VOD (1)

Od chvíle, kdy se před divákem poprvé objeví dojemně „nezorganizovaný“, zmatený  a snaživý úředník Walter Davis , je zřejmé, že tenhle nešťastník je předurčen k životní katastrofě. Zlé tušení se naplňuje každou minutou – úspěšný mladý muž má mít nejen bezchybně padnoucí  oblek a hedvábnou kravatu, ale také přiměřený doprovod pro oficiální chvíle. Walterova přítelkyně (balzamovačka mrtvol) není ovšem přesně to pravé a tak, když se pořádá podniková večeře na nejvyšší úrovni, dostává se mladý muž před problém. Pomocnou ruku mu ochotně podává světácký bratříček, který zoufalému Walterovi domlouvá schůzku – naslepo. A protože je bratr iniciativní, tlumočí manželčino věcné upozornění, že Nadia se nesmí opít, jinak se nezná, způsobem zcela adekvátním svému naturelu: „Když ji opiješ, je tvoje…“ Pak se nelze divit, že Walter pozve okamžitě krásnou neznámou na šampaňské. To, co následuje, se dá ovšem jen těžko popsat… (TV Prima)

Chrustyn

V době, kdy ještě nikdo netušil, že se z Bruce Willise stane akční superhvězda, objevil se v bláznivé romantické komedii, kde prožívá jedno šílené noční rande s poněkud extravagantní Kim Basingerovou. Film není ani vtipný ani romantický a prospělo by mi více bláznivého a absurdního humoru, o který se film jen pokouší než aby ho tvořil. ()

Lacike

V detstve som tuto komediu zboznoval. Blazniva sexica Basinger a nakoniec podobne blaznivy Willis zazivaju rôzne eskapady. Zmienku si zasluzi este dalsi magor Larroquette ako byvaly napadnik Basingerky a zbesily doberman Rambo s ktorym si Willis uzije svoje. Po rokoch mi to uz ako taka pecka nepripada, ale stale je to pohodovy film s niekolkymi skvelymi scenami. VHS dabing je super aj ked sa tam casto opakuju hlasy. 6/10. ()

Enšpígl

Vzpomínám si, jako kdyby to bylo včera, jak mě Blake Edwards před více jak dvaceti lety zavolal a z roztřeseným hlasem mě povídal "Ahoj Enšpígle, prosím tě, mám problém. V Hollywoodu po mě chtějí, abych do týdne začal točit komedii na téma "naprosto šílený rande". Já, ale nemám námět, scénář, no prostě nic a když něco nepřinesu do týdne, už si prý v Hollywoodu nešktrnu a budu v prdeli." Já mu říkám " Blaku, klid ty vole, to zvládnem. Já jiný než šílený rande nemám čili zejtra za tebou zaletím do Hollywoodu, povím ti jak probíhalo moje poslední rande a nějak to dáme dohromady." No co vám budu povídat Blake mě mohl uděkovat. Druhej den jsem za ním zaletěl, vyprávěl jsem mu jak probíhalo moje poslední rande. Blake mě pečlivě poslouchal a když jsem skončil, začal mě samým nadšením líbat ruce a řvát na celou restauraci You're god, Enspigl ! You're god, Enspigl ! To já už samozřemě o sobě dávno předtím věděl, ale nechtěl jsem nějak tlumit jeho nadšení. Po Rambovi a Jamesu Bondovi tak vznikl další film na základě příběhů z mého života. ()

MickeyStuma

Komediální snímek ještě z doby, kdy Bruce Willis nebyl nijak v podvědomí filmových fanoušků. Zahrál si smolařského úředníka, který se seznámí s pohlednou dámou mající jednu jedinou vadu. Nesmí se napít, jinak poté řádí jak utržená ze řetězu a to doslova. Námět vybízí k ztřeštěné zábavě, ale není tomu tak. Příležitostí bylo více než dost, tvůrci to však patřičně dokázali udržet pevně na uzdě a tak kupodivu z příběhu vynikla také romance a smělost. To nebývá zvykem a tak vznikl v jistém smyslu jedineční počin s hereckým koncertem Kim Basinger, která se tu opravdu vyřádila. Dalo by se říci že snímek nijak nestárne a dokáže oslovit i dnes. ()

D.Moore

Komediální švih, který jsem od filmu čekal, se bohužel dostavil jen během noční scény v domě, kdy lidé porůznu přelézali z okna do okna, z pokoje do pokoje, zamykali (se), utíkali před dobrmanem, padali z balkonů atd. Jinak žádná sláva, ale Bruce Willis byl dobrý (a zhruba v půli snímku zřízený skoro tak jako John McClane na konce libovolné Smrtonosné pasti). ()

• Bruce Willis hrá postavu menom Walter, pričom hercove celé meno je v skutočnosti Walter Bruce Willis. (m.a.t.o.)
  • Toto je Willisov prvý film, v ktorom sa jeho meno objaví v úvodných titulkoch. (m.a.t.o.)

Související novinky

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Málokdo by si dnes tipnul, že prvním filmem Bruce Willise (Poslední skaut, Smrtonosná past), byla kdysi romantická komedie Schůzka naslepo. V ní si zahrál úředníka a věčného smolaře, kterému se… (více)

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (více)