Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

veverysiak

Skvelé, aj keď to nie je čistokrvná ostrovčina, možno ešte keby tam bolo o niečo viac suchého humoru a starošľachtických absurdností, tak to zaslúži absolutórium, ale je to výborne vybalansované po všetkých stránkach, takže 85%. ()

VUCAKO

Úplně perfektní Kristin Scott-Thomas. Vlastně všechny herecké výkony mi seděly, bravo! I za atmosféru, vtípky a soundtrack dávám plný počet, bavil jsem se. ()

MarryW

Klasika suchého černého anglického humoru podtrhnutá trochou té nenávisti a drzosti. Skvělý film na zasmání a relax. Překvapivě i Jessica Biel ukazuje něco ze svého "umění" a ono to nakonec ani nevypadá tak špatně. Opravdu se překonala. A co Colin Firth a Kristin Scott Thomas? Tak o těch ani nemluvím, na ty se prostě musíte podívat. ()

metztlimoon

Bolo tam pár svetlých a vtipných momentov (hlavne tie psie), ale inak to bola docela nuda. Body hore za Krisa Marshalla-škoda len, že ho tam nebolo viac. ()

JackieBliz

Milé britské překvapení plné britského humoru a britských herců. Colin Firth je samozřejmě neodolatelný i ve své "buranské" podobě, Jessica Biel je herecké překvapení - stejně tak Ben Barnes. Příjemná komedie u níž jsou krásně exteriéry a pozadí doladěné jazzíkem, který dokresluje dobu po válce. Opravdu jemně britské. Tak to mám ráda. ()

Nikoljeta

Milá a svižná oddechovka, během které vás skvělá Jessica Biel naučí, jak vzdorovat konzervativní a chladné tchýni. Na první pohled nijak originální téma, které však ožívá ve svižném tempu a to především díky již zmíněné Jessice a ironickému Colinu Firthovi. Jako protiváha zde funguje mrazivá Kristin Scott Thomas. Anglická příroda a dobové poměry jen dokreslují atmosféru tohoto filmu. ()

ynot

Ta kamera zaostřující na postavu byla ozvláštňující, ale mně vyloženě vadila. Působilo to nepřirozeně násilně, tak rychle by nikdo z osoby na osobu očima netěkal. Rušilo mě to tak, že jsem se pořádně nesoustředil, co mluvčí (často rozostřený) říká. Ale je fakt, že jsem to vnímal vždy jen u stolu. ()

klapqua

Pre mňa maximálne milé prekvapenie!:) Všetci herci sympatickí a moji obľúbenci (najmä Firth), skvelý scenár plný krásnych cynických narážok a postava Firtha, no krása!:) Doplnené o nádherné prostredie, skvelú hudbu a šik módu hlavnej hrdinky... skrátka, ja som si to užívala celú stopáž a nemám čo vytknúť... dobre no, psa si mohli odpustiť ale tak:D... ()

kolly13

Nemastné a neslané, takové měšťácké až je mi zle. Vtipný Colin Firth, neudržitelně protivná Kristin Scott Thomas a Jessica Biel.. těžko říct, uhrančivá, ale bez vnitřní energie. Méně takový televizních slabot. ()

SuzieS

Jessicu Biel a Colina Firthe totalne zeru, nevim koho vic. :) ...Par vtipku tam sice bylo, ale od filmu jsem mozna cekala trochu vic... kazdopadne mila komedie o tom, ze clovek ma byt takovy jaky je a nema cenu se predvarovat nebo neco trpet... ()

jessic

Vynikající komedie o střetu anglického snobského venkova s americkou nespoutaností, s výbornou Jessicou Bell a Kristin Scott Thomas v roli tchyně. Sice divadelnost je dost zřejmá, ale má to tolik šaramantního britského vtipu, že mi to nevadilo. Colin Firth v roli cynického, sarkastického komentátora je neskutečně přitažlivý. Nejerotičtější tango, které jsem ve filmu viděla. Komedie plná nejbritštějšího humoru v režii Australana Stephana Elliota (Dobrodružství Priscilly). ()

kolodej1

přiznám se, že obsah filmu mě docela odrazoval, tato doba a prostředí mi dvakrát nesedí, ovšem zkusil jsem to. A nakonec jsem vůbec nelitoval, především díky typicky britskému humoru, který výrazně pozvedá kvalitu snímku. Krásně ironické hlášky mě velmi bavily. Navíc pramen humoru nevysychal s přibývajícími minutami filmu, jak se často stává, bylo to vtipné až do samotného konce. Samotný příběh ( souboj ) byl taky zajímavý. Když k tomu přičtu skvělé herecké výkony, především Scott Thomas a Firtha, tak nemůžu hodnotit níže. Takže, kdo se chce zasmát nad vtipnými dialogy a situacemi, tak tenhle film je moc dobrá volba ()