Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiální text distributora)

juluch

civilne a popritom sarmantne, prudko pozeratelna teenpseudonuda....a pre tych z nas, co mame tu cest byt rodicmi, troska moc naservirovane, ehm...- napriek tomu vsak pozitivne. doslaka, chcem vyzerat v 40 ako sophie marceau :D ()

KleaCarter

Jestli něco vystihuje nynější francouzskou mládež, tak je to právě tehle film. Viděla jsem ho se slečnami, které jsou stejně staré jako já...a jako hlavní hrdinka. Všechny byly z chlapců v hlavních rolích uneseny..mně se chtělo zvracet.. a proto věta "co francouzský kluk to metrosexuál" nepřijde tak daleko od pravdy. Nicméně, nebudu se tu zabývat kritikou mých nynějších francouzských vrstevníků. Jen je třeba dodat, že ve filmu se vlastně nic kromě hereckého talentu Sophie Marceau nedá vyzdvihnout absolutně nic. Mladí herci hrají jako v nějaké amatérské parodii na americké teen komedie a příběh je více méně úplně nulový. ()

Terman

Ačkoliv se tento film může zdát jako tuctová, povrchní, ne-li snad i trapná komedie, která se snaží nastínit život francouzských teenagerů, není tomu tak. Celý film provází pohodový nadhled, v každé situaci je vyobrazena lidskost jak rodičů, tak jejich dětí. Autor mohl akorát zvolit jiný název pro film, po shlédnutí divák zjistí, že se k němu hodí, nicméně si myslím, že spousta lidí ho právě kvůli názvu předem zaškatulkovala do kategorie "nicotné filmy pro náctileté", a to je škoda. ()

Airon

Francúzi opäť raz ukázali že sa film dá točiť bez výstredností , a dokážu sa dostať k divákovi na veľmi blízku vzdialenosť. Inteligentný humor ,skutočné udalosti a scény z každodenného života tínedžera. Komédiu v podobe zaoceánskeho humoru nečakajte,skôr by som to radil blízko k dráme. Film zaujal plynulým príbehom , obsadením neznámymi hercami (samozrejme okrem Sophie Marceau), Hodnotenie 69% ()

chamonix

Otravné problémy rozmazlených dětiček bohatých rodičů, které se - chudáčci - cítí náramně utlačovaní ve svých právech, když je každé ráno jejich blbí zploditelé nutí vstát a jít do školy na prestižní lyceum v luxusní pařížské čtvrti (my, když školu flákali, jsme byli "pouze" líní, ale vzděláním nikdo neopovrhoval). Od dob dvou Sophiiných Večírků šly francouzské komedie o lásce v době, kdy s vámi mlátí puberta, pěkně do kopru. Oč méně humoru (doslova nula), o to více žvanění - amerikanizace francouzské/evropské kultury téměř v přímém přenosu. Koneckonců to bylo už tak globalizované, že na tom Američani v remaku nezměnili ani čárku. Kdybych dal druhou hvězdu, bylo by to jen za Sophii M. ()

Erutan_Revol

Čím jsem starší, tím víc mi přijdou tyhle pubertální filmy víc cringe. Nemyslel jsem si, že by to mohlo přijít tak brzy, ale ve svých necelých 30 jsem na jejich problémy už asi moc starý. Z filmu jsem získal pocit, že francouzští středoškoláci myslí jenom na sex. Nevím, jestli u nás to funguje jinak nebo už si to nepamatuji, ale tenhle faktor filmu mě moc nebavil. Naopak mě čím dál víc bavila linka Loly matky a nemohl jsem se dočkat dalších scén s ní. Závěrečné drama a happyend mě citově až tak nevytrhly. Největší přínos filmu vidím v humoru a tempu, které drželi moji pozornost většinu stopáže. Urážení Angličanů byla naprostá špička.  Celkově trochu slabších 7/10 ()

cachanell

Francouzské zpracování teenegerské tématiky. Jiné než věčně americké královny plesu. Zajímavé téma, příjemná podívaná a to nejen z pohledu mladé Lol , tak i z pohledu její matky. Mimochodem velmi dobře vypadající Sophie Marceau. Prostě francouzské, milé, vtipné a šarmantní. ()

Bblondie

Jakkoli příliš neholduji filmům z dílny Francouzů, které jsou sice kvalitní, ale pro mě většinou nezáživné, tenhle snímek mě celkem mile překvapil. Faktem je, že nemá moc spád, vleče se a máte problém od sebe rozeznat ex a současného Loly, nicméně hezky natočeno, nijak přeslazené, skoro jako ze života. ()

bron

Pokud je francouzská mládež opravdu taková, jak to vypadá v tomhle filmu, tak to tam tedy mají veselo. LOL je vcelku vtipný vztahový snímek, o to nic. U výletu školáků do Anglie jsem se skvěle pobavil, velkým plusem také byla Sophie Marceau. Asi půlku filmu mi ale trvalo, než jsem se zorientoval v některých postavách. To totiž nebylo jen tak. Všichni kluci měli na hlavě stejné vrabčí hnízdo a vypadali jako z reklamy na gel na vlasy. To byla docela šílenost. 60 % ()

Mirischka

Naprosto skvěle jsem se pobavila. Na to jaký je to žánr to není moc klišé, předimenzované ani vyšperkované...a přesto lepší než témeř 90 % ostatních filmů tohoto typu, co se posledních pár let produkují...a jsem zvědavá na americkou verzi, protože tohle je tak dobré, že pochybuju, že američané natočili něco lepšího. ()

evangelos

Veľmi milá záležitosť. Romantika, humor (nájdu sa tu skvelé nápady) alebo aj klišé sú tu v správnych dávkach. Vzťah medzi rodičom a dieťaťom je trefne zobrazený. Ženské obsadenie je vynikajúce. Strašne sympatická (a krásna) hlavná predstaviteľka, rovnako jej mama a aj kamarátky. Problém som mal s mužským obsadením. Do polovice filmu som mal problém tých metrosexuálnych cukrušov s cool účesmi od seba rozoznať a určiť, do koho je práve Lola zaľúbená a koho neznáša. Ďalšia výhrada smeruje ku soundtracku. Pesničky ma rušili. Nebyť týchto nesympatických vecí, mohlo to byť za 4 hviezdičky. ()

Minoka

Kluky od sebe ze začátku rozeznat...to byl kumšt. Holky byly v poho. Každopádně, narozdíl od některých amerických komedií, taky teenagery byli hráni opravdu teenagery, což dle mého přidalo na kvalitě. Jediné, co se celkem nevyvedlo, byly asi takzvané boční příběhy, které mi přišly nedokončené (např. scény o synkovi od ministra). V celku to byla milá francouzská exkurze, do života tamější mládeže a jejich vztahů s rodiči. ()

BenNat

Je to svěží, zajímavé, neokoukané, ale na druhou stranu odtržené od reality, moc stylové, přehnaně nóbl. Celou dobu jsem přemýšla nad tím, jaká jsem asi puritánka, protože jsem se stavěla na stranu matky v každém sporu s Lolou a mít takové dítě, asi bych jí přetrhla. Nebo prostě už matkovatím. Asi mi tenhle film nezastihl v dobrém věku. Bylo to celkem zajímavé, ale kdybych byla o deset let mladší nebo starší, tak bych se s tím dokázala snáze zžít. Mimochodem, první půlhodinu jsem měla problém od sebe oddělit hlavní postavy, hlavně ty mužské. Holt to Lolino několikasekundové představení asi třiceti teenagerů na mě bylo poněkud rychlé. ()

jenik570

Dobře udělaný snímek s výraznou a stále okouzlující Sophií Marceau.vztah mezi matkou dcerou poddán skvěle,snad jen to oblékaní mládeže nemuselo být tak evokovaně přehnaně nadsazené....... ()