Přátelská rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti. Jonesesovi mají lepší vztahy a rodinné návyky, než kterákoli rodina ve městě. Jediný problém je, že oni vlastně nejsou rodina, ale zaměstnanci tajné marketingové organizace… Absolutně dokonalá rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti na předměstí. Jejich noví sousedé jsou jimi nadšeni a Jonesesovi mezi ně hladce a přirozeně zapadnou. Tedy do té doby, než je potká náhlá tragédie a oni musejí přehodnotit své životní priority. Steve (David Duchovny) a Kate Jones (Demi Moore) mají vše, co by si manželský pár jen mohl přát: jejich děti, Jenn (Amber Heard) a Mick (Ben Hollingsworth), jsou inteligentní a zároveň atraktivní, žijí v bohaté čtvrti a jejich krásný velký dům je plný prvotřídních věcí. Nedávno se Jonesesovi spřátelili se svými sousedy, Larrym (Gary Cole) a Summer (Glenne Headly). Jenže nic není takové jaké se zdá. Když se na Jonesesovi podíváte blíže, začnete mít nepříjemný pocit, že něco zlověstného číhá hned pod povrchem. Až když musejí čelit nečekané katastrofě, ukáže se, kým ve skutečnosti jsou. (HBO Europe)

Trailer

Pepinec

Všiml jsem si, že je teď v módě vrznout reklamu těsně před titulky, které se pak useknou. Nevím, který Jones to vymyslel, ale mám pro něj vzkaz, že jsem ochoten na to zapomenout, když mi na pár reklamních bloků půjčí svou Demi Moore. Pak jsem si tedy všiml také toho, že Jonesovi jsou všude kolem nás. Respektive jsme si jimi my sami navzájem, akorát je potíž v tom, že nám nikdo neplatí. Naopak - platíme my jim. ()

Fr

,,MY TOMUHLE MĚSTU JEŠTĚ UKÁŽEME!“..... /// To se takhle do města přiřítila dokonalá rodinka. Vyřechtaná máma, vysmátej táta, rozverná dcerka a miloučkej synátor. Jejich náplní života je pracovat jako tým. Není divu, že se po pár dnech stávají kultovní atrakcí. Všichni totiž dělají dobře svoji práci.... Solidní atmosféra boháčů (kdo by nechtěl bejt bohatej...), tajemství (koho nezajímaj cizí tajemství...) a parádního džobu (kdo by nechtěl pracovat, že?...). Lehce úsměvnej příběh, u kterýho oceňuju hlavně zajímavej nápad, včetně problémů, který může taková rodinka mít či způsobit svýmu okolí. Škoda, že ke konci Jonesovým dochází trochu dech. Ani ne tak morálním vykřičníkem, jako lacině vykonstruovaným závěrem. No a co! Taková normální, sympatická (jak to kurva Demi děláš?) oddychovka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ten náš soused je nějakej divnej: vyřechtanej, samý překvápko a neustálej zdroj dárků. 2.) Chtěl bych vidět nejdokonalejší hajzl na světě. 3.) Manželce bude padesát. Chci ji dát dárek – vzhled D.Moore! (nebo že by bylo 50 mě?...) /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

BoPo

Či už ide o to, že najdrahší tovar je na regáloch na úrovni očí. Či o to, že vo filmoch a seriáloch naše obľúbené postavy preferujú určité produkty. Alebo v neposlednej rade, že každé noviny a časopisy majú obstránku nejakú tú reklamu. Takže ak sa cítite ako obeť Konzumu, pozrite si že môže byť ešte aj horšie. Ak odoláte raz, skúsia to znova a znova a znova. ()

Terva

CITÁT - Jsem neuvěřitelně úspěšná obchodnice......... Hned na začátku je jasné, že Jonesovi něco tají. Něco tu není v pořádku, někdo má problém. 16 minuta příběhu a já mačkám STOP/PAUSE a jdu si udělat kafe. Ne proto, že by mě to nabylo, ale proto, že tuším že pak už nebude čas. CITÁT - Vypadáš spokojeně, spal jsi dobře ?.......... Jedná se tu o psychologickou manipulaci z lidmi a různými druhy zboží. CITÁT - Proč doporučujete utrácet ?......... Rozhovor o záchodě okolo 40 minuty vás určitě rozesměje. CITÁT - Samo se zvedlo prkénko a zamávalo mi.......... Jonesovic život je velice imaginární, ale někde to musí mít své hranice. Rodina je v rozkladu, kde je chyba ? Lidi jsou však kvůli reklamě, image a chamtivosti schopni udělat téměř vše. Třeba dovést svou rodinu až na pokraj finančního a životního krachu. CITÁT - Co je tohle za život ?......... A konec příběhu ? Prostě bylo nebylo. Pravdivé story o reklamě. ()

Enšpígl

Chce se mě napsat že tudy vidím i v reálu cestu marketingových oblbovačů jak z nás vytřískat i poslední zkurvenej halíř za věci, které vůbec ke svýmu životu nepotřebujeme, ale konzumní spotřeba nás otroků konzumu došla tak daleko, že nejsou potřeba žadný "simulovaný " rodiny s cílem prodat nám světle modrý hovno, jen proto, že to tmavěmodrý co jsme si koupili před týdnem už není cool a pro náš život je potřeba mít ihned to nový světlomodrý, ať všichni viděj že mám pořád styl. Z tohoto hlediska je to super film, bohužel i osud Davidova souseda už není nic nereálnýho, zase stačí porovnat s realitou, blíží se vánoce a mnoho lidí je schopno se naprosto zbytečně zadlužit, jen proto aby sebe a své blízké zavalili píčovina všeho druhu. A jak to pak taky končí nám právě tady předvede Davidův soused. Dost dobrej film, ukazuje nám, kam jsme to všichni nebo většina z nás "dotáhli". Příkald za všechny, Blu-ray nám přece filmový vtip nevztipný, romantickou scénu nezromatičtí, a emoce z dramatickou závěru nezemoční, jenže filmy na něm jsou víc barevnější a slyšitelnější a kdo si ho nekoupí je debil a šidí se, my už ani nepotřebujeme marketingový frajery, máme sami sebe a to v konzumní společnosti bohatě stačí. Pak si člověk sedne k pivu a nemá co říct, protože v honu za zbytečnostma zapoměl žít své vlastní malé příběhy, plné humoru, smutku, radosti, dobrodružství a mnoha dalších zážitků, a to jen proto, že nejsou k sehnání v nákupních centrech. Víc takových filmů a ještě trvdějc, prosím. Demi a David zahráli super. Navic Demi je nádherná Jonesová . ()

• Duchovny uviedol, že on a Demi Moore mali počas natáčania k dispozícii pre seba kaštieľ: "Bola to plánovaná štvrť McMansions, postavená v časoch rozmachu a dnes je asi z polovice zaplnená. Tak sme sa vtedy presťahovali do niekoľkých z týchto úžasne obrovských domov," povedal. (Arsenal83)
  • V pôvodnom znení sa po 16. minúte filmu udeje chyba, keď po noci, kedy sa Jenn (Amber Heard) snažila zviesť Steva (David Duchovny), ráno pri káve Duchovny osloví herečku jej vlastným menom ("Amber, we should talk about..."). (Arsenal83)