Biografické drama z produkce HBO inspirované stejnojmenným dokumentem z roku 1975 vypráví životní příběh „Velké Eddie“ a „Malé Eddie“ Bealeoých, blízkých příbuzných Jacqueliny Kennedyové. Dvojici podivínek hrají Jessica Langeová a Drew Barrymoreová.  Biografické drama z produkce HBO je inspirováno stejnojmenným stominutovým dokumentem bratří Mayslesových z roku 1975, který zblízka nahlédl do osudu matky a dcery Bealeových. Ženy, úzce spřízněné s bývalou první dámou Ameriky Jacqueline Kennedyovou (byly to její teta a sestřenice), se uzavřely do naprosté izolace a žily v rozpadajícím se domě o 28 místnostech v East Hampton. Po pětatřiceti letech se pozoruhodného námětu ujal scenárista a režisér Michael Sucsy a podrobně vylíčil osud dvou excentrických podivínek, jež k sobě váže až příliš úzké pouto. Říkaly si „Velká Eddie“ a „Malá Eddie“ a herecky je ztvárnily Jessica Langeová a Drew Barrymoreová. Ve vedlejších rolích uvidíme Jeanne Triplehornovou, Daniela Baldwina, Kena Howarda ad. (oficiální text distributora)

adamulefa

Tie šialené ženské tam ale mali bordel (!) No a teraz vážnejšie. Zaujímavý film o tom ako zle môže človek dopadnúť, a to aj bez drog, gemblerstva, alkoholu a podobných vecí. Názorná ukážka toho, čo sa vám stane ak ostanete pridlho v rodičovskom dome a zrazu zistíte, že váš život stojí za houby. ()

dopita

Televizní drama z produkce HBO Films o podivném vztahu matky a dcery, postavené na kvalitním scénáři a hereckých výkonech. Překvapivě velmi dobrej film se zvláštním kouzlem. Drew Barrymoreová mě velice překvapila, je vidět, že když chce je to skvělá herečka. ()

ElizabethB

Od filmu Grey Gardens som necakala vela... Prvych pat minut som mala pocit,ze som opat raz narazila na psycho film, ktory mi zatazi zaludok a myslienky. Nestalo sa. Miesto toho som sledovala zaujimavy pribeh , uzasne herecke vykony, dojimave sceny, ktore prirodzene vhanali slzy do oci…Drew Barrymore a Jessica Lange boli na nerozoznanie od ich skutocnych predstaviteliek a celucky pribeh opisujuci vynimocny, zvlasny vztah dcery a matky sa ma, ci som chcela, ci nie, velmi dotkol. Nemozem sa dockat. kedy si pozriem original dokument Grey Gardens (1975) s “Little a Big Edie” 10/10 ()

sona123

Zajímavé a nelichotivé role hlavních protagonistek, kterých se obě herečky zhostily bravurně (zejména Drew umí překvapit). Téma děsivé (jak hrůzně někdy mohou matky selhat, když brání dětem v separaci, jaké zajetí mohou představovat různé duševní poruchy, které bublají pod povrchem, pod fasádou plnou třpytek a lákadel), ztvárněné s neobyčejnou nonšalancí. A taky téma zajímavé, o kterém jsem nic nevěděla (příbuzné Jacqueline Kennedy). Nadprůměrný "TV film." ()

TomasKotlant

Výjimečný film. S patřičnou dávkou lehkosti, ironie, smutku i nepochopení servíruje tento skromně působící film jeden neznámý příběh na stříbrném podnosu. Úžasná hudba, výborné výkony v hlavních rolích, milý konec s trochu netradičními titulky, se špetkou vizuální hravosti v jemných barevných tónech. Hrdinky balancují mezi uměním a absolutním sociálním vyloučením. To vše je proloženo dokumentární dějovou linkou. Jenom škoda, že při té skromnosti nedokázal film vyvolat větší emoce. Trochu mi to připomnělo film Edith Piaf z roku 2007. *** Ve zkratce: Jedině nohama napřed. ()

Loooki

Strašne pekný a silne dramatický film. Veľmi som si tam užil despotickú Jessicu Lange, no Drew bola famózna. ()

agassi68

Interesantný pohľad na život dvoch žien žijúcich v kedysi honosnom sídle. Jessica Lange a Drew Barrymore predvádzajú herecký koncert, ktorý podporený tým, že sa to v skutočnosti stalo, nadobúda na hodnote. Aj keď ako osoby mi boli protivné.. ()

Petulka88

Pozoruhodné drama o pozoruhodném životě dvou pozoruhodných žen určitě stojí za pozornost už jen díky tomu, že Drew Barrymore tu podává svůj životní výkon a nebojím se napsat, že zde zastiňuje i Jessicu Lange. HBO opět nezklamalo. ()

Domis93

Po zhlédnutí tohoto filmu mi přijde fascinující, v jakých podmínkách dokážou lidé přežít. Chvilkama sem si říkala, že to snad ani neni podle skutečnosti. Celkově film nebyl mým šálkem čaje, byť mam ráda životopisný, Drew mi tu byla nějak nesympatická a to jí mam normálně ráda, ale to asi jen dokazuje, že zahrála svojí roli dobře a spíš mi nebyla po chuti Malá Edie. Celkově mě film ničím neohromil až na ty životní podmínky, ve kterých lze přežít. Možná kdyby tam byla lepší časová posloupnost a víc to seznámilo s mládím Malé Edie, tak by si u mě určitě zvedl hodnocení. ()

jafuska

další průměrný film strmá pád z bohatství na samé dno chudoby, bylo to zbytečně dlouhé, moc mě to neuchvátilo, zbytečně nadprůměrné ohodnocení ()

Queendom

Drew je mimořádně špatná herečka, ale tady na tenhle svůj "talent" zapomněla a nenechala se vedle dokonalý Jessiky Lange zahanbit. Tenhle film se vám nemusí líbit, dokonce vás může i nudit. Čím ale zaskočí je jakoby syrová samozřejmost, se kterou vztah despotický matky a submisivní dcery podává, až vám půl filmu přijde, že to ta máma s tou holkou fakt myslela dobře. Kdo ví, možná myslela. Ale spíš ne. Spíš jí zničila život. ()

Sharleen

Ťažko vyjadriť slovami moje dojmy z tohto snímku. Je pre mňa nepochopiteľné, ako dokázali tieto dve ženy žiť v takej neskutočnej špine (slabé slovo), navyše keď pochádzali z vyššej spoločnosti. Možno preto, že boli zvyknuté celý život žiť so služobníctvom, o ktoré vplyvom životných okolností prišli a samy neboli ochotné v tomto ohľade hnúť prstom (dvíhanie telefónu akože služobnou, ktorá následne zavolá k telefónu pani domu, nepočítam). Napriek scénam v chátrajúcom dome, si ma mama a dcéra Bouvierové-Bealeové získali. Ich ťažko pochopiteľný a komplikovaný vzťah, kde raz prevažovala manipulácia a inokedy zas láska, by však určite bol oriešok pre psychológov. Drew Barrymore v roli malej Eddie bola neskutočná, verila som jej každé slovo, každú emóciu. Dúfam, že pôvodný dokument sa mi podarí v dohľadnej dobe vidieť tiež, už teraz som zvedavá. Pozor spoiler: Scéna, kde "malá" Eddie hádže do hľadiska kvety za burácajúceho potlesku divákov na premiére dokumentu, u mňa vylúdila aj slzu a veľmi som jej to priala. ()

Enzo555

Odporúčam pozrieť hneď po rovnomennom film.dokumente z r. 1975. Nie pred, ale po- na preliečenie porouchaných nervičiek :o) "Preinštalovanie" pôvodných scén- kulisovo aj herecky je takmer 100%é (Drew výborne pracuje s hlasom a prihlúpou dikciou malej Eddie), ale čo viac chytí za srdce je sentimentálno-glamourovité zobrazenie elegantných zlatých starých čias a úzkosť priateľského vzťahu matky a dcéry, ktoré možno stojí za celou tou katastrofou. Som rád, že moja obľúbená Drew natočila tento film (a pobrala zaň nejaké ceny). Nemohol som z nej odtrhnúť oči, hlavne z jej "mladej verzie" ()

kolodej1

problémem pro mě je, že je to film v zásadě o ničem, to, co se tam řeší je v podstatě směšné, opravdu bych chtěl mít jejich problémy. Dějově řídký příběh tak v mých očích nezachrání ani kvalitní herecké výkony hlavních představitelek. Možná, že bych film hodnotil lépe, nebýt ze světa, který je mi tak vzdálený, jak jen vzdálený může být ()

Kozlowski8

Příběh dvou podivných a svérázných žen - matky a dcery Bealeových - blízkých příbuzných bývalé první dámy Ameriky Jacqueline Kennedyové. O Bealeových jsem doposud neslyšel, dokument z roku 1975 jsem neviděl a ten jejich životní příběh, zfilmovaný Michaelem Sucsym by mnou asi prošel bez výraznějšího nadšení a brzy bych na něj zapomněl. To se ale nestalo - díky dvěma naprosto úžasným dámám v hlavních rolích, které mne svým představením dokázaly naprosto strhnout. Hlavně kvůli nim jsem si film nakonec docela užil a rozhodl jsem se pro 4*. 70 %. ()

Jurcekk

No život no... trošku praštené boli ...Andrerjka nezaspala!!! A Kaja mala kopec otázok! Ale Jessica Lange v Tootsie ... moja veľká láska... Dobrý film. Teším sa na dokument. ()