Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cyklus výpovědí osobností k tématům, která formují českou společnost. (oficiální text distributora)

Recenze (24)

marhoul 

všechny recenze uživatele

Hodnotím díl Vzkaz Arnošta Lustiga: Arnošta Lustiga jsem měla (stále mám) moc ráda. Vždyť kdo by ho neměl rád? Takového člověka! Moudrého, bystrého, laskavého, s krásným humorem a úžasným nadhledem. Člověka, který si toho tolik vytrpěl a přesto nezatrpkl. Člověka, který uměl pojmenovat mnohé, přičemž se stále nepřestal ptát. S úsměvem podaná mrazivá výpověď, kterou by si měl pustit každý. 25minut je na takové téma přijatelná stopáž. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Něco podobného jako "Síla lidskosti", viděl jsem dnes tedy 05.08. 2008 díl se spisovatelem Arnoštem Lustigem, ale tak smutnou, mrazivější a emotivnější výpověď-vyprávění, jsem ještě neslyšel (i když ono skoro každé vyprávění, nejen žida který přežil holocaust je svým způsobem depresivní), povídal tedy nejen o tom jak přežil své působení v jednotlivých koncentrácích ale i třeba o setkání se samotným doktorem Smrti, Josefem Mengelem u kterého si neodpustil trochu humoru o "devatero řemeslech". Mangele měl dobrou náladu, a díky tomu pan Lustig přežil.. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Viděn díl s Karlem Lopraisem. Milé setkání s Monsignorem Dakarem v roce 2011, kdy mohl hodnotit svou kariéru závodního jezdce i pracovníka v Tatře. Podíváme se s ním do Technického muzea v Kopřivnici a můžeme přemýšlet nad jeho pronesenými životními moudry a zkušenostmi. Rozhodně zajímavé. Hudební režie: Jiří Bura ()

a.mala 

všechny recenze uživatele

Vzkaz Zdeňka Sternberga - velice inspirativní díl - důstojný, slušný, chytrý pán a přese všechno, co prožil - nezahořklý a co dokázal - skromný. Dnešní namachrovaní "zbohatlíci" by měli tento díl shlédnout povinně. Kdyby byl mladší, docela bych si ho dovedla představit jako prezidenta ČR - ale zřejmě by do toho, s dnešní garniturou státu, nešel. Škoda. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Náhodné setkání s tímto pořadem věnovaným Evě Gérové-Šanovcové bylo opět rozpačité, jak už to tak se současnou publicistikou ČT bývá. Co čekat od scénáře Pavla Taussiga? Hlavní slovo měla herečka, takže on měl na starosti jen dramaturgii výběru ukázek a fotografií a i na tak malé ploše, jako je kariéra skládající se z 12 filmů, dokázal zklamat. Označit Kondelíka za Lízalku a dále zmínit už jen Bílou vránu, to je směšné. Horší je ještě, aby si kameraman zaměnil Gérovou za Glázrovou. Dílčí epizody cyklu zde možno najít samostatně, je nutno posečkat na propojení. Do té doby možno okem spočinouti například na epizodě s Krejčíkem, která je také velmi hudlařská. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama