Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

dauby

Bod za Clooneyho, ale ten film je prostě po všech stránkách slabý. Když máš mizerný scénář, ani sebelepší herci film nezachrání. 35% max. ()

Bogrant

Príjemná konverzačka, ktorá stojí najmä na charizmatickosti Clooneyho a ktorá rieši zaujímavé životné skúsenosti a názory, ktoré sa zasa výborne počúvajú a s ktorými sa človek dokáže stotožniť. A ktorá sa aj napriek svojmu názvu pekne drží pri zemi a je vskutku pohodová. Dobrý scenár, sebaistá réžia. ()

vojacekr

Debilní scénář podle americké šablony. ½ filmu ok, ale 2.půlka byla nesnesitelná. Nehledě na to nelogické svatební intermezzo. Anna Kendrick byla tak přirozeně dřevěná, že se o ní na roli stážistky producenti jen poperou. Tohle nezachránil ani Clooney, ani epilog. ()

sh4ris

Moc příjemný film! Obsahoval tak nějak všechno, co bych očekávala, aby udrželo mou pozornost, včetně Clooneyho role, jež mě prostě zajímala. Nutno ale podotknout, že je film plný klišé a dost předvídatelný. Já jsem ale bavila. A přežila jsem i Annu Kendrick. ()

Montiseus

Pohodový film, místy romantika a komedie, místy drama. I když má trochu pomalejší rozjezd, s příchodem Anny Kendrick se děj rozjede, dynamika mezi postavami nabere obrátky a film začne bavit. Kromě zajímavého, neokoukaného námětu a kvalitního scénáře, je třeba vyzdvihnout i fantastického a jako vždy elegantního Clooneyho a zmiňovanou Kendrick, jejichž vzájemné dialogy patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. ()

Moco

Spisovatel Walter Kirn napsal knihu v Americké Montaně zapadlý v zimě na ranči, zatímco přemýšlel o letišti, letadlech a zejména o svém rozhovoru se spolucestujícím v oddělení první třídy. Dotyčný mu řekl, že míval byt v Atlantě, ale nikdy ho nepoužíval. Místo toho dostal úložnou skříň, a od té doby žije v hotelých a je na cestách třista dní v roce. Říkal, že letová posádka, je jako jeho rodina, a naznačil, že zná letušky podle jména a zná i jména jejich děti. Kniha získala několik dobrých kritik prodávala se dobře až do září 2001, kdy se jají prodej zpomalil. Prodej podle některých kritiků snížil také obal knihy a ilustracemy karikatur létajících podnikatelů - jeden z nich se v ohni řítí směrem k zemi. Pozitivní recenze filmu Jasona Reitmana ovšem prodej opět oživily. (zdroj: wikipedia- anj/překlad) ()

JAzzeURo

Skvěle natočené drama na pozadí dnes velmi aktuálního tématu. Určitě jeden z mála filmů který se odlišuje a nutí vás se zamyslet. ()

engu

Příjemně plynoucí setkání s fantastickým Georgem Clooneyem,který Vám vysvětlí, proč je důležité, nemít za každou cenu hlavu v oblacích. Plus výborná hudba a letecké záběry, na které je radost se dívat. ()

elgato

Up in the Air má co nabídnout, až dospěju třeba přihodím nějakou tu hvězdu. btw: díky tomuhle filmu začínám pochybovat o objektivitě hodnocení zde na CSFD. (ne o celkové, 350 hodnocení není zas tak vypovídající vzorek) ()

]willy

Celkově mám pocit, že tento film zůstal na půl cesty ve svém sdělení lidem. Škoda. Pro mě tedy rozhodně není filmem roku. ()

RaTeK

Progresivní náhled do duše týpka, kterej zjistí to, co už stejně dávno dobře ví. A sice to, že v tom lítá. A postavy okolo něj tvoří krásnou mozaiku lidí, kteří v tom více či méně lítají také. Lítáme v tom všichni.....nebo spíš plaveme? ()

jay.jay.13

Morální kázání na téma: "Rodina je dobrá, ááno. Manželství je fajn, ááno. Nevázanej život je špatnej a nenaplňující, ááno." Už z principu nemam rád filmy (či jakýkoli jiný média) který mi řikaj, jak by měl vypadat muj žebříček hodnot, zdovolenim si na to přijdu sám. "Pravé životní hodnoty" je totiž pojem zatraceně relativní a univerzální pravda tady neexistuje. Někdo si ale myslí že existuje a tak jí vnucuje celýmu světu (v tomhle jsou přeborníci hlavně američani). Okrem tohoto (veskrze osobního) problému ale musim pochválit opravdu výborný scénář. Líbil se mi nápad člověka, který žije na cestách a "domov" u něj supluje jen jeho sbírka ID karet. Stejně tak téma práce, která je natolik osobní že jí nové technologie nikdy nezastoupí, nebo konflikt zkušenýho veterána a jeho ambiciózní žačky, která sice má titul a umí hezky vyslovovat frázičky, ale o realitě ví uplný kuloví. Bohužel to neni dobře natočený. Vůbec mi totiž nesedí styl Jasona Reitmana... respektive vyloženě mě irituje. Nelíbí se mi jak režíruje dialogy a jak pracuje s hercema. Jeho předchozí film "Juno" z tohoto důvodu doslova nemůžu vystát, u "Lítám v tom" to neni tak hrozný, ale i tak mi film spíše vadil. Je to ale samozřejmě otázka vkusu... 510 PS: Nepochopil jsem smysl existence společnosti, ve který Clooneyho hrdina pracuje. To nějaký zaměstnavatel opravdu utrácí peníze za služby externí firmy jen kvůli tomu, že nemá koule říct zaměstnanci "máš padáka!"? ()

LůCZa

Film, který mi nic nedal! Nechápu ty ovace! Hlavní hrdina je divnej chlapík, kterej rád lítá a vyhazuje lidi, zřejmě proto, že má nějaký komplexy z dětství a nemůže žít normálně. Ale je to taaak přitažený za vlasy a taaaak americký, že mě to prostě neoslovilo! Možná i ty 3 hvězdičky jsou moc. ()

sladkemlicko

Brilantní,brilantní a ještě jednou brilantní film...!!!!! Osobně jsem z něj byl úplně vyřízenej. Lidi,kteří se věnují obchodu,komunikaci s klienty atd. mají doufám stejný názor jako Já. Ve filmu nechybí humor,sarkazmus,závist,ale hlavně....smůlu a neštěstí. I takový je život. Mám moc rád Clooneyho,film určitě patří k těm,které tohoto herce zvěční a za to jsem moc rád. ()

jvoza

Spoiler-Sympaťák Clooney je vždy záruka celkem zábavné podívané, ale zde jsem měl pocit že to nějak zadrhává. Celý život si žije svou filozafií, že mu k životu stačí jen zbalený kufřík a VIP zákaznická karta American Airlines a najednou to změní známost na jednu noc a svatba jeho sestry. Navíc ten předvídatelný konec. ()

karmalat

Opravdu moc dobré. Sice chvíli před koncem hodně sentimentu, ale naštěstí bez povinného happy endu. Velice uvěřitelné a rozhovory (a pronášené myšlenky) s propouštěnými jsou opravdu odpozorované z reality. Clooney opět přesvědčil. Moje hodnocení bylo 4,5, ale nakonec vzhledem k aktuálnosti tématu a citlivému zpracování dávám 5 hvězdiček (i když absolutorium to není). ()

Matik

Strašlivě průměrný film, možná spíš podprůměrný. Americká krása, ke které je často přirovnáván, byla alespoň místy vtipná. Nicméně tendenční způsob kritiky současné Ameriky je ve své nejapnosti oběma filmům společný. I v Holywoodu to přece jde rafinovaněji. Jediné plus je, že jsem to neviděl v letadle. ()

element262

Tak, ak sa na tento film pozriete z amerického konceptu, zistíte, že vás v ničom neprekvapí, pretože začína hekticky a končí klasickými sentimentmi. A ako bonus je tu samozrejme aj svadba. Ale jeho kvalita spočíva úplne inde. Ja osobne milujem ľudí ktorí v masovej aktivite, čiže v zamestnaní dokážu to, čo iní nie. A to je absolútna efektivita a prisposobivosť. George toto dokázal v jeho profesii, ale z hľadiska rodinného to vobec nedomyslel. Brilantné taktiky ohľadom vyhadzovu som si vychutnal do poslednej bodky. Vystihuje to presne to, čo má a to to, že človek by nemal robiť to, čo mu prinesie tie "peniaze", pretože jeho štastie spočíva niekde úplne inde. Ale to 95% ľudí ani v dnešnej dobe nechápe. Ale po zhladnutí by to mal pochopiť na tých pár sekúnd určite. A až potom sa uvidí, kto je ako odvážny. Či sa životná výzva príjme alebo nie. Ak by bolo možné dať 4,5* má ich mať. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)