Skvělá historická komedie o smlouvě s čertem, který je však na ženskou krátký, ne nadarmo se říká, že žena je plémě čertovské. Jak to tak vypadá, i naši dávní předci měli problémy jako dnešní muži, ženy zahýbaly a zahýbaly :-) U tohoto filmu se člověk nudit nemůže a den se mu jistě bude stát o poznání hezčí, i když bude venku lejt jak z konve :-)(8.5.2009)

Jednoznačně dávám plný počet hvězdiček. Alena s Vejražkou byli oba spravedlivě potrestáni za svůj jeden velký hřích. Vejražka ztratí svou kouzelnou moc a Alena ho nakonec pustí k vodě a nakonec srdce Aleny nebude už patřit nikomu. Bude spáleno v jednom z pekelných kotlů. Určitě doporučuji všem kdo nechce prvorepublikovou klasiku aneb. červenou knihovnu.(18.6.2018)

Příjemné překvapení. Do příchodu ďábla mi Alena až tak zajímavá nepřišla, ale hned co se objeví na scéně, je to ta pravá legrace. Když píši Alena, mluvím samozřejmě o filmu, samotná Miluše Zoubková v titulní roli je totiž velice kvalitní a jde vidět, že jí tato postava baví. Ono kterou nejen herečku by také nebavilo hrát ženu, co přechytračí samotného ďábla. Za zmínku ještě určitě stojí pěkné kostýmy, výprava celkově a povedené dialogy, z nichž si několik hlášek budu zřejmě pamatovat. K vyššímu hodnocení nechybí mnoho, možná při příštím zhlédnutí. 60%(18.9.2015)

Velmi pěkná komedie s jednoduchou zápletkou, která má díky čertovi chvílemi tajemnou atmosféru a ta se mi na filmu líbí nejvíc. Momenty, kdy čert rozmlouvá nebo se hádá s plamenem ohně, což je jakési jeho spojení do pekla, mám nejradši. Vítězslav Vejražka čerta hraje výborně. Snaží se být chytrým a přísným čertem, který sice na různé panáky kolem vyzraje, ale nakonec sám podléhá kouzlu paní Aleny. Že to dobře nedopadne je jasné. Film je mým oblíbeným, jeho pohádková atmosféra a tajemno na mě mají při každém shlédnutí velmi uklidňující účinek.(22.9.2012)

Adaptace jedné z Karlštejnských vigilií Františka Kubky je v jistém slova smyslu na dlouho posledním historickým filmem, který nebyl ještě poznamenán dobovým ideologickým schematismem. Vejražka jako pekelník je vynikající, rovněž někteří další ve vedlejších rolích, ale... Miluše Zoubková prostřednictvím vlivné ministerské protekce nahradila Vlastu Fabianovou, kterou prosazoval režisér Cikán, a díky tomu šel celý film do kopru. Škoda, mohla to být jinak vkusná středověká zábava.(13.6.2009)

• - Okrem jedného dňa sa celý film natáčal v Barrandovských ateliéroch. Jediná exteriérová scéna sa natáčala v Podbabskom údolí. (Raccoon.city)

• - Režisér usiloval o to, aby hlavnú rolu Aleny hrala Vlasta Fabianová, ale na príkaz samotného námestníka ministra kultúry bola do roly obsadená Miluše Zoubková, ktorá si po natáčaní vtedajšieho ministra zobrala za manžela. (Raccoon.city)

• - Pre scénu pri stole bolo skutočne objednaných 40 pečených kurčiat, ktoré mohli herci následne skonzumovať. (Raccoon.city)