Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

ScarPoul

Trocha prehnané hodnotenia. Nie preto, že by bol film zlý, ale akosi tam nevidím tak potrebný a hlboký presah, ktorý by ma ako diváka dostatočne uspokojil. Je to miestami vtipné a určite to nepostráda kórejsku poetiku - či už romantického, alebo komediálneho žánru, ale príliš očividná citácia západného štýlu a ich stroskotancov je natoľko výrazná, že nejako postráda zaujímavejší koniec, alebo výraznejšiu pointu. Ústredná dvojica je roztomilá, ale nechytá za srdce ako tá s Moment to remember, alebo My sassy girl. Vadilo mi, že film epizodicky sledoval osudy každého hrdinu zvlášť a nesnažil sa o výraznejšie prepojenie aj počas príbehu. Stretnutie pri vyvrcholení mi príde ako príliš typické - síce nenasilné, ale pre mňa už nezaujímavé. Kim´s island je pekný, nenudiaci film, ktorý mi ale vyšumí z hlavy podstatne rýchlejšie ako som od neho očakával. ()

Lacike

Tak po desiatich rokoch som si to pustil druhýkrát a stále to je nádherná pecka o dvoch osamelých exotoch, ktorý sa z rôznych dôvodoch a rôznym spôsobom izolovali od zbytku sveta. On pripomína Hanksovho Trosečníka a ona zase takú uzavretejšiu Amélie z Montmartru. Film ukazuje, že človek proste potrebuje nejaký kontakt, inak sa zblázni. Páčilo sa mi verné vyobrazenie toho, keď dlho izolovaný človek má možnosť odísť, tak potom, čo si na samotu zvykol, tak s tým má problém a jeho prvotná reakcia je odmietnutie. Už v tej dobe tu je zároveň pekná kritika toho, že ľudia žijú viac život na internete ako v skutočnosti. Je to neskutočne zábavný milý film ale v jadre zároveň veľmi smutný a pritom bez snahy o citové vydieranie. Namiesto sĺz v divákovi skôr vyvolá nutkanie zamyslieť sa nad myšlienkou filmu a nad tým či sám žije naplno. Celý film stojí na ústrednej dokonale stvárnenej dvojke v podaní Jae-yeong Jeong a Ryeo-won Jeong a epizódne výstupy iných postáv pôsobia jak príchod zlého votrelca. Výsledkom je film natočený v takom pomalom poetickom štýle, že aj keď má 2 hodiny, tak si prajete, aby trval minimálne dvakrát toľko. Po druhom pozretí zvyšujem z 8/10 na 9/10. Je neskutočné kde všade môže človek stroskotať. :) ()

rawen

Nádherný, nádherný, nádherný film. Narazil jsem na něj úplně nečekaně a teď přemýšlím, že se uhnizdí v mé první patnáctce. Atmosférou i zaměřením opravdu připomíná povídkový klenot Tokyo!, je ale nerozstříštěný, citlivý a ohromně dojemný. Neváhám ani chvíli s ultimátním hodnocením. 10/10 U Korejců opravdu umí nejenom Kim Ki-Duk... PS: s odstupem času zařazuji do své TOP 15 jako číslo 3 ()

Mononoke.

Díky bohu, že jsem nesoudila knihu podle obalu (=plakátu), připravila bych se o jeden z nejlepších korejských filmů vůbec. Nejde o žádnou crazykomedii, ale o příběh dvou úplně odlišných lidí (Robinson v Soulu a slečna, která propadla blogýskům a internetovým hrám). Jejich životy, zdánlivě neslučitelné, spojila samota a útěk před civilizací. ()

Dale

Po dlhej dobe má kórejský film sklamal. Absolútne nefunguje, či už po dramatickej alebo romantickej stránke. Postavy dostávajú záchvaty plaču a ja len čumím, o čo im ide. A keďže medzi sebou komunikujú iba pomocou niekoľkých krátkych fráz ako Hello, How are you, tak prvý romantický moment príde asi 5 minút pred koncom a veľmi presvedčivo nepôsobí. Nevadilo mi to podivínstvo dievčiny, ktorá trpela viacerými fóbiami a zo začiatku aj pôsobila celkom presvedčivo, no časom to akosi prestalo fungovať. Zvláštnejší mi pripadal pán Robinson, ktorý sa na začiatku chce za každú cenu zachrániť z ostrova a za kúsok normálneho jedla by urobil čokoľvek, no potom sa úplne nepochopiteľne už nechce dostať preč (aj keď pochybujem, že bol šťastnejší než predtým, aj so všetkými tými dlhmi) a poriadne jedlo po niekoľkých mesiacoch len tak odmietne (lebo lepšie chutí, keď si ho človek urobí sám?). Beriem to tak, že zo samoty sa časom človek zcvokne, ale tých zvláštností, hraničiacimi s nelogickosťou bolo dosť, vrátane toho opusteného ostrova, ktorý je uprostred veľkomesta a ide ponad neho dokonca most. Nejaké filozofické úvahy by sa o tom dali viesť a hľadať v tom nejaký hlbší zmysel, čo tým tvorcovia chceli povedať, ale to by sa dalo o každom filme. Mňa tento veľmi nepresvedčil. ()

Folpa

Pro mě osobně velmi originální film a opět s krásnou hudbou. Korejci mě opět příjemně překvapili něčím novým. ()

JohnCZ

Originální korejská romantika s množstvím opravdu vtipných a někdy i dost dramatickým momentů, ale pořád film, který příjemně pohladí po duši. Až na povinný doják v závěru velmi dobrá a vyvážená dramedy. A teď mě prosím omluvte, jdu na nudle. ()

tomeš

Výborně nasnímaná korejská drama/romantický/komedie oživující téma existenční a existenciální krize člověka odcizeného v hypermoderním světě vás místy bude bavit a místy neskutečně otravovat. Takže divák až neví, jestli má v této netradiční love story hlavnímu hrdinovi fandit, aby se z ostrova vysekal, nebo naopak, aby tam zůstal. A zřejmě to neví ani on sám. Máte-li volné dvě hodiny a trpíte láskou pro korejský film, není co řešit. ()

Cubinho

Naprosto úžasný příběh dvou osob, které si daru života vážily pramálo. Kim (žena) pravděpodobně představuje životy mladých Korejců, kteří často utíkají od reálného světa do světa virtuální rality. Kim (muž) by mohl být kritikou celé současné konzumní společnosti, která si prozměnu neváží těch věcí, které dávají životu opravdový smysl. A stačí jedna "nehoda" a najednou životy obou postav smysl dostanou. Navíc "připitomělé" herectví hlavního hrdiny mě dostalo stejně jako půvab hlavní představitelky. Svěží vítr z Východu ke mně přivál největší filmové zjevení loňského roku: 10/10 ()

khedy

Tak blízko a přitom tak daleko. Asijský robinson pan Kim uvězněn na malém ostrůvku jen pár set metrů od velkoměsta. Celé je to velmi originální, místy vtipné a s klidem můžu říct, že jsem se ani minutu nenudil. Jeden z mých nejoblíbenějších korejských snímků. / 85% ()

Lama.Lama

Když jsem si tento film pouštěla, čekala jsem něco naprosto odlišného. Musím uznat, že námět filmu je brilantní. Z počátečního humorného nádechu se film plynule přesunul do výborného drama, které mě prostě dostalo. Co dodat, pět hvěz zaslouženě a právem. ()

FFilipCZ

Znáte ten pocit, kdy se po konci nějakého filmu tak blaženě pousmíváte - ten pocit, že jste z toho filmu fakt nadšení?...Nestává se to moc často, jen hrstka filmů tohle umí a pokud se jim to poštěstí, je to max jednou (právě na konci). U tohohle filmu se mi toho dostávalo snad každou půlhodinu!! Výborné vtipné scénky, které vůbec netlačí na pilu, vaše břišní svaly nejspíše nerozpohybují, ale je radost na to pohledět. Jsem rád že jsem na tento film narazil, v tu ránu se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Po skončení jsem litoval že ještě dál nepokračuje a nejradši bych ho zhltnul ještě jednou. ()

frashmaker

Citlivý a jemný příběh z trochu jiného světa, než jsme zvyklí. Založený převážně na pocitech samoty, radosti z obrovských maličkostí a na touze milovat a žít. Východní země prostě umějí točit nádherné filmy. ()

Bajda

Konečně můžu něčemu letošnímu dát 5*. Kimssi Pyoryugi je po všech těch šablonovitých, stejně končících romatických komediích TAK MOC příjemný oddych. Ve filmu je tolik dojemných momentů, které neznáme z jiných filmů, nebo je naopak známe a film toho záměrně využívá; tolik vtípků, u kterých se zasmějete od srdce...zkrátka velmi milý a přitom malý film, po kterém ve vás zůstane ten příjmený pocit, že jste právě viděli něco "jiného" a bylo to fajn. Nejneuvěřitelnější na tom celém je s jakou lehkostí je to celé napsané a natočené a jak film nikam nespěchá a přitom se ani minutu nenudíte. ()

Popluh

Aby bylo jasno, mám proti tomu výhrady... Jenže... Ještě předtím, než došlo k závěrečnému běhu jsem si "liboval", jak ten film nemá nic, čím by mě mohl ve svém závěru překonat. Ano, rozhodně byl celou dobu skvělý a opravdu výborně zahraný, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby byl o pár minut kratší. Jenže pak jsem se přistihl, že jsem při závěrečných scénách stejně napjatý, stejně bezradný a nakonec i stejně slzavě usměvavý jako ona. 85 % ()

Freemind

Nenechte se odradit plakátem! Kimssi Pyoryugi je velmi příjemný, originální příběh, na jaké příliš často nenarazíte. Vadila mi naivita děje a chování hrdinů, křečovitý humor a několik menších nechutností, vše ale zachránila opravdu vynikající kamera a střih a hlavně opravdu úctyhodná kreativita tvůrců této podivnosti. Film kličkuje mezi romantickou a absurdní komedií, v pozadí můžete vycítit snahu o zasažení vážnějších sociálních témat, když si zvyknete na trochu exaltované herectví mnoha zúčastněných, určitě si to užijete. A nejdojemnější byla kachnička, tak. ()

Alementina

Nezavisle na sobě mi tenhle filmík doporučili mí dva dobří kamarádi, takže to, že ten film tak přetrpím jsem fakt nečekala... Asi jsem příliš ztracená existence na to, abych měla chut se dívat na jiný ztracený existence, který to dotáhly ještě dál než já. ()

Naslund

Každý smí mít veliké sny, ale k tomu, aby byl člověk šťastný, stačí splnit ty nejmenší. Musím upozornit, že jednak je lepší o filmu dopředu nic nevědět, takže ani nic neprozradím, a jednak, že kapacita internetu bude již letos plně využita, takže ho raději shánějte rychlostí světla. Sice začátek filmu působí dost depresivně, ale pak už se nastartuje v obličeji až nezvyklý úsměv z těch krásně podávaných vtipů a je to paráda. Jen je škoda, že to nemohlo vydržet tak ještě tři hodiny, abych si to dostatečně užil. Takhle se musím koukat znova. Není to teda čistě komedie, abych nezaváděl, ale zážitek určitě. ()