Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

Illy

Ještě o chloupek lepší dvojka přímo navazuje a vytváří tak až kompaktní dvojfilm. Je to zábavné a jsem zvědavý kam se přesuneme příště. Tedy pokud nějaké příště bude..:-)) 80% ()

jerenymo

Opět typická americká vyvražďovačka,ale opět hezky oblečená do norského stylu...myslím že tomu začínám přicházet na chut. A konec byl dobrej....konečně někdo kdo se na konci pojistí že záporák je opravdu mrtvej :D ()

bolan

Absolutně standartní, ničím originální slasher, který jede podle stejného scénaře jako tisíce jiných. Nicméně určitá dávka napětí tam funguje, stejně jako v jedničce, takže opět průměr. ()

dosig

Mám takový pocit, že trojka bude naprosto stejná jako jednička a dvojka. Stejný scénář, stejný děj, naštěstí už jiná hrdinka, ale třeba bude stejný zabiják :D Ať žije nesmrtelnost. ()

wampire23

A dvojka ma bavila ešte viac ako už tak dosť dobrá jednotka. Prostredie sa nám zmenilo z opustenej chaty na trošku živšiu a ľudnatejšiu nemocnice a to je len dobre. Aj keď mi to dosť pripomínalo druhý diel Halloweenu, ktorým sa tento snímok určite zčasti inšpiroval, priniesol aj svoju vlastné kvality. Medzi ne patrí najmä precízna hra s kamerou, vskutku dobrý strih a úžasné použitie hudby, ktorá už v prvom snímku excelovala. Po celý čas budete v napätí, odkiaľ príde vrah a kto bude jeho ďalšou obeťou. Som veľmi rád, že severské krajiny začali produkovať kvalitné horory, ktoré môžu konkurovať, ak nie prekonávať americké, francúzske a ázijské horory. Ja sa teším na ďalšie ohlásené pokračovanie, budem dumať nad tým, ako náš nórsky Michael Myers vstane z mŕtvych, ako naleští svoj krompáč a vydá sa na svoju tretiu výpravu nórskym snehom. 80% ()

ddf76

Norsky Halloween 2 je povedeny, ale zase nicim prevratny, ale da se na nej koukat. To chci videt ve trojce, co pan s krumpacem predvede (asi se vratime par let nazpatek :) ). ()

rusty09

Dost slabý. Ten chlap dobrej terminátor, protože měl propíchnutou hruď a spadl tak z 10 m do jámy, pak den nedejchal a byl postřelenej do boku z brokovnice, pak mu puškou ustřelili prsty a znovu propíchli krumpáčem hruď, a i přesto je natočenej 3 díl, takže jsem fakt zvědavej, co tam bude. ()

HonzyR

Den po příjemném shlédnutí jedničky jsem se vrhl na dvojku, která už se neodehrávala v opuštěném hotelu, ale v nemocnici. Měl jsem strach, že to bude hlavní problém, protože na jedničce se mi nejvíce líbilo právě ono skvělé napětí v první půlce filmu a strach z neznámého skoro opuštěného hotelu. Proto pro mě byla asi první půlka druhého dílu tak nekonečná a nudná. V jedničce první polovinu vykompenzovala skvělá atmosféra a sladká nevědomost, tady bohužel ne. Nesmrtelnost záporáka mě taky docela naštvala. V prvním díle je probodnutý krumpáčem a následně shozený do sakra hluboké jámy, kde určitě stihne trošku promrznout. A tady si začne pobíhat po nemocnici jak po jarním spánku :D Ale ok, je to slasher a u něj jsme na nesmrtelnost záporáků zvyklí (Haloween, Pátek 13.). Jako v prvním díle zde byly docela sympatické a racionálně uvažující postavy. Konec docela potěšil, ale nepřekvapil. Celkově se jedná o průměr, po skvělé jedničce jsem čekal víc, tvůrci bohužel nepřinesli naprosto nic nového a originálního. __50%__ ()

molcan2

Posledná scéna je elegantná: ako sa to hovorí? Pomsta je najlepšie servirovaná "za studena"?Celkovo vzate, tento horor vám môžem odporučať si pozrieť: v svojom žanrý je určite celkom dobrý! ()

kostej_

Škoda zlomu ve dvou třetinách filmu téměř úplně likvidujícího napětí a fyzicky neuskutečnitelné závěrečné scény, v níž si oči prohodí látkovou hustotu se žebry. ()

mala_kea

Vždycky říkám, stop druhým dílům, u takovýchto hororů, ale v tomto případě, bych byl rád, aby byl ještětřetí díl, protože u všech jiných hororů, vždy druhý díl, už nemá čím zaujmout, a jen se snaží udělat, co největší masakr, aby diváky alespon na chvíli usadil (příklad hory mají oči 2). V tomto snímku se však nejedná pouze o zabíjení, ale také o lidských vztahách. ()

bery71

Méně norské, méně teen, méně hororové, ale rozhodně více akční a drsné. Zůstávám na dvou, ale myslím, že ani paní Ripleyová by se za ten konec nemusela stydět. ()

Hapretor

Kupodivu zábavnější a akčnější než jednička. Standard, co potěší, neurazí stupiditou. Obyčejné, ale dobré. ()

Rockerman

Zase jedna z výjimek, kdy "dvojka" je lepší než "jednička". Ne, že by to byl nějaký objevný horor, ale atmosféra je mnohem lepší, také keců ubylo a to je vždy ku prospěchu věci. Film úzce navazuje na první Ledovou smrt a protože ještě nebylo dovysvětleno, jak se z týraného kluka stal obávaný zabiják, bylo třeba natočit ještě "trojku". Zatím jsem se bavil jen průměrně, tak si ještě rozmyslím, jestli se podívám i na další dávku "norského masakru". ()

animario

Pořád koukatelná,ale o něco slabší než jednička. Ta byla přeci jen serióznější a civilnější,dvojka už se zbytečně snaží kopírovat západní série a v podobě horrorlezce vytvořit norskou verzi Myersů,Vorheesů a dalších überkillerů co umíraj aby zase mohli v dalších 20ti pokračováních vstávat z mrtvých. Rozjezd je celkem fajn,špitál už sice nemá takový kouzlo jako opuštěná horská chata,ale špatnej neni. Komorní atmosféra zůstává,lidí je tam taky pět a půl, pár slušnejch mordů,naháněčky po chodbách,politajti (od norského politi) jako bonus. Zazdilo to asi nejvíc ryze "americký " finále,kdy se Jannicke nebojácně nahonem vydá zpátky na místo činu k závěrečný konfrontaci. ()

GOREGASM

První díl svou "icecold" severskou atmosférou i vizuálem bodoval a pokračování navazuje nejen dějem, ale i kvalitou. Skoro si začínám po několika vyživných skandinávských hororech říkat, že to tam zas takové lážo plážo živobytí nebude :-). Nicméně k věci. Začínáme defacto tam, kde jsme skončili, akorát prostředí horské chaty střídá geometricky neúprosná nemocnice, půdorys jejíhož objekt, jak asi tušíte, opustí málokdo. Hnidopichové by Fritt Vilt jistě vytkli okatou inspiraci, třeba druhým Halloweenem, ale v mých očích se nekopíruje, nýbrž variuje. A to asi budete chtít vysvětlit, že jo? Mats Stenberg Carpentera, či jiné nevykrádá, jen je až moc dobře zná, aby se nenechal inspirovat. Přesto si dovolím říci, že krom nesmrtelného zabijáka, který může působit jako variace na stejně nezničitelného Michaela Meyerse, jsem o žádné klišé nezavadil, natož zakopl a skandinávský horor pro mě začíná být vyhledávaným pojmem. 80% ()