Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

ywo666

Tak toto nie. Málo vtipné. Tá retro hudba bola neskutočne otravná. Nie je to ani tak vtipné, aby to zahránilo film. Atmosféru to má strašnú. Uznávam dobré herecké výkony, ale čo z toho keď mi postavy nie sú sympatické a tú vidiecku snobskosť si môžu strčiť do riti. Vlastne ani jednej postave som nefandil. Cítim sa podvedený a Briti stratili u mňa pár bodov, ktoré tak tvrdo nazbierali. A ten koniec bol katastrofa. 45%. jeden z najhorších filmov, čo som videl v poslednej dobe. ()

lennyd

Staroanglická rodina, hlavně matka (Kristin Scott Thomas) je velmi rozčarována úmyslem svého nejstaršího syna oženit se s Američankou. Zvlášť když ona nepochází z urozené rodiny, a zabývá se motorsportem. A vrcholem všeho je, když si John bezostyšně svoji novou ženu přiveze domů, na starobylé venkovské sídlo. Rozpory mezi snachou a zbytkem rodiny na sebe nenechají čekat... Chtěl jsem si pustit nějakou oddychovku, a to se mi perfektně podařilo. Pokud máte hodinku a půl volného času, a chcete se příjemně pobavit, ale nechcete zatěžovat hlavu nějakou těžkou klasikou, tak tento film je téměř ideální. Ideální kombinací anglického humoru, skvělého hereckého obsazení (kde mne nejvíce bavil Colin Firth a jeho průpovídky), i trošinku toho napětí. Kristin Scott Thomas opět v nepříjemné roli (to už je za posledního čtvrt roku asi počtvrté), už si asi budu muset najít nějaký film, kde by byla příjemnější, jinak se mi jako herečka zprotiví úplně :) A dokonce jsem překousl i Jessicu Biel, kteroužto jinak moc nemusím. Celkově taková pohodička, ať už na filmové plátno, nebo - jak zde bylo několikrát zmíněno - na divadelní prkna... ()

Pavlínka9

Miluji britské filmy, britský humor a ještě více britské prostředí :) A tento film byl přesnou ukázkou toho, jak to na honosném sídle, s typickými "vznešenými" angličany vypadá a protikladem k nim je pro ně nevychovaná, zcela pobuřující a revoltující mladá američanka, která se bohužel pro ně přivdala do této rodiny :) Nejlepší postavou pro mě byl komorník, který se celou dobu tváří, jako by v daném domě sloužil zcela proti své vůli, ale s danou rodinou a jejich problémy je již natolik seznámen, že už je proti tomu obrněn a jeho představitel byl okouzlující :) Vtípky, narážky a touha za každou cenu nedat najevo, že by mohl mít někdo z rodiny problém, což by bylo potupující, a pak jaho hurikán se objeví žena, která je tak bezprostřední, to by položilo každou anglickou rodinu na jejich vzorně upravený trávník :) Jessica Biel by takové role měla hrát častěji, jelikož byla báječná, Colin Firth nemusel podle mě nic hrát, jelikož on tak prostě působí :) A Kristin Scott Thomas v roli neurotické matky a manželky, která předstírá, že je všechno kouzelné a dokonalé - taky bych ji tu sochu Venuše být v roli Jessicy, shodila. ()

strixsr

Nikoliv tak dobré jako Vějíř lady Windermerové, stále ale výborná stylová zábava s vynikajícím a víceméně nečekaným koncem. ()

ella

Jessica Biel je krásná a Colin je tradičně sexy, z K.S.Thomas jako matky a ochranitelky rodu mrazí. A Kris Marshal má můj nehynoucí obdiv milovníka komických postav. V milé atmosféřa, prostředí a úsměvech nemůže většina zúčastněných dýchat. ()

Gurtha

Trailer hodně sliboval, první polovina filmu hodně vyplnila, konec ale zlenivěl a proměnil svižnou komedii v drama o pádu britského impéria ... 3* (i když komorník Furber a Poppy by si zasloužili minimálně 4*) ()

D28

Myslím, že nejde ani o drámu,ani o komédiu,ale ukážku toho, že na smutné až tragické záležitosti sa musí s nadhľadom a humorom.A ako inak, láska lieči všetky rany. Takže napriek témam ako následky vojny, rakovina, smrť a krach to bolo príjemné pozeranie a počúvanie veľmi uveriteľných postáv v klasickom anglickom prostredí.Romantický nádych bol fajn, tí, čo majú radi romantické komédie, však musia hľadať inde. ()

Dreadd

Lekce neslušného chování měla našlápnuto na čtyři hvězdičky. Adaptace stejnojmenné divadelní hry přibližuje svět britské aristokracie ze začátku 20. století, do kterého se přimotá americká žena "lehkých mravů". Herecké obsazení hodně slibovalo a ze začátku jsem se skutečně skvěle bavil. Vůbec mi ale nesedl ten konec a pokazil dojem z celého filmu. ()

MI-380

Kdo by neměl rád Anglické venkovské sídlo mezi světovými válkami, ve kterém se schyluje k další válce: tentokrát mezi dokonalou paní domu K. S. Thomas a krásnou vetřelkyní J. Biel? Vynalézavá kamera sleduje příjemný mix komických i dramatických situací a mírný problém vidím jen ve scénáři, kromě několika nepravděpodobností hlavně v pointě, která je jasná už po úvodních dvaceti minutách. 70%. ()

klima777

Předvídatelné. Ale dostanete, co chcete a čekáte: Šlechtu, která se ve své malosti většinou chová jako tupé stádce, amerického diblíka (jimž přece publikum fandí) a neskonale sympatického Firtha. A pozor... virbl... happy end. Dávám jenom dvě hvězdy, ale nemíním je nikterak zle. Easy Virtue je poměrně kultivovanou podívanou, žel, bez překvapení nebo zanícení. Jedno zhlédnutí (IMHO) stačí. ()

Autogram

Štýlové dobre natočené aj zahrané retro, ktoré ma úplne sklamalo obsahom. Hodina a pol ženského hašterenia o ničom, ktoré má síce nejaké očakávané vyústenie, ale inak je úplne nezaujímavé. Typická konverzačka, kde môže citlivá ženská duša zaplesať, moja však nie. ()

Kangaxx

Hľadanie životného šťastia mladého človeka v konfrontácii s prekážkou dogmatického nazerania starších generácií na jeho miesto v spoločnosti. Dobre odhadnutý humor, výborné obsadenie a vtipný pohľad do tradicionalistického anglického vidieka 30tych rokov minulého storočia. Slušná zmes na príjemný filmový večer. ()

ImNotThere

No upřímně jsem čekala, že to bude větší pecka. Paradoxně mě mile překvapila Jessica Biel a můj názor na ni se pomalu mění k lepšímu. Ben Barnes je typický Brit, kterému nemám, co vytknout, snad jen tu přehnanou vychrtlost...Celkově velmi milá komedie s klasickým britským humorem. ()

Pecival

Místy extra vtipný, bohužel místy poněkuď hluchý mix komedie a decentního dramatu. Ke konci převáží vážnější nota, což v kombinaci s jasně rozdanými kartami, čímž je konec poměrně zřejmý, trochu škoda. To by nebyl ten nejvetší problém, který s tímto filmem mám: Tím jsou herci. Ačkoliv jsou jak Colin Firth, tak Kristin Scott Thomas boží, tak ústřední duo je poměrně marné. Ben Barnes ještě poměrně slušně zvládá svého trochu naivního pitomce ale Jessica Biel mi přišla docela protivná. Nevím jestli to byl záměr tvůrců, ale obsadit do role poněkuď sympatičtější a komediálně zdatnější herečku, v mých očích by určitě kvalita filmu (a jeho hodnocení) vzrostla. ()

LondonGirl

Zopárkrát som sa vážne z chuti zasmiala, veľmi sa mi páčil tento film. Milujem Colina Firtha, ktorý bol zas briliantný ako vždy. Ben Barnes a Jessica Biel mi akosi dokopy nesedeli, ale prežiť sa to dalo. Inak veľmi príjemná atmosféra, dobrý scenár a réžia a hlavne, môj milovaný britský humor. ()

Hollohlaway

Atmosféra pěkná, džezík, hony, anglický venkov :-) Příjezd moderní Američanky na britský venkov svázaný tradicemi a "sedmnácti generacemi předků" je vděčná zápletka. Ale časem se to dost rozmělnilo, a i když to bylo pořád celkem zajímavé, zaujal mě ve výsledku jen výborný Colin Firth trousící suchý hlášky, a sluha. Ostatní se od půlky filmu chovali jak smyslu zbavení, a pokud se tak doopravdy k sobě měli jako tady, tak potěš koště. ()

giovanni3

Velmi příjemné překvapení. Od filmu jsme nečekal nic jiného než jakýsi průměr, kde uvidím pohlednou Jessicu Biel a víc nic. Opak byl naštěstí pravdou a velmi příjemně jsem se bavil. Herecké výkony byly po celý film velmi přesvědčivé a kvalitní. Vztahy mezi všemi členy rodiny, Laritou, služebnictvem atd.. se přelévaly od lásky po nenávist a zpět a to velmi vhodně. Závěrečnou scénu jsem víceméně očekával od příjezdu Larity na ústřední sídlo Johnovi rodiny. 4z5 ()

jefff

Moc se mi to nelíbilo. Nápad dobrý, ale jaksi pokulhávalo zpracování. První polovinu filmu jsem se vyloženě nudil. Pak se to sice zlepšilo, ale že bych se smál to ne. A napínavé to bohužel také bylo jen opravdu výjimečně. A Jessica Biel mi zrovna jako idol krásy nepřipadá, ale to je otázka vkusu :-) ()