Film o drsném životě na střední škole Suzuran sleduje jednu životní epizodu madého Genji, který nastoupil na nejtvrdší japonskou střední školu proto, aby dokázal otci, že na to má, a že po něm bude moci převzít vedení klanu Ryuseikai. Nejdřív ale musí porazit zdejšího favorita Tamaa Serizawu. V tom mu pomáhá nejneúspěšnější absolvent Suzuranu Ken Katagiri svými radami. (Draugen)

wader

Překvapivě dobrý mix Hooligans a Klubu rváčů. Takovou střední bych si mohl víc než přát. Ne jak ty naše :-( ()

ivan_drago

Tak máme tu dva ambiciózní teenagery, kteří chtějí převzít nadvládu nad střední školou Suzuran... O jejich bojových i přesvědčovacích kvalitách k tomu je následovat se během filmu několikrát přesvědčíme a nebude chybět ani pár vyloženě srandovních scén... Závěrečná bitka v silném lijáku je třešničkou na dortu a co se chorea týče, jedna z nejlepších mnou dosud viděných... Stopáž je mírně přepálená a i celý příběh velmi prostinký, i s tou odbočkou na Yakuzu a tím zastydlým středoškolákem, ale ve výsledku jsem se bavil skoro maximálně... Navíc je to všechno natočeno a podáno "very cool" v tom nejlepším slova smyslu... ()

ywo666

Hmm, ako toto už len mám ohodnotiť? Bolo to dobré? Neviem. Miestami to bolo mega husté, miestami trápne a smiešne. Občas pôspbia hrdinovia ako naj drsňáci, ale občas ich mám za groteskných šašov. Napätie sa strieda s absurditov. Ešte aj hudba je čiernobiela. Najprv pustia parádny atmosferický podmaz, aby to neskôr zabili nejakou úplnou pičovinou. Bitky sú zaujímavé, ale iba občas predvedú nejakú lepšiu choreografickú vsuvku. Film sa snaží vtisnúť postavám nejaké emócie, ale darí sa mu to iba občas. Stopáž trochu prepálená. Film by som charakterizoval ako zmes japonskej mangy, britských hooliganských filmov a stredoškolskej emo drámy + otravný nevtipný japonský Ken Jeong + LSD. Hodnotenie vidím niekde medzi 60-70%=3* ()

skretik

Celkom dobrá hovadina... :D Som sa na tom dobre zabavila a páčilo sa mi, keď porovnávali "boj" (nemocnica) a boj :) ()

Brain-D

Školáci místo, aby se učili se mlátí hlava nehlava... fakt ukázka zajímavého světa o dobytí vrcholu bitkařského trůnu nazývaného "Seruzan". ()

Ceres

Parádní film, který pobavil nejen akcí, ale i vtipem, navíc tak zdevastovanou školu jsem ještě neviděl, hotové bitevní pole. Plnou nálož ale ode mě nedostane, a to proto, že při závěrečné bitce jsem měl trošku problém s realističností (i když ono je to vlastně počas celého filmu), pak kvůli pár nasladlým scénám a závěr mě také moc nenadchl, neboť jsem si spíše oblíbil Serizawu, to že chlapci v každém záběru museli mít perfektní účesy i za deště bych neřešil:-). Celkově velmi kvalitní záležitost, k dokonalosti ale přeci jen ještě něco scházelo. 80% a krásné 4. ()

VanTom

Podobně jako ve vězení nebo zajateckém táboře, i na nejtvrdší střední škole v Japonsku zuří permanentní krvavá bitva o nadvládu nad touto posprejovanou, špinavou budovou. Jednotlivé třídy následují ty největší frajery ze svých řad, spojují se proti ostatním ročníkům a všichni se brutálně řežou navzájem. Komiksově přepálený snímek se nudnou realitou nezatěžuje (učitelé se objeví jednou v úvodu a nikdo tu jedinkrát nevytáhne učebnici), naopak v dynamických rvačkách a absurdním humoru odráží závažné otázky cti, loajality a přátelství. ()

Lukoboss

Masakr, tohle byl MASAKR! Je to film, kterej má na ksichtu napsaný "s ničím se nesrat, jít do toho po hlavě i za cenu monoklu a nenechat se zastrašit!". S divákem se to nepáře a hned od začátku si užijeme tak perfektní bitky (jednotlivců i početných skupin), že se člověk ani nestihne skoro nadechnout. Herci jsou výborně vybraní, casting se rozhodně povedl, o prostředí, ve kterým se to odehrává, ani nemluvím a soundtrack všechno pěkně podtrhuje. Rozhodně stojí za podívání, protože "Dobytí je jenom sen." - "Nebuď si tak jistej." ()

Cracker

Navštevovať školu, ktorá má namiesto kultúrnych a športových festivalov každodenne na programe nekonečné súboje o nadvládu, musí byť veľmi hektický spôsob prežitia tých sladkých študentských rokov. Škola alebo skôr arkáda, kde ak chce jedinec dosiahnuť top, musí si postupne podrobiť/pobiť všetkých čo sa mu postavia do cesty, jedného po druhom(niekedy aj po 30-tich). Aby to zas nebolo také ľahké na konci čaká ''final boss'' so svojou neporaziteľnou partou. Niečo podobné som zažil pri Miikeho - Ai to Makoto, to však natočil o pár rokov neskôr, takže sťažovať sa budem inde. Pri písaní tohto komentáru stále premýšľam, ako mám film ohodnotiť. 4-5? Je to vlastne jedno, Miike ma pobavil svojím situačným humorom, držal ma v napätí vyhrotenými scénami, z yakuzi a stredoškolákov spravil moderných samuraiov a ani všetky tie nespočetné bitky neboli na škodu. Ďalej ma okamžite naladil na dvojku a ak bude aspoň spolovice tak dobrá ako prvý film, je sa načo tešiť. ()

Torako.chan

Popravdě jsem původně přemýšlela o "jen" 4*, protože příběhově to zas až taková pecka není. Základ je jednoduchý, průběh taky, není potřeba si nad tím nějak lámat hlavu. Jenže natočené je to tak skvostně, že jsem nemohla jinak než tomu vrazit celých 5. Ti, kteří na tom pracovali si s tím parádně vyhráli. Závěrečná bitka je natočená naprosto úžasně, vůbec celkově je to natočené opravdu hezky. Herecké obsazení mě taktéž nadchlo, aby taky ne, jsem žena a tolik šikovných krasavců mě jednoduše nemůže neuchvátit. :D Už se těším, až shlídnu zbylé díly. ()

Holina

Je to standardní japonskej nářez s vynikající atmosférou. Očekával bych asi trochu barvitější akce, bitky se tu omezují na kalsické a až příliš dlouhé, prosté mlácení, nebo hromadné bitky, kterých je dosyta, ale jaksi je to furt stejný. ()

ondrula

To byla zase kravina. Středoškoláci se jako bijou, to je vše. Škola na to nereaguje, policie taky ne, rodiče jako by neexistovali... O výuku tu nejde ani okrajově. Prostě jen hromadné bitky, které po čase začnou nudit. Slabé ()

Mo.

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je Kurôzu zero chytřejší film, než vypadá anebo naopak jestli je to mnohem větší béčko, než se to snaží tvářit. Ale ne, zůstanu optimistou a budu věřit tomu, že režisér ví až moc dobře, co dělá. Koneckonců úplný závěr filmu je příliš chytrý, než aby to celé bylo jen hodně dobře natočená slátanina. -- "Conquest is just a dream." ()

siRka

Zoufalá nuda, celý film na mě působil jako mizerné anime. Možná dáno tím, že jsem předtím viděl daleko kvalitnější Cromartie High School (i ta hraná verze je lepší počin než CZ), takže mi japonští chuloši nepřišli jako něco nového a neokoukaného. Přidávat hvězdičky jen na základě jména režiséra jako ostatní komentující nehodlám, takže ty 2* jsou ještě štědré. ()

JoVanGogh

Som fanúšikom japonských úletov ale nenachádzam zmysel vo filmoch a-la Fight Club. Vyskytlo sa tu pár docela vtipných scén typu "polhodinu sa mlátim v najväčšom lejaku a keď vyjde slnko, mám okamžite suché sako" no nič viac, okrem kvalitnej kamery, som na tomto filme nezbadala. Možno akurát to, že všetcia protagonisti mi pripadali ako záporáci... ale o to asi filmárom išlo. Nuž, verím, že toto bolo mienené ako paródia. ()

cskomando

Školních bitek jsem ještě neměl šanci zhlédnout tolik a uznávám, i když to trvalo přes 2 hodiny-nenudil jsem se, pořád se něco dělo a společně s hudbou od THE STREET BEATS to byl celkem povedený pěstní vytrvalý souboj ! ()

honelnik

Kto iny nez Miike? Kto by to zvladol?......Niekde medzi svetom Mortal Kombat a Beverly Hills 902 10 lezi Suzuranska stredna. Mlady Genji vyzbrojeny ucesom z dielne boratovho krajcira a ranou, ktora by otriasla aj bradou Chucka Norrisa, sa rozhodol, ze Suzuran ovladne. V ceste mu stoji len cela skola, plna 17rocnych borcov sekajucich miestnu yakuzu rovno do hrnca s vifonkami a prilahle gangy motorkarov s pletou ako z reklamy na Clen&Clear.......Treba povedat ze Crows je film rovnako retardovany ako zabavny a Miike tuto smrtiacu kombinaciu betonuje kde sa da, ci uz monstroznymi masovymi subojmi, nad ktorymi aj korejski gangstri podvihuju obocie, sialenym strihom alebo ozaj dementne zabavnym humorom. Brat to cele aspon trochu vazne je uloha nadludska, takze ak hladate film pri ktorom si mozte spokojne vyhrabavat halusky z ponoziek medzi prstami na nohach tak mate vitaza. ()

Radek.SCH

Úplně obyčejné blbé béčko. Od takového Rychle a zběsile se liší jen tím, že je z Japonska. A zdejší asian komunita je z toho samozřejmě nadšená. - 60 % ()