Mistr a Markétka (divadelní záznam)

Česko, 2001, 127 min

Předloha:

Michail Bulgakov (kniha)

Jan Štangl

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (4)

Shodou okolností jsem před pěti dny dokoukal stejnojmenný seriál ruské produkce Master i Margarita, takže srovnání se tak trochu nabízí. Pochopitelně divadelní adaptaci a velkorozpočtový seriál (500 minut) lze srovnávat s jistými omezeními. Černínova představa Azazela mě nicméně zaskočila, váhám, zda do postavy zkušeného a protřelého ďáblova služebníka obsadil dítě v masce Jody ze Star Wars úmyslně nebo z nouze. Alena Antalová jako blondýnka-Markétka nebyla asi podle Bulgakova, nicméně až na její fňukání po plese (tohle by Bulgakov nikdy nenapsal, Margarita byla hrdá žena!) nemám k její postavě žádné námitky, její nahota šikovně zakrytá poloprůhledným závojem mužské oko potěší. Viktor Skála-Mistr byl ze všech herců v té postavě, co jsem viděl (film, seriál), nejmladší, a proto mi tam pasoval nejlíp. Zdeňku Junákovi by pro roli Piláta postačil jeho úžasný hlas. Ano, takhle nějak si představuju Wolanda (Rudolf Krátký), ale jeho postava je asi nejvděčnější, protože ani herce ze seriálu a filmu nestavím v jejich autentičnosti níže, líbili se mi též. Pardus jako kocour Kňour a Patrik Bořecký -Korovjev tam zjevně působili jen proto, aby se diváci taky občas zasmáli, vážnější pojetí by jim slušelo víc.(26.7.2008)

Výborné zpracování mé nejmilovanější knihy. Až překvapivě povedený výkon Antalové i všech ostatních.(26.9.2008)

mistra a marketku sem videl v divadle ve Zline v jejich zpracovani a to se mi libilo vic nez zpracovani divadla v Drne...(21.12.2008)

• Mouzon

Ehm (...; ?; !)(17.4.2012)