Coco Chanel

Coco Before Chanel

Coco Before Chanel

Drama / Životopisný

Francie / Belgie, 2009, 105 min

Jaké to je býti první ženou, která vstoupila do světa mužů? Milá, drzá, nevinná, provokující, slušná, neslušná, svá, všech, stará, mladá, ženská, mužská, to vše byla Coco. Vypracovala se od píky. Její život značně ovlivnil feminismus a eleganci jí vlastní. Velmi objektivní příběh slavné návrhářky, o to víc dojemný, že příběh napsal sám život. V podání povahově neodolatelně shodné Audrey se nedalo čekat nic jiného, než že snímek bude atraktivním a elegantním, jak se pro Francouze hodí. Je jasné, že pro víc jak polovinu hodnotících "odborníků" zde to bude nuda, protože žijeme ve světě plném nároků (nejen) na film, na akci, ale když se nad tím pozastavíte - je to životopisný snímek, nemůžete zde hledat divoké střílečky, rychlá auta nebo vetřelce se slizem. Nudný život teda Coco neměla a Alessandro Nivola, žijící v USA, podal půvabný výkon jako Francouz(5.7.2013)

Coco Chanel byla impozantní dáma, která se nebála jít proti konvencím tehdejší doby a právě proto zůstala pravděpodobně obdivována až do dneška. Bohužel tento snímek to takto podat nedokázal. Zaměřil se pouze na útlou část jejího života, který byl sice zajímavý, ale ani divačky telenovel by příliš neupoutal. Mě osobně nejvíce zarazila nevyváženost snímku. Najdete zde mnoho silných momentů, ale, bohužel, také mnoho slabých/ hluchých míst. Milostný život Coco byl jistě zajímavý, ale tento film jej naprosto ubil a i to zajímavé se z něj vytratilo. Audrey Tautou mám samu o sobě velice ráda, ale sama sobě si nejsem schopna odpovědět na otázku, zda se do této role hodila. Působila na mě zvláštně, osobně mám ale pocit, že ji do role "něco" chybělo. Životopisné snímky sleduji ráda, obvykle se z nich dozvím mnoho nového. V tomto případě se tak nestalo, vlastně jsem se nedozvěděla nic, co bych nevěděla nebo co bych si nedokázala domyslet. Škoda, Coco Chanel je výjimečná osobnost a rozhodně by si zasloužila lepší zpracování jejího života.(13.2.2012)

Dejom obyčajný, ale celkovo dobrý film. Herecky dobre zvládnuté, natočené primerane umiernene... Film je zaujímavý pedovšetkým tým, že sa úplne vyhýba obdobiu úspechu tejto zvláštnej návrhárky... Po POLOCKOVI, BETHOVENOVI, DIEVČATI S PERLOU či POSLEDNOM ŠKÓTSKOM KRÁĽOVI poteší film, ktorý sa snaží vyhnúť šablóne...(14.1.2011)

• F.man

Bez jakkolich šofinistických soudů - Coco Chanel je film vyloženě pro ženy. Já se ze svého pohledu těšil na zrod návrhařské legendy popřípadě její vypracování se na vrchol a dostal jsem životopoisný příběh ve kterém se Coco motá mezi dvěma muži. Bohužel Anne Fontaine Coco lehce glorifikuje, a tak jsou ti špatní všude kolem ní, což životopisu taky hodně ubírá. Hodně slabé a nezajímavé. Neviděli jste Coco v Trocaderu?(14.2.2010)

• Belatris

Průšvih. Všechno, co by se mělo zavrtat do hloubky, sklouzává po povrchu. Totální nezvládnutí tempa filmu a vůbec celkové režijní práce - film nefunguje komplexně, rozpadá se a co je nejhorší, ani ty jednotlivé drobečky za moc nestojí. Takový obraz si Coco nezasloužila. Z její osobnosti by se dalo vytěžit mnohem víc.(3.2.2011)

• - Na trzích a u starožitníků sháněli návrháři šňůrky, stuhy, knoflíky a další dobové ozdoby, jimiž doplňovali kostýmy kvůli autenticitě filmu. (vendy63)

• - Pro natáčení velkých scén (tanec, dostihová dráha a divadlo) bylo vyrobeno okolo 800 různých klobouků. (vendy63)

• - Automobil Hotchkiss AM2 použitý také ve scéně, kdy jedou Coco Chanel (Audrey Tautou) a Boy (Alessandro Nivola) po pobřeží, byl poprvé vyroben až přibližně 6 let po Boyově smrti. (K.O.zel)