Příjemné překvapení. Do příchodu ďábla mi Alena až tak zajímavá nepřišla, ale hned co se objeví na scéně, je to ta pravá legrace. Když píši Alena, mluvím samozřejmě o filmu, samotná Miluše Zoubková v titulní roli je totiž velice kvalitní a jde vidět, že jí tato postava baví. Ono kterou nejen herečku by také nebavilo hrát ženu, co přechytračí samotného ďábla. Za zmínku ještě určitě stojí pěkné kostýmy, výprava celkově a povedené dialogy, z nichž si několik hlášek budu zřejmě pamatovat. K vyššímu hodnocení nechybí mnoho, možná při příštím zhlédnutí. 60%(18.9.2015)

Velmi milá, vtipná a příjemná historická komedie. Představitelka hlavní role mne sice svým výkonem nepřivedla k extázi, nicméně Vladimír Řepa se svého úkolu zhostil na výbornou. Jsem fandou „méně slavných herců" a tady jich hraje - a dobře hraje - celá plejáda. A přidá-li se k tomu pohled na krásnou Markétku Janu Romanovou, není co řešit. Doporučuji!(25.2.2015)

Adaptace jedné z Karlštejnských vigilií Františka Kubky je v jistém slova smyslu na dlouho posledním historickým filmem, který nebyl ještě poznamenán dobovým ideologickým schematismem. Vejražka jako pekelník je vynikající, rovněž někteří další ve vedlejších rolích, ale... Miluše Zoubková prostřednictvím vlivné ministerské protekce nahradila Vlastu Fabianovou, kterou prosazoval režisér Cikán, a díky tomu šel celý film do kopru. Škoda, mohla to být jinak vkusná středověká zábava.(13.6.2009)

Komedie zasazená do prostředí středověkého městečka, kam si výrobce zbroje, nožů a mečů Tomáš přivedl krásnou ženu, a protože kolem je spousta nápadníků, hlídá si ji jako oko v hlavě. Jenže musí odjet za prací do Flander a tak požádá samotného čerta, aby mu ji hlídal. Smlouva zní - uhlídáš-li mou ženu od nápadníků, dám ti svou duši. Jenže žena je žena a ta když chce, tak na ni ani čert nestačí. A když je žena ještě k tomu krásná, i čert její kráse podlehne. Velice příjemná, dobově kostýmová komedie, která sice nevyrazí dech, ale příjemně pobaví v zimní sychravé večery. Hudba: Dalibor C. Vačkář(9.1.2011)

Pohádkově laděná historická veselohra ve zcela jiném duchu navazuje na výjimečné výlety českého filmu do středověku. Poprvé v zestátněném filmu (připravovaná ještě za války) to byla Rozina sebranec, roce 1946 Nezbedný bakalář, a nyní společně Jan Roháč z Dubé a Alena; v obou shodou okolností hrála Miluše Zoubková. Nijak zvlášť jsem si ovšem nikdy nelebedila u příběhu s ďábelsky neotesaným Vejražkou a nevýraznou hlavní hrdinkou, jejíž výkon i půvab hravě předstihly hlavní devízy celého projektu, výprava a kostýmy architekta Štěpána Kopeckého a návrháře Josefa Matěje Gottlieba.(26.2.2009)

• - Okrem jedného dňa sa celý film natáčal v Barrandovských ateliéroch. Jediná exteriérová scéna sa natáčala v Podbabskom údolí. (Raccoon.city)

• - Pre scénu pri stole bolo skutočne objednaných 40 pečených kurčiat, ktoré mohli herci následne skonzumovať. (Raccoon.city)

• - Režisér usiloval o to, aby hlavnú rolu Aleny hrala Vlasta Fabianová, ale na príkaz samotného námestníka ministra kultúry bola do roly obsadená Miluše Zoubková, ktorá si po natáčaní vtedajšieho ministra zobrala za manžela. (Raccoon.city)