Biografické drama z produkce HBO inspirované stejnojmenným dokumentem z roku 1975 vypráví životní příběh „Velké Eddie“ a „Malé Eddie“ Bealeoých, blízkých příbuzných Jacqueliny Kennedyové. Dvojici podivínek hrají Jessica Langeová a Drew Barrymoreová.  Biografické drama z produkce HBO je inspirováno stejnojmenným stominutovým dokumentem bratří Mayslesových z roku 1975, který zblízka nahlédl do osudu matky a dcery Bealeových. Ženy, úzce spřízněné s bývalou první dámou Ameriky Jacqueline Kennedyovou (byly to její teta a sestřenice), se uzavřely do naprosté izolace a žily v rozpadajícím se domě o 28 místnostech v East Hampton. Po pětatřiceti letech se pozoruhodného námětu ujal scenárista a režisér Michael Sucsy a podrobně vylíčil osud dvou excentrických podivínek, jež k sobě váže až příliš úzké pouto. Říkaly si „Velká Eddie“ a „Malá Eddie“ a herecky je ztvárnily Jessica Langeová a Drew Barrymoreová. Ve vedlejších rolích uvidíme Jeanne Triplehornovou, Daniela Baldwina, Kena Howarda ad. (oficiální text distributora)

..Lucas..

Jeden z nejpovedenějších televizních filmů, co jsem viděl. Neuvěřitelná podoba hlavních hrdinek s původními Edie, maskéři se vyřádili, ale je to především zásluha Jessicy a Drew, které byly skvělé. ()

Sheldra

Bylo by to osvěžující a nevšední, kdyby mi obě Edith tak nehorázně nelezly na nervy. Jessicu Lange všeobecně respektuju jako vynikající herečku, příjemně mě překvapilo, že Drew Barrymore není pouze blonďatý diblík, a taky mám docela ráda kočky, i když ne v tomhle množství. Ovšem ty jejich problémy mi připadaly opravdu velmi úsměvné. Vlastně se tady nestalo nic, co by vě mně vzbudilo sebemenší emocionální pohnutí. ()

Beagle

Čekala jsem skvělý film a přesně to jsem dostala. Drew Barrymore se pro mě stala herečkou s velkým H (Jessica Lange je skvělá už dlouho, o té ani nemluvím). ()

kagemush

Trošku nabubřelá TV stanička HBO už zas přišla s něčím zajímavým ve své vlastní produkci. Ne že by nějak tentokrát vybočila ze svého vykalkulovaného středního proudu (jak se jí to povedlo s Generation Kill),takže místo dramatu spíše už zase melodrama.Ovšem mimo zajímavý příběh tu pro mě další dva bonusy. Takhle zprostředkovaně jsem se dozvěděl o dokumentu Grey Gardens a přestože ,,pouze" TV film,tak výběr představitelek hlavních rolí a následně obě herečky vynikající. U mě oblíbená Barrymore dobrá,a u mě jindy nepříliš vítaná Lange fenomenální,-klaním se,kaju se. ()

Lischai

Velmi, velmi zvláštní film. Nezasáhne každého, ale skutečnost, že jde o remake dokumentu a poměrně propracované rozehrání tématu "kdy jsme život promrhali a kdy máme ještě šanci", z něj dělá velmi zajímavý počin. ()

Aljak

Podľa mňa dosť zbytočný film, aj keď o zaujímavom skutočnom príbehu dvoch žien, ktoré boli veľmi blízkou rodinou niekdajšej slávnej prvej ženy USA - Jacqueline Kennedy. Film bol zameraný najmä na tvorbu dokumentu z roku 1975, no okrem toho pekne načrtli aj to, čo bolo predtým a čo bolo potom. Ale inak trochu zbytočné obliekať starý úspešný dokument do nového šatu, aj keď Drew Barrymore sa zmocnila svojej role Malej Eddie veľmi dobre. No vzhľadom na tie hodnotenia a toľké chvály som očakával určite pútavejšie spracovanie. ()

Streeper

Očekávala jsem skvělý film, ale dostalo se mi jen skvělých hereckých výkonů. Od filmu jsem zřejmě očekávala až příliš mnoho a dostala jsem hodně málo. Takže proto tohle rozhodnutí dvou hvězdiček. ()

danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - cena (2) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Drew Barrymore + nominace (1) - Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Jessica Lange ()

frings

Ó božská Jessico, ne nadarmo Tě miluji od svého dětství, co jsem Tě spatřil jako Frances Farmer a od té doby nesčetněkrát! Dnes opět úchvatný koncert pro mé oko a úchvatná hudba Tvého hlasu pro mé ucho! DOKONALÉ !!! Místy jsem až nedýchal. Jo a Drew, senzace, skvěle Ti sekunduje, nemám slov! ()

ecceHOMMO

Panečku....HBO proste umí.......opäť raz snímok, podstatou nenápadný, ale formou veľký....zaujal, potešil......***/**** ()

plechulka

Vztahy matek a dcer nebývají vždy jednoduché a pokud je v životě obou vztah jediný, o kolísání mezi láskou a nenávistí není nouze.... ()

GrooveJump

Oslava aristokracie, ve které divák několikrat tančí a zpívá na hraně vysoké děravé střechy, a kdy riskuje střemhlavý pád do závisti, či lítosti. Film s velkou koncentrací malých a geniálních detailů, u kterých Vám přijde, že každé živé a neživé "křoví" je zfilmováno s výjmečnou pečlivostí. A návaznost na původní dokument? - Nemám výhrad a souhlasím s posledním výrokem Edith (mother), kdy zcela lakonicky odmítne novináře z New York times... ()

terunka003

Smutné, dámské, životní, věznící, biografické, elegantní, kočičí, zapáchající, špinavé. Zvláštní příběh matky a dcery, které společně touží po snech, žijí s úsměvem na rtech a zpívají a tančí. Herecké výkony skvělé, příjemné a správně "vyšinuté". Film pro ty, kterým nebude vadit lehce dramatický tón. ..kočky mám ráda, ale tohle byla síla.. ()

marvan

Matka a dcera uzavřené v osamělém domě mají jedno společné: obě se zklamaly ve svých vztazích k mužům a uzavřely se před mužským světem do svého vlastního ženského mikrosvěta. Pohled do tohoto mikrosvěta je smutný i fascinující zároveň: obě ženy po ztrátě partnerů upadají do dětinskosti a dlouho není jasné, nakolik je jejich vztah obohacující nebo destruktivní. ()

venison

Krásně "přepsaný dokument" se skvělými hereckými výkony Drew Barrymore a Jessica Lange.. Bohužel to na mě působilo poněkud povrchně, chtělo by to více hloubky.. ()

femme fatale

Drew Barrymore a Jessica Lange podaly opravdu dechberoucí výkony...upřímně něco tak silného jsem nečekala. Připadalo mi, že všichni, kteří se na tomto filmu podíleli do něj vložili něco ze sebe i Jeanne Tripplehorn jako Jacqueline K. Onassis, i když je ve filmu jenom chvilku...Doufám jen, že si tento snímek najde cestu k více lidem, protože je opravdu o co stát. ()