Coco Chanel

Coco Before Chanel

Coco Before Chanel

Drama / Životopisný

Francie / Belgie, 2009, 105 min

Dejom obyčajný, ale celkovo dobrý film. Herecky dobre zvládnuté, natočené primerane umiernene... Film je zaujímavý pedovšetkým tým, že sa úplne vyhýba obdobiu úspechu tejto zvláštnej návrhárky... Po POLOCKOVI, BETHOVENOVI, DIEVČATI S PERLOU či POSLEDNOM ŠKÓTSKOM KRÁĽOVI poteší film, ktorý sa snaží vyhnúť šablóne...(14.1.2011)

• Radiq

Ženská, která se oblíká jako chlap, není vůbec sexy a stočí se to na film o módě? Jo, to mě mělo varovat. To všechno mě mělo varovat. Nebo aspoň varlovat. Audrey Tautou už svoje role asi nikdy nepřekoná, protože stářím hubne a kostnatí a nesměje se a přestává se mi líbit, obzvlášť v tomhle filmu (vypadá tady tak o 15 let starší). Jo, životopis slavnejch lidí vždy naláká nějaké obecenstvo, ale tohle bylo skoro úplně nezáživný. Nepopírám její vliv na vývoj oblíkání, protože některý hadry se celkem daly, ale nejsu ženská, a proto mě to tak nebere...(6.12.2009)

Věřím, že kdyby se film moc nezabíral milostným příběhem před Coco Chanel a zaměřil například na výrobu světoborného parfému, na první znaky rebelky která navždy změnila svět módy, svět žen, až by si vytvořila přívlastek módního guru a vytvořila až do dneška trvající impérium. Tak by profil zde, možná zářil červení a film by se zdál více záživnější než ve skutečnosti je.(20.1.2010)

Na úvod musím říct, že co se týče hudební stránky, pojmutí kamery a zejména volby kostýmů, tak jde o skvělý a vizuálně dokonalý snímek. Co však musím říct po úvodu, je jeden smutný fakt, který tkví v tom zatraceném a všude známém a omílaném slově "klišé". Tady mi naservírovali pěknou porci. Na druhou stranu - který film dnes není o klišé! Zkrátka jsem myslel, že snímek bude více o Coco a její návrhářské práci, ale pro člověka jako jsem já, který se vyžívá v dobových kostýmech to byla lahoda. Takže jak říkám dejte Coco šanci - není to až tak úplně ztracené dílo.(10.6.2010)

Nepríliš výrazná dráma o známej svetovej osobnosti Coco Chanel. Príliš obyčajná réžia aj dej, ktorý nie že by nudil, ale nie je sa na čo pozerať. Tautouová je u mňa dobrá herečka, ale nesedela mi v tejto úlohe. Vizuálne málo podmanivé. Príbeh ničím nestrhujúci, herci celkovo možno iba trocha nadpriemerní. Rozhodne som čakal viac, no dostal som len priemernú jednohubku, na ktorú sa ťažko pozriem druhý krát. 60%(11.7.2010)

• - Na trzích a u starožitníků sháněli návrháři šňůrky, stuhy, knoflíky a další dobové ozdoby, jimiž doplňovali kostýmy kvůli autenticitě filmu. (vendy63)

• - Pro natáčení velkých scén (tanec, dostihová dráha a divadlo) bylo vyrobeno okolo 800 různých klobouků. (vendy63)

• - Jej najbližší priatelia ju prezývali Mademoiselle a je autorkou výroku: „Nerobím módu, ja som móda." (Nykol)