Líbily se vám ve své době novátorské parodie typu Bláznivá střela nebo Agent WC40? Potom vězte, že u této úchvatné satiry na heroické válečné filmy se budete bavit ještě mnohem více! Berlín, 2. světová válka. Černou uniformu SS nosí i Standartenführer Schurenberg, povoláním sovětský špion Alexandr Isajevič Osečkin. Jeho obrovský černý mercedes má hliníková kola a na spodku modré diody. Bydlí v berlínské čtvrti Heilhitlerovo a je mistrem světa ve sportu „heilhitler“. Martin Bormann je homosexuál, v kanceláři chodí v havajské košili a tajně miluje Schurenberga. Hitler šňupe koks a je mu jedno, že na chodbách potkává agenta tajné služby USA, který je černoch, jeho uniforma nemá rukávy a při setkání se Schurenbergem si dávají „five“. A když se na padáku snese veleprsatá radistka Zina, začnou se dít věci! (oficiální text distributora)

YURAyura

7/10 Narez, kteremu s postupem casu dochazi dech. Ale nektere scenky a napadyjsou fakt superubermensch. Treba vetsina gadgetu SS, MS v hajlovani, poprava Zida, kuracka mistnost, ... no a hlavne ZINA. Mimochodem kdo tady chce co negativne hodnotit, kdyz nerozumi vete: Toho dne byl Stierlitz prozrazení blízko tak, jako nikdy předtím. ()

dr.fish

Párkrát jsem se zasmál. Film je ujetý docela dost, ale nějak mám pocit, že postrádá jakýkoliv směr. I chatrný vývoj děje by byl posilou. Bláznivá střela tím pádem ani náhodou, jelikož tam byla dějová linka. Toto je série skečů a baletních čísel. Spíš tedy ten Kameňák. 55% ()

Simpoch

Situační komedie po rusku :D. Dnes večer mi takhle komedie fakt sedla. Nejvíc to zabil DJ 50 šilinků a samozřejmě krásná krasobruslařka Anička... Palec nahoru. ()

L_Johnny

Skvěle propracovaná parodie, a to jsem odpůrce tohoto žánru. Autoři si výbroně vyhráli s detailama. Nebýt těch trapných scén, jdu možná i do plného hodnocení. ()

headcrab

Hehe, šíleně ulítlej rusko-ukrajinskej výtvor, kterej by si zasloužil 5*, ale vzhledem k několika nudnějším místům musim jít níž. Každopádně chvilema to byl ukrutnej nářez okořeněnej stylovými záběry a super soundtrackem :). Ale jednoznačně "must-see" záležitost, minimálně pro nemainstreamové diváky. ()

Ev.D.

I přes nízké hodnocení, jsem od filmu očekávala celkem hodně. Jsem mírně zklamaná, ale i tak nelituju že jsem to dokoukala. 2. polovina filmu byla mnohonásobně lepší a u některých scén jsem se opravdu nasmála. Hudba dokonale sedla. Když to tak vezmu takovou kravinu jsem dlouho neviděla, ale jo, líbilo se mi to :D ()

Georgex

Ruská válečná komedie, která se snaží parodovat německou armádu a její přední představitele během druhé světové války. Osobně se nebráním povedeným komediím z války, které si dělají srandu z jednotlivých stran. Bohužel tato mezi ně rozhodně nepatří a dá se říct, že humorná stránka, která je založena především na transformaci moderních vychytávek do válečného období, působí velmi uboze a nevtipně. Stejně tak nefunguje parodování jednotlivých vojenských hodnostářů, které je velmi hloupé a trapné. Za celý film jsem se pousmál maximálně třem vtipům, což je na komedii opravdu málo a přitom příběh ruského špiona, který je infiltrován na nejvyšších pozicích gestapa zněl velice zajímavě. Celý film se neuvěřitelně táhne a po slibném začátku klesá jeho kvalita každým dalším záběrem a když se v půlce filmu nemůžete dočkat konce, poznáte, že je něco špatně. Herecké výkony hlavních představitelů jsou na velmi nízké úrovni a snímek nezachránily ani pěkné herečky, které se dokonce polonahé popraly v blátě. Jedinou světlou stránkou na celém filmu je výborně poskládaný soundtrack, který je velmi melodický. Celkově hodnotím jako podprůměrnou komedii, která se snaží, ale bohužel každého nepobaví. Moje hodnocení 20% ()

casioa....

Ty kokod :) hiphop, podsvietené veterány s riadnou hudbou, kurvy :D nóbl diskokluby...wozáap :) ...vitajte v utopistickej 3.ríši! Šurenberg miesto Stauffenberga :) čoby ruský špión...ktorý nie je vôbec v utajení, tancuje ako parketový lev, stále tasí svoj "fuckfinger" :) dá kľudne aj Kalinku v nemčine ako karaoke v bare. (G)Hitler, ktorý šnupe koks....všade samé vychytávky....čajový rituál v lese, pečené zemiaky pripravované v mikrovlnke....techno-GUN KATA prestrelka (ako odkaz na Equilibrium-2002). Americký hipec tu zastupuje, 50 Šiling...neger čoby Ghitlerov osobný DJ, haha. Ani na všade prítomných aziatov s foťákmi v ruke, sa tu nezabudlo :) Tiež tu máme naci-McDonald´s :D A náš špion napustí svoju radistku Ziľku, a dozvie sa to na romantickom pikniku, medzi pohármi vodky (vodka je predsa ruský šampus :)) a jahodami :) dozvedeli sme sa, aj ako môže vzniknúť kruh v obilí, v tvare kosáka a kladiva. Šurenberga má zlikvidovať elitný nemecký robokopický žoldnier...Železný Hans :) Radistku mučia...strihaním jej blond vlasov, ach. Nakoniec samozrejme emigrácia smer Šengenský priestor---treba odstrániť morálne zásady, a prehliadať všetky znaky 3.ríše...a môžete sa parádne zabaviť ;-)) ()

KoRner

Dám iba jednu, ale iba kvôli tomu, že som to nedopozeral. Nedalo sa, proste taká sprostosť uráža aj môj úplne jednoduchý zmysel pre humor. ()

DonQ odpad!

Nemám nic proti parodiím. Dokonce nejsem průďa ani u parodie WWII a nečekám jen záplavu tématických dramat. Nicméně toto je opravdu nevkusná sračka na hranici nedokoukatelnosti. A to jsem byl po ruských "svérázných" komedií tak namlsaný.. ()

Billie777

Parodie není jednoduchý žánr a Rusové by si mohli možná vzít příklad z českých parodií ze 60. let, které jsem uměly výtečně. Já nevím, dělat si srandu z Hitlera je vždycky super ale zajímalo by mě, zda by Rusové někdy něco takového natočily i o Stalinovi. Asi ne. Hrozná hudba, typické ruské silikonové krasavice a humor, který byl spíš trapný než směšný. Ovšem ten malý Rus v hlavní roli byl celkem roztomilý. ()

Jayem odpad!

Za jeden dobrý fór a hromadu trápnych scén pri ktorých ešte aj filmy Leslieho Nielsena vyzerajú ako oskarové si to nezaslúži nič lepšie ako odpad. ()

bobstock

Až moc kombinující šílená parodie druhé války s mnoha nadčasovými vymoženostmi. Vtipů a scének končících do absurdních tanečních kreací je tolik, že to utlouká nezajímavý děj samotného příběhu, který mi tak trochu utekl. Stejně jako málem utekly mega prsa Anně Semenovičové z podprsenky...jak s tímhle mohla dělat krasobruslení mi je záhadou. :) 50% ()

Johny303

Bláznivá komedie z prostředí Třetí říše? No to je pro mě naprosto odzbrojující kombinace. Místy jsem se sice nudil a i té ruské hudby na mě bylo příliš, ale i tak se jedná o velmi zábavný a jedinečný film. ()

noelcoward73

Parodie příliš nevyhledávám, ale občas nějaké dám šanci. Top je samozřejmě Bláznivá střela (musím se ještě podívat na Police Squad). Další viděné filmy s Leslie Nielsenem už byly slabší (Agent WC40, Utopenec na útěku), ale min. na Agenta WC40 se musím kouknout znova a třeba se mé hodnocení ještě zlepší :-) Jo a výjimkou byl vlastně ještě skvělý Stan Helsing. Ale celkově jsem se skvěle pobavil. Možná nakonec lehce nadhodnotil, ale 4* mi zkrátka přišly málo :-) Navíc se jedná o film, kde mám jako první schváleny všechny 4 zajímavosti :-D (ale to je jen takový nepatrný detail) ()