Přátelská rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti. Jonesesovi mají lepší vztahy a rodinné návyky, než kterákoli rodina ve městě. Jediný problém je, že oni vlastně nejsou rodina, ale zaměstnanci tajné marketingové organizace… Absolutně dokonalá rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti na předměstí. Jejich noví sousedé jsou jimi nadšeni a Jonesesovi mezi ně hladce a přirozeně zapadnou. Tedy do té doby, než je potká náhlá tragédie a oni musejí přehodnotit své životní priority. Steve (David Duchovny) a Kate Jones (Demi Moore) mají vše, co by si manželský pár jen mohl přát: jejich děti, Jenn (Amber Heard) a Mick (Ben Hollingsworth), jsou inteligentní a zároveň atraktivní, žijí v bohaté čtvrti a jejich krásný velký dům je plný prvotřídních věcí. Nedávno se Jonesesovi spřátelili se svými sousedy, Larrym (Gary Cole) a Summer (Glenne Headly). Jenže nic není takové jaké se zdá. Když se na Jonesesovi podíváte blíže, začnete mít nepříjemný pocit, že něco zlověstného číhá hned pod povrchem. Až když musejí čelit nečekané katastrofě, ukáže se, kým ve skutečnosti jsou. (HBO Europe)

Trailer

Pepinec

Všiml jsem si, že je teď v módě vrznout reklamu těsně před titulky, které se pak useknou. Nevím, který Jones to vymyslel, ale mám pro něj vzkaz, že jsem ochoten na to zapomenout, když mi na pár reklamních bloků půjčí svou Demi Moore. Pak jsem si tedy všiml také toho, že Jonesovi jsou všude kolem nás. Respektive jsme si jimi my sami navzájem, akorát je potíž v tom, že nám nikdo neplatí. Naopak - platíme my jim. ()

Pethushka

Jelikož jsem si před zhlédnutím nepřečetla obsah, prvních pár minut jsem absolutně nechápala. Pak se mi ale rozsvítilo a začala jsem se skvěle bavit. Všechno stojí na originálním nápadu a bohužel padá na tuctovém konci. Dramatická zápletka na mně ale docela zafungovala a slze jsem se ubránila jen o fous. David Duchovny hraje pořád stejně, ale mě to asi nikdy neomrzí. Demi Moore je i ve svém věku kočka. Slabší 4*. ()

MartinezZ

8.1.2011 ~ Já tak miluju případy, kdy nic nečekám, spíš nudu a hrůzu, a jsem mile překvapován. Takové chvíle bych vyvažoval zlatem a že jich vpravdě mnoho není. A rodinka Jonesových je vážně zlatá, od papínka po dcerušku. Fakt. ~ Do takového snobštějšího městečka přijíždí noví obyvatelé. Mají velký dům, perfektní auta, přepychové vybavení, jsou krásní, mladí, charismatičtí, okouzlující. Všechno jim jde, milují se, nejsou problematičtí, prostě všechno je tak dokonalé. A nad svými sousedy doslova vyčnívají. A vyčnívají mnohem výš. Prostě TEN americký sen. ~ Jenže rodinka Jonesových nemusí takhle vypadat i uvnitř. Co když je všechno trochu jinak. Co když je za vším stopa přetvářky, lží a podvodů. Jak moc dokáže síla peněz a vnuceného chtění zacloumat s člověkem, který pro to není stavěn a jen využil možnosti, aniž by věděl, k čemu se to upisuje? A jak tohle pozlátko dokáže ovlivnit okolí? Jak takové nevinné málo dokáže způsobit nádhery i utrpení. ~ Popravdě jsem skutečně čekal nějakou pitomost. Po přečtení perexů a shlédnutí trailerů jsem čekal nějakou rádoby komediální detektivku, u které jsem nějak nechápal přívlastek drama. A skutečnost? Drama u kterého mrazí to, že to skutečně může být skutečnost a o komediální složce nemůže být ani moc řeč. ~ Demi Moor stále umí vypadat a David Duchovny si vybrat film, kde ze sebe nemusí dělat blbce a oběma jsem byl schopen a ochoten jejich postavy uvěřit. Zajímavý nápad, zajímavý scénář, jen bych měl výhrady ke konci, ten bych si představoval jinak a pro mě osobně měl končit scénou Davida na noční silnici. Ne jak přichází, ale jak odchází. Tím by si mě film získal úplně. Takhle u mě "jen" skvělý nadprůměr. ~ PS: Taky máte takovou chuťna Coca-Colu? :)) ()

dobytek

Nápad s fiktivní dokonalou rodinou, která má za úkol vnutit svýmu okolí kdejakou blbost, se mi zamlouval hned od začátku. Druhá dějová rovina, ve který se probíraj vztahy a různý problémy členů týhle fiktivní rodiny, už mě moc nebavila. Určitě měl takovej nápad větší potenciál a dalo se z toho dostat mnohem víc. Takhle je to takovej průměrnej film na jedno zkouknutí. 60% ()

freddy

Když se vedle vás přistěhuje nová na první pohled spořádaná rodina, asi by vás nenapadlo, že jsou to najatí prodejci, kteří mají za úkol vnucovat vám nenápadně výrobky vabraných firem. A právě o to v tomto filmu jde. Nápad samotný je skutečně velmi zajímavý a troufám si říci i originální, a pokud jde o jeho realizaci, tak jsem ve výsledku docela spokojen. Námět byl dle mého názoru vytěžen až do dna, dějové zvraty, kterých bylo pomálu, mi docela vyhovovaly, a jediným zklamáním byl samotný konec filmu, který byl až přehnaně pozitivní a veselý vzhledem k tomu, co se před tímto koncem ve filmu odehrálo. Dále musím pochválit prostory, kde se film odehrával, jak interiéry, tak exteriéry byly úžasné a pro nás, kteří asi nikdy v žádné luxusní čtvrti bydlet nebudeme, to byl úžasný vhled do tohoto světa. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak tam jsem byl maximálně spokojený, David Duchovny zahrál perfektně a na svou roli se vyloženě hodil a ani ostatní jeho kolegové za ním nikterak nezaostávali. Film celkově vnímám jako nadprůměrný, a to především díky originálnímu nápadu, bohužel jednu hvězdičku strhávám za konec, který se sem příliš nehodil, a ve výsledku tedy uděluji čtyři hvězdy. ()

• V pôvodnom znení sa po 16. minúte filmu udeje chyba, keď po noci, kedy sa Jenn (Amber Heard) snažila zviesť Steva (David Duchovny), ráno pri káve Duchovny osloví herečku jej vlastným menom ("Amber, we should talk about..."). (Arsenal83)
  • Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)
  • Duchovny uviedol, že on a Demi Moore mali počas natáčania k dispozícii pre seba kaštieľ: "Bola to plánovaná štvrť McMansions, postavená v časoch rozmachu a dnes je asi z polovice zaplnená. Tak sme sa vtedy presťahovali do niekoľkých z týchto úžasne obrovských domov," povedal. (Arsenal83)