• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2015, 93 min (SE: 101 min)

Gil Kenan

David Lindsay-Abaire, Michael Grais (původní scénář), Mark Victor (původní scénář)

Rob Tapert, Roy Lee

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Delphine White
  • Yoshitsune

Remaky/Remastry/Bumblastry a jiné mástry sou ve filmovém světě vnímány velice negativně, někdy sou označovány jako to nejhorší zlo na celém světě, naštěstí já takový názor nesdílím . A přestože nejsme hororový expert, hororový znalec a nebo hororový odborník a je fakt, že já se na horory nedívám se svoji ségrou a nebo s matkou a ani sem nenatočil vlastní horor, jako třeba First to Find a nebo Let Me Help You, tak jsem do kina velice neohroženě vyrazil. A dojem ? No první polovina je rozhodně našlapaná a má co nabídnout, zatímco ta druhá mi připomíná důchodce, jak brutálním tempem přechází přes přechod, aby v Lidlu nakoupil čerstvou zeleninu......... tak to s tou čerstvou zeleninou, sem trochu přestřelil to uznávám. Takže v druhé polovině filmu, kdy nastoupí postava Carrigan Burke, film totálně zleniví a až na jednu scénku, to nemá co nabídnout. Postavy sou jasně daný a až na jednu, která projde změnou taky něčím nepřekvapí. Ale furt sem si říkal, že musí přijít nějaké bombastické vyhrocení a ono......ono nic, což je škoda protože potenciál to mělo. Takže výsledek ? Výsledek je, že film neurazí a a ni nenadchne, žádná z postava mně ani moc nezajímala a čekal sem větší záhul . Tak snad Insidious 3 a Cybernatural to víc rozjedou . PS : V tom zasraném podkrovním pokoji, bych nestrávil ani minutu !!!! Dodatek : po tom co sem viděl starší Poltergeisty, tak ze tří dávám dvě, pač tohle bylo od poloviny fakt špatný.(21.5.2015)

Mně se to celkem líbilo. S radostí jsem si připomněl originál a celkem v pohodě zvládnul "vylepšení" nové verze. Herci mi nevadili a Jared Harris je dokonce perfektní. Bát se u toho mohly akorát osoby mladší dvanácti let a ti starší se aspoň pobavili u lehce přepáleného závěru, který jakoby vymyslel sám Raimi. Na druhou stranu je pravda, že film mi asi v paměti zůstane jen jako "ten remake Poltergeista jsem viděl", což je přece jenom škoda. Ta vzpomínka ale bude relativně úsměvná a příjemná, což se o předělávkách Roba Zombieho říct nedá.(20.9.2015)

• dawe04

Přestože se herci i kameraman moc snaží, nový Poltergeist je asi jeden z nejzbytečnějších remaků vůbec. Hlavní premisa i poletující světýlka mohly být strašidelná možná v době vzniku originálu a plejáda těch nejotřepanějších strašících klišé (skříň, klauni, stromy za okny) nepomáhá už vůbec. Přitom sekvence z jiného světa měla ohromný potenciál.(23.5.2015)

Pohodovej rodinnej fantasy horůrek v posledních minutách eskalující v nefalšovanej popcorňák, kterej se fakt vážně brát nedá. Digitál a hraní si s barvičkami je pěkné a je velká škoda, že jsme se na "druhou stranu" podívali jen v několika málo záběrech, protože vizuálně je vymodelována parádně. Poltergeist je zvláštní horor - na jednu stranu je tak blboučce staromilský, ale přesto je natočený jako moderní horor - v tom dobrém, i v tom špatném. Moc sice nevyděsí, ale jako oddychová zábava funguje.(28.9.2015)

• tron

30% je málo, 40% veľa. Vznik remaku Hooperovej klasiky som sledoval s nemalou dávkou skepsy celé roky - presne tak dlho sa o ňom totiž hovorilo. Nakoniec som bol vlastne dosť prekvapený, že sa vôbec naozaj začal nakrúcať. Následne však vzniknutý materiál na podozrivo dlhý čas producent Sam Raimi tajuplne zatvoril do strižne a keď bol nakoniec pustený s riadnym meškaním do kín, len nimi nenápadne prešumel a okamžite zapadol prachom. Právom. Je to strašná nuda. Po remeselnej stránke nejde o katastrofu, no scenár je predvídateľný, nezáživný, neoriginálny a plný klišé. Mohlo by sa zdať, že to zachránia aspoň herci, no hoci som rád, keď komici a pošuci hrajú „civilné“ postavy, Sam Rockwell s pribúdajúcimi minútami čoraz viac pôsobí bezradným dojmom v štýle „čo tu doprdekly robím, mal som radšej zostať v komédiách“. Jeho dcéru a manželku si budete predstavovať v porne, ale to bohvieaké plus nie je. Vyháňači duchov sú neviditeľní a snímka nezíska tempo ani príchodom média. Spomínate si na maličkú Zeldu Rubinstein? Tak teraz tu máte Jareda Harrisa. Podobá sa na Michaela Rookera, ale nie je to Michael Rooker. Film pôsobí prestrihane, vinou čoho vzniká množstvo zmätených a logických momentov (chlap, ktorému zmizla dcéra, sa paranormálnych vyšetrovateľov s ľadovým pokojom pýta, či nechcú sendvič). Ako-takým plusom je snáď len zaujímavý, ale o to kratší nápad vydať sa do sveta duchov. Trocha mi to pripomenulo Insidious. Sťahovanie kože z tváre pochopiteľne zmizlo, nahradila ho trápna vŕtačka.(23.11.2016)

• - Natáčelo se ve filmových studiích Pinewood v Torontu a Hamiltonu v Kanadě. (Cheeker)

• - Představitelka Kendry - Saxon Sharbino - neviděla originálního Poltergeista (1982), dokud nedotočila tento remake. (hansel97)

• - Samolepka na autě Bowenových v poslední scéně nese nápis "Hooper High School" (Hooperova střední škola). Jedná se o odkaz na režiséra původního Poltergeista (1982), Tobeho Hoopera. (hansel97)