Film nakrútený podľa skutočného príbehu dvadsaťročného dievčaťa, ktoré žije s matkou a jej mladším druhom-príživníkom v bratislavskej Petržalke. Jej predstavy o živote sú plné ideálov, no realita je úplne iná. Mladé dievča z nudy a z nedostatku pozitívnej motivácie a rodinnej starostlivosti spácha neodvolateľný čin, ktorým si zničí život... (oficiální text distributora)

mira007

Slovenský film z roku 1995 ( v letech, kdy naši bratři točili jeden dva filmy ročně ) inspirovaný údajně skutečností o mladé dívce, která se za peníze producíruje nahá před porevolučním zbohatlíkem v podání Landovského (!) a jednou přivede kámošku a zamordujou ho a okradou. Dějově na úrovni mikropovídky a kdyby to někdo zfilmoval dnes , tak to zapadne ještě rychleji než tehdy, ale tenhle film má pár světlých momentů 1) atmosféra raně kapitalistické devadesátkové Bratislavy 2) pestré obsazení Vašáryová, Vašut, Hrušínský nejml. ... 3) krásná Zuzana Kaprálíková 4) hodně progresivní plakát ()

Martyr

Fakt že sa rád niekedy pozriem na Česko-slovenský film ale toto bolo príliš. R.Hrušinký predabovaný Cinkotom, Landovského neuveriteľné hlasové výkyvy v každej zbytočnej situáci (asi zabudol, že už nehrá Čiernych barónov), hrozný scénar a neskutočne dementné dialógy doplnené primitívnosťou konania dvoch "penazichtivých" slečien robia z tohto Cs snímku vyslovene trápnu frašku. O konci je asi aj zbytočné hovoriť. A to som zozačiatku nechcel veriť, že to môže byť tak zlé 20% ()

Anderton

Na strednej škole bola pozerať Hazard v televízii povinnosť, všetci sme sa tešili, ako sa na druhý deň budeme v škole zabávať na tom, že aká strašná kravina zase bola na Slovensku natočená. Tvrdili to nakoniec všetci okrem mňa. Videl som vážne omnoho katastrofickejšie slovenské filmy a to aj po 15tich rokoch od vzniku tejto priemernej drámy. Vidieť to dnes, možno by to bolo za jednu hviezdu, ale to by bolo vzhľadom na kontext doby nefér. ()

• Snímka Hazard sa nakrúcala v Bratislave a okolí. (dyfur)