Parfémy Chanel mají zajímavou vlastnost, že některé jejich nositelky je samy necítí. Přesto je ale kupují a používají, protože okolí je na nich zbožňuje. Podobné paradoxy lze najít i ve filmu o samotné Coco. Obsazení je kvalitní, leč pojetí poněkud suchopárné. Životní moudra – neodmyslitelná součást každé filmové biografie – jsou zoufale banální („Nejhorší na sňatku je osud manželky.“), pointa je však silná díky výborné poslední scéně na schodech, ze které je zřejmé, že úspěch nemusí se rovnat štěstí… A verdikt? Audrey mě o svých proklamovaných hereckých kvalitách zatím úplně nepřesvědčila a Chanel N°5 mi nevoní, ale že holky těžší to maj, vím zcela určitě.(27.2.2012)

Dejom obyčajný, ale celkovo dobrý film. Herecky dobre zvládnuté, natočené primerane umiernene... Film je zaujímavý pedovšetkým tým, že sa úplne vyhýba obdobiu úspechu tejto zvláštnej návrhárky... Po POLOCKOVI, BETHOVENOVI, DIEVČATI S PERLOU či POSLEDNOM ŠKÓTSKOM KRÁĽOVI poteší film, ktorý sa snaží vyhnúť šablóne...(14.1.2011)

Vo svojej podstate, je tento film veľmi pekný. Má len jeden jediný problém. Svoje meno.. Do istej časti to bolo o nej, asi tak do polky. Od 40 minúty sa rozvíja pred nami pekný príbeh zamilovanej ženy, ale kde sa stratila Coco??? Kde zmizla. Je to z obrovskej časti romanticky zafarbené a zmysel Coco Chanel sa stratí. A naozaj o jej modeloch sa dozvedáme v oveľa menšej miere ako sme očakávali. Iba jej klobúky môžme ako tak pozorovať ale ani tie nie v takej miere akoby sme chceli. A potom, keď konečne príde zámienka pre našu Gabrielle aby začala tvoriť, nastane posun o nevedno aký čas a už sme na jej prehliadke, kde si vo veľmi rýchlom slede môžme prezrieť asi 20 modelov. Film je postavený na hercoch, ktorý boli dokonalí. Už som hovorila, že Alessandro Nivola, je chlap? A ešte keď rozpráva po Francúzsky, je to vidieť vo väčšej miere. Čo sa týka kamery bola dokonalá rovnako ako aj soundtrack. 70%(23.11.2009)

Životopisná limonáda, která nepochopitelně opomíjí to zajímavější ze života Gabrielle 'Coco' Chanel - její působení v oblasti módy v době největších úspěchů (i neúspěchů). Mimo to má film jakési standardní přísady podobných příběhů o dosažení cílů nejvyšších – od pobytu v sirotčinci, touhy něco se svým životem udělat (přes nepokryté příživnictví k "objevným" momentům potřeby vlastní realizace) až po klišoidní téma ztracené lásky (vzhledem k použitému stylu vyprávění zde ani bohužel nebylo jak přesvědčit diváka o nějaké citové hloubce - v jednom záběru Coco se slzami v očích říká svému milenci, že nic nebude jako dřív a v další scéně, byť časově vzdálenější, se už znovu oddávají sami sobě jako by se nechumelilo). Film také působí delší než ve skutečnosti je... Co ale snímku upřít nechci, jsou slušní herci (až na toho proklatého Nivolu, který je tradičně bezvýrazný a dřevavý) nebo kamera, která dokázala vyloudit pár dobově hezkých obrazů. II Scénář: Anne Fontaine, Camille Fontaine (podle knihy francouzské spisovatelky Edmonde Charles-Roux). Hudba: Alexandre Desplat. 50%(14.9.2009)

Nepríliš výrazná dráma o známej svetovej osobnosti Coco Chanel. Príliš obyčajná réžia aj dej, ktorý nie že by nudil, ale nie je sa na čo pozerať. Tautouová je u mňa dobrá herečka, ale nesedela mi v tejto úlohe. Vizuálne málo podmanivé. Príbeh ničím nestrhujúci, herci celkovo možno iba trocha nadpriemerní. Rozhodne som čakal viac, no dostal som len priemernú jednohubku, na ktorú sa ťažko pozriem druhý krát. 60%(11.7.2010)

• - Módu opálenej pokožky zaviedla práve Coco, a to síce po jednom prílišnom nechcenom opálení počas pobytu pri Severnom mori, keď bola biela pokožka želaná. Na konci kariéry sa však vrátila k pôvodnému štýlu. Prestala chodiť na slnko. (Nykol)

• - Automobil Hotchkiss AM2 použitý také ve scéně, kdy jedou Coco Chanel (Audrey Tautou) a Boy (Alessandro Nivola) po pobřeží, byl poprvé vyroben až přibližně 6 let po Boyově smrti. (K.O.zel)

• - Keira Knightley obdržela nabídku na hlavní roli Gabrielle. (Caszidy)