Přátelská rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti. Jonesesovi mají lepší vztahy a rodinné návyky, než kterákoli rodina ve městě. Jediný problém je, že oni vlastně nejsou rodina, ale zaměstnanci tajné marketingové organizace… Absolutně dokonalá rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti na předměstí. Jejich noví sousedé jsou jimi nadšeni a Jonesesovi mezi ně hladce a přirozeně zapadnou. Tedy do té doby, než je potká náhlá tragédie a oni musejí přehodnotit své životní priority. Steve (David Duchovny) a Kate Jones (Demi Moore) mají vše, co by si manželský pár jen mohl přát: jejich děti, Jenn (Amber Heard) a Mick (Ben Hollingsworth), jsou inteligentní a zároveň atraktivní, žijí v bohaté čtvrti a jejich krásný velký dům je plný prvotřídních věcí. Nedávno se Jonesesovi spřátelili se svými sousedy, Larrym (Gary Cole) a Summer (Glenne Headly). Jenže nic není takové jaké se zdá. Když se na Jonesesovi podíváte blíže, začnete mít nepříjemný pocit, že něco zlověstného číhá hned pod povrchem. Až když musejí čelit nečekané katastrofě, ukáže se, kým ve skutečnosti jsou. (HBO Europe)

Enšpígl

Chce se mě napsat že tudy vidím i v reálu cestu marketingových oblbovačů jak z nás vytřískat i poslední zkurvenej halíř za věci, které vůbec ke svýmu životu nepotřebujeme, ale konzumní spotřeba nás otroků konzumu došla tak daleko, že nejsou potřeba žadný "simulovaný " rodiny s cílem prodat nám světle modrý hovno, jen proto, že to tmavěmodrý co jsme si koupili před týdnem už není cool a pro náš život je potřeba mít ihned to nový světlomodrý, ať všichni viděj že mám pořád styl. Z tohoto hlediska je to super film, bohužel i osud Davidova souseda už není nic nereálnýho, zase stačí porovnat s realitou, blíží se vánoce a mnoho lidí je schopno se naprosto zbytečně zadlužit, jen proto aby sebe a své blízké zavalili píčovina všeho druhu. A jak to pak taky končí nám právě tady předvede Davidův soused. Dost dobrej film, ukazuje nám, kam jsme to všichni nebo většina z nás "dotáhli". Příkald za všechny, Blu-ray nám přece filmový vtip nevztipný, romantickou scénu nezromatičtí, a emoce z dramatickou závěru nezemoční, jenže filmy na něm jsou víc barevnější a slyšitelnější a kdo si ho nekoupí je debil a šidí se, my už ani nepotřebujeme marketingový frajery, máme sami sebe a to v konzumní společnosti bohatě stačí. Pak si člověk sedne k pivu a nemá co říct, protože v honu za zbytečnostma zapoměl žít své vlastní malé příběhy, plné humoru, smutku, radosti, dobrodružství a mnoha dalších zážitků, a to jen proto, že nejsou k sehnání v nákupních centrech. Víc takových filmů a ještě trvdějc, prosím. Demi a David zahráli super. Navic Demi je nádherná Jonesová . ()

Malarkey

Jonesovi jsou originál, takových je málo! Ne úplně komedie, protože to tak nějak má od všeho trochu. Každopádně to, co z filmu dělá opravdový unikát, je příběh a herci, kteří v tom příběhu hrají. Je totiž o nejdrsnějším marketingovém nápadu, který kdy, snad, koho napadl. Představte si, že se do sousedství nastěhuje nová rodina, která je perfektní ve všech ohledech a má ty nejdokonalejší věci, které každý chce. No, tak je prostě začne nakupovat a o tom to je. Jenže ovlivňování lidí má důsledky a i s těmi důsledky se musí počítat. Je to takový ten extrémní případ, jak lidi donutit něco koupit. Tím nepřímým způsobem to vlastně funguje na celém světě, vždy a pořád. Přitom jim ale nedochází, že ke skutečné radosti stačí opravdu málo. Stačí se nad to všechno povznést, jenže to je hrozně těžké. Herci v tomhle filmu to předvedli perfektně. David Duchovny hraje pořád sebe a pořád ho hraje výborně. Demi Moore je v skoro padesátce naprosto úžasná a jejich děti Amber Heard a Ben Hollingsworth také nemají chybu. ()

Fr

,,MY TOMUHLE MĚSTU JEŠTĚ UKÁŽEME!“..... /// To se takhle do města přiřítila dokonalá rodinka. Vyřechtaná máma, vysmátej táta, rozverná dcerka a miloučkej synátor. Jejich náplní života je pracovat jako tým. Není divu, že se po pár dnech stávají kultovní atrakcí. Všichni totiž dělají dobře svoji práci.... Solidní atmosféra boháčů (kdo by nechtěl bejt bohatej...), tajemství (koho nezajímaj cizí tajemství...) a parádního džobu (kdo by nechtěl pracovat, že?...). Lehce úsměvnej příběh, u kterýho oceňuju hlavně zajímavej nápad, včetně problémů, který může taková rodinka mít či způsobit svýmu okolí. Škoda, že ke konci Jonesovým dochází trochu dech. Ani ne tak morálním vykřičníkem, jako lacině vykonstruovaným závěrem. No a co! Taková normální, sympatická (jak to kurva Demi děláš?) oddychovka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ten náš soused je nějakej divnej: vyřechtanej, samý překvápko a neustálej zdroj dárků. 2.) Chtěl bych vidět nejdokonalejší hajzl na světě. 3.) Manželce bude padesát. Chci ji dát dárek – vzhled D.Moore! (nebo že by bylo 50 mě?...) /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,475,746Tržby Celosvetovo $7,022,728║ veľmi trefné, vystihujúce dnešnú dobu, kde sa zo všetkých strán na nás hrnie podmazaváci biznis v akomkoľvek zmysle, prezentácii, podaní, či forme, nuž nič iné než pád na dno si nezaslúžime, herci výborný, moc zaujalo a strhlo /80%/ ()

Jossie

Mám velmi ráda Davida Duchovnyho a vyloženě nemusím Demi Moore, takže můj základní problém s tímto filmem byl, že jeho postava hrozně chtěla její postavu, ačkoli ona ještě ke všemu byla pěkné střevo. Navíc mi přišlo, že tak očividně propagovali své výrobky, že bych do dvou minut pochopila, že tady něco nehraje a tam to nepochopil nikdo. ()

• Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)