Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Pesosek

Příjemné překvapení, jak jsme se tohoto snímku "obával", tak to nakonec bylo vcelku vkusné, efektní, kung-fu scény samozřejmě přitažené za vlasy, ale ne až tak moc jako v jiných filmech tohoto žánru. Sečteno podtrženo, i pro odpůrce...no zas tak moc ne, spíše člověka, jež nemá zrovna rád filmy o bojovém umění, vcelku shlédnutelný snímek. ()

Al44...

Vynikající akční film o bojovém umění. Vůbec mi tu nevadí všudypřítomné národní čínské vlastenectví. Nevadí mi ani až přehnaná dobrota hlavního hrdiny. Krásnou a ničím nerušenou podívanou přelomí náhle válečná vřava a obsazení země Japonci. Zde začíná opravdová akce a skutečně jsem se nemohl dočkat než Ip Man nakope agresorům zadnici. Některé scény a situace skutečně chytají za srdce, což je u filmu s bojovou tematikou velmi překvapivé. Samozřejmostí je perfektní hudební motiv, který tyto scény doprovází. Zajímavým charakterem je japonský generál, který docela jistě není černo-bílou postavou. Tento film doporučuji!! ()

bjukenenen

Tohle mohlo být skvělé, možná i legendární, ale je z toho tak troch rozpolcený film. Perfektně zmáknuté souboje, které je radost si pustit i 2x,3x po sobě a na druhou stranu spousta čínské romantiky a podobného balastu, který tenhle film sráží dolů. Je to škoda, protože víc akce a míň keců by z Ip Mana udělalo něco vyjíměčného. ()

Torgal

Tak v prvom rade - vynikajúce súboje, ktoré nielenže dobre vyzerajú, ale pôsobia reálnym dojmom. Príbeh v druhej polovici nečakane stemnie, o to silnejšie potom pôsobí finále. Donniemu Yenovi nie je čo vytknúť, so svojou rolou sa zrástol výborne. V súčte sa jedná asi o najlepšieho zástupcu filmov založených na východných bojových umeniach. 8/10 ()

anitae

Milé překvapení - filmy o bojovém umění sice nemusím, ale tenhle mě zaujal od začátku do konce. Asi dám čínským filmům ještě šanci:) Pěkné 4*. ()

Mandalorian

Takže co tu máme ? Bitky, bitky a bitky - poskládaný do kupy nějakým tím příběhem. Jenže tady natočeno podle skutečné události. Navíc má v sobě film spoustu metafor a obrazů o lidech. Svůj osobitý náboj. Vzhledem ke spoustě metafor a rad, jaké z filmu přímo srší, jsem se v závěru divil, že se tam tolik potyček vůbec vešlo. A přitom je tu boj jako takový v čele i pozadí. Nevím, jak jinak to popsat. 100%.. ()

Lucas87

Jak může okupace Číny japonskými vojsky snadno změnit život váženého mistra vWing-chun, hodně zajímavé spojení. ()

PEZ

Presne ten typ kung-fu filmov, ktore tak milujem. Ako inak, z Hong Kongu. Aj ked sa americania uz viackrat snazili okopirovat tento styl, vzdy to vyslo navnivoc. Wilson Yip a Donnie Yen to dokazali. Aj v novom mileniu sa da natocit skvela pocta takej legende, akou bezpochyby Ip Man bol. Silny pribeh plny cnosti a pevnych moralnych hodnot natoceny presnou kamerou, podtrhnute dobrou hudbou, zahrate kvalitne, no a tie suboje - naposledy som take kvalitne suboje videl vo Fearless. Donnie Yen je proste skvely a suboj s desiatimi japoncami je vskutku genialny! Zaverecny suboj a doslov ma tu spravnu silu, nemam tu jednoducho co vytknut. 10/10 ()

IXOXI

Velká myšlenka, nabízející velký potenciál byla kvůli stopáži násilně krácena a celý film se tak smrskl na množství zápasů, kdy Ip Man všem ukazuje, kdo je tu Chuck Norris. Poučení, které je u východoasijských filmů běžné se zde nachází použito neobvykle nuceně. Dále bych přes všechno příkoří, které bylo Číňanům v popisované době způsobeno vytkl mírnou propagandu a konec naprosto mimo mísu. Naproti tomu musím říci, že našinec příliš nepoučen jejich historii se může dozvědět několik zajímavostí a faktů. ()

Eilean Donan

Keď chudoba zbližuje, bohatstvo ochudobňuje, nadvláda ohlupuje a hlad zasycuje. Atmosferické poňatie postavy Ip Mana - pokojného, pokorného, pochybujúceho i nahnevaného-, vymykajúcej sa z davu v období, keď práve takáto osoba mohla znamenať zásadnosť. Žiadne brnkanie na city, len vhľad do radov tých, ktorí si podrážali nohy, kým ich "neosvietilo". ()

Kadas97

Najlepší film o bojovom umení aký poznám. Vo filme je vysvetlené, že kung-fu nie je len kop z otočky a štýlové komba, ale aj pokora a duchovná vyrovnanosť. Donnie Yen stelesňujúci majstra Ipa zo seba vydal maximum. Na boje s japoncami je radosť sa pozerať a pánom, ktorí sa starali o choreografiu všetka česť. 10 z 10 ()

martinpk

Dlho som sa chystal na odporúčanie známeho na tento film. A bol som milo prekvapený. Donnie Yen s obrovskou charizmou nemal chybu. Výborný príbeh s excelentnou choreografiou kung-fu sa zaradil medzi moje obľúbené filmy. ()

Ozzy2

159. nejlepší film:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))ČSFD už se stalo neobjektivním odpadem. Spáčilová je už o parník lepší ()

tranquill

To není sport, to je bojové umění/martial arts! Perfektní definice stylu Wing Chun, tedy skvělé nekompromisní bojové scény nasnímané často zajímavou kamerou a v čele stojí charismatický Donnie Yen. A také příběh o osobní odvaze a statečnosti nesklonit se před válečnými dobyvateli. Až jsem zatoužil po více než 20 letech znovu navštívit tělocvičnu... ()

Kingjiri

Po delší době zajímavej životopisnej film. Minimálně proto, že v něm nechybí dostatečně silnej příběh a dokonce ani akce. V úvodu se objeví pár scének s nevtipnym asijskym humorem, ale od japonský okupace už se jedná hlavně o drama, který slušně šlape. Bojový scény jsou pěkně zahraný i nakroucený, jen jsem si řikal, že jich mohlo být o něco víc nebo by aspoň nějaký z nich mohly být delší (finále určitě). Za dramatickou dějovou linku, akci a hudbu čtvrtá hvězda. ()

dessa

Skvělý kung-fu film s vynikajícími akčními scénami, mezi kterými přesto jedna vyčnívá - nakládačka deseti japončíkům, to byl fakt masakr. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz