poster

Zelenáč

 • anglický

  The Rookie

 • slovenský

  Zelenáč

Akční / Komedie / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kenkaku
  ****

  Kdo zná filmografii Clinta Eastwooda musí si říct něco jako: "Eastwoodovka" (hlavní hrdina policajt, polské jméno, sem tam dostane na budku, jinak drsnej...). Osobně mám Zelenáče rád pro jeho humor a hlášky... Prostě "takový už se dnes nedělaj". Film má u mě také jeden kuriózní fil a to tím že byl viděn v kině kde díky promítači-debilovi co nezvládl výměnu kotouče jsem při prvním shlédnutí přišel o nejakčnější scénu skoku autem z explodující budovy... No reklamace se v kinech tenkrát moc nenosila a tak jsem na film musel hned 2x za sebou :).(23.7.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Kup si podpažní futrál. Takhle by sis ho mohl ustřelit." Jak se stát ze skvěle teoreticky vybaveného zelenáče zkušeným detektivem? Je to jednoduché - stačí se hůř oblékat, začít kouřit doutníky a používat neortodoxní vyšetřovací metody. Já se tedy v americkém právním systému moc nevyznám, ale přesto mám jisté podezření že se detektivové Pulovski a Ackerman při střelbě na veřejnosti, vyhrožování svědkům nebo zapalování barů pohybují lehce za hranou zákona, ale v souboji s velkými šmejdy jsem ochoten jim to odpustit. A taky se přitom slušně bavím, protože hláškami se mezi střelbou nešetří a tak to mám rád.(11.7.2018)

 • Jino
  ***

  Mírně nadprůměrný akční film. Spojení Charlieho Sheena a Clinta Eastwooda bylo zajimavé a docela jim to spolu slušelo, kdyby měl film hlubší potenciál než jen řadový akční film, mohla být z nich docela slušná dvojice policajtů a film mohl mít pokračování. Jenže to by si Clint musel dát více záležet na režii a trochu poupravit scénář. Jen tak mě napadá: Nemá někdo oheň?!!(1.9.2007)

 • iXtr3m3
  ****

  Krásna bodka za osemdesiatkami v podaní pána Eastwooda v hlavnej úlohe aj na režisérskom kresle a v tej dobe už skvelo rozbehnutú mladú hviezdu v podobe nesmrteľného Charlieho Sheena odchovaného na tigrej krvi. Krásny old school, dobrá akcia, večne nasraný a s ničím sa neserúci hrdinovia, jednoducho krásna jednohubka... :)(13.1.2018)

 • Icefist
  ****

  Clint je prostě klasik a Nick Pulovski, seržant jemuž zabijou parťáka, je v jeho podání k sežrání. To by snad ani nebyl film s Clintem, kdyby se nevydal na odvetnou výpravu. Slušně se mi zamlouval i Sheen v roli nového Pulovskiho partnera. Nechyběj samozřejmě ani momenty, u kterejch se člověk pobaví. 80 % Oblíbená část- doutníky na letišti(6.5.2010)

 • - Když David v čistírně řekne: "Balíček pro pana Monga", cituje přesně řeč Cleavona Littla ze zábavné parodie Mela Brookse Ohnivá sedla (1974). (ClintEastwood)

 • - Ve scéně v Sheenově domě přepne falešný Garcia televizní zprávy na film Tarantula, v němž se poprvé před kamerou objevil tehdy ještě mladý Clint Eastwood. (Javert)

 • - V tomto filmu se objevilo mnohem vice kaskadérů (87), než herců (37). (Sinecod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace