Jattáman (festivalový název)

• Japonsko

Yattāman

Akční / Komedie

Japonsko, 2009, 111 min

V kruzích mojí nedávné minulosti se tomuto říká "Live action anime" - anime, které někdo "omylem" svěřil do rukou Miikemu a nechal sehrát živé herce. Přestřelené barvy, hypertrofovaně trhlý herecký projev, bizarní scény transformací, uječené ohlašování bojových megachvatů, jen póze sloužící pózování postav. Děláte-li hraný film tak, aby vypadal jako animovaný, vychází produkt mnohem zábavnější, než děláte-li film animovaný, aby vypadal jako hraný. Kyoko Fukada je v kostýmku Doronjo k pomilování. Miike má dokonale dávkovaný nadhled - ví, že točí blbinu, ale i tak to udělá pořádně :) Škoda, že Yatterman není mé první live action anime s transformacemi superhrdinů, propadl bych té rozmatlané duze víc. Slabé ****.(5.11.2010)

Maximum trip-oid film, ktory vsak vdaka tomu, ze som na tripe pri jeho sledovani nebol, som si nedokazal patricne uzit. Neveriacky som zizal takmer cely film (i ked japonske uchylnosti nielen TV tvorby som uz videl kdejake), ovsem index zabavnosti za tym dost zaostaval. Pribeh, dej, zapletka? C´mon ... pri tomto filme jednoznacne nadbytocna relikvia. 5/10(23.3.2009)

Infantilní, zvrhlý a perverzní trip, při kterém spousta diváků asi vyletí z kůže. A já si to kompletně užil, tolik wtf scén jsem neviděl za celý rok. Může to být i tím, že pár šílených anime už jsem viděl a po chvilce jsem se dokázal na tuto hranou adaptaci animáku pro děti naladit a věděl co mám čekat - pak už člověk jen čučí a řeže se smíchy. Triky hodně slušné, herci koukatelní a záverečná písnička hrozně návyková. Tož 90%(10.2.2010)

Film, který rozdělil karlovarské festivalové diváky na tři skupiny. Ta první, složená z lehce přiopilých kašpárků, která tleská u každé znělky a loga sponzora naštěstí odešla hned po otvíráku. Nepoučená dvojka kolem sebe nadávala, prskala a v půlce filmu už němela sílu. A trojka, alespoň minimálně poučená divácká skupina, zůstala a buď si to užila nebo ne.(7.7.2009)

Japonští Spy Kids se souboji ještě přestřelenějšími než v D.O.A. kombinované s Power Rangers, okořeněné roboty z Transfotmers a Rocksteadym s Beabobem. To vše v přepáleně barevných interierech, bez zbytečných digitálních nesmyslů a s pokémoními nástupy soubojů. Miike se utrhl ze řetězu jak už dlouho nikdo ne, natočil tři téměř totožné půlhodiny a dal je za sebe.(9.7.2009)