Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

FiFoo

Hezky Reitman! Jen tak dál. Má to hlavu i patu, má to Cloonyho a Farmigu a slečnu, co se probere. Příjemně sentimentální. ()

Dexter666

Po dlhej dobe opäť niečo výnimočné, čo som mal príležitosť zhliadnuť. Reitman ponúka nezvyčajnú sondu nie len do krajne nesympatického biznisu prepúšťania ľudí, ale hlavne do života človeka, ktorý sa pre kariéru vzdal absolútne akejkoľvek veci/osoby, ktorá by ho definovala ako bežného člena spoločnosti. Ryan je unikátom aj medzi samotármi, ktorí vyznávajú podobný štýl života. Šplhá na horu svojho cieľa, ale keď príde na vrchol, ani si to neuvedomí a až tam zisťuje, že nechal všetkých ďaleko za sebou. A čo je ešte horšie, zisťuje, že nikto tak vysoko ani nemá záujem šplhať a jeho cesta naspäť dole je nemožná. 5* ()

PlayBitch

George Clooney je dobry herec a jeho role korporatniho vyhazovace a egoisty, ktery ma nerad zavazky a vyziva se v symbolech statusu je mi tak nejak lidsky sympaticka. Jak uz si ale mainstreamovy divak zada a jak film uz od zacatku naznacuje, tak kazdy takovy egoista musi byt jednou poucen o cem vlastne ten opravdicky zivot je. Kolikrat uz jsme tohle videli, slyseli, cetli? Ani se mi to nechce pocitat. Kazdy, kdo ma tohle tema rad, tak si vrchovate uzije. Nerozumim zaskatulkovani do "komedie/drama" a nerozumim ani spouste nominaci na ruzne ceny :) Pro me je to pouze jeden z rady filmu, ktery ve mne nic moc nezanechal. ()

P76B

V celku povedený kousek, který stojí za to vidět. Každopádně se nejedná o komedii, naopak, je zde dotčeno více vážných témat. ()

pcarogers

Originální nápad vás přivede do originálního prostředí profesionálních propouštěčů ze zaměstnání. (propouštěč - nové české slovo:-)). Což mě bavilo, zaujalo a mělo to švih a nápady. Jediné mínus dávám za love story, která pokud nekončí dobře, tak mě vždy otráví, ale to je zcela osobní:-). ()

laurence

Když pracujete jako ničitel lidských životů, těžko pro vás můžou něco znamenat dobré vztahy nebo rodina. Mnohem víc vás zajímají nalítané kilometry a kariérní postup. Clooney se mi tady hodně líbil. ()

batyskaf684

Okrem pár vtipných okamihov bol tento film o ničom. Celý dej bol veľmi nudný, nič zaujímavého sa v ňom nedialo. Tento film je len pre ľudí, ktorí sa chcú zamyslieť nad nejakou myšlienkou. ()

veverysiak

Ani som netušil, že v časoch temnej hospodárskej krízy sa dá urobiť tak znesiteľne komediálny kúsok o tak deprimujúcej záležitosti, akou je výpoveď, toto som si premietal v prvej časti sledovania filmu, a nakoniec to vôbec nebolo o pracovných koncoch a začiatkoch, tie slúžili len ako zaujímavá podpora pre vynikajúco vystavaný príbeh o stupňoch únosnosti obetovania hodnôt pre dosiahnutie životného cieľa a miere uspokojenia pri jeho dosiahnutí, perfektný scenár, perfektná réžia, perfektní herci, takže 90%. ()

bajahor

Kdyby tam nehrál Clooney, tento film by se každopádně nedostal do širšího úhlu pohledu - a ani bych se moc nedivila. První půlka byla zajímavá, docela svištěla, ale ta další byla jen o žvástech, které se daly čekat, které mě rozhodně nechytly... ()

jaňule

Velice milý a hezký snímek. Je nenáročný, člověk u něho nemusí přemýšlet a může se jen tak dívat a relaxovat. Ničím neztrácí na kvalitě. Nic tu není laciné, ani přehnané, nic, co by vás otravovalo. Prostě člověk má někdy náladu na takovýto film a tenhle je jeden z nejlepších ve svém žánru. ()

david666

Tak u tohoto filmu, jak vidím, se míjím s většinou. Film na mě působil dost depresivním dojmem, o komedii se snad ani nedá mluvit. Nějak jsem se nemohl naladit na Reitmanovu notu. Na druhou stranu byla postava Clooneyho skvěle vykreslena. Jako takový život a práci bych fakt nechtěl. ()

djcremo

Film o tom, čo je pre koho dobré a kto si zvolí aký životný štýl. Celkom som s Clooney cítil. Ako si začal uvedomovať, že ten život, ktorý žije asi nie je asi to pravé a ako chcel skúsiť taký život ktorému sa vyhýbal, ako zažil nakoniec sklamanie a ako stratil nakoniec radosť s toho po čom tak veľmi túžil. Celkom zaujímavý film o pravých hodnotách, ktoré si volíme a ktoré nás sprevádzajú celý život. ()

potapka02

Impresivní Clooney, který zastínil všechny ostatní svým výkonem v komedii, o které mám podezření, že snad byla šita přímo pro něj. ()

Honzad007

Nečekaná pecka, se kterou jsem rozhodně nepočítal. Nikdy bych si nemyslel, že ukecaný film s částečným americkým klišé a přemírou moralizování mě takhle dostane. Inteligentní a luxusně natočený film s Georgem Clooneym v životní formě. Příjemná atmosféra a příběh o jednom životním cestovateli, který by se nakonec rád z oblak znovu snesl na zem. Skvělá směsice humoru, zábavy i inteligentních myšlenek na jednom místě dohromady. Reitman překvapil a to tak obrovským způsobem, že jsem z toho ještě teď v šoku. Velký a dospělý snímek, který si strašně rád zopakuji. ()

jopal

Take akoby zo zivota, v kazdom pripade prijemna oddychovka, ktora ma dokazala zaujat a ukazat mi nevsedny sposob zivota urcitych skupin ludi. ()

Ironhead

Tak takhle nejak ma vypadat horko/sladka spis horka romantika. Ma to dej, ma to hlavu a patu, ma to uveritelny postavy a prijemnou hudbu i kameru a v neposledni rade je tam chodici reklama na chlapa George Clooney. ;o) ***** ()

FincherD.

Každý občas potřebuje kopilota. To zjišťuje i George Clooney v satiricko-sociálně-dramaticko-romantické " flight-movie ", které chybí snad jen výraznější hudební doprovod. Herecky jisté, Anna Kendrick je objev a je super, že si dále vybírá zajímavé role ( Pilgrim, 50/50...), začínám být její fanoušek. ()

misiaq

Tazko premyslat o zivote cloveka, ktory sa zmesti do prirucnej batoziny... Lietam v tom nam ukazuje, ze zivot sa da premrhat roznym sposobom, ze dosiahnutie ciela nie je take dolezite, ked cestou prideme o nieco co sme nikdy nemali. ()

kolodej1

opravdu velmi vydařený film. Clooney v tomhle snímku kraluje. V příběhu chlapa, který žije ve svém světě a teprve mu dochází, že by mu asi mohlo něco chybět a že život, jaký žije je docela prázdný. Sicw to není příliš komedie, jak je zde uvedeno, ale to filmu vůbec neubírá na původu. Je to spíš takové zamyšlení, ale kultivovaně provedené. Pěkná muzika ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)