Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Velice originální, neotřelý a hodně současný námět, bohužel následné samotné zpracování značně pokulhává. Dokud se snímek drží v rovině " dokonalá rodinka " žijící podle nejmodernějších trendů a diktující svým sousedům co je " IN " ( tzn. 1/3 snímku ) jedná se o zdařilou podívanou. Bohužel v momentu, kdy se to zlomí na obyčejné romantické " drama " to jde se snímkem čím dál tím více z kopce a absolutním vrcholem je potom samotný konec. Tady už pouze scházelo, aby se celá ta fiktivní idilická rodinka dala i v reálu dohromady a žili spokojeně až do smrti :o( Přitom velká škoda, potenciál, ten tam rozhodně byl. To by ale snímek musel zůstat v rovině prvních cca 30 min a jít mnohem hlouběji k jádru věci. Mám ale silný pocit, že takovéto ambice ani sami tvůrci neměli. V rukou schopnějšího scénáristy a režiséra mohlo jít rozhodně o silnější podívanou. Herecké výkony standart. Nic víc, nic míň. V případě D. Duchovnyho se o " druhého Hanka Moodyho " rozhodně nejedná ( nevím, kdo přišel na takovýto příměr ), Demi neurazí a i v jejích letech ji to zatraceně sluší. Nicméně to nemění nic na faktu, že po opáčku v budoucnu rozhodně nesáhnu. Nevidím k tomu jediný důvod! Na jedno shlédnutí se to ale " přežít bez újmy " dá :o)60% víc ani ťuk..... p.s. to uživ. Beskydka....tak se na to koukni....(1.11.2010)

• Katsiki

Slabý scénář, o tom, že se nám někdo snaží vnutit tajným marketingem věci, které rádoby potřebujeme a máme kupovat. Snad je to fajn film pro lidi, kteří shání neustále novinky na trhu a chtějí být in, aby si uvědomili, že vše okolo nás je jen reklama. Herecké obsazení je příjemné, ale film bezduchý, jednoduchý, konec odfláknutý a předvídatelný. Nic to ve mně nevyvolalo. Snad jen příjemný pocit z toho, že nevlastním televizi ani chytrý telefon.(27.3.2012)

úvaha nad častou bizardností světa marketingu, z lidí jsou naprogramovaní kašpaři, mezilidské vztahy jsou součástí "plánu", důsledkem čehož v člověku vzplane nezkrotitelná touha vlastnit zbytečné i na úkor vlastních možností...moderně a zajímavě zpracované drama ze světa snobských spotřebitelů....(8.4.2012)

Námet určite zaujímavý ale film ma veľa hluchých miest.(14.4.2012)

Rodinný film o novom spôsobe predaja výrobkov dobre situovaným ľuďom. Poukazuje nato kam až môže viesť snobizmus. Film nastavuje zrkadlo životu na dlh a kopírovaniu životného štýlu postaveného na značkových produktoch. Priemerný film na bežné oddychové pozretie na ktorom sa dá aj párkrát zasmiať.(24.5.2012)

• sun.eagle

Solidní podívaná na nedělní deštivé odpoledne po náročné sobotě. Jinými slovy žádný zazrak který bych si dobrovolně pustil na DVD.(12.1.2013)

Originální film se slušnými hereckými výkony. Zajímalo by mě, kolik milionářů by v pražských bohatých čtvrtích přislo na buben stejně jako Larry, kdyby podobný tajný marketing fungoval i tady, ale odpovím si sám. U nás nejsou tak dobré sousedské vztahy, aby lidé pořádali pařby a družili se tak jako v Americe. Tady stačí podlehnout "skvělým" nabídkám nejrůznějších půjček a brzy se pak divíme, že nemáme na splátky. Když na to nemám, tak si to přece nekoupím, ne !?(13.1.2013)

Líbil se mi nápad prodávat životní styl. Herecky zvládnuto taky dobře. Všechno bylo ale docela dost předvídatelné. Průměrný nedělní film :)(13.1.2013)

Na film jsem byl docela zvědavý a bylo proč. Neotřelý nápad o marketingové rodince dal filmu velmi dobrý základ, který podpořila příjemně hrající Demi Moore a "Mulder", jež si v roli přímo libuje. Trochu škoda pozdějšího vývoje a kýčovitého konce. Ale i přes to, příjemný film na pohodový večer.(13.1.2013)

Docela dobrá komedie, která přichází s docela originálním nápadem na děj. Jistě že se tu najde několik povedených scén, nicméně hlavní je to poselství, jež tento film přináší. A to že marketing je vlastně legální lhaní od rána do večera. Škoda jen, že závěr filmu byl poněkud méně nápaditý a překvapující.(17.1.2013)

• len.tilka

Nápad na film je to výborný, to je bez diskuze. Ale přijde mi, že nebyl příliš propracovaný do detailů. Když si po shlédnutí zrekapitulujete, co jste právě viděli, řeknete pouze obsah, který je tu napsaný. Prostě vám v hlavě neuvízne nic mimořádného.(23.1.2013)

Jiskřící film ze součastnosti se pyšní hereckými hvězdami, jako jsou : Demi More, David Duchovny či Amber Heard. Jonesonovi, kteří udávají trend, se zdají být nejstylovější rodinou ve své čtvrti. Ale ve skutečnosti mají tajný plán, který nečekaným způsobem ovlivní životy jejich nejbližšcíh přátel i sousedů. Jakmile se plán Jonesenových rozběhnou, jsou jejich tajemství a lži odhaleny. A tak musejí sebrat odvahu a obrátit se na lid, o kterých se domnívají, že jsou to poslední lidé na Zemi, kterým by důvěřovali - sami na sebe.. Originální námět i zpracování, na ničem to nevázne, tudíž hodnotím za ****(21.4.2013)

Zajímavý námět pro film. Zajímalo by mě, jestli to někdo vyzkoušel i v reálu. Happy-end nechyběl. A tak nějak jsem čekala, že to tak dopadne. Ale trochu mi ten konec k tomuhle filmu neseděl. Do komedií bych to nezařadila. Vtipných situací tam bylo jak šafránu. Ale určitě to člověka donutilo k zamyšlení, jestli by i ve skutečnosti byli lidi tak moc ovlivnitelní.(10.12.2013)

celkom zaujímavý námet 3+(2.1.2014)

První, komediální polovina byla super, druhá, dramatická už mě tolik nebavila. Škoda, nápad výborný.(3.1.2014)

požičiam si iný text: Ten tohle má a ten má ještě víc! "A já to chci taky!", se řve z plných plic. Co nás čeká? Kam nás donese řeka? ... Demi má veľa do seba ..(3.1.2014)

*** za herecké obsazení i výkony, za nápad a odvahu pustit se do tohoto tématu -** za provedení, nějak mi to přišlo nevyužité 3/5*(6.1.2014)

• mirika39

Pointu to malo dobrú, ale tam to končí. Demi si opäť nezískala moje sympatie, napriek svojmu úžasne dokonalému zjavu a keď som tak pozerala na Davida, vážne som sa zamýšľala, čo sa mi to na ňom vlastne pred takmer dvadsiatimi rokmi páčilo. (Herecké schopnosti to zrejme neboli.) Celkovo bol tento film slabýj, s rôznymi trápnosťami, počnúc tým ako Stevovi vlezie do postele jeho "akože dcéra", až po to, keď v návale svojich emócii vyklopí všetkým susedom naokolo, že nie je tým, za koho sa vydával a jeho rodina v skutočnosti nie je jeho rodina. Film skončil krásnym steelovským happyendom a ja som si vydýchla a ďakovala, že to nemalo viac než 92 minút.(5.3.2014)

Velmi milé překvapení. Nejdřív vás oblbuje komedií a najednou bum! a máme drama... a končí se (no, dost předvídatelně) sladce. Ale jsem za to ráda, protože jinak by to bylo na depku! Prostě skvělý námět, hercům to šlape, minuty pěkně ubíhají, co víc si přát?(25.3.2014)

Pohodová komédiová atmosféra 68%.(18.7.2014)

Přiznám se, že bych podobný job nějaký ten pátek vydržel dělat a popravdě ani bych se nenechal dlouho přemlouvat. Velmi přijemná záležitost. Jen mi tak nějak nesedí David s jeho přiznáním, ale to bude asi tím, že už je to prostě Hank z Californication :) Já se nyní natáhnu ve své grazonce na gauč ,navlečuji si pižamo neznámé značky, dám si Kofolu, k tomu sušenky Opavia , budu sledovat televizi značky Phillips a u toho budu přemýšlet o Audi R8 které nemám :)(13.8.2014)