Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Bylo těžký se rozhodnout, jestli 3 nebo 4*. Nápad skvělej, spád to taky mělo, ale šlo o typickej americkej kýč, kterej tomu všemu nasadil korunu. Líbilo se mi prostředí vidlákova pro bohatý, kde neni nic, jen uzavřená komunita snobů, co musej mít všechno a přitom pro to nemusej dělat nic, celej den si jen chodí po salonech nebo na golf, prostě dokonalá atmosféra pro dokonalej business. Věřim, že to funguje a řikám si, proč ne. Kdo nemá vůli a koupí si všechno, co mu někdo zabalí do pozlátka, klidně, ať ho vyždímou. Nejlepší byla kamarádka: "Ty hrnečky maj vážně pěkný:D."(14.1.2013)

[imdb: 6.5/10] | me: Veľmi zaujímavý "in" nápad a príjemné herecké obsadenie. Samotné spracovanie však stráca trošku na kvalite "vďaka" svojej typickej krčovitej čitateľnosti. Film sa príjemne rozbieha, je svižný, no a následne spadá do všeobecne známych a predvídateľných koľají, ktoré vedú do mainstreamu. Škoda tejto typickosti,... po hereckej stránke je film zvládnutý solídne - Demi Moore po dlhom čase opäť hraje + vyzerá výborne (a tak sa na ňu dobre pozerá) a "Mulderovi" rola sedí perfektne. Je to pohodový film, ktorý mal na viac, ale vydal sa len obyčajnou cestou.(4.8.2010)

"Biznis je biznis", jak píšou slováci, ale to je nakonec jejich věc. Já si říkám, že tohle je prostě část té kultury, která mě míjí. Jenže utéct ji nemůžu. Bydlím mezi těmi, kteří v tom jedou, pracuju s nimi, jezdím skrz jejich satelity, nakonec mě i živí, peklo na zemi! A že nedělám dluhy,abych měl lepší auto, než soused Ken? No a co? Koho to zajímá? Banku určitě ne:-))))(8.8.2010)

Chce se mě napsat že tudy vidím i v reálu cestu marketingových oblbovačů jak z nás vytřískat i poslední zkurvenej halíř za věci, které vůbec ke svýmu životu nepotřebujeme, ale konzumní spotřeba nás otroků konzumu došla tak daleko, že nejsou potřeba žadný "simulovaný " rodiny s cílem prodat nám světle modrý hovno, jen proto, že to tmavěmodrý co jsme si koupili před týdnem už není cool a pro náš život je potřeba mít ihned to nový světlomodrý, ať všichni viděj že mám pořád styl. Z tohoto hlediska je to super film, bohužel i osud Davidova souseda už není nic nereálnýho, zase stačí porovnat s realitou, blíží se vánoce a mnoho lidí je schopno se naprosto zbytečně zadlužit, jen proto aby sebe a své blízké zavalili píčovina všeho druhu. A jak to pak taky končí nám právě tady předvede Davidův soused. Dost dobrej film, ukazuje nám, kam jsme to všichni nebo většina z nás "dotáhli". Příkald za všechny, Blu-ray nám přece filmový vtip nevztipný, romantickou scénu nezromatičtí, a emoce z dramatickou závěru nezemoční, jenže filmy na něm jsou víc barevnější a slyšitelnější a kdo si ho nekoupí je debil a šidí se, my už ani nepotřebujeme marketingový frajery, máme sami sebe a to v konzumní společnosti bohatě stačí. Pak si člověk sedne k pivu a nemá co říct, protože v honu za zbytečnostma zapoměl žít své vlastní malé příběhy, plné humoru, smutku, radosti, dobrodružství a mnoha dalších zážitků, a to jen proto, že nejsou k sehnání v nákupních centrech. Víc takových filmů a ještě trvdějc, prosím. Demi a David zahráli super. Navic Demi je nádherná Jonesová .(14.11.2011)

Jelikož jsem si před zhlédnutím nepřečetla obsah, prvních pár minut jsem absolutně nechápala. Pak se mi ale rozsvítilo a začala jsem se skvěle bavit. Všechno stojí na originálním nápadu a bohužel padá na tuctovém konci. Dramatická zápletka na mně ale docela zafungovala a slze jsem se ubránila jen o fous. David Duchovny hraje pořád stejně, ale mě to asi nikdy neomrzí. Demi Moore je i ve svém věku kočka. Slabší 4*.(4.2.2012)

• - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Gary Symonds, si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)

• - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)