Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Tak zajímavou komedii jako je The Joneses jsem viděl už docela dávno a jmenovitě to byl snímek The Invention of Lying. Děj snímků je hodně zajímavý a konečně jsem se dočkal taky něčeho nového a neokoukaného. V hlavní roli se mi líbil jak Duchovny tak skvělá Demi Moore a dobře se povedl i výběr vedlejších rolí.(29.9.2010)

Když se vedle vás přistěhuje nová na první pohled spořádaná rodina, asi by vás nenapadlo, že jsou to najatí prodejci, kteří mají za úkol vnucovat vám nenápadně výrobky vabraných firem. A právě o to v tomto filmu jde. Nápad samotný je skutečně velmi zajímavý a troufám si říci i originální, a pokud jde o jeho realizaci, tak jsem ve výsledku docela spokojen. Námět byl dle mého názoru vytěžen až do dna, dějové zvraty, kterých bylo pomálu, mi docela vyhovovaly, a jediným zklamáním byl samotný konec filmu, který byl až přehnaně pozitivní a veselý vzhledem k tomu, co se před tímto koncem ve filmu odehrálo. Dále musím pochválit prostory, kde se film odehrával, jak interiéry, tak exteriéry byly úžasné a pro nás, kteří asi nikdy v žádné luxusní čtvrti bydlet nebudeme, to byl úžasný vhled do tohoto světa. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak tam jsem byl maximálně spokojený, David Duchovny zahrál perfektně a na svou roli se vyloženě hodil a ani ostatní jeho kolegové za ním nikterak nezaostávali. Film celkově vnímám jako nadprůměrný, a to především díky originálnímu nápadu, bohužel jednu hvězdičku strhávám za konec, který se sem příliš nehodil, a ve výsledku tedy uděluji čtyři hvězdy.(13.1.2013)

Mám pocit, že tvůrci filmu vymysleli hodně zajímavý marketingový model, u kterého bych se ani tak moc nedivil, kdyby jednoho dne začal fungovat. Každopádně The Joneses jako film nabídnou kromě zajímavého konceptu docela solidní porci zábavy. Jen je škoda, že i když všechno vychází z hodně originální myšlenky, scénář má v určitých momentech slabší místa a vlastně celé směřování je od počátku čitelné. S takovým konceptem šla vymyslet o hodně lepší dějová linka. Ale jako oddechovka s Davidem Duchovnym a Demi Moore... Proti tomu nemám naprosto nic. Geez, I should say "icon" more often. (23.1.2011)

Či už ide o to, že najdrahší tovar je na regáloch na úrovni očí. Či o to, že vo filmoch a seriáloch naše obľúbené postavy preferujú určité produkty. Alebo v neposlednej rade, že každé noviny a časopisy majú obstránku nejakú tú reklamu. Takže ak sa cítite ako obeť Konzumu, pozrite si že môže byť ešte aj horšie. Ak odoláte raz, skúsia to znova a znova a znova.(18.3.2012)

David Duchovny si evidentně umí vybírat projekty i mimo televizi. "Moodyho" nová rodina je perfektním vyobrazením amerického snu. Dokonalá je rodinka jen na povrchu, jako divák jsem samozřejmě okamžitě nahlédl pod pokličku a ihned poznal, co se skrývá pod názvem Tajemství šéfkuchaře. Chytrý a hlavně originální scénář rozehrává příběh plný přetvářky, lhostejnosti a lží, ukazuje zidealizovaný svět některých Američanů, lidskou závist, ale i prozření, uvědomění si vlastního já a stavění řešení problémů těch druhých nad problémy své. Další nezávislý film hraje na trošku jinou notu než ostatní letošní filmy téže kategorie. Demi Moore se konečně ukázala v dobrém filmu, a to je také plus. Není toho moc, co bych rodince Jonesových mohl vytknout, a tak sázím čtyřhvězdičkové hodnocení. PS: Klidně bych si to s panem Jonesem alespoň na chvíli vyměnil.(1.1.2011)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Larry Symonds (Gary Cole), si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)

• - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)

• - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)