V novém zpracování filmové klasiky Stephena Kinga z roku 1984 uvidíte Burta a Vicki, kteří společně cestují a neustále se přitom hádají. Během cesty se jim nedopatřením podaří srazit autem malého chlapce. Burt si však všimne, že dítě už mělo předtím podříznuté hrdlo a rychle umírá. S tělem v kufru se dvojice spěšně vydá hledat pomoc do Gatlinu v Nebrasce. Netuší však, že právě v tomhle městě si děti vytvořili zvláštní náboženský kult, nikdo z místních se nedožije více neţ devatenácti let a všichni následují osmiletého proroka Issaca. (oficiální text distributora)

Dlo'h-osh

Film se téměř celou dobu drží Kingovy povídky, což je chvályhodné. Bohužel ke konci mi přišlo, že tomu něco chybí, honička v kukuřici byla zbytečně dlouhá a film tak ztrácel do té doby slušnou atmosféru. Silnější tři*... ()

Dinsberg

Postavami, na které se soustředí filmaři, není manželský pár, omylem zabrousíc do Gatlinu, ale samotné kukuřičné děti. Dlužno dodat, že ani jeden z hlavních představitelů, tj, Izáka a Malachaje, nemá charisma postav z původního filmu. Třebaže se autoři drželi literární předlohy, při honičce v kukuřici jsem se dost nudil. Vše ale trochu vylepšuje úplný konec (až po titulcích), díky kterému víme, že i kult kukuřičných dětí se začíná štěpit zevnitř. To ale nezachrání zbytek film, kde se hlavní pár chová dost nelogicky. V takové situaci, bych nikdy svou dívku neopustil. ()

Pitryx odpad!

Ta babice mi lezla na nervy hned od začátku. Fanatické žvásty taky. Babice byla škaredá, uřvaná a ještě hysterka. No potěš koště. Být tím chlapem tak ji tou brokovnicí prostě odprásknu. No a přímo k celému filmu - těžko posoudit která z obou verzí je blbější a nudnější. Asi obě stejně. Chraň nás „ten, který chodí mezi řádky“ před dalšími díly i verzemi. 201311238423/8435 ()

Boudyy

Poměrně krátká Kingova povídka už vedla ke zhruba desítce celovečerních filmů na její motivy, což je zajímavé. Respektive bylo by, kdyby se konečně někomu povedlo držet se předlohy a pokusit se o důstojnou adaptaci. Tento pokus opět nevyšel. Je zde znát velmi malý rozpočet (hlavně kamera a efekty to odnesly), je zde spoustu scenáristických chyb (kterých se šlo vyvarovat držením se jednoduchosti originálu) a herecké výkony taky nic moc. Hlavně ten malý zvrhlý agitátor se stetsonem větším, než je on sám, ten mě tam neskutečně sral. Hlavní mužský hrdina se snaží bojovat, ale kazí mu to hloupé repliky z jeho huby a logiku postrádající dění v kukuřici. Tenhle film bych viděl tak na 20 procent a to jsem mírný. ()

Milano182

Už nikdy nedám na hodnocení zde na csfd. Na to, že to má jen 36%, se mi to nějak moc líbilo. Líbily se mi zakomponované vzpomínky z války ve Vietnamu (ty žluté čáry od kulek bych oželel). A ještě jedna taková maličkost, když se kukuřice začala chovat jako živá, přišlo mi to celkem k smíchu. Ale jinak pro mě velice dobrá podívaná. ()

honzic

Oproti předchůdci je to málo hororové a spíše jde o dobrodružnější typ. Atmosféra je tu slabší, zato však tu nejsou kraviny z dřívějších dílů. Pochválím kameru, znatelné polepšení oproti předchůdcům, žel děj a scénář jsou slabší a ani herecky se to moc nezlepšilo, spíše naopak. Hodnocení: 55 % ()

moviefan4 odpad!

Úspešne som sa tomuto filmu vyhýbal 10 rokov ale dnes prišiel ten čas keď som si ho pozrel a pochopil som prečo som sa mu mal do smrti vyhýbať. Je to kompletne od základu zlé, či už zle obsadené, záhrané apebo natočené. Hudba bola neskutočne otravná a vo veľa pri asoch aj veľmi zle zvolená. Za mňa je tento film čistá strata času a zneváženie Kingovho diela. ()

Nikolas__

Nový Children of Corn nejsou špatným hororem, nýbrž co se týče této série spíše mírným překvapením. Ale opravdu mírným, v rámci filmů to ani na průměr nestačí. Tenhle remake pár scén vyloženě kazí, což je škoda, byl tu imho docela dost velký zážitkový potenciál (obzvláště kvůli faktu, že původní Děti Kukuřice za moc nestojí), a mohlo se jednat o nadprůměrné hixploitation, jako byly jiné díly série (Last sacrifice, Gathering, Runaway). Potěšil mě hlavní hrdina, jeden ze záporáků, v c e l k u dobrá kamera, bohužel atmosféra byla oproti originálnímu snímku vážně slabá, scénář taky nebyl zrovna veledílo, herecké výkony v pár scénách dost pokulhávaly, závěr byl naprosto mimózní. Jedna z výtek největších, se týká postavy Izáka, která je oproti originálu neuvěřitelně špatně zahraná. Potěšila však ale hudba, tu má tato franšíza naprosto skvělou. Za shlédnutí to asi nestojí, ale někteří fanoušci žánru by mohli být spokojeni. 4/10 ()

Brenda.Ch

Dávám dvě hvězdy za děti, dost dobře to hrály. Jinak chaotické, na horor slabší a ta hra na honěnou v kukuřici je neskutečně fádní - kdyby trvala déle, tak už usnu. :-) ()

PECHY15

Takový skvělý začátek na 4 hvězdy, drsňáckej soldier z Vietnamu, kterému jsem fandil ať vykosí co nejvíc fakanů :-) a pak bum... psycho přes noc, stupidní obřad v kukuřici a ani nechápu, jestli jako tu kukuřici ta holka zapálí či ne (zřejmě autorský námět na přemýšlení) a prásk, titulky! Dvě hvězdy za největší vyblití náhlého konce... ()

Tomko87

Celkom presná adaptácia poviedky od Števa. Film je pre mňa priemer. No vždy ma budú desiť malè vraždiace deti. ()

Peddro

Od začátku mi lezlo na nervy, jak se mezi sebou pořád hádali. Tupý idiot, který má pásku přes oči a nevidí, opuštěný město s rozpadlými domy a starými daty v kalendáři...Hlavní mužská postava mi od začátku otrávila celý film. Navíc nevšiml jsem si, že by děti jezdily autem, tak jak se dostaly z místa kde ten pár srazil toho kluka do města ve stejnou dobu jako zmiňovaný pár autem??? ()

zanvalzans odpad!

Prisprostý vojín z Vietnamu,jeho štetka a blabot deciek.Očakával by som aspoň krvavejšie scény,ale bolo to celé o hovne.Bibliu si viem prečítať sám. ()