• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2015, 93 min (SE: 101 min)

Gil Kenan

David Lindsay-Abaire, Michael Grais (původní scénář), Mark Victor (původní scénář)
  • Dellamorte

Nějakého Gil Kenananana zákeřně přepadl nápad umravniť solídní, málem kultovku, zabalil ji BohuNEdíky dostupnými srandičkama a šplechl svôj vyžehlený pohled na věc. Ťažkopádny dojem sa očakávane dostavil, no úprimne musím priznať, že tak akútne zavedený slovný termín " ľakačka " i v tomto případě zafungoval. Žiaľ len pri vedomí, že se upekl ďalší silně přebytečnej cover.N-Joy.(28.5.2015)

• SOLOM.

Po zhlédnutí původní trilogie jsem si musel dát krátký oddych, abych se na tento film pořádně připravil. Nějak se totiž netajím tím, že jsem odpůrcem remaků a jen málokterý z nich mě dokázal přesvědčit o tom, že nejde o naprosto zbytečné zneuctění originálu. Nechci nikterak snižovat herecké kvality některých zúčastněných (v jiných filmech), ale zde si teda svůj „herecký talent“ za rámeček nedal nikdo. A to platí jak pro představitele dětských rolí, tak i dospělé. Zatímco osazenstvo původního Poltergeistu (Craig T. Nelson, JoBeth Williams, Heather O'Rourke,…) podalo opravdu úctyhodné výkony, tak tady do byla vyložená katastrofa. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ani jedna z postav mi nebyla sympatická a mnohdy mi přišlo, jako bych spíš sledoval jen nějakou další parodii na známý film. A to že byl jako jeden z producentů filmu uveden i sám Sam Raimi mě rozhodně obměkčit nedokázalo. Tady totiž nejednou mé oči zaplakali nad celkovým zmršením mnou oblíbeného filmu z roku 1982. Tvůrci sice použili kostru originálního scénáře, ale toho se drželi jen opravdu striktně. Jejich nový hábit byl totiž nejen odpudivý, ale zároveň i nezáživný a místy neskutečně trapný. Pořádnou atmosféru aby tady člověk pohledal, o nějakém napětí se nedalo ani mluvit a to jsem se ještě nezmínil o směšné světélkující show, která nahradila poctivou práci staré gardy, která si dala sakra záležet, aby se s filmovými triky pořádně vymazlila. Divák zde sice narazí na několik slibných momentů, které ho alespoň na kratičkou chvíli probudí z těžké letargie a polospánku, ale těch tu bylo opravdu jako šafránu. Navíc tvůrcům nemůžu odpustit to, že zde „klauni“ i starý strom zůstali značně nevyužiti. Popravdě ani nevím, jak bych měl toto „veledílo“ ohodnotit, protože pořád ve mně přetrvává značné znechucení. Tohle už opravdu znovu vidět nepotřebuji. 30%(24.10.2017)

• rollman1

Trailery klamou, ale to už víme asi všichni. Stejně tak víme, že remaky klasik dopadají ve většině případů katastrofálně. U nového Poltergeista se sice nejedná přímo o katastrofu, ale o úspěchu se mluvit nedá. Já osobně tohle beru jako takový mině strašidelný film pro děti. Lekačky čekáme, vše je zdigitalizováno a postavy hrajou svůj standart anebo nehrajou vůbec. Výhodou je, že film celkem rychle odsejpá a jak rychle začne tak i skončí, takže je to takovej koukatelnej podprůměr.(30.9.2015)

• TheDon

Barevná blikající a světelkující sranda pro děti od osmi let. On už ani ten originál nebyl nějak peckovej a tímhle rýmejkem pro menší děti, nebo možná i slabší nátury asi taky Samík díru do světa neudělá. 25% P.s.: promiň Bloody, ale vystihl jsi to tak, že jsem to musel ukrást :) P.p.s.: nevhodné pro epileptiky(8.5.2016)

CITÁT - Tady bydlet nemůžu je tu vysoké napětí, už vidím, jak mi rostou nádory.......... Kouzlem v osmé minutě to začíná. Holky to zatím zvládají, ale s Griffinem to bude horší. CITÁT - Noční světlo!! Noční světlo!!............... Bohužel tyhle situace ve strašidelných domech nechápu a moc je neberu. To bude asi tím, že jsem žil v paneláku v 1+1 a teď žiju v garsonce o 20 metrech čtverečných. Kde by se tu asi vzal duch? CITÁT - Potřebuju nové spodní prádlo, tohle je smutné prádlo.............. Zatím jen jeden člověk z rodiny tvrdí: Musíme pryč. Určitě víte kdo. Nikdo ho však nebere vážně. CITÁT - Vzhůru celou noc...... Tak beru zpět, ani holky se s tím nedokážou poprat a bude to pro ně osudné. Film je plný klišé, a ikdyž trojice vystrašených dětí dokáže vytvořit hustou atmosféru, tady jim to moc nejde. CITÁT - Budeme ve velkým průšvihu........... Tohle není normální strašení, tohle je nasranej poltergeist. Má to pár zajímavostí, jako je třeba natažené lano nebo létající kamera na dronu, ovšem to pro vyvození strašidelné atmosféry prostě nestačí. CITÁT - Mám tu něco na práci...........(20.9.2015)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 60. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Pôvodný film Poltergeist (1982) režíroval Tobe Hooper. Na konci filmu má rodinka na aute nálepku školy Hooper High. (toi-toi)

• - Rosemarie Dewitt (Amy Bowen) chtěla hrát filmu poté, co viděla na premiéře reakce publika na horor V zajetí démonů (2013), ve kterém hrál její manžel Ron Livingston. (Gaarners)