Připravte se na pořádný tanec! Stěhování z Bostonu do provinčního maloměsta znamená pro středoškoláka Rena MacCormacka (Kenny Wormald) obrovský kulturní šok. Po tragické nehodě tu totiž zdejší reverend Shaw Moore (Dennis Quaid) dosáhl zákazu hudebních a tanečních akcí. Pro Rena, který se zamiluje do reverendovy nezkrotné dcery (Julianne Hough), je to výzva. Díky němu nakonec strnulé město znovu ožívá. Diváci i kritika jsou zajedno: „Budete mít chuť vstát a dát se do tance! (oficiální text distributora)

Procker

Upřímně mám tenhle druh filmu celkem rád. Často přehlížím, jak "klišovité" jsou scénky, předvídatelný příběh a mnohdy i slabé výkony herců. Ale pokud máte přesně tuto charakteristiku zabalenou do téměř 2 hodin dlouhé stopáže a navíc bez pořádných tanečních vystoupení, tak v tomhle případě, vážení, se i mně protáčejí panenky. ()

Matli

Nevidět originál, tak bych možná za 3 dal, ale kopírovat slovo od slova originální film je trošku drzost. Je fakt, že v novém kabátě to taky má něco do sebe, ale vocaďpocaď. A Kevin Bacon byl mnohem lepší :-) 35% ()

GOREGASM

Taneční teenagerovská vztahovka, ve které se trsá do rytmu těch nejprovařenějších klišé a korunu všemu nasazuje neposkvrněná aura morálního guru, jinými slovy reverenda Dennise Quaida. Právě ve filmu varovně vztyčený nábožensky moralistický ukazováček rozesměje téměř k slzám a zároveň načrtne myšlenku, že ve Státech je možné vše a podobné modelové městečko možná opravdu existuje. 10% ()

Evinkanka

Tento film se mi dost líbil,poprvé jsem koukala s nadšením i když mi Kenny Wormald je chvilkama nesympatický a nelíbí se mi,ale to je jenom můj detail. Hodně mě nadchl příbíběh...město kdo se nesmí tancovat je dle mého názorů originální.Po prvním shlédnutí jsem byla nadšená, bohužel jsem se na tento film koukla ještě asi "jenom" 4 a začalo mi na tomto filmu chybět málo tanečních scén, dali by se spočítat na prstech,což je dle mého názoru škoda, kdyby tam bylo více tanečních scén možna by se mi celý film líbil i po 6, ale tak si jen někdy pouštím taneční scény.... některé rozhovory jsou trošku nudné, ale i přesto film vcelku dost dobrý,příběh pěkný dávám 4* ()

Whitebeard

To takhle do jednoho zapadákova s prazvláštníma „zákonama“ přijel městskej boreček. A rebeloval, protože mu místní „zákony“ moc nevoněly. V průběhu filmu se tenhle boreček strašně naštval na celý město a tancem upustil trochu páry. Tím se uklidnil a začal opět rebelovat, aby se mohlo tancovat na maturitní ples v zapadákově, kde je tanec zákonem zakázanej. Bavit se někteří možná budou, od základu strašná pitomost a nedá se dát víc jak 2* ()

tranquill

"Mám vytrvat nebo vás svěřit vám samotným?" Já jsem sice do konce vytrval, ale ty proslovy a ohánění se Pánem... více už ne! ()

Psycho.R

Ještě jsem neměl možnost vidět původní film a myslim, že se mi bude líbit o dost víc než remake, ale jinak jsem byl celkem spokojen, jistá snaha o osmdesátkovou bezstarostnost jsem zaznamenal, ovšem Kevin Bacon je herec, kterej má charisma a herectví v krvi, to se tady dá říct jen o Quaidovi. ()

Hannibal1913 odpad!

║Rozpočet $24miliónov║Tržby USA $51,802,742║Tržby Celosvetovo $63,543,328▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,785,423 //počet predaných kusov 93,143║ ??? A kurva... ()

TommyDiamond

Tak z tohoto filmu jsem měl veliké obavy. Přívětkem Tanec zakázan byl film mnou směřován do odpadních vod jako Lets Dance2,3, Honey2 atd. Jsem rád, že jsem se zmýlil. Je vždy lepší být mile překvapen než-li hořce zklamán. Abych nepěl zbytečně moc chvály, náš footloose nepatří mezi perly filmového průmyslu, ale mezi slabí průměr americké produkce. Příběh byl lehce předvítadelný a se závěrečným happy endem se nevzdálil od středního proudu, tak aby byl líbivý a puberťačky si ho mohly pouštět pořád dokola a objímat se u toho. I přesto je footloose koukatelný a nesrovnatelně lepší než filmy zmíněné nahoře. Uděluji tři hvězdy. Sice o fous, ale jsou tam. Celkově 50% ()

DadysGirl

Původní verzi jsem neviděla, ale tahle se mi líbila... Retro atmosféra, krásní mladí lidé, taková americká klasika - takže i spousta Boha a moralizování... ale nic co by mi zásadně vadilo... ()

dawnie

Náhodou, to klišé, co tvoří hlavní linii scénáře, je ve Footloose perfektně obalený hláškama a fórkama, který jsou promyšlený a přesto působí nenuceně. A hlavně, takovou energii jsem ve filmu (ani v rámci těch tanečních) neviděla ani nepamatuju - a to se netýká jen tance, kterej je s přispěním jižanskýho soundtracku nakažlivej jak žloutenka - všechno je tu intenzivní. Holky se rvou, autobusy hořej a praporky vlajou. Jih se prostě nezapře, a přispívá tak k mý čtvrtý hvězdičce, protože tim tenhle příběh odlišil od vyblitejch žánrovejch souputníků. ()

Bezda22

Já každej film hodnotim jinak. Je mi jedno jestli je film přehlídka našlapanejch a bezchybnejch efektů. Jestli scénář by mohl bejt poselství pro další generace a nebo je to totální sračka. Na tom všem mi nezáleží. Já nejsem kritik, ale fanoušek. Nehledám si to špatný na ničem, ale to dobrý. A hlavně mi záleží na tom, jakej dojem a pocit ve mě film vyvolal když jsem na něj koukal a když to skončilo. 75% ()

alldo.raine odpad!

Tomu tedy říkám tanec, jak tohle může mít ještě o 7% méně jak Battle of the year? Tento film je po všech stránkách strašný a bohužel to ani ten tanec nezachraňuje.... Zajít večer do Lucerny, natočím tam mnohem lepší film.... Do čeho se to proboha nechal ten Dennis Quaid uvrtat.... ()

Aragorn

Já vím, že je ten film předvídatelný a tak úplně si 4 hvězdy nezaslouží.....ale kašlu na to, já se u toho tak královsky bavil. Velkým plusem je za mě postava místního pastora, která si projdem krásným charakterovým vývojem a je zde hezky ukázán život teenagerů, mladí zkrátka touží po pařbách plných tance a alkoholu, jak je řečeno i v závěru filmu - Je normální že rodiče mají starost o své děti, ale děti si musí užít své mládí než se také stanou rodičemi, kteří zase budou mít starosti o své děti. Footloose: Tanec zakázán je prostě krásný oddechový film, u kterého se příjemně zabavíte a hezky ztrávíte páteční večer. ()

crazy.f odpad!

Ten, kdo si jako první řekl, že je potřeba tenhle film natočit znovu se asi měl zamyslet nad jedním problémem, a to, že už dávno nejsou 80. léta, tím pádem buď točím něco, co je zasazeno do dřívější doby, nebo holt musím upravit scénář. Vážně může dnes někdo věřit, že by někde takovýhle zákon prošel? Takže dokud nebude v kolonce žánr napsáno sci-fi, tak nemůžu hodnotit jinak. ()

jafuska

Taneční film, ale nejen o něm, tanec je nádherná věc, člověk se uvolní, veškeré napětí zmizí, tancem se dá vyjádřit všechno, vztek, lásku, problémy s lidmi, tanec je naprosto úžasný pohyb, v tomto filmu je sice první půlka tak trochu podprůměrná, ne každémuse musí tento styl filomulíbit, ale kdo miluje tanec at už pasivně nebo aktivně, je to právě pro něj a já tanec miluji, ve všech jeho podobách ()

Zaškatulkovaní (?) jinoši

Zaškatulkovaní (?) jinoši

29.03.2009

Robert Pattinson a Zac Efron. Každá průměrná dorostenka by některého z nich ráda viděla v roli otce svých dětí. Jaké role jim ale nabízí Hollywood? Pattinson se právě proslavil, takže se ještě nemůže… (více)