jsem se vlastně celý film usmíval a měl dobrou náladu. Film je nabytý obrovským množstvím pozitivní energie, je na něm vidět, že si ho všichni tvůrci uživali, a že vznikal s láskou a péčí našeho nejlepšího režiséra poslední doby, myslím posledních 20 let. Propojením všech složek filmu, zajímavé kamery, originální hudby, neotřelého mytologického příběhu zasazeného do nádherných míst české krajiny, světa dospělých a dětské fantazie i světa lesních loutkových bůžků vzniklo úžasně komplexní dílo. Jako třešinka na dortu vše podtrhával vynikající dabink jak Svěráků, tak i ostatních pečlivě vybraných herců (Schmitzer, Macháček, Liška, Čtvrtníček). Suma sumárum nádherný pohádkový příběh pro děti i dospělý, za který se nemusíme stydět ani ve světě. Hluboká poklona všichni páni Svěrákové. Z filmu dýchá člověčina, radost i velká dávka kunštu a fantazie. ()

Valkyria

Myslela jsem si, že Kuky, je filmem pro ty nejmenší a menší... Ale jako milovnice Svěráků jsem si ho musela pustit. Koukala se nakonec celá rodina. Všichni jsme se Kukym nechali strhnout a úžasně jsme se pobavili. Další úžasné dílo z dílny Svěráků!!! :o) ()

Petulka88

Smekám před fantazií autorů, protože každý obyvatel lesa je originál. Za co si Kuky zaslouží poklonu je i výborný dabing v čele s panem Svěrákem. Přes to všechno se mi ale film postupem času začal přejídat, punc originality se vytratil a zůstal jen nadprůměrný rodinný film, který mě sice neurazil, ale ani nijak zvlášť nenadchl. ()