poster

Poltergeist

 • USA

  Poltergeist

 • Slovensko

  Poltergeist

 • Austrálie

  Poltergeist

Horor / Thriller

USA, 2015, 93 min (SE: 101 min)

Režie:

Gil Kenan

Scénář:

David Lindsay-Abaire, Michael Grais (původní scénář), Mark Victor (původní scénář)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • George Stobbart
  **

  Bezduchý, komerčný remake, jeden z tých (naj)zbytočnejších; až také slabé a povrchné som to naozaj nečakal. A to som pôvodne prerábku kvitoval, pretože minimálne tie staré triky si vylepšenie pýtajú a keby to nahodil do moderného hávu správny tvorca, tak to mohlo byť o niečom inom. Takto je na tom dobrá (resp. znesiteľná) len manželská dvojica Rockwell + DeWitt a občasné vizuálne pojatie – avšak len dovtedy kým ho nezačne kaziť nefunkčné CGI strašenie a až infantilne prehnané farebné stvárnenie. Zvyšok je úplný otras; od hrozných detských nehercov až po rozprávkový dej a trápne rozpadnuté finále. Aj pôvodný "Poltergeist" bol síce komerčný horor pre celú rodinu, no dokázal to vyvážene uhrať, zafungovať a určité kúzlo má ešte dnes. Hooper & Spielberg proste umí, kdežto Kenan leda tak kulové hovno.(28.6.2015)

 • dawe04
  **

  Přestože se herci i kameraman moc snaží, nový Poltergeist je asi jeden z nejzbytečnějších remaků vůbec. Hlavní premisa i poletující světýlka mohly být strašidelná možná v době vzniku originálu a plejáda těch nejotřepanějších strašících klišé (skříň, klauni, stromy za okny) nepomáhá už vůbec. Přitom sekvence z jiného světa měla ohromný potenciál.(23.5.2015)

 • honajz
  **

  Poměrně zklamání. Tam, kde původní Poltergeist začíná, tady mezitím uteče zbytečných dvacet minut. Kromě několika chytrých dialogů je ale film jen výcucem z různých Paranormal Activities, s poměrně mizernými lekačkami. Opět se neubráním srovnání s původním filmem - ten buduje napětí a strach postupně, za pomocí různých náznaků, nikoliv prvoplánových lekaček, takže ten strach je posléze stále větší, jak se i postupně odhalují různé kamínky celého příběhu. Tady prostě jsou jen ty paranormální lekačky bez ladu a skladu, bez nápadu a invence.(26.6.2015)

 • panMartin
  odpad!

  Ježiš, to bylo utrpení.. Opravdu jde o jeden z nejhorších remakeů co jsem viděl. Pořád to samé dokola a dokola. Jedna puberťačka k tomu dvě další děti, který se na první pohled chovaj divně. Stěhování do jiného domu který se nikomu nelíbí, nejde otevřít skříň, pomalý záběr na schodiště . O napětí scénáři nebo hereckých výkonech a atmosféře se nemá cenu vůbec bavit. Tohle nemá šanci vyděsit ani malé dítě. Obrovské zklamání a absolutní ztráta času.(8.11.2015)

 • luka4615
  *

  Klasické příběhové schéma + klasické infantilní chování postav = klasický hororový nedodělek. The Poltergeist všechny své trumfy vytáhne již na samém začátku, tudíž až do samotného konce vaří jen z vody. A výslednému dojmu nepřidává ani přestřelené a předigitalizované finále, které by se hodilo spíše do nějaké fantasy pohádky. Upřímně se divím, že zrovna Sam Rockwell se upsal takovéto slátanině.(20.6.2015)

 • - Samolepka na autě Bowenových v poslední scéně nese nápis "Hooper High School" (Hooperova střední škola). Jedná se o odkaz na režiséra původního Poltergeista (1982), Tobeho Hoopera. (hansel97)

 • - Rosemarie Dewitt (Amy Bowen) chtěla hrát filmu poté, co viděla na premiéře reakce publika na horor V zajetí démonů (2013), ve kterém hrál její manžel Ron Livingston. (Gaarners)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 60. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace