Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Alchemilla

Pohodová konverzačka natočená podle divadelní hry Noëla Cowarda. Divadelní předloha je z celého zpracování hodně cítit, ale nevadilo mi to. Velkou zásluhu na tom má moje slabost pro anglický humor, krásnou britskou angličtinu (rozhodně doporučuji vidět film v originále, v češtině jakoby ztratil glanc) a hlavně slabost pro výborné herce. Charismatický Colin Firth, který s přehledem strčí do kapsy svého syna - Bena Barnese. Štiplavá a hysterická Kristin Scott Thomas v roli matky. Nádherná a úchvatná Jessica Biel. A moc mne potěšil i Kris Marsahll. ()

P@\/EL

Ucházející komedie založená na sporu tchýně se snachou. Co se týče vtipu, tak abych byl upřímný, byl jsem trochu zklamán. Pár scén, jako třeba ta s rozsednutým psíkem, stojí ovšem za to. Jinak mě film, nedá se vyloženě říct, že nudil, ale rozhodně mě nezaujal. ()

janeczek

Veliká oddychovka. Nejspíš jsem dobře nenačasoval náladu a očekával více, ale to už se tak stane... Dnes tedy ode mne *** (v lepším rozpoložení díky Scott Thomas a Firthovi snad i o jednu, ze sympatie, více) že jsem se docela dobře zasmál a Biel byla vskutku vášnivě hledatelná... ()

LenysekC

Miluju anglickej humor!!! :) Nic víc není třeba. Snad jen to, že jsem na film narazila náhodou, když ho dávali na ČT2, a naprosto mě dostal. Skvělé výkony Jessicy Biel, Colina Firtha a Krise Marshalla. Jednička s hvězdičkou a dvakrát podtržená! ()

Loganberry

Teda já mít takovou tchýni, tak. tak se chovám naprosto stejně jako Džesika. Film, ač odehrávájící se ve středověku třicátých let je svěžejší, než vzduch na El Teide. A přitom není tak suchý, naopak, baví, dojímá a vzbuzuje emoc. Byla jsem spokojená, a Stephane, koukej natočit další stejně kvalitní film, nebo ti nechám zašít anální otvor! (Pařmeny nepočítám!) ()

Adina1995

Film je dost dobře udělaný, chválím kostýmy, herecké výkony, humor. Nejlepší scéna je podle mě ta, když Larita zasedne pejska. A nový pes ho pak vyhrabe. :-D ()

ardeas

Veľmi britské, naozaj. až tak, že i keď by som po vzhliadnutí dala 4*, stále je to tak britské, že pre našu zemepisnú šírku je v mojom kritickom zrkadle možné dať len 3 a zaslúžene ako váhavé 4 :) ()

DrifterSoul

Osudová konfrontace mladé manželky s tchyní (stará jak lidstvo samo) a paralelní dějinná srážka of Good Old England s mravy Nového Světa (AKA) Amerikou. Herecké výkony špičkové, inteligentní dialogy, lehkost, humor i vážné momenty. Geniální mix. Co více si přát? ()

Pythonator

Anglická sušárna, která nenadchne, ale ledasco prozradí o anglickém charakteru. Snobký hon na lišku, zábava s vražděním vyděšeného zvířete, vrcholná to sranda pro anglické otrokářské, kolonializační a globalizační imperiální svině. Tato morbidní oslava smrti je v tomto filmu vtipně narušená jízdou na motorce. Colin Firth a jeho trefné poznámky jsou nejsilnější stránkou filmu, a to už je co říct, když je tu i prdelka Džesiky Bielovic. ()

RoyBatty444

Podľa hry Noëla Cowarda. Zasadené do povojnového Anglicka s jeho vidieckou šlachtou a viktoriánskym sídlom. V idile sa rozohráva boj autokratickej matky a manželky syna vracajúceho sa domov. Boj je štiplavý, nefér ale aj komický a to hlavne slovné prestrelky. Príde aj na ťažšie témy ako je láska, smrť, bankrot a dezilúzia vojnového veterána. Podmalované bujarou hudbou pôsobí film väčšinou sviežo a veselo. ()

FuLister

Jako nejdřív se to zdá, že to bude legrace až do konce, ale ukáže se, že tak úplně ne. A to je asi dobře, protože jinak by to nemělo to správnou zápletku. Jinak Colin Firth je tady fakt moc dobrej, jeho hlášky jsou tak suše anglický! A scénka se zasednutým psem byla taky moc povedená. Určitě stojí za to se podívat. ()

mmirri

O tom, že žádná ctnost není snadná a bezstarostnost je možná jen v naprosté svobodě. A podáno   vtipně, nenásilně a zábavně. ()

maart

Niečo malo tomu chýba k 5*,ale každopádne pobaví. Atmosféra anglického malomeštiactva a snaha vytrvať v starom a zažitom spôsobe života je vystihnutá dokonale. Jessica je roskošná a Colin Firth sa sice snažil zbaviť nálepky milovníka ale.... takže takých veselých 88%. ()