• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2015, 93 min (SE: 101 min)

Gil Kenan

David Lindsay-Abaire, Michael Grais (původní scénář), Mark Victor (původní scénář)

Pre mňa skôr sklamanie, ale tentokrát hodnotenie neklamalo a 46% je dosť blízko toho ako to hodnotím ja. Slabúčke 3*, ale beriem na vedomie, že trošku chýbal moment prekvapenia, keďže som pôvodnú trilógiu videl opakovane. Moja manželka bola evidentne viac nadšená, ale to kvôli tomu, že nevidela pred tým pôvodného Poltergeista a nevedela o čom to je.(21.9.2015)

• Pilda17

Už originální snímek z roku 1982 moc nepřesvědčil, ale Poltergeist z roku 2015 je katastrofa od samého začátku. Atmosféra naprosto nulová, předvídatelné lekačky a vše působí hrozně barevně a diváka to musí otravovat. Kvalitní duchařský horor tvoří atmosféra, napětí a nějaká ta pořádná lekačka, ale tady vše je na úplně té nejnižší úrovni. Najdu možná jednu max dvě scény, které nebyly nejhorší a kvůli tomu nakonec odpad nedám. Tohle se Gil Kenananovi nepovedlo a pokud plánují pokračování, obloukem se mu vyhnu .. 2/10 = 20%(20.9.2015)

Mně se to celkem líbilo. S radostí jsem si připomněl originál a celkem v pohodě zvládnul "vylepšení" nové verze. Herci mi nevadili a Jared Harris je dokonce perfektní. Bát se u toho mohly akorát osoby mladší dvanácti let a ti starší se aspoň pobavili u lehce přepáleného závěru, který jakoby vymyslel sám Raimi. Na druhou stranu je pravda, že film mi asi v paměti zůstane jen jako "ten remake Poltergeista jsem viděl", což je přece jenom škoda. Ta vzpomínka ale bude relativně úsměvná a příjemná, což se o předělávkách Roba Zombieho říct nedá.(20.9.2015)

• kaylin

Neměl jsem nikdy rád původní film a remake mi opět ukazuje, jak jsou předělávky zbytečné. Tenhle film nepřináší naprosto nic nového kromě vymakanějších triků. Ale jen kvůli tomu přetáčet celý film... to mi přijde jako hodně málo. Nebavil jsem se, nebál jsem se, nudil jsem se. Otravný film, který už nechci vidět.(19.7.2015)

• Tsuki

"Tady na těch schodech chytil mého syna strom..." pff... Horory sice nemám obecně ráda, ale čekala jsem od toho přece jenom víc. Jenže je to jen klasická lekačka se strašidelnými klauny, zlovolnými duchy, děsivými stromy a unesenými dětmi. Není to až tak stupidní, aby to bylo vtipné (snad až na výše zmíněnou hlášku), ale ani tak děsivé, aby z toho byl pořádný horor. Jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy vůbec viděla v kině. Má to sotva hodinu a půl, ale už jsem se pomalu modlila, aby to skončilo. ~(1,2)~(30.5.2015)

• - Do role Erica Bowena byli zvažování Tom CruiseRichard Armitage. Role se nakonec zhostil Sam Rockwell. (Spidey3)

• - Natáčelo se ve filmových studiích Pinewood v Torontu a Hamiltonu v Kanadě. (Cheeker)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 60. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)