Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

,,MY TOMUHLE MĚSTU JEŠTĚ UKÁŽEME!“..... /// To se takhle do města přiřítila dokonalá rodinka. Vyřechtaná máma, vysmátej táta, rozverná dcerka a miloučkej synátor. Jejich náplní života je pracovat jako tým. Není divu, že se po pár dnech stávají kultovní atrakcí. Všichni totiž dělají dobře svoji práci.... Solidní atmosféra boháčů (kdo by nechtěl bejt bohatej...), tajemství (koho nezajímaj cizí tajemství...) a parádního džobu (kdo by nechtěl pracovat, že?...). Lehce úsměvnej příběh, u kterýho oceňuju hlavně zajímavej nápad, včetně problémů, který může taková rodinka mít či způsobit svýmu okolí. Škoda, že ke konci Jonesovým dochází trochu dech. Ani ne tak morálním vykřičníkem, jako lacině vykonstruovaným závěrem. No a co! Taková normální, sympatická (jak to kurva Demi děláš?) oddychovka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ten náš soused je nějakej divnej: vyřechtanej, samý překvápko a neustálej zdroj dárků. 2.) Chtěl bych vidět nejdokonalejší hajzl na světě. 3.) Manželce bude padesát. Chci ji dát dárek – vzhled D.Moore! (nebo že by bylo 50 mě?...) /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(31.1.2012)

Parádní příklad marketingové manipulace. Asi to navrhnu do svojí diplomky :).. Ale abych se marketingu zastala, tak to není jen o tom oblbnout lidi, aby jako ovce slepě nakupovali. A tady je skvěle nasimulované, jak to zblbne i lidi, kteří v tom dělají.. jako u nás v Brně už snad není týdne, kdy by u nás ti otravní příživníci nezvonili a nevnucovali vám kraviny.. a ani 100x NE je neodradí. Ale všechno se koneckonců odvíjí od naší chamtivé povahy. Myslím, že Češi a Slováci by na toto nereagovali, my jsme zmagoření slevami, takže kdyby pokaždé Duchovny nezmínil, že to koupil ve výprodeji, jeho procenta by nestoupala. Příběh je to příjemný a konec fakt dobrý, měla jsem obavy, že tím zas všechnu to moc těch rodin zabijí, ale povedlo se jim zachovat si tvář. Ale pořád je to jen průměrně strávené odpoledne u tohoto filmu.(25.10.2012)

"Pro tu jídelní soupravu bych vraždila." Má tepláková souprava nebyla hitem ani za socialismu, mému počítači hrdě vládne Windows XP a můj mobilní telefon umí pouze telefonovat. Z výčtu mé chlouby je patrně jasné, že jsem si nikdy v životě nekoupil žádnou předraženou zbytečnost jenom proto, že mi s ní před očima zamachroval někdo jiný. Jelikož jsem patrně výjimkou potvrzující pravidlo, tak mohou po světě popojíždět falešné rodiny vydělávající jeden až dva majlanty měsíčně za propagaci konzumního životního stylu. Podobným příživníkům bych se sice nejraději odvděčil mimořádně esteticky vyvedenou kulkou do hlavy, ale Jonesovým to tentokrát odpustím, protože mne hodně pobavili, i když jejich humor v závěru poněkud zabrzdilo nezbytné morální ponaučení.(1.1.2012)

Velice originální, neotřelý a hodně současný námět, bohužel následné samotné zpracování značně pokulhává. Dokud se snímek drží v rovině " dokonalá rodinka " žijící podle nejmodernějších trendů a diktující svým sousedům co je " IN " ( tzn. 1/3 snímku ) jedná se o zdařilou podívanou. Bohužel v momentu, kdy se to zlomí na obyčejné romantické " drama " to jde se snímkem čím dál tím více z kopce a absolutním vrcholem je potom samotný konec. Tady už pouze scházelo, aby se celá ta fiktivní idilická rodinka dala i v reálu dohromady a žili spokojeně až do smrti :o( Přitom velká škoda, potenciál, ten tam rozhodně byl. To by ale snímek musel zůstat v rovině prvních cca 30 min a jít mnohem hlouběji k jádru věci. Mám ale silný pocit, že takovéto ambice ani sami tvůrci neměli. V rukou schopnějšího scénáristy a režiséra mohlo jít rozhodně o silnější podívanou. Herecké výkony standart. Nic víc, nic míň. V případě D. Duchovnyho se o " druhého Hanka Moodyho " rozhodně nejedná ( nevím, kdo přišel na takovýto příměr ), Demi neurazí a i v jejích letech ji to zatraceně sluší. Nicméně to nemění nic na faktu, že po opáčku v budoucnu rozhodně nesáhnu. Nevidím k tomu jediný důvod! Na jedno shlédnutí se to ale " přežít bez újmy " dá :o)60% víc ani ťuk..... p.s. to uživ. Beskydka....tak se na to koukni....(1.11.2010)

Jonesovi jsou originál, takových je málo! Ne úplně komedie, protože to tak nějak má od všeho trochu. Každopádně to, co z filmu dělá opravdový unikát, je příběh a herci, kteří v tom příběhu hrají. Je totiž o nejdrsnějším marketingovém nápadu, který kdy, snad, koho napadl. Představte si, že se do sousedství nastěhuje nová rodina, která je perfektní ve všech ohledech a má ty nejdokonalejší věci, které každý chce. No, tak je prostě začne nakupovat a o tom to je. Jenže ovlivňování lidí má důsledky a i s těmi důsledky se musí počítat. Je to takový ten extrémní případ, jak lidi donutit něco koupit. Tím nepřímým způsobem to vlastně funguje na celém světě, vždy a pořád. Přitom jim ale nedochází, že ke skutečné radosti stačí opravdu málo. Stačí se nad to všechno povznést, jenže to je hrozně těžké. Herci v tomhle filmu to předvedli perfektně. David Duchovny hraje pořád sebe a pořád ho hraje výborně. Demi Moore je v skoro padesátce naprosto úžasná a jejich děti Amber Heard a Ben Hollingsworth také nemají chybu.(17.11.2011)

• - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)

• - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Larry Symonds (Gary Cole), si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)