Reklama

Reklama

Město Seattle se otřásá výbuchem bomby, kterou nastražil neznámý útočník. Speciální tým přišel při pokusu o její likvidaci o své nejlepší lidi. Jedná se už o druhý útok. Bomby jsou vždy vyrobeny tak, že je prakticky nemožné zjistit, který drát můžete přestřihnout a který znamená smrt. Jediný, kdo by mohl pomoci, je John Pierce, špička v oboru. John zjišťuje, že útoky jsou pravděpodobně zaměřeny proti speciální jednotce. Pak je ovšem z přípravy výbuchů obviněn on sám. Celá seattleská policie jde po něm, zatímco skutečný útočník má čas připravit další bombu… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Torgal 

všechny recenze uživatele

V celku obstojne natočený film o magorovi čo sa vyžíva v ničení majetku a zabíjaní ľudí bombami. To ničenie majetku vyzerá veľmi dobre, ale scenár je neuveriteľne predvídateľný a obsahuje klasické momenty zneškodnenia bomby na poslednú sekundu (dokonca viac krát za film). Celkovo sa ale jedná o slušný, neurážajúci film, pri ktorom čas príjemne utečie, ale za hodinu si naň už nespomeniete. 5/10 ()

choze 

všechny recenze uživatele

Další zástupce vlny pyrotechnických thrillerů v první polovině 90. let (EXPLOZE, OHEŇ, ZDĚŠENÍ, NEBEZPEČNÁ RYCHLOST, SPECIALISTA), tentokrát od režiséra, který nám později přinesl BOJIŠTĚ ZEMĚ. Šedivý televizák s pár velkorysými explozemi i trochou toho napětí, ale také s provařenými klišé (zahořklý hrdina je z důchodu povolán zpět do služby) a slabými, nechtěně komickými dialogy a hereckými výkony. V EXPLOZI měli mnohem lepší živé bomby a že to nekončí pořádným výbuchem je neodpustitelné. ()

Reklama

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Béčkový film, jehož tvůrci měli evidentně mnohem vyšší ambice, než bývá zvykem. A na každém záběru je to znát. Exploze jsou na film s podobným rozpočtem opravdu ambiciózní a svým měřítkem by se spíš hodily do drahého hollywoodského blockbusteru, než do skromného béčka natočeného v Kanadě za tři milony. Naprosto výborný je Sam Elliott v roli životem unaveného a věčně neoholeného a ováleného pyrotechnika. Mimochodem scéna, kdy po masivním výbuchu obchoďáku pije v hospodě pivo a je mu úplně jedno, že kolem tlaková vlna tříští tabule skla, je naprosto výborná. Expert je suverénně nejlepší film Rogera Christiana. Takhle má vypadat béčko - zábavné a řemeslně kompetentní na všech frontách. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Námět o likvidaci bomby nějakým expertem jsem viděla v mnoha filmech, ale musím říci, že tentokrát réžie dala filmu velký punc napětí. Sam ELLIOTT dodal snímku zvláštní charisma a celkově jsem byla mile překvapena pojetím tohoto celkem běžného a mnohokrát zfilmovaného příběhu. Zvláště efekty výbuchu bomby byly velmi atraktivně zpracovány. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Rok poté, co kiny prolétly snímky 'Specialista' (1994) a 'Zděšení'(1994) se ve videodistribuci objevil snímek tématicky další. Nemá sice ve vínku takový popcornový nádech, jako výše zmíněné dva snímky, plus ještě před nimi 'Exploze' (1992), ale coby napínavý thriller s opravdu výbušnými scénami taktéž stojí za povšimnutí. Odborníka na pyrotechniku si tentokrát zahrál další a ne zrovna známý matador několika málo akčních snímků z konce 80. let a jinak televizních westernů Sam Elliott. Proti sobě má samozřejmě bombového atentátníka. Ve své roli působí klidně, rozvážně a bez předsudků. Vlivem již značně provařené dějové šablony je dějový vývoj značně předvídatelný, avšak vlivem zachování mírného napětí a patřičné atmosféry se i tak snímek stává přijatelný k nenáročnému televizně filmovému zážitku. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení filmu probíhalo v Kanadě ve městě Vancouver. (GASTON73)

Reklama

Reklama