Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Mám pocit, že tvůrci filmu vymysleli hodně zajímavý marketingový model, u kterého bych se ani tak moc nedivil, kdyby jednoho dne začal fungovat. Každopádně The Joneses jako film nabídnou kromě zajímavého konceptu docela solidní porci zábavy. Jen je škoda, že i když všechno vychází z hodně originální myšlenky, scénář má v určitých momentech slabší místa a vlastně celé směřování je od počátku čitelné. S takovým konceptem šla vymyslet o hodně lepší dějová linka. Ale jako oddechovka s Davidem Duchovnym a Demi Moore... Proti tomu nemám naprosto nic. Geez, I should say "icon" more often. (23.1.2011)

• Avalon820

Derrick Borte získal pro svůj debut velmi nápaditou předlohu, zpracoval ji však až trestuhodně sterilně. Film doplácí na známé úsloví "devatero řemesel, desátá bída" a jeho potácení se mezi žánry má za následek skutečnost, že ve výsledku není ani komedií, ani dramatem, ani slaďákem... není zkrátka ničím. Vzhledem k tématu je potom více než zvláštní, že se nedočkáme takřka žádného překvapení, zvratu nebo zlomu - na začátku nastavená laťka je celých 92 minut stereotypně podlézána a to je vše. Herci, kteří nikterak neomráčí, však podávají solidní výkony a jsou tím jediným, co snímek navrací do vod průměru. Jinak je to totiž pouze bezbřehá nuda.(6.1.2013)

Tak zajímavou komedii jako je The Joneses jsem viděl už docela dávno a jmenovitě to byl snímek The Invention of Lying. Děj snímků je hodně zajímavý a konečně jsem se dočkal taky něčeho nového a neokoukaného. V hlavní roli se mi líbil jak Duchovny tak skvělá Demi Moore a dobře se povedl i výběr vedlejších rolí.(29.9.2010)

Tak tohle mě vážně bavilo. Brilantní nápad na zábavný film v čele s charismatickým Duchovnym. Joneses jsou vcelku nenápadná rodinka, možná až moc dokonalá... takže kde je háček? Doporučuji zjistit na vlastní oči, tenhle scénář mi v hlavě zůstane ještě dlouho. Celou dobu se to tváří jako obyčejný film pro každého, ke konci ale atmosféra houstne... Říkal jsem si, v čem průměrném si to můj oblíbený herec zase jednou zahrál, ale teď nepochybuji. Do něčeho podobného bych šel bez zaváhání určitě také, Duchovnyho agent má koule. Pak člověk jen žasne nad tím, jak tvůrci dokázali svůj produkt prodat. Má to totiž úžasný efekt co se týče základní myšlenky - donutilo mě to přemýšlet. Nadmíru příjemně strávená hodinka a půl, na kterou jen tak nezapomenu!(16.1.2011)

• Lacike

Jeden skvely napad, ale to je vsetko. Nie je to vobec komicke, malo satiricke a skutocne problemy jednotlivych postav v druhej polovici filmu su rovnako umele ako dokonala fasada rodinky v prvej polovicke. Herci aj ked hraju bezchybne to uz nezachrania. Celkovo ma film uplne minul. Asi preto lebo som nikdy nebol stadovy typ, ktory musi mat najnovsie topanky, hodinky, Ferrari atd.(5.8.2010)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Larry Symonds (Gary Cole), si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)

• - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)

• - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)