Schůzka naslepo

Schôdzka naslepo

Komedie / Romantický

USA, 1987, 91 min

• tron

Všetci sme nejako začínali a Bruce Willis v romantickej komédii s opitou Kim Basinger. No... mohlo to dopadnúť horšie. Ale Kim pristane úplne iný typ rolí a žiadnu takú v 80. rokoch nedostala. Zápletka o "žene, ktorá nesmie byť" je výborná, ale nemá šancu vystačiť na 91 minút. Od režiséra Ružového pantera.(1.11.2004)

Velice zábavná komedie, jejíž vtipnost pramení zejména z opakovaných gagů a bláznivých situací, do kterých člověka "dostane" alkohol. Willis i Basingerová zahráli perfektně - hlavně jejich přechod z normálu do opilosti a následné kocoviny nemá chybu a např. scény na firemním večírku a pak na mejdanu jsou opravdu nezapomenutelné. Zdatně jim ale sekundoval i John Larroquette ve vedlejší roli naprostého pošuka. Viděl jsem dnes tento film znovu asi po 15 letech a je to pořád (skoro) stejná prdel jako kdysi. Vřele doporučuji.(22.11.2011)

• NinadeL

Byla jednou jedna Kim Basingerová, která měla alergii na alkohol. Byl jednou jeden Bruce Willis, který podcenil varování, že se nalitá Kim bude chovat jako prase. A společně si zahráli v přímočaré komedii let 80., která sice sem tam potěší hláškou, ale jinak plně zapadá do kategorie "šlo to". Protože třikrát za sebou stejný gag během pár minut opravdu vidět nemusím.(13.3.2010)

Ale když si bere toho našeho blba, musí to někde vynechávat :-)). Oldschool každým coulem, ale co jiného očekávat od filmu s rokem vzniku mého narození :). Prvních 20 minut je sice vcelku vlažných, ale jak si to vezme do rukou Bruce s odplatou pro Kim, tak to dostává solidní grády a už se to veze na zábavné old vlně až do konce. Skvělé role také pro Johna Larroquetta a jeho otce. Paráda, bavil jsem se náležitě.(25.3.2013)

• Oskar

Blake Edwards se vyčerpal jako komediální scénárista a režisér v šedesátých letech. Jeho opusy z let osmdesátých jsou velice zoufalé. A přitom by to tak vůbec být nemuselo - hrdiny tohoto filmu čekají situace, které byly jistě ve scénáři dost legrační, Bruce Willis má ohromný komediální potenciál, jak dokázal hlavně ve 'Smrt jí sluší', ale ta režie! Proč, Blakeu, proč?! 40%(22.2.2003)

• - Z kancelárie Davida Bedforda (John Larroquette) je možné vidieť rozostavanú budovu spoločnosti FOX, ktorá o rok neskôr poslúžila ako Nakatomi Plaza pre natáčanie Smrtonosnej pasce (1988). (m.a.t.o.)

• - Bruce Willis ve filmu zmiňuje, že chtěl být kytaristou. Ve skutečnosti je zpěvákem a hráčem na foukací harmoniku své vlastní kapely Bruce Willis Blues Band. (Pepinec)

• - Bruce Willis hrá postavu menom Walter, pričom hercove celé meno je v skutočnosti Walter Bruce Willis. (m.a.t.o.)