Schůzka naslepo

• slovenský

Schôdzka naslepo

Komedie / Romantický

USA, 1987, 91 min

Walter "Bruce" Davis byl varován! Nadia "Kim" Gates se nesmí napít alkoholu! O ona pila! Hodně zábavná komedie s Japonkou, co nemluvit anglicky, šíleným bývalým milencem, sarkastickým soudcem, s Kim, co se nesmí napít a především s mladým Brucem, kterému jedna jediná noc převrátí naruby celý život...Jéžiš, mě ho bylo tak líto! Paráda!(29.6.2008)

• Jordan

veľmi slabé - nevtipná romantická komédia, ktorej jedinou naozajstnou devízou je to, že je to prvá veľké filmová úloha brucea willisa po jeho prieniku na výslnie skrz skvelý seriál moonlighting - trochu netradičná úloha waltera davise je však úplne slabý vývar oproti geniálnemu davidovi addisonovi zo spomínaného seriálu, slapstickovo ladená rutinná réžia blakea edwardsa je síce krásne "eighties", ale inak nudná a scenár veľmi vláčny;(26.10.2012)

"Ten tvůj bejvalej je blázen !! Čím se živí ?? Je nájemnej zabiják ??" - "Je to náhodou advokát !!" - "Jo ?! Koho hájí ?? Jacka Rozparovače ??" ;) Workoholik a šílená alkoholička ?? Moonlightingový Bruce Willis a kobra Kim Basinger v komedii Růžového Blakea Edwardse ?? K silnému a zároveň zde i bohužel silně promrhanému potenciálu přistupuje odkecaný režisér znovu jako ke groteskní variaci Večírku a nevyužije ho ani zpola, a Schůzka naslepo tak nakonec slouží snad jen jako rozcvička pro Kim před Mrazivou vášní a Edwardsova další příležitost vystřelit si z asiatů.. Tradičně, a zde více než symbolicky, však jen pálí slepými, ať už střílí na ně či si střílí z nich..(14.3.2017)

• foils

Zajímavé dílko. Děj a zápletka jsou natolik přehnané a nesmyslné, že vás tento film těžko může urazit, naštvat nebo vám přivodit depresi. Jinými slovy, Schůzka naslepo nezarmoutí, což u komedií nebývá zdaleka vždy pravidlem. Na druhou stranu se stejně těžko dá mluvit o tom, že by vás vyloženě potěšila: Většina gagů je totiž natolik provařená a triviální, jako kdyby je vymýšlelo osmileté dítě. Prostě takový pokus o resuscitaci filmové grotesky s oživením v podobě typicky US '80s hudebních čísel.(28.7.2014)

První větší Willisova filmová role. Popravdě jsem se bál, co přesně čekat. Ale byl jsem hodně překvapen. Protože až na několik slabších pasáží je to komedie, která perfektně odsejpá. Je tam strašně moc skvělých scén ( soud, večírek, noc před svatbou 50%...) no prostě hodně :) A úžasně roztomilá Kim.(26.12.2013)

• - Scenár bol zmenený do takej miery, že Dale Launer, ktorý napísal jeho pôvodnú verziu, už nechcel mať s projektom nič spoločné. (m.a.t.o.)

• - Z kancelárie Davida Bedforda (John Larroquette) je možné vidieť rozostavanú budovu spoločnosti FOX, ktorá o rok neskôr poslúžila ako Nakatomi Plaza pre natáčanie Smrtonosnej pasce (1988). (m.a.t.o.)

• - Bruce Willis hrá postavu menom Walter, pričom hercove celé meno je v skutočnosti Walter Bruce Willis. (m.a.t.o.)