Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Tamten

Vynikající film o mistru bojových umění z období konce 30 let 20 století. Na rozdíl od jiných filmů tohoto žánru zde není děj jen výplní mezi souboji, ale jedná se o zajímavý příběh částečně založený na skutečných událostech. Souboje jsou vynikající jak po choreografické stránce, tak z hlediska kamery (žádné šílené střihy, aby nebylo nic vidět), a triková výpomoc lany je v únosné míře. Navíc i hlavní hrdina zde působí "lidštěji", občas je unaven a po souboji s deseti protivníky má krvavé klouby od ran. ()

Dartdevil

Neskutečná hongkongská choreografie. Klasický příběh lidového hrdiny. Pro mě velmi nesympatický představitel hlavní role. Tyto tři body mi tak nějak utkvěly. ()

Jaxx84

Jsem nadšený...poprvé jsem měl tu čest zhlédnout film který spojuje historické drama s akčními bojovými prvky. Mistr Yip je tak dokonale vykreslená postava, že se při každé jeho scéně tají dech, i přes obrazovku působí jako samo ztělesnění dobra, charakternosti, úcty...Gradování děje snad nelze ani okomentovat, jelikož je natolik odlišný od stylu notoricky známého starého kontinentu nebo USA, působí harmonicky a plynule. Film krásně zobrazuje atmosféru Činy okupované Japonskem, vzájemné národnostní nesnášenlivosti, ale i rozdíly v myšlení jednotlivých národů. Stejně tak na mě hluboce zapůsobil čínský smysl pro rodinu, skromnost lidí, kteří i s minimem žijí a ne jen přežívají (Povšimněte si, že kdykoliv se ve filmu někdo někoho otázal jak se má, tak i přesto že nemá pomalu co jíst tak odpoví: dobře, děkuji). A k samotným bojovým scénám snad není co dodat, úchvatné, dokonalé. Musí se vidět. Závěrečný aplaus and standing ovation =) ()

dauni1

Velmi dobrý a působivý bojový film, reálné techniky boje a údery, jen mě velmi zklamalo, že Japonce nazvali že dělají Kung-fu, přitom z technik a úderů velmi jasně vycházelo že dělají Karate (typické přímkové údery, kopy a další techniky), tak příště by to chtělo lepší překlad a dabing, myslím že režisér to myslel správně:) ()

E lan

Povedený historický film s výborně natočeným bojovým uměním, bez žádného velkého patosu a navíc vše na základě skutečné události. Jednou za čas je takovýhle výlet do východních vod opravdu zajímavý, je-li film kvalitní jako tento, tak už teď pokukuji po dalších kandidátech na další cestu:-) ()

Respex

Exceletní film o bojovém umění, kde není ani jeden souboj prvoplánovitý a zbytečný. Pro mě stejně silný zážitek, jako podobně laděný Červený pás. Skvělá režie a hlavní představitel. Za mě 5*. ()

m_a_c_a

Jeden z nejlepších bojových filmů, co jsem kdy viděl. Opravdu jsem si užíval každý okamžik akčních scén. Škoda... mohlo jich být jen o něco více, jinak 90% bez debat. ()

waska

Hodně povedený historický akční film. Perfektně provedené kung fu souboje, silný příběh, sympatický hrdina. Jednoduše, vše co má film mít měl a proto je hodnocení jasné. ()

LordMysti

Velice příjemná podívaná, parádní choreografie soubojů, zajímavý příběh, prostě hodně nadprůměrný film podobného ražení. ()

greigor

I když mám spíš radši karate, tak Ip man a jeho wing chun mi imponoval. Ale závěrečný souboj byl něco ve stylu Chucka Norrise 1 VS 20:D.4* ()

Zahartof

Skutečný Ip Man by se tomu příběhu asi jen zasmál... nicméně jako film o bojových uměních je o třídu výš než cokoli z americké produkce. ()

Monroe1991

Natočit tenhle film Hollywood, asi by byl více v povědomí diváků. A tak to chvíli trvalo, než se ke mně dostal. Ovšem pocity které z tohoto filmu mám, mi už dlouho žádný režisér nenaservíroval. Nevím sice, do jaké míry je Ip man založen na skutečném příběhu, ale i když k němu budete přistupovat pouze jako ke zcela fiktivnímu filmu, rozhodně se nebudete nudit. Bojové scény jsou velmi povedené a že jich tu opravdu je dost!! Donnie Yen je s tím svým klidným a skromným výrazem naprosto dokonalý. Stejně jako režie, kamera, hudba, atd,... až po choreografii. ... Na dalši tvorbu Wilsona Yipa si dám pozor. ()

Divian(R)

Film u kterého jsem se skvěle bavil. Tohle si přesně představím, když se řekne pravý čínský kung-fu film. Nejlepší část filmu byla rozhodně ta s deseti bojovníky japonské armády. Lituji, že jsem se tak dlouho bránil tento film zhlédnout. Nemohu se dočkat na druhý díl a slyšel jsem, že se chystá i trojka. Kéž bych uměl alespoň zlomek toho, co uměl mistr Yip. ()

ER

Sice tak trochu přes "kopírák" (filmově styl Obávaného bojovníka), ale nic to nemění na faktu, že jde o další výborný počin z historie zakladatelů bojového umění. U mistra Yipa navíc "studoval" i Bruce Lee, což nám tvůrci neopomenou na závěr filmu sdělit. Ovšem v takovémto filmu jsou veledůležité bojové scény a ty se hodně povedly. I efekty (zpožďovačky) jsou dělané s citem a poukazují na rozhodující momenty, takže i laik se výborně orientuje. Samotná historická fakta, vázána na příběh, jsou podána nekomplikovaně,ale se silnějším akcentem na charakter čínského lidu, který se projevuje vstupem japonského agresora do čínských měst. Tenhle film mně potěšil. ()

patushik

Tohle byl můj šálek kávy, výborný Donnie Yen jako mistr Wing Chun dává nakládačku všem, kdo mu přijde pod ruku. Výborně natočený, bitky tvrdý a uvěřitelný, příběh také nezaostával. A kdo se po shlednutí Ip Mana nechtěl začít učit Wing Chun?:) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz