• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2015, 93 min (SE: 101 min)

Gil Kenan

David Lindsay-Abaire, Michael Grais (původní scénář), Mark Victor (původní scénář)

Protože původní film byla zapičená, dnes už notně zatuchlá slátanina, nemůže jeho remake přesáhnout běžný hororový standard. Film se drží v převážné míře původní předlohy, inovace spočívají hlavně v aplikaci moderních technologií a film táhne jeho herecké obsazení. Jen ze Sama Rockwella, největší hvězdy filmu, jsem necítil žádné zanícení. Pokud byl svojí účastí na filmu znechucen, otráven, neměl roli přijímat. Oskar z toho nekoukal, mohl se připravit na roli v nějakém zapadlém, minoritním filmu, určeném do limitované distribuce. Takže, až na Rockwella, jsem byl s obsazením spokojený. Sexice Saxon Sharbino je novým objevem. Malá Maddie nebyla tak vzdálená té původní. Ksichtíkem si byly podobné, tmavá barvu vlasů ubírala na démonické uhrančivosti, kterou původní představitelka vládla. Ale chápu, ono taky brát roli po původní mrtvé herečce, není žádný rajc. Takže změna barvy vlasů byla na místě. Strašení ve filmu nemá požadovanou intenzitu. Původní film neměl žádnou intenzitu, hnusná břečka sto let za hororovými opicemi. Proto si myslím, že současný film neměl přebírat zastaralou formuli originálu. Nepříliš ostřílený režisér Gil Kenan toho nemá příliš natočeno a už tento jeho třetí režijní počin vykazuje vesměs známky rutiny a sterility. Kurva, to je takový problém do toho pořádně říznout, zahustit těch devadesát minut, co film trvá, takovým strašením, až se divákovi srolují trenky a divačkám praskne podprda?! Asi je. A nemyslím si, že je na vině rating přístupnosti PG-13, který v podstatě i tak každý horor devalvuje. Já nevím, kterou piču z vedení napadne dát hororu mamrdí přístupnost. Děcka ať si lezou na svoje filmy, na ty svoje stupid Mimoně, a já nevím, jaký ještě buzeranty, ale ať nechají horor hororem. Absence hardcore scén je fakt na hovno. Mě nezajímá, že nebyly přítomny ani v původním filmu. Tohle je nová verze, děcka můžou jít spát. Namátkou je zde taková pěkná scéna s vrtačkou. Režisér ji okleštil až na korek a výsledkem je pičovní scéna. Nová verze do jisté míry pracuje i s humorem. Vyskytuje se zde pár scén, včetně dvou závěrečných, které z filmu snímají serioznost. I postava mediálního vymítače duchů doznala podstatných změn. Z děsivého staříka v kloboučku je sympaticky maník v hučce s tváří Jareda Harrise. Sice bych se bez něj obešel, nijak filmu neprospěl, ale zásadní problém s ním nevyvstal. V nové verzi vzalo za své staré indiánské pohřebiště, na kterém stál postižený dům. Nově je to hřbitov s desítkami digitálních mrtvých, kteří vypadají nenápaditě a jeden jako druhý. Měli vypadat patřičně děsivě, ale byli spíše jen děsivě nepovedení. Je zde i solidní porce strašidelných scén, které sice zaostávají za skutečnou formou vyvolání strachu, ale nějaká ta úzkost se na nich dala s úspěchem vyloudit, zvláště jste-li senzitivní divák. Film má spád, nenudil jsem se. Jde však o standardní strašidelnou podívanou. Režiséra ani v nejmenším nenapadlo film obohatit nějakým prvkem navíc, přidat něco vynalézavého, neotřelého. Většinou napodobuje nebo variuje původní scény. Proto se u filmu nelze posrat strachem. Budete-li mít pod prdelí mazlavo, to vám nejspíše Poltergeist dal v nestřeženém okamžiku pod prdel hořčici s kečupem, abyste se společně zasmáli, když už z toho strašení je unavený a nemá právě vrcholnou formu. 60%(21.7.2015)

Pohodovej rodinnej fantasy horůrek v posledních minutách eskalující v nefalšovanej popcorňák, kterej se fakt vážně brát nedá. Digitál a hraní si s barvičkami je pěkné a je velká škoda, že jsme se na "druhou stranu" podívali jen v několika málo záběrech, protože vizuálně je vymodelována parádně. Poltergeist je zvláštní horor - na jednu stranu je tak blboučce staromilský, ale přesto je natočený jako moderní horor - v tom dobrém, i v tom špatném. Moc sice nevyděsí, ale jako oddychová zábava funguje.(28.9.2015)

• Frajer42

92 minutová zívačka. Atmosféra rovna nule. Herci až na divného pana otce, s výrazně přimhouřeným okem, ušli. Remaky většinou stojí za hovno, takže jsem s něčím takovým předem počítal. V podstatě to stejné, co tu bylo před více než 30 lety vylepšené o pár efektů. Nejsvětlejším momentem je průlet dronu šatníkem plným překvapení. K hororu měl tenhle počin pořádně daleko. Ošklivá hvězda, kterou dávám jenom proto, že mám dobrou náladu.(10.7.2015)

• berusche

Marně jsem čekala, že bychom mohli uvítat nějakou pořádnou show, a dostala jsem tak trochu nudnou podívanou o lidech, kteří si neprozřetelně koupí dům na tak trochu nepřestěhovaném hřbitově. A představte si, v domě jsou kvůli tomu duchové. Hlavní zápletka není novinkou. Postavy nemají žádný vývoj, jsou ploché a v žádném případě vám jako divákovi nemůžou pomoci, abyste něco snad nedejbože pochopili (nebo vám to všechno položí k nohám jak naprostému analfabetovi). Film je plný záběrů, které nemají vůbec žádné opodstatnění - je to zbytečné, jen to natahuje stopáž. A opravdu bych začala sepisovat petici proti hororovým tvůrcům, že zvukaři by měli být nahrazeni někým, kdo umí udělat atmosféru nebo by jim měl být alespoň skrouhnut prostor a s tím i plat. Přepálení dramatické písně bez myšlenky se nerovná už ani pitomé prvoplánové lekačce.(26.6.2015)

Úplné prekvapenie. Originál, je v mojej hlave zakorenený ako nedostižný unikát na poli ,,rodinného,, hororu a preto som bol pred predstavením skeptický. Nemusel som. Body stráca jedine kvôli nadmernej priamočiarosti scenára, ktorý ,,to proste len dáva,, a kvôli niektorým doslovným výkladom scén, pričom im uberá na tajuplnosti. A vlastne aj zasadením do dnešnej doby. Tá plazma predsa len nemá taký hrôzostrašný účinok, ako stará kockatá berta spred 30tich rokov.(23.5.2015)