poster

Jonesovi

 • Česko

  Jonesovi: Americký sen

 • USA

  The Joneses

 • Slovensko

  Jonesovci

 • Velká Británie

  The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iamek
  ****

  Tak zajímavou komedii jako je The Joneses jsem viděl už docela dávno a jmenovitě to byl snímek The Invention of Lying. Děj snímků je hodně zajímavý a konečně jsem se dočkal taky něčeho nového a neokoukaného. V hlavní roli se mi líbil jak Duchovny tak skvělá Demi Moore a dobře se povedl i výběr vedlejších rolí.(29.9.2010)

 • freddy
  ****

  Když se vedle vás přistěhuje nová na první pohled spořádaná rodina, asi by vás nenapadlo, že jsou to najatí prodejci, kteří mají za úkol vnucovat vám nenápadně výrobky vabraných firem. A právě o to v tomto filmu jde. Nápad samotný je skutečně velmi zajímavý a troufám si říci i originální, a pokud jde o jeho realizaci, tak jsem ve výsledku docela spokojen. Námět byl dle mého názoru vytěžen až do dna, dějové zvraty, kterých bylo pomálu, mi docela vyhovovaly, a jediným zklamáním byl samotný konec filmu, který byl až přehnaně pozitivní a veselý vzhledem k tomu, co se před tímto koncem ve filmu odehrálo. Dále musím pochválit prostory, kde se film odehrával, jak interiéry, tak exteriéry byly úžasné a pro nás, kteří asi nikdy v žádné luxusní čtvrti bydlet nebudeme, to byl úžasný vhled do tohoto světa. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak tam jsem byl maximálně spokojený, David Duchovny zahrál perfektně a na svou roli se vyloženě hodil a ani ostatní jeho kolegové za ním nikterak nezaostávali. Film celkově vnímám jako nadprůměrný, a to především díky originálnímu nápadu, bohužel jednu hvězdičku strhávám za konec, který se sem příliš nehodil, a ve výsledku tedy uděluji čtyři hvězdy.(13.1.2013)

 • F.man
  ***

  Mám pocit, že tvůrci filmu vymysleli hodně zajímavý marketingový model, u kterého bych se ani tak moc nedivil, kdyby jednoho dne začal fungovat. Každopádně The Joneses jako film nabídnou kromě zajímavého konceptu docela solidní porci zábavy. Jen je škoda, že i když všechno vychází z hodně originální myšlenky, scénář má v určitých momentech slabší místa a vlastně celé směřování je od počátku čitelné. S takovým konceptem šla vymyslet o hodně lepší dějová linka. Ale jako oddechovka s Davidem Duchovnym a Demi Moore... Proti tomu nemám naprosto nic. Geez, I should say "icon" more often. (23.1.2011)

 • BoPo
  ***

  Či už ide o to, že najdrahší tovar je na regáloch na úrovni očí. Či o to, že vo filmoch a seriáloch naše obľúbené postavy preferujú určité produkty. Alebo v neposlednej rade, že každé noviny a časopisy majú obstránku nejakú tú reklamu. Takže ak sa cítite ako obeť Konzumu, pozrite si že môže byť ešte aj horšie. Ak odoláte raz, skúsia to znova a znova a znova.(18.3.2012)

 • Hal_Moore
  ****

  David Duchovny si evidentně umí vybírat projekty i mimo televizi. "Moodyho" nová rodina je perfektním vyobrazením amerického snu. Dokonalá je rodinka jen na povrchu, jako divák jsem samozřejmě okamžitě nahlédl pod pokličku a ihned poznal, co se skrývá pod názvem Tajemství šéfkuchaře. Chytrý a hlavně originální scénář rozehrává příběh plný přetvářky, lhostejnosti a lží, ukazuje zidealizovaný svět některých Američanů, lidskou závist, ale i prozření, uvědomění si vlastního já a stavění řešení problémů těch druhých nad problémy své. Další nezávislý film hraje na trošku jinou notu než ostatní letošní filmy téže kategorie. Demi Moore se konečně ukázala v dobrém filmu, a to je také plus. Není toho moc, co bych rodince Jonesových mohl vytknout, a tak sázím čtyřhvězdičkové hodnocení. PS: Klidně bych si to s panem Jonesem alespoň na chvíli vyměnil.(1.1.2011)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Larry Symonds (Gary Cole), si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)

 • - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)

 • - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace