Bronco Billy McCoy v podání nestárnoucího klasika Clinta Eastwooda je už deset let hrdým majitelem malého kočovného westernového cirkusu. A i když se z něho díky krocení koní a pouťovým přestřelkám nestal boháč, vždy byl schopný udržet svou show z Divokého západu jakž takž nad vodou. Jeho zaměstnanci ho mají rádi a jediný problém, který musí kočovná revue neustále řešit, je shánění nových Broncových asistentek – jen málokterá dívka totiž vydrží, aby na ni dennodenně někdo házel nože a pálil z koltu. Nyní se ale zdá, že Broncův cirkus konečně narazil na tu pravou. Pohledná Antoinette, kterou hraje Eastwoodova dlouholetá životní partnerka Sondra Lockeová, má nejen kuráž, ale i dostatečně ostrou vyřídilku, aby svého šéfa zkrotila. Tento značně nesourodý pár, opředený nejedním tajemstvím, se pokusí najít k sobě cestu v příjemné komedii z netradičního prostředí kočovného varieté, kde i málo stačí k tomu, aby lidé mohli být šťastní. (oficiální text distributora)

Han22

Bronco Billy byl film, který jsem asi dvakrát viděl v dětství když začínala Nova, ale tentokrát se velký nostalgický návrat nekonal. Je to takový westernovo-cirkusový film, ale Eastwoodovi se to rozpadlo pod rukama, takže mixuje romantiku, drama, komedii, krimi, absurdní scény (pokus o přepadení vlaku, šerif co pustí vězně když pokoří hrdinu) a celé absurdní dějové linie. SPOILERY! Bohatou dědičku opustí manžel, ta bez peněz z donucení přijme práci v cirkuse, načež manžel se dobrovolně přizná k vraždě aby dostal od macechy peníze a skončí v blázinci... prostě radši nepřemýšlet. Je tu pár pěkných i vtipných scén, Eastwood je frajer, ale Locke tu hraje tak příšernou nesympatickou krávu, že nechápu jak se do ní mohl zamilovat. A ještě to moralizování k tomu.. zkrátka slabší 3* jen z té nostalgie. ()

aquiver

Asi nejvíc podhodnocený snímek Clinta Eastwooda. Osobitá variace téhož v originálním kabátku. Tahounem je samozřejmě příběh, nikoli vizuální stránka. A ta kombinace dramatu i komedie tu funguje skvěle. 80 % ()

helloween93

Opravdu dlouho jsem film odkládal, měl jsem obavu, aby snímek nebyl rozvleklý. Ani omylem, film má svoje kouzlo, kterým vás vtáhne do děje. Clint jezdí s pojízdným cirkusem, který má podobu one man show. Příběh o tom, jak kovboj Clint pyšnou a protivnou Sondru Locke zkrotil. Nečekaně civilní Eastwood. 4* ()

GOREGASM

Trocha kovbojského snění, které Evropan, natož zaprděný Čech, může jen velkou náhodou prožít, ale pokud se bude snažit jako já, tak ji může alespoň zkusit pochopit. Mýtus kovboje v Americe přežívá stále a Clint má k nesmrtelnosti klobouku vraženého do čela a koltů zavěšených proklatě nízko blíže než kterýkoliv jiný smrtelník a v Bronco Billym jde na rozdíl od svých ikonických kovbojek cestou sebeironizující nostalgie, která zamačkává slzu v koutu oka každého cowboye, protože Clint svého Bronco Billyho polidštil do polohy dobráckého a přímého kovboje stejně jako v časové smyčce uvízlého zpátečníka z jiného století a světa. Příjemná story s lidským rozměrem a proklatě vzrůšoidní Sondrou Locke :-). 80% ()

kubilov

Clin Eastwood a Sondra Locke už po několikáté (kdo by to počítal), velmi dojemný příběh dvojice herců, jenž si k sobě našli cestu i v reálném životě, což je sice super ale divnej a nudnej film o kovbojovi-cirkusákovi to nezahrání ani omylem. Jeden z nejslabších kousků od Clinta. ()

Petkon

Téměř každý film C.Eastwooda mě dokáže něčím zaujmout, v tomto případě se podařilo skloubit život potulných cirkusových umělců s problematikou života lidí žijících doslova ze dne na den bez větší životní perspektivy. Ukazuje, jak málo někdy lidem stačí k přežití a žití , aniž by to pociťovali jako újmu či příkoří, dovedou se radovat z maličkých, byť pofidérních úspěchů , ale přitom každý z nich sní svůj vlastní sen o velkém životě s velkým Ž. Nenásilně a s grácií natočený film o tom, že není důležitý cíl, ale cesta. Film, ke kterému se budu vždy rád vracet. ()

JARDAHONDA

Jen s vypětím všech sil se daří Bronco Billymu udržovat svůj westernový cirkus.. Jediným postem, na němž se v cirkuse lidé střídají, je místo Billyho asistentky, na níž Billy - se střídavým úspěchem - demonstruje své střelecké a vrhačské umění... Nepříliš hrocený komediální western u mě boduje za *** ()