L_O_U_S

Člověk se v nedělní poledne nechce nad ničím vztekat, zvlášť nad politikou, ale když přepne na Otázky Václava Moravce, zaujme ho to a vydrží se aspoň chvíli dívat. Sympatický moderátor, který se neveze na protisystémových náladách ve společnosti – což je možná příčina těch několika nízkých hodnocení tady na profilu. (1 215.) ()

Ravi

Nebojím se dáty ty 4*. Proč? Protože tohle je jeden z nejlepších publicistických debatních politických pořadů, který kdy u nás vznikl (přičemž "jeden z" znamená asi tak jeden ze dvou, tří). Kvalitní a nevlezlý moderátor, který si skoro vždy dovede udělat pořádek při handrkování politiků o slovíčka a při tom ještě dokáže vnést do debat i trochu toho fundovaného humoru a nadsázky. Pokud v televizi v neděli nic nedávají a já nemám zrovna co na práci, pustím si Otázky Václava Moravce a nestydím se za to :) 85% = 4/5 ()

Enšpígl odpad!

Nemám ve zvyku komentovat pořady, které dle mého mínění na filmové databázi nemají co dělat a už vůbec nehodlám hodnotit každej zdejší prd, jen abych měl co nejvíc nahodnoceno a vypadal zajímavě. Nicméně zdejší hodnocení mě vyprovokovalo k reakci. Tak předně diskuzní politický pořad má sloužit k tomu, aby politici podávali týdenní report své činnosti svým zaměstnavatelům, tedy nám občanům této země. A co dělají, řeknou si co chtějí , pobaví se a zase odejdou !! Co to jako má bejt ? Setkání kamarádů nad sodovkou ? Já na tohle nejsem vůbec zvědavej. Chci znát vyvsvělení jak to bylo se zatýkáním Krejčíře? Chci vědět proč v jednu dobu na jednom luxusním místě v Toskánsku bylo tolik politiků a lobistů. Zajímá mě to a pane Topolánku jednou jste placen z našich daní, tak se netvařte uraženě, když se Vás na to někdo ptá. Vaše povinnost je zodpovídat se lidem týhle země. Pokud toho nejste schopen, nemáte ve veřejný službně co dělat. Pokud se Moravec nechá utřít slovama o "náhodě" tak ať jde uvádět večerničky. Kde jsou přeběhlíci aby přišli říct svým voličům do televize, proč najednou přestali sdílet idee za který je lidé volili a z ničeho nic sdílejí idee úplně opačné? Ať Parobouek vysvětluje třeba celou hodinu jak je možný že nechal svrhnout vládu dokonce v době předsenictví naší země EU a vyvolá tak předčasný volby a nyní tentýž člověk předčasným volbám zabrání. Kecema o analýze právníku at si krmí Křemílka a Vochomůrku, to neměl ty samý právníky před rokem ? To před rokem nidko neznal ústavu téhle země ?? Co to je zase za hry?? Co tohle je za pořad ? K čemu je dobrej ? Kdo z Vás co tomu tady dáváte pět hvězdiček měl pocit, že politk je ve studiu a zpovídá se ze své práce ?? Kdo? To by mě teda zajímalo. Absolutní a totální nula. jak si vůbec může Topolánek během diskuze zvednout a jít hrát tenis, místo toho aby jako premiér tehle země nám skládal učty! Všichni co k Moravcovi lezou jsou velmi dobře placení, rozhodují o osudu týhle země i jejích obyvatel a televize jako nejvýznamnější medium, má sloužit k jejich největší kontrole, že svou moc a prostředky nezneužívají !!! Máte snad ten pocit že tento pořad k tomu slouží ?? Já ne, já mám pocit že tento pořad je zde pro politiky, stejně tak jako my, stejně tak jako tahle země, která připomíná, díky těm hajzlům, spíš vydojenou krávu a dokud si politici budou dělat s medii co chtějí, budou stejně jako doposud nad právem a nad zákonem a to je moc špatný. Aby to nevyznělo kriticky vůči všem podobným pořadům, existuje jeden, který si pochvalu přece jen zaslouží - Události, komentáře ve 22:30 na ČT2 - Daniela Drtinová, Martin Veselovský, Jakub Železný, tam se debata s politiky blíží mé představě o politicích v mediích. Zejména Danuška Drtinová má u mě pusu a zmrzlinu, její práce je na speciální prémie, protože v týhle zemi je absolutní špička v rozhovoru s politiky. Čím víc u ní politici rozehrávájí ty svoje idiotský fráze a naprosto zcestný kecy, tím ostřeji je tlačí k odpovědi. Měl by jste se někdy kouknout pane Moravče na tenhle tým a Danu Drtinovou zvlášť ! () (méně) (více)

Bukk

Kdysi jsem to sledovala s tím, že bych se mohla něco přiučit. Po skončení pořadu jsem ale vždy odcházela s pocitem, že jediné, co si z toho můžu vzít je to, jak vypadat věrohodně před kamerou, když se chystám lhát a nehnout při tom ani brvou (popřípadě jak rychle vstoupit do protiútoku při vedení diskuze). Děkuji, poučné. ()

petaspur

Václav Moravec je kultivovaný moderátor, který ve svém pořadu umně drží na uzdě znepřátelené politiky, z nichž každý chce dosáhnout absolutní blaho občana jinou cestou. Po zhasnutí kamer se však zanícení rivalové napříč politickým spektrem chytnou kolem ramen, spokojeně si zajdou na panáčka a přitom vymyslí další způsob, kterak oddělit část rozpočtu pro svoje nekonečné potřeby. Za to Moravec pravděpodobně nenese žádnou odpovědnost, ale přesto to vyvolává pochybnosti o smysluplnosti jeho pořadu. ()

• Od dubna roku 2005 pořad Václav Moravec nemoderoval, jelikož se rozhodl své působení v něm ukončit. Spekulovalo se, že z důvodu určitého vyčerpání či nespokojenosti s platem. Své rozhodnutí však na počátku srpna stejného roku zvrátil. (JoranProvenzano)
  • Čas od času se v jiný než pravidelný čas vysílá speciál Otázek Václava Moravce, který je věnován jedinečné politické události, například volbám do evropského parlamentu nebo do poslanecké sněmovny. (Zdroj: wikipedia.cz) (Kmotr76)