Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

anitae

Moc příjemná komedie - i když anglický humor není můj favorit. Moderni alergická Američanka, její trošku nepoužitelný manžel, anglické venkovské sídlo s tchyní ... 3,5* ()

VerenaLord

Jessica Biel překvapila, nečekala jsem, že by byla schopná tak kvalitně hrát. Vtipné slovní přestřelky s tchyní mě naprosto odrovnaly! A krásný konec, kdy si spolu s Colinem Firthem dají tango a posléze společně opouští rodinné sídlo, dolaďuje již tak sarkastický příběh. ()

medii

V Easy virtue jsem nasla od kazdeho zanru trochu a nasla jsem vic nez ocekavanou komedii/romantiku. Od zadneho ze zanru jsem vsak nenasla dost a to nalezene nebylo dostatecne "silne". Od komedie chci, aby mne dostatecne bavila, od romantickeho filmu cekam, ze mi rozbusi srdce (klidne proti me vuli) a od dramatu chci...drama! A Easy virtue je pro mne film nedostatecne vtipny, vubec ne romanticky, cerny humor neni dost drsny a co zbyva? Mix bez hlubsiho dojmu. O cem to sakra vlastne bylo? BTW: cernohumorna scena s dramaticky zardousenym psikem se imho opravdu nepovedla a skoro si myslim, ze skodi celkovemu dojmu z filmu. ()

miawallacova

Překrásné prostředí, hezké kostýmy i hudba, ale to nic nemění na tom, že je cely film tak šíleně nudný! Až na smrt domácího mazlíčka mě film nikterak nezaujal. ()

chrispe

Film, jehož sledování je sice příjemné, ale který se vám z mysli tak nějak rychle vypaří. Jessicu Biel nemusím, Colina Firtha zase ano... v poslední době se mi ale zdá, že je všude stejný, šedivý. Možná je to tím, že jsem ho viděla v hodně podobných rolích (a možná ne)... ale přijde mi, že má tak... no tři zákládní pohledy a ty různě střídá. Příjemným překvapením tu pro mě byl komorník v podání Krise Marshalla :) po všech jeho střeštěným rolích jsem je čekala, kdy začne říkat vtipy, nebo dělat šašky! :) ()

Eilean Donan

Vidieť pravé svetlo vo vlastných radoch chce odvahu. Atmosferické, skvelé, herecky koncertné, obrazné. A ten Barnsov naivný, mladícky kukuč! ()

Torgal

Priznám sa, že film som videl pred mesiacom, teda skôr jeho druhú polovičku, a dnes mám problém k nemu napísať jednu súvislú vetu. Filmársky vydarené, parádne obsadené, ale nič to vo mne nezanechalo. Asi to chladné a odmerané prostredie konzervatívneho Anglicka na mňa odpudzuje podobne ako Jessicu Biel v tomto filme. Každopádne ľahký nadpriemer. 6/10 ()

Tamten

Příjemně překvapivá komedie, která netěží z přehnaných situací, ale dokáže pobavit i decentními scénami. Jen pozor na relativně složitou angličtinu, takže bez titulků může být problém. ()

DarkoCohen

Divadelní hra převedená na filmové plátno je vždycky riziko a to hlavně co se mého ,,uspokojení" týče. Tým lidí kolem S. Elliotta sice odvedl poctivou práci, ale ve stoje mu aplaudovat nehodlám. Vystačím si se zdvořilostním zatleskáním pěkně pohodlně v sedě. Ovšem při děkovačce J. Biel a C. Firtha přidám i uznalé pokývání hlavou. Vděčím jim za mnohé. Nebýt jich, tak stoprocentně usnu. Takhle jsem si zachovala dekorum a vydržela až do konce. Nezbývá mi, než si gratulovat. Neprošvihla jsem vrchol Easy Virtue, smyslné tango Biel a Firtha. 45% ()

Martell47

No wau, toto som od tohto filmu naozaj nečakal. Lekcia neslušného správania si drží vysoký štandard v celej dĺžke filmu a po celú dobu graduje do vtipného a impozantného záveru. Zaujímave osudy, podlé intrigy, okorenené vtipom vyústili vo vysoko nadpriemerné dielko. Dobré herecké výkony stoja určite tiež za zmienku. Film splnil moje očakávania aj keď na druhej strane bol miestami vyplnený miernym stereotypom a niečo mu určite chýbalo. Na to aký to má námet a do akého prostredia je film položený sa nedalo čakať viac. Veľmi dobrý film z radu tých, ktoré nazývam "lightovky" :) .....75% ()

haWranka

Mírně nadprůměrnej film, ve kterém mě ovšem naprosto uchvátily dvě postavy - věčně cynický otec Colin Firth (pro mě jedna z jeho nejlepších rolí) a pak majordomus v podání Krise Marshalla, který k smrti nesnáší svojí zaměstnavatelku. Ti dva si zaslouží minimálně jednu hvězdičku navrch. ()

Joski

Kristin Scott Thomas ako cynická fuchtle! No neviem:-( Až na pár trápnych hlášok a "snahy pobaviť" diváka, je pre mňa táto suchá komédia i momentálne hodnotenie nad 70% úplne mimo!!! Film balancujúci na šikmej ploche:-((( Za otravne nevhodnú hudbu uberám jednu hviezdu! Ledva 35% ()

krizi

Střet dvou společenských vrstev, generací, způsobů života, národností. Prostě boj matky s nevěstou o syna. Velice ohrané téma, ale přesto překvapivě dobrý film, který těží hlavně ze skvělých hereckých výkonů. ()