poster

Jonesovi

 • Česko

  Jonesovi: Americký sen

 • USA

  The Joneses

 • Slovensko

  Jonesovci

 • Velká Británie

  The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  ***

  Zajímavá myšlenka, která ale není dotažená (nebo je možná naopak přetažená). Kritika konzumního světa na eNtou. Jenže nejdřív se snímek tváří, jakoby chtěl být komedií a v závěru přichází coming outy jeden za druhým a je to trochu mišmaš a komedie se rázem toporně přemění v drama. Duchovny i Moore jsou velice sympatičtí, ale výše film nevytáhli.(6.1.2014)

 • PogoJoe
  ****

  4.5! Famózní námět. S lepší, vyzrálejší a zkušenější režií bych šel na pět hvězdiček, protože David Duchovny je jako vždycky šarmantní a charizmatický, Demi Mooreové to stále sekne, "děti" jsou jako z reklamy... A ten marketingový nápad, na kterém film stojí, je tak prostý a efektivní, až mě fascinoval... To je, panečku, život... Aspoň na chvilku bych si ho rád vyzkoušel... Škoda, že film byl svěřen začátečníkovi, v jehož rukou to občas drhlo. Kdyby tenhle scénář natočil někdo, kdo umí s příběhem lépe pracovat a dát mu ještě více šťávy a chuti, vznikl by prvotřídní film. Takhle je to skvělý film, kterému něco chybí. Větší jiskra. A taky lepší hudba. Na druhou stranu, má několik znamenitých momentů a dokázal mě nadchnout. Výborný snímek...(9.1.2011)

 • dex2man
  ****

  Téma (kritika?) dnešní konzumní společnosti je celkem "neomleté" a velmi trefné a v The Joneses je zpracováno na výbornou.Nejvíc si cením, že nás film netlačí k jednoznačným závěrům,ale jen poukazuje na aspekty a rizika daného životního stylu,pokud je doveden do extrému.Navíc je to celé podáno dost odlehčenou formou a ústřední dvojici(Demi-David) nechybí "chemie" a působí sympaticky...80%(19.8.2010)

 • Šakal
  ***

  Velice originální, neotřelý a hodně současný námět, bohužel následné samotné zpracování značně pokulhává. Dokud se snímek drží v rovině " dokonalá rodinka " žijící podle nejmodernějších trendů a diktující svým sousedům co je " IN " ( tzn. 1/3 snímku ) jedná se o zdařilou podívanou. Bohužel v momentu, kdy se to zlomí na obyčejné romantické " drama " to jde se snímkem čím dál tím více z kopce a absolutním vrcholem je potom samotný konec. Tady už pouze scházelo, aby se celá ta fiktivní idilická rodinka dala i v reálu dohromady a žili spokojeně až do smrti :o( Přitom velká škoda, potenciál, ten tam rozhodně byl. To by ale snímek musel zůstat v rovině prvních cca 30 min a jít mnohem hlouběji k jádru věci. Mám ale silný pocit, že takovéto ambice ani sami tvůrci neměli. V rukou schopnějšího scénáristy a režiséra mohlo jít rozhodně o silnější podívanou. Herecké výkony standart. Nic víc, nic míň. V případě D. Duchovnyho se o " druhého Hanka Moodyho " rozhodně nejedná ( nevím, kdo přišel na takovýto příměr ), Demi neurazí a i v jejích letech ji to zatraceně sluší. Nicméně to nemění nic na faktu, že po opáčku v budoucnu rozhodně nesáhnu. Nevidím k tomu jediný důvod! Na jedno shlédnutí se to ale " přežít bez újmy " dá :o)60% víc ani ťuk..... p.s. to uživ. Beskydka....tak se na to koukni....(1.11.2010)

 • gudaulin
  ****

  Jonesovi by chtěli být chytrou satirou pranýřující konzumní styl života a americký sen, jenže nemají koule a ztrácí body tím, že se pohybují na dávno vytýčeném bezpečném půdorysu amerických mainstreamových filmů produkovaných dobře kalkulujícími manažery velkých studií. Nefungují jako komedie ani jako drama, protože v rozhodujícím okamžiku ztrácí odvahu opravdu kousat, být cynický a nemilosrdný. Přesto je to profesionálně natočený film, který bez debat patří k nadprůměru současné produkce a zhruba 3/4 snímku jsem si říkal, že se dívám na film, kterému nadělím 4*, které budou sice slabší, ale přesto na ně dosáhne. Pak ale přišlo Stevovo přiznání ke lžím a manipulaci, po kterém se snímek stal v podstatě lacinou moralitou, a korunu tomu nasadil závěrečný happyend. Jenže pak jsem se zamyslel a uvědomil si, že film sice selhává v tom, čím chce být (mj. i proto, že je absurdní, aby antikonzumní satiru natáčely špičkově placené hvězdy, které právě tímto konzumním stylem jsou pověstné), ale na druhou stranu funguje velice dobře jako romantický milostný snímek s originální zápletkou. Solidně obsazený a zahraný (podotýkám, že Demi Moore nemusím, ale tady typově a herecky odpovídala tomu, co se od ní žádalo). Celkový dojem: 70 %.(3.1.2014)

 • - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)

 • - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Gary Symonds, si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace