Tohle je ukázka toho, že ne všechny životopisné snímky jsou naprosto úchvatné. Ano, Audrey Tautou se nabízené role zhostila skvěle, na druhou stranu tato nepřináší nic moc invence a jedná se v podstatě jen o suché zachycení úseku života známé ženy francouzské módy, úseku, než se stala tak slavnou a uznávanou. Odtud také onen francouzský název, který je mnohem výstižnější než suchopárný český.(23.12.2013)

• pakobylka

Co to ksakru mělo být ? Absolutně nudný, fádní, nezáživný snímek, který bez známek slitování, zato se škodolibým zadostiučiněním zabíjí osobnost Coco Chanel, snímek, ze kterého není ani za mák patrná její kreativita ani její touha po nezávislosti - úspěch se dostaví jen tak samo sebou, bez nějaké zvláštní námahy, aniž by pro něj cokoli obětovala ... a aniž by o něj opravdu stála. Nemohu posoudit, nakolik se Anne Fontaine držela skutečné životní cesty slavné francouzské módní návrhářky, ale pomstila se jí dokonale. DALEKO hlubší dojem ve mě před časem zanechal dvoudílný televizní film "Coco Chanel" z roku 2008. Režíroval ho Christian Duguay - a mapuje její osud s opravdovým zaujetím, s důrazem na její nesporný talent a nespoutanou, svobodomyslnou povahu.(13.2.2012)

Film o neobyčejné ženě, který z tohoto tématu mohl vytěžit daleko více. Vždy, když se má něco udát, tak se děj přesune jiným směrem a vše je tím utopeno. Pro mě byla zásadní chyba časová nezařazenost v průběhu, i přes udání, alespoň nějakého časového vodítka na začátku. Audrey Tautou byla velmi průměrná a přišlo mi, že se do role moc nevžila.(20.7.2009)

Krásně živý a jemný film a poutavý příběh mládí Coco Chanel. Přiznám se, že jsem s jejími životními osudy nebyl nikterak zvlášť seznámen, a proto na mne možná snímek působil intenzivněji, než na ty "života Coco" znalé. Audrey pak svým výkonem opět přilila olej do ohně jejího "souboje" s Marion Cottilard o nálepku nejtalentovanější současné francouzské herečky. Potěšil mne i koncept filmu, který ukazuje pouze životní etapu Coco před tím, než se stala slavnou a proslulou.(31.7.2009)

Zvláštní, že ženy, které dosáhly v životě velkého úspěchu, byly slavné a uznával je celý svět, měly složité dětství. Vyrůstaly a žily v těžkých životních podmínkách. Živily se z ruky do úst. Pak se objevil někdo, kdo jim pomohl. Ono to vlastně není zvláštní, z takového prostředí by se chtěl dosat každý, kdo má nějaké ambice, sny, vůli a kdo nezahořknul. Coco Chanel, ať už v životě prošla čímkoliv, vzala módu pevně do svých rukou. Ženy ji můžou děkovat za to, že je zbavila nepohodlných korzetů a byla spolutvůrkyní legendárního parfému Chanel No.5. Já nemám snímku co vytnout. Je jednoduchý, prostý, elegantní, střízlivý, přesně jako modely, které módní ikona vytvořila. Ovšem, pokud by hlavní roli nehrála Audrey Tautou, tak bych nějaké výhrady určitě našla.(31.5.2010)

• - Jej najbližší priatelia ju prezývali Mademoiselle a je autorkou výroku: „Nerobím módu, ja som móda." (Nykol)

• - Automobil Hotchkiss AM2 použitý také ve scéně, kdy jedou Coco Chanel (Audrey Tautou) a Boy (Alessandro Nivola) po pobřeží, byl poprvé vyroben až přibližně 6 let po Boyově smrti. (K.O.zel)

• - Pro natáčení velkých scén (tanec, dostihová dráha a divadlo) bylo vyrobeno okolo 800 různých klobouků. (vendy63)