Liv a Emma jsou nejlepší kamarádky, jež si nemohou být blíž a zároveň nemohou být víc rozdílné. Liv jako úspěšná právnička ví, co chce a jak to získat. Emma je obětavá, velkorysá učitelka, která myslí především na druhé. Obě se dokonale doplňují, pasují k sobě jako jing a jang. To vše se změní, když nešťastným omylem připadnou jejich svatby na jejich vysněném místě na tentýž den. Vdavekchtivé nevěsty jsou rozhodnuty použít všech mazaných prostředků, aby té druhé její velký den překazily. Zdá se, že jedno dlouholeté přátelství spěje ke smutnému konci. Ve svatební den obě napadne, že se usmíří, když ale Emma zjistí, že Liv vyměnila její svatební video za video z divokého večírku, napadne Liv a obě nevěsty se poperou. Během rvačky jim dochází, jak hloupě a nedospěle se chovají. Nakonec se usmíří a vzájemně se omluví. Zatímco Livina svatba pokračuje, z Emminy svatby sešlo. Emma se však své červnové svatby v hotelu Plaza také dočká. O rok později se jejím vyvoleným stává Livin bratr, který ji už dlouho miluje. Příběh ale ještě zdaleka nekončí, obě přítelkyně jsou těhotné, termín porodu mají ve stejný den... (TV Nova)

AdrianaLarman

Tohle je vážně hloupý film. Upřímně si vážně myslím, že Anne Hathaway má na víc a u Kate Hudson už to asi lepší nebude. Naštěstí není stopáž filmu tak dlouhá, aby měl člověk problém s dokoukáním, ale na víc, než na 2* to opravdu nevidím. ()

Reproduktor

Jeden velkej úlet. Takže i můj komentář bude úlet: Hlavním hrdinkám by tam rozhodně slušel ale to je tak všechno co o tom dle filmu chcete vědět. ()

nikus120

2 najlepšie kamarátky 2 svadby lenže v ten istý deň a problém je na svete. Celkom vtipná komédia ,ktorá dokáže pobaviť bojom dvoch naj kamarátok ktoré dokážu použiť všetky možne praktiky aby zničili tu druhú. Páči sa mi obsadenie blondínky versus brunetka. Anna Hathaway a Kate Hudson sa do rôl vložili so svadobným nasadením. Príjemná komédia dvoch kamarátok sa skončí ako ináč šťastne. Fajn komédia pre nenáročné osoby na spríjemnenie večera. ()

DandaPiper

Hvězdička navíc za postavu Liv, která je mi v mnoha směrech hodně blízká. A Kate Hudson to tu dle mého opravdu slušelo. ()

lobo87

Predsvadobný ošiaľ na plné gule. Kate v podobných úlohách poznáme, Anne je škoda. Film mal niekoľko veľmi dobrých momentov, ale je jasne určený nežnejším polovičkám, ktoré si bez váhania určite prihodia k môjmu hodnoteniu nejaké to percento navyše. Hlavne tie vydajachtivé... 50% ()

BlackAngels

Díky mé situaci, která mě s mým vyvoleným čeká za necelé dva měsíce, se mi film moc líbil. Vidět ho, ale za jiných okolností byl by to tak asi ten průměr i když konec byl přesně podle amerických happyendů :-) a já mám moc ráda šťastné konce :-) U filmku sem se pobavila, dojmula, inspirovala i poučila a to je víc než sem očekávala. Původně jsem vlastně na film koukala jen s nápadem, že bych mohla najít inspiraci na svatební účes... :-) A našla jsem mnohem víc :-) A Anne Hathaway, která si mě získala pohádkou Zakletá Ella, mě i tady přesvědčila o svém talentu :-) ()

Drozdo57

Filmový snúbenec Anne Hathaway tam mal najviac rozumu, keď ku koncu filmu vybuchol a povedal, že ho to celé serie a má sa ženská dať dokopy. Ona si ho na konci nevezme. A ako lepší snúbenec bol ukázaný ten od Kate Hudson, ktorý ju len čičíkal, smial sa na tom a povedal, že to bude dobré. A preto máme takú rozvodovosť. Lebo správny chlap je údajne ten, čo svoju ženu nekonfrontuje a podporuje ju v každej chujovine. ()

Drekorian

CSFD říká Komedie / Romantický, což v řeči lidií znamená známé a ustálené slovní spojení - romantická komedie. Každý z filmů tohoto žánru má poměrně předvídatelný průběh a vzhledem k tomu, že bychom ho označili krásnou prvorepublikovou nálepkou Brak, když se dobrovolně rozhodnu takovýto film shlédnout, vím takříkajíc, do čeho jdu a nesmím být příliš kritický. Jednu hvězdu jsem rozhodně nedal filmu proto, že neoplývám romantickým střevem. Jednoduše, netrefil jsem se do cílovky. Romantické komedie obvykle sází to, že když se rozhodnu býti grant a vytáhnout přítelkyni do kina, pravděpodobně se jí nebude líbit, když na vstupence uvidí vytištěno "Samopaly a raketomety". Namísto toho vyberu něco, u čeho se nebudu až tak bavit, ale nebudu si chtít vystřelit mozek z hlavy jako třeba u Sexu ve městě. Druhou cílovou skupinou jsou Horáčkovi ve středních letech, kteří se na podobný film podívají ve středu večer na komeční televizi, protože v práci byl dneska blázinec a do víkendu je ještě daleko. V případě, že bych shlédl snímek v kině, dopadlo by to s některými částmi mého těla stejně jako v případě Sexu ve městě. Jednoduše... navzdory tomu, že mě má přítelkyně denodenně ubezpečuje o své nehynoucí lásce, o čem už se nezmiňuje je ten pro muže mystický a zapovězený svět "holčičích záležitostí". A já bych měl určitě chtít vědět, co se v něm děje. Popravdě řečeno, každý muž na tenhle prapodivný svět kašle, stejně tak, jako holky kašlou na nekonečný kolotoč piva, fotbalu a fórů o své staré. Muži nejsou ženy a ženy nejsou muži. Navzdory tomu, že existují jedinci jako např. bývalá ministrině Džamila, (a že si ještě hodně dlouho budeme odplivovat, když uslyšíme její jměno) muži a ženy se dokáží v ideálním případě skvěle doplňovat a vždy mají ten svůj holčičí/klučíčí svět do kterého partnera jednoduše nemůžou pustit. Tento film si tak mohou vychutnat pouze ti, kteří mají platnou vstupenku do holčičího světa. Když odhlédneme od tohoto faktu, herecké výkony jsou naprosto plytké, nedůvěryhodné a povrchní. Ačkoli se scénář skutečně snaží vzbudit iluzi dvou hnízdivých samic z New Jersey, které chtejí klofnout toho pravého od velmi raného věku, Anne Hathaway možná ještě uvěříme tu hodňoučkou učitelku Kate Hudson ale je všechno možné než ta právnická mrcha, která najednou objeví svoji citlivou stránku. Ani jedné však nevěříme ono dlouhodobé přítelství. Komediální stránka filmu sází na pár tomandjerryovských gagů, kterým chybí ale hodně hodně chybí k tomu, abyste se při nich alespoň lehce pousmáli. Celkem tedy 1 hvězda z lítosti nad kariérami obou hereček, která se dost možná blíží k hořkému konci. ()

jsed

Velmi slabucké po vsetkých stránkach zalozené na starých a otrepaných vtipoch. Nepresvedcuje ziadnych z "protagonistov" ani vývoj deja a ani argument. Aj ked moja manzelka po filme priznala, ze aj ona s tým súhlasí, ze zeny strácajú kontrolu v momente ked treba zacat pripravovat svadbu. ()

Andul-lhak odpad!

Naprosto bez napadu. Od zacatku bylo vsechno jasne - dve kamaradky, ktere se kvuli prkotine - ve filmu pochopitelne neuveritelne nafouknute - zacnou nenavidet a predhanet se. Tato cast ma byt naplnena "vtipnymi" scenami, nicmene scenaristi se ani nejspis tady prilis nezapotili, "vtipne" momenty byly povetsinou ohrane, u filmu jsem se nezasmala snad ani jednou. A to je na "komedii" vazne spatny vysledek. Nakonec samozrejme usmireni, zjisteni ze "nejvicnejlepsi kamaradka" je nenahraditelna, pripadne komicky snatek s bratrem nejlepsi kamaradky. Nelibil se mi ani styl vypraveni, nemyslim si, ze manazerka svateb je pro to ta nejlepsi osoba, jak by totiz ona mohla vsechno toto vedet? Film zachranuje snad jenom sympaticka a hezka Anne Hathaway.. ()

JackieBliz

Anne Hathaway je tak přirozená úžasná herečka, že mi bylo líto, když jsem viděla tento film, že na něj kývla. Nepřijde mi tam vtipné absolutně nic. Ženy opravdu řeší takové problémy? Chtěla bych je tedy taky mít. ()

Terez_Vv

Ženská soutěživost je všudypřítomná, a Válka nevěst je ukázkou, i když velmi smutnou, že největší soutěživost právě vzniká v jinak idylickém "nejkamarádském" vztahu. Líbí se mi role Liv i Emmy, ovšem vedlejší role jsou až příliš odfláknuté, což je poměrně škoda. Také děj je nehezky předvídatelný a chybí nějaká větší zápletka. 6/10 - průměrná oddychovka. ()

LencaN

Tom a Jerry ve svatebních róbách :D tak mi přišla Hudson a Hathaway. Dvě nerozlučné kamarádky shodou okolností musí mít obě svatbu v jeden den, jenže si chtěly vzájemně jít za družičku a problém je na světě... hurá si začít dělat naschvály. Nic od toho nečekejte, je to prostě opravdu holčičí záležitost, u které se navíc dobře lakují nehty. Bylo to předvídatelné a trochu ploché. Na to, že to měly být takové kamarádky mi to o kamarádství nic nového nepřineslo. Chovaly se jako puberťačky. Tak koukat se na to dalo, ale chlapa k tomu nenuťte :) obdivuju Hathaway za ten sexy taneček, úplně jsem koukala, protože jinak je to spíš taková dáma a tady tančila jak striptérka, odvázaně, dobrý herecký výkon. Naopak Hudson už není tak sympatická jako v Jak ztratit kluka v 10 dnech. Přijde mi čím dál umělejší. Zase na druhou stranu její postava byla ta, podle které se vždy muselo všechno řídit i její kamarádka Emma (Hathaway), takže na trochu namyšlenou seděla. Sice jsou od sebe tři roky, koukám, ale prostě Hudson vypadá o mnohem starší, takže jako kamarádky mi k sobě moc nepasovaly. Možná tím solárkem? Ofinou? To je fuk. Prostě je to zvláštní film plný hašteření, naschválů, pubertálních řečí. Na jedno podívání ok, ale víckrát už bych to neabsolvovala. Vím, jak to dopadne a nemyslím, že bych ve scénáři objevila nějaké skryté poselství, které mi napoprvé uteklo. Je to spíš jednohubka, u které můžete vypnout mozek. ()

Kybela

Obě herečky zvládnou mnohem víc. Tohle bylo příliš mělké a předvídatelné. Povrchní děj a filmové stereotypy - tahanice o místo, šaty a kapelu. Kdyby to režírovala ženská, dala by důraz na úplně jiné aspekty ženské histerie (a její příčiny) a také by nechala milovnice svatební tematiky trochu namlsat - tady se to kolem svateb pořád točí, ale kromě těch jedněch šatů vlastně nevidíme nic. Proto film musí nutně minout svou cílovku - pro chlapa tam bude moc uječených nevěst a pro ženu málo opravdových nevěst. ()

Marci137

Tohle je správná komedie pro romantičky. Tady každý vidí, že ne vše jde vždy podle plánu. Ať už je to s kamarádkou nebo snoubencem. Velmi dobrý scénář, skvělé obsazení a nikdy mě film neomrzí. Inspirace na svatbu zaručena :D ()

chippynka

Ide skôr o priemernú komédiu, avšak niektoré scény, (nech už sú akokoľvek nadsadené), mi pripomínajú občas skutočné šialenstvo, ktoré dokážu ženy rozpútať, ak sa jedná o vlastnú svadbu, súperenie s druhými ženami a zákerný boj medzi rozhnevanými priateľkami na život a na smrť Jednoduchá, ľahká a pohodová komédia padne dobre vtedy, ak máte chuť vypnúť hlavu alebo ak hľadáte vhodný spôsob, ako sa pomstiť ex-kamarátke. Upozornenie: Film nevhodný pre zástupcov opačného pohlavia ()

Chlo0opek

Občas se člověk i zasmál, ale za ten nepovedenej konec nižší hodnocení. Romantické představy 2 slečen o svatbě od útlého věku... ()

alisek87

Nic jsem od filmu neočekávala a nebyla jsem zklamaná, ale ani nadšená. Oddychovka, u které není zapotřebí moc přemýšlet. Ideální film na deštivé odpoledne. ()

cocostorm

Příjemný romantický film, místy i vtipný. Anne Hathaway se vrátila zpět k filmů, které ji sluší. Kate Hudson mi sice byla trošku trnem v oku. Ale jinak je to milý, příjemný a koukatelný film ()