Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Thehellion

Po pár dnech musim změnit svůj komentář a něco k tomu připsat, tohle je opravdu naprosto luxusní a neskutečně atmosférická záležitost..Z Donnieho Yena jde obrovský respekt a charisma............................. ()

waits

Výtečná podívaná pro příznivce bojových umění. Zápasy wing chun jsou skvělé, noblesa Ip Mana způsobí, že od filmu divák odchází se vzpřímenou postavou, bez hrbení. Vždycky jsem u vytržení nad rozdílnými civilizačními přistupy (Ip man není vyzrazen ani po surovém bití, japonskyý generál podstoupí souboj kvůli svému pocitu cti atd.) Historický exkurz je trochu agitační, takže se synek zamyslel nad tím, že tady jsou Japonci zlí a Čínani hodní, v nedávno sledovaném Posledním samurajovi zase Britové zlí a Japonci hodní a v knize, kterou jsem četli o vkendu (Tibet od Sýse) Čínani zlí a Tibetani hodní. Dobrá lekce žívotní reality, že:) ()

Pawlisman

Pokus o propojení kung-fu filmů s historickým podtextem a nějakým normálním příběhem? No, stále lepší než ty bezduché klasické mlátičky. Ačkoliv jsem celé té výpravě a scénáři příliš nevěřil, ale snad cesta správným směrem. 7,5/10 ()

bolan

Ip má uspěch - 87% + 142. nejlepší film a 267. nejoblíbenější film - Nechala jsem se chytnout jak ryba na třpitku zdejším hodnocením a nechápu. Kung Fu dobrý - film jako celek klasicky po asijsku trapný. ()

Antaeus

Hm.. Tak naprvýkrát som sa asi málo sústredil, alebo čo.. A aj keď dej sa dal bez väčších problémov predpovedať s presnosťou predpovede počasia, bojové scény boli na mimoriadne slušnej úrovni a väčšinu rán som prežíval. Bojové umenie celkovo bolo veľmi uveriteľné, navyše sem-tam sa blysla nejaká tá myšlienka o vlastenectve, rodine, priateľstve atď atď.., takže vskutku podarený karate filmík. ()

M1k9

Mám velkou slabost pro asijské filozofické filmy. Jsou v jádru věci uklidňující a vyrovnané. Mají jasný začátek a jasný konec. Postavy jsou jednoznačně profilované. Děj ubíhá plynule, teče jako voda. Stylisticky to je prostě jiná škola. Problém je však odtržení od reality a zároveň nereálnost v chování postav apod. Člověk pak musí tento svět brát s velkou rezervou. Pravděpodobně málo co lze aplikovat v reálném světě. Na druhou stranu, kdo ví... / Ip Man je film, který mě ne překvapil, ale doslova šokoval. Nečekal jsem něco tak povedeného. Myslel jsem si, že Tygr a Drak je nepřekonatelná záležitost. Nevím proč, ale díky netypickým asijským rysům se mi postavy lépe vžijí do paměti. Velkou roli hraje i spojení s emocemi! Každý souboj má svůj smysl a své emoce. To je strašně důležité. Bojím se, že v tom "reálném" světě to tak krásně nefunguje. Stejně tak v mnoha US blockbusterech, které jsou prosáklé akcí a souboji, chybí smysl a chybí hlubší emoce. Některé aspekty uvažování jde částečně ošálit, ale ty hlubší, ty se projevují silnějšími i slabšími pocity bez jednoznačných vysvětlení. Filmy mají mnoho aspektů a existuje mnoho metrik jak je hodnotit, ale na konci dne se rozhoduji podle svých pocitů. Až třeba po několika letech jsem schopen pochopit, proč jsem to tak cítil a co se za tím skrývalo. / Logicky nelze zdůvodnit, proč si některé filmy pamatuji do detailů a některé po krátké době kompletně vymažu z paměti. (Ano, je v tom hodně subjektivity, ale i mnoho objektivity.) 9.5/10 ()

wellar

9/10.. mozno, ked najdem titulky na zaklade ktorych precitam texty vo filme dam 5 hviezd :) inak tento film ma ako jeden z mnohych zasa trocha pritiahol k vychodnej kulture. Je to zaujimave aki su oni ini... p.s.: tipujem ze v japonsku nebude zarabat miliony hm .. ()

jorgus

kdyby tato biografie nebyla poplatna tomuto mistrovi a nesnazila se z nej udelat neco vic nez byl..tak bych dal 4..ale takto me z toho vychazi misty zdlouhavy film, prolozeny souboji, ktere byli sice na prvni pohled uhlazene, ale v detailech syrove..Dinnieho si jako Ip Mana budu pamatovat, ty ostatni uz ne..celkove se jedna o lepsi nadprumer mezi bojovymi filmy, protoze ma mnohem kvalitnejsi scenar nez vetsina jeho bratru, ale jeste jednou bohuze, ze se scenariste nedrzeli dejin a popustili zbytecne uzdu fantazii..ae to by pak asi nebylo tak zajimave..natocit kung-fu film o cloveku, ktery nikdy s nikym nebojoval:) ()

FakyCZ

Tak tohle opravdu můžu. Ani chvilka nudy, klidně bych to ještě o pár minut natáh, jen proto abych se déle mohl bavit. Hltal jsem to od začátku do konce a neměl jsem toho dost. Po skončení mě napadaly typické pitomé otázky proč nemastíme kung fu:) ()

KOZEL84

Příběh mě nijak zvlášt nenadchl ani nebavil.Co se mi ale hodně líbilo byl Donnie Yen.Sympoš a fakt frajer.Bojové scény výborné a konec mi nějak připomněl Gladiatora. ()

artas

Pôvodne som si myslel, že to bude iba ďalší z dlhého radu klasických kung-fu filmov. Preto som sa aj dlhšiu dobu odhodlával pustiť si tento film, no na moje prekvapenie, toto je dosť "iná" snímka. Choreografia bojov je pastvou pre oči, herci aj hrajú (až na Ipovú manželku), je v tom dráma aj vtipné momenty. Toto je jeden z filmov ktorý si pozriem aj viackrát. ()

grerar

Bohužel musím dát pouze 4*. Hlavní zásluhu na tom má poměrně chabý děj - nebo spíš jeho detaily. Vzhledem k poměrnosti ale najdeme i několik zajímavostí, které činí film koukatelným. Tu jsou příklady - fyzická námaha vs jídlo, japonská neúcta k lidskému životu vs západní/nější pohled... Kdyby tyto nebyly součástí tohoto akčňáčku, zůstalo by u 3*. Protože přesně tři hvězdy z celkového hodnocení zabírají souboje. Skvělé a uchvátné. Nic víc, nic míň. ()

GE*O*R*GE

Mám rád filmy tohoto typu a tento film opravdu přirostl k srdci, na počátku jsem myslel, že to bude jeden z klasických béčkových filmů, který je plný kopů a pěstí, tento film mne ale příjemně překvapil. Zanechal ve mě podobný zážitek jako filmy typu Poslední samuraj nebo Obávaný bojovník. ()

Martyr

Nezvyknem sa priposierat z cinskych kung-fu filmov, v ktorych ludia po uderoch lietaju ako balony a hlavny hrdina je taky dokonaly, ze utrzenie nejakeho uderu je pre jeho superov statny sviatok. Ip Man je vsak uplne iny. Pociatocne pochybnosti boli rozprasene skoro tak rychlo ako dokaze Donnie Yen nasolit protivnikovi uderov na tvar, tj. cca 30 uderov /s a aj ked dalsi vyvoj bol ocakavany, do bodky sa moje poziadavky naplnili. Suboj Ip Mana s 10 japoncami by som zaradil medzi najlepsie bojove sceny, pri ktorych z atmosfery běhá mráz po zádech. ()

barteca

Milovníci bojových baletních umění si příjdou na své, přehršel překráásně nasnímaných soubojů. I historická linka je obohacující. Kapečku to shazuje melodrama ve stylu čínské opery. ()

Gastovski

Kdo by tušil, že mě Číňani s nějakým jejich uměním Wing Chun posadí na prdel. Stalo se. Moc velký fanda asijských filmů nejsem, ale za výborné souboje s neméně vynikající hudbou nemůžu jinak, než dát plné hodnocení. ()

RadimFišer

Film v nádherných vizuálních barvách. Závěrečné sekvence a skutečnosti o Mr. Leeovi ještě více dechberoucí. Jsem připraven zkusit nové bojové umění. Tohle je film motivace. Tohle je film krásy. Tohle je oranžová barva, která prochází celým dílem a uklidňuje mého ducha. Doporučuji všem milovníkům filmu. ()

Saur.us

Perfektní Kung - Fu / Wing Chun choreografie za kterou trošku zaostává příběh navíc s lehkou lidovou propagandou, která naštěstí začne až ke konci, takže tak moc nevadí. Navíc podle skutečného příběhu mistra, který má na svědomí třeba Bruce Leeho.. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz