Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Sejkorka

65 % , 3 * , průměr. Trochu ok, trochu nok. Čitelnost vadí / nevadí. Že se nakonec John vrátí k Sáře, že jeho otec odjede s Laritou. Že Larita otrávila prvního manžela, protože ho milovala. Na druhou stranu obstojné herecké výkony. Pro mne novinka je Jessica Biel, byť má bohatou filmografii, dosud jsem s ní nic neviděl. tak si aspoň stáhnu Iluzionistu. Ben Barnes (Je třeba zabít Bona ...) přesně hraje naivního mladíka ale z herců se mi nejvíce líbí Kris Marshall, který hraje majordoma. Znám ho jako lamače srdcí amerických děvčat z Lásky nebeské .... (Kristin Scott Thomas a Colin Firth standard) ()

Siuuu

Ja som sa celkom bavila ... dala by som tak 3* - štvrtú pridávam za výkon Colina Firtha, ktorý ma bavil najviac. ()

Asanoth

Brilantní konverzační komedie. První tři čvrtiny jsou skvělé, ale ke konci s příklonem k "vážnějším" tématům film trochu ztrácí dech. Škoda. Za to a za místy trochu toporné výstupy Jessicy Biel hvězdička dolů. ()