Coco Chanel

Coco Before Chanel

Coco Before Chanel

Drama / Životopisný

Francie / Belgie, 2009, 105 min

S týmto filmom budem mať navždy spojenú veľmi úsmevnú príhodu. Keď som vošiel s priateľkou do kinosály, bolo nás tam azda asi tucet. To som si ešte neuvedomil, že som v sále jediný reprezentan mužského pokolenia. Ako sa však minúty pred predstavením krátili a ja som sa pozeral ako vchádzajú dalšie a ďalšie slečny a dámy, začal som sa neisto obzerať. Nakoniec nás tam bolo v celkom kine chlapov päť. Bol to zvláštny pocit :). A k filmu samotnému možem povedať, okrem toho že divákov ktorých plagát oslovil bola drvivá väšina ženského pohlavia, len toľko, že ikeď výpovedná hodnota bola takmer nulová, ako filmová postava bola Coco nesmierne zaujímava, kúzelná a bez problémov ztrhla moju pozornosť na celých 105 minút. A vlastne som sa dačo dozvedel. Bola to relatívne tuhá fajčiarka :) (7/10)(24.3.2010)

Čekal jsem víc, o dost víc. Začátek se vyvíjel dobře, pak následovala řada zbytečně protahovaných scén a konec byl uspěchaný. Čekal jsem, že se toho o životě Coco Chanel dozvím víc, asi tak bych to řekl. Navíc nebýt skvělého hereckého výkonu úžasné Audrey Tautou a vydařených kostýmů, tak to u mě 3* rozhodně nejsou..(20.3.2012)

• Belatris

Průšvih. Všechno, co by se mělo zavrtat do hloubky, sklouzává po povrchu. Totální nezvládnutí tempa filmu a vůbec celkové režijní práce - film nefunguje komplexně, rozpadá se a co je nejhorší, ani ty jednotlivé drobečky za moc nestojí. Takový obraz si Coco nezasloužila. Z její osobnosti by se dalo vytěžit mnohem víc.(3.2.2011)

• Rosaviva

Tak jsem chtěla vidět film o tom, jak se z neznámé dívky stala jedna z nejslavnějších módních návrhářek všech dob, ale teda to byla taková nuda. Já jsem pořád čekala co z toho bude a ono to skončilo v tom nejzajímavějším. Audrey Tautou mě naprosto nepřesvědčila, že by uměla hrát, celou dobu se tvářila strašně a nevím jak se jim to povedlo, ale byla hrozně ošklivá. A kromě některých šatů na konci, na té přehlídce byli její modely, aspoň podle mě, otřesný. 2*(1.1.2012)

Dejom obyčajný, ale celkovo dobrý film. Herecky dobre zvládnuté, natočené primerane umiernene... Film je zaujímavý pedovšetkým tým, že sa úplne vyhýba obdobiu úspechu tejto zvláštnej návrhárky... Po POLOCKOVI, BETHOVENOVI, DIEVČATI S PERLOU či POSLEDNOM ŠKÓTSKOM KRÁĽOVI poteší film, ktorý sa snaží vyhnúť šablóne...(14.1.2011)

• - Pro natáčení velkých scén (tanec, dostihová dráha a divadlo) bylo vyrobeno okolo 800 různých klobouků. (vendy63)

• - Na trzích a u starožitníků sháněli návrháři šňůrky, stuhy, knoflíky a další dobové ozdoby, jimiž doplňovali kostýmy kvůli autenticitě filmu. (vendy63)

• - Keira Knightley obdržela nabídku na hlavní roli Gabrielle. (Caszidy)