• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2015, 93 min (SE: 101 min)

Gil Kenan

David Lindsay-Abaire, Michael Grais (původní scénář), Mark Victor (původní scénář)

Rob Tapert, Roy Lee

Scénografie:

Kalina Ivanov, Patricia Larman (set dekoratér)

Kostýmy:

Delphine White
  • Lacike

Nie som fanaticky uctievac originalu. Videl som ho len raz, takze vznik remaku mi nevadil, ale vzhladom na vysledok ho povazujem za absolutne zbytocny. Podme najprv ku kladom. Skvela technicka stranka, vdaka comu sme konecne mohli vidiet aj ako to vyzera v tej druhej dimenzii. Casting. Vsetci herci, vratane deti, su dobre typovo obsadeni. Lenze to je vsetko. Film postrada akukolvek atmosferu. Vsetky tie lakacky su neskutocne predvidatelne a vdaka plocho napisanym postavam som sa o ne vôbec nebal a tak nejak znudene som sledoval aky dalsi celkom kvalitny trik na mna vybafne. Takze vysledok je jedna velka remeselne natocena nuda. 4/10.(15.9.2015)

Nečekal jsem od Poltergeista nic a taky jsem nic nedostal jen další průměrnou duchařinu která se objevuje každý měsíc aspoň jedna. o prvním Poltergastovy jsem se dozvěděl zpátky v roce 2004, mezitím se vystřídalo plno režisérů a já do dneška nepochopím proč to nedaly někomu schopnějšímu. Tenhle film má přesně 3 velké problémy které originál neměl, problém číslo 1). efekty a elektronika, ve filmu je dron, tablet a jiné serepetičky které byly naprosto zbytečné a hlavně vypadalo to hloupě, a efekty byly co se týká efektů v nemertvém světě("rift") tak to bylo naprostá katastrofa, a zkurvila totálně všechno co jsem filmu odpouštěl. Problém číslo 2). postavy ty byly tak špatně napsané a klišovité že bych brečel, postava toho bráchy- ten v původním filmu byl posera a nesnažil se si hrát na hrdinu, v remaku je posera a pak se z něj stane hrdina, cítil jsem se trapně z toho kluka. Hlavní postava Madison nebyla ani trochu roztomilá jako O´rourke. Navíc její "They´re here" byla úrážka remaku. No a problém číslo 3). Film je naprosto bez atmosféry, původní film i když v dnešní době ne moc děsivý měl atmosféru hodně silnou, tady není ani vteřinu. No nic, nemůžu říct že mě film zklamal hodně, scény s klaunem byly fajn a některé scény mě bavily a Rockwell mě hodně bavil. Scény s Harrisem byly taky zábavné ale s ostatníma jsem měl problém. Pro mě je to lehce podprůměrný remake který už vidět nemusím.45%.(19.9.2015)

Hned v úvodu řeknu, že originál z roku 1982 jsem neviděl. Tudíž to srovnání "předělávky" nemám. Nicméně jako samostatný film, remake z roku 2015 mě zaujal. Chtěl jsem ho vidět. Nečekal jsem moc, a proto řeknu, že to bylo dobré. Spíš, než jako horor thriller, tak se to celý film tváří jako rodinný horor v domě s naštvanými duchy. Je fakt, že tenhle film nikoho, ale nevyděsí. První "hororová" scéna přijde až za půlkou filmu a do té doby se nic moc neděje. Oproti třeba letošnímu Insidious 3 pozbývá tady jakoukoliv děsivou scénu. Nicméně za dobré považuju vrtačku ve zdi a scénu s klauny. Poltergeist je dost světélkující cgi podívaná, která možná ani nemá za úkol vyděsit, ale navodit tu správnou atmosféru hororu s příjemnými prvky filmu. Za plus určitě počítám herce jako Sam Rockwell, který je v roli vážně skvělý. A Saxon Sharbino jako starší dcera je sympatická. Sumasumárum jsem se bavil. Ale ani jedinou scénou mi film nezvedl ani jeden chloupek na těle. Což by možná horor měl, ale jak říkám, tak jsem si film užil. Ono se na tom příběhu s děsivým domem plným duchů asi nedalo ani moc co zkazit. [Extended] (68 %)(24.12.2015)

• SOLOM.

Po zhlédnutí původní trilogie jsem si musel dát krátký oddych, abych se na tento film pořádně připravil. Nějak se totiž netajím tím, že jsem odpůrcem remaků a jen málokterý z nich mě dokázal přesvědčit o tom, že nejde o naprosto zbytečné zneuctění originálu. Nechci nikterak snižovat herecké kvality některých zúčastněných (v jiných filmech), ale zde si teda svůj „herecký talent“ za rámeček nedal nikdo. A to platí jak pro představitele dětských rolí, tak i dospělé. Zatímco osazenstvo původního Poltergeistu (Craig T. Nelson, JoBeth Williams, Heather O'Rourke,…) podalo opravdu úctyhodné výkony, tak tady do byla vyložená katastrofa. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ani jedna z postav mi nebyla sympatická a mnohdy mi přišlo, jako bych spíš sledoval jen nějakou další parodii na známý film. A to že byl jako jeden z producentů filmu uveden i sám Sam Raimi mě rozhodně obměkčit nedokázalo. Tady totiž nejednou mé oči zaplakali nad celkovým zmršením mnou oblíbeného filmu z roku 1982. Tvůrci sice použili kostru originálního scénáře, ale toho se drželi jen opravdu striktně. Jejich nový hábit byl totiž nejen odpudivý, ale zároveň i nezáživný a místy neskutečně trapný. Pořádnou atmosféru aby tady člověk pohledal, o nějakém napětí se nedalo ani mluvit a to jsem se ještě nezmínil o směšné světélkující show, která nahradila poctivou práci staré gardy, která si dala sakra záležet, aby se s filmovými triky pořádně vymazlila. Divák zde sice narazí na několik slibných momentů, které ho alespoň na kratičkou chvíli probudí z těžké letargie a polospánku, ale těch tu bylo opravdu jako šafránu. Navíc tvůrcům nemůžu odpustit to, že zde „klauni“ i starý strom zůstali značně nevyužiti. Popravdě ani nevím, jak bych měl toto „veledílo“ ohodnotit, protože pořád ve mně přetrvává značné znechucení. Tohle už opravdu znovu vidět nepotřebuji. 30%(24.10.2017)

• dom156

Tento žánr mi přijde jaksi vyčpělí. A tento film trend jen potvrzuje. Já bych to shrnul asi dvěma slovy nic moc. Nebál jsme se krom jedné scény, napětí mdlé a konec je spíše k smíchu než abych se bál. Osud protagonistů mi byl fuk a možná bych byl radši kdyby to s nimi dopadne zle, aspon bych byl překvapenej.(3.10.2015)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 60. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Samolepka na autě Bowenových v poslední scéně nese nápis "Hooper High School" (Hooperova střední škola). Jedná se o odkaz na režiséra původního Poltergeista (1982), Tobeho Hoopera. (hansel97)

• - Do role Erica Bowena byli zvažování Tom CruiseRichard Armitage. Role se nakonec zhostil Sam Rockwell. (Spidey3)