Reklama

Reklama

Poltergeist

  • USA Poltergeist (více)
Trailer 2

Legenda hororového žánru Sam Raimi přichází s úplně novým zpracováním klasického příběhu o rodině, jejíž poklidný život se obrátí naruby, když se v jejich domě začnou dít podivné věci. Útoky děsivých bytostí se stále stupňují a rodina musí čelit nejhorší noční můře ve chvíli, kdy zmizí jejich nejmladší dcera. (Forum Film CZ)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (367)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Totální průser, chvílema sem netušil jestli sleduju horor, nebo dost nepovedenou komedii.Na Poltergeist jsem se hodně těšil a to hlavně díky trailerům, ano ano, opět jsem skočil na špek těm sestříhaným dvěma minutám toho nejlepšího.Nejdřív bych začal u scénáře, který udělal z rodiny nesnesitelné kretény, fotr je nula bez práce, hlupák a typický americký křupan, matka taková ta domácí puťka a pak tři totálně nevýrazný haranti, já mít takovou femily, dobrovolně čapnu tu bandu špatně digitálně vytvořených bubáků a vodejdu s nima do prdele.Takže hned ze začátku bohužel nemáte absolutně žádné sympatie k rodině.Strašit sice začne poměrně brzy a pár scén bylo na infarkt, jenže to spočítáte na prstech ruky a trvá to asi patnáct minut.Když totiž skříň sežere nejmladší maso v rodině, tak všichni s totálně nepřesvědčivým výrazem pokrčí rameny a na scénu přijde partička absolutně nesympatických lovců duchů a atmosféra jde totálně do prdele a když do toho všeho bordelu přijede trapák Jared Harris, je film už doslova ponořený ve sračkách.K tomu všemu si přičtěte totálně zabité herecké výkony, příšerný triky a iritující pokusy o tumor, teda o humor.Jestli tohle viděl James Wan, tak se zvedl, zakroutil hlavou a s ironickým úsměvem procedil ''kreténi''.Poltergeist je totálně nezvládnutý film a snad nejhorší remake.Mrtě jsem se těšil a jsem neskutečně zklamaný.Za pár opravdu výborných scén přeci jen ten film nepošlu úplně do prdele, ale rozhodě tam patří Gil Kenan, potkat ho....tak se mu vytlemim do xichtu.Už se nemůžu dočkat, až si zpravím chuť třetím Insidious.40%. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Tady bydlet nemůžu je tu vysoké napětí, už vidím, jak mi rostou nádory.......... Kouzlem v osmé minutě to začíná. Holky to zatím zvládají, ale s Griffinem to bude horší. CITÁT - Noční světlo!! Noční světlo!!............... Bohužel tyhle situace ve strašidelných domech nechápu a moc je neberu. To bude asi tím, že jsem žil v paneláku v 1+1 a teď žiju v garsonce o 20 metrech čtverečných. Kde by se tu asi vzal duch? CITÁT - Potřebuju nové spodní prádlo, tohle je smutné prádlo.............. Zatím jen jeden člověk z rodiny tvrdí: Musíme pryč. Určitě víte kdo. Nikdo ho však nebere vážně. CITÁT - Vzhůru celou noc...... Tak beru zpět, ani holky se s tím nedokážou poprat a bude to pro ně osudné. Film je plný klišé, a ikdyž trojice vystrašených dětí dokáže vytvořit hustou atmosféru, tady jim to moc nejde. CITÁT - Budeme ve velkým průšvihu........... Tohle není normální strašení, tohle je nasranej poltergeist. Má to pár zajímavostí, jako je třeba natažené lano nebo létající kamera na dronu, ovšem to pro vyvození strašidelné atmosféry prostě nestačí. CITÁT - Mám tu něco na práci........... ()

Reklama

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Věděl jsem do čeho jdu a dostal jsem přesně to, co jsem od tohoto remaku očekával. Původní Spielbergovu verzi jsem samozřejmě viděl a samozřejmě se to nedá srovnávat. Remake se mohl pochlubit alespoň lepší hudbou a akustikou, což je i logické, když přihlédneme na rok produkce původní verze a remaku. Je to jako přes kopírák, akorát v novější více američtější verzi. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Dellamorte

všechny recenze uživatele

Nějakého Gil Kenananana zákeřně přepadl nápad umravniť solídní, málem kultovku, zabalil ji BohuNEdíky dostupnými srandičkama a šplechl svôj vyžehlený pohled na věc. Ťažkopádny dojem sa očakávane dostavil, no úprimne musím priznať, že tak akútne zavedený slovný termín " ľakačka " i v tomto případě zafungoval. Žiaľ len pri vedomí, že se upekl ďalší silně přebytečnej cover.N-Joy. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Typický naleštený moderný remake pre deti do ôsmich rokov. Kohokoľvek staršieho už novodobý Poltergeist nemá šancu vystrašiť. Aj pôvodný Poltergeist bol síce takým hororom pre celú rodinu, no Spielbergovi a Hooperovi sa podarilo šikovne skĺbiť rodinný film s hororom a film viac menej funguje bez väčších problémov aj dnes. Remake namiesto toho, aby sa o čokoľvek snažil ide rovno na vec. To čo sa v pôvodnom filme udialo za 40 minút sa v remaku udeje ani nie za päť. Hneď elektrizuje zábradlie, búchajú dvere, skáče z police klaun, strom sa derie do izby, skriňa vydáva tajuplné zvuky, ale divákovi je všetko toto dianie od začiatku ukradnuté, pretože sa nebuduje žiadna atmosféra, ani nijako nenapína. Gil Kenan je obyčajný rutinér, ktorý tie najväčšie hororové klišé haunted house snímkov iba ledabolo nahádzal na seba bez ľadu a skladu, bez jediného osviežujúceho nápadu alebo akejkoľvek režijnej invencie. Z postav sa tu nie je o koho báť, keďže herci sú jednak dosť netypicky zvolení a mnoho z nich do podobného snímku ani nezapadá a navyše stvárňujú postavy ktoré sú zvláštne apatické k celému dianiu navôkol. Keď následne skriňa unesie najmladšiu dcéru, tak to takmer vyzerá tak, že nikoho psychicky zvlášť nevzalo, že im zmizlo dieťa, ale pokrčí sa ramenami, zrazu všetci verzia na duchov, kontaktujú akési oddelenie paranormálnych javov na miestnej univerzite a pokračuje sa v klišoidnom strašení. Poltergeist je tak najsilnejší v pár momentoch, kde sa straší buď s minimom (ikonická scéna s televízorom) alebo žiadnymi trikmi (vŕtačka), no to sú vyslovene sekundy slušnej atmosféry aj to vykradnutej takmer doslovne z pôvodného filmu. Vo finále už ten digitálny bordel stratí všetku súdnosť a mať o minútu viac tak skutočne idem s hodnotením ešte nižšie. Keď totiž bubák z plachty vo vyše 30 rokov starom filme pôsobí efektnejšie než táto kopa farebne blikajúcich CGI svetielok je s remakom niečo veľmi zle. Vo výsledku čo s hororom ktorý nie je natoľko hlúpy, aby svoju stupídnosť dával okato najavo a divák sa mu mohol aspoň na rovinu vysmiať, ale zároveň nie je natoľko strašidelný, že by sa dal vôbec nazvať hororom? Ostal tak v rukách iba otravný remake, ktorý môže mať úspech jedine pri púšťaní deťom namiesto večerníčka, nikoho staršieho totiž nemá šancu poľakať. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • Název filmu se objeví až během závěrečných titulků. (noelcoward73)

Související novinky

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (více)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (více)

Reklama

Reklama