Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiální text distributora)

Talina

Můj první film zhlédnutý ve francouzštině a hned takhle skvělý! Oproti americkým filmům je to něco jiného a asi právě i proto mě to tak nadchlo.A jelikož jsem zde četla hodně (převážně mužských) komentů na metrosexuály ve filmu, tak je mou povinností jakožto zástupkyně mladší generace ženského pohlaví říct, že ti "metrouši" jsou naprosto a nekompromisně boží!! ()

Margerie

Příjemné, svižné, osvěžující. Vynikající francouzský film, který hravě strčí do kapsy snad všechny americké teenage rádobykomedie. Humor nikoho neuráží, většina situací se skutečně odehrává i v běžném životě... Tak to má být. Sophie Marceau mě velice mile překvapila, Christa Theret také není k zahození. Za mě krásných 80%. ()

jafuska

francouzský film , který disponuje tradičními problémy mládeže, nic překvapujícího, natož u Francouzů, jejich problémy jsou stejné jako u jiných národů, pro mě tento film byl oddechový, člověk u toho nemusí nijak moc přemýšlet, nechá plynout děj, ale mě se tento film prostě nedostal tolik pod kůži, jako u ostatních uživatelů, ale nemohu napsat, že by to byl špatný film, jen mě tolik neoslnil. A na to, že je to dílo Francouzů, tak je to vcelku fajn, ()

petisek

Na tento film som narazil úplnou náhodou a nič od neho nečakal, preto som bol veľmi prekvapený. Síce nespadám do vekových kategórií hlavných hrdinov (ani študent, ani rodič) a ani neviem, či takto vyzerá a žije bežná mládež vo Francúzsku, ale film ma dosť vtiahol do deja. Vlastne som sa úplne dokázal vžiť do problémov a života hlavných postáv - preto tých 5 hviezdičiek. ()

Swayne

Niečo z "neamrickej" produkcie po dlhšom čase... taký viditeľne európsky film, ktorý na mňa pôsobil akurát tak ako poriadny miš-maš a z tej francúzskej hatlaniny som mal problém aj s titulkami porozumieť deju... + celý film mi prišiel ako najnovšia reklama na new hipster kolekciu z H&M, cigarety, MacBook Pro a podobne... ()

MaxForValue

Trochu nadhodnocujem, ale tento film je výrazne podhodnotený. Skvele pasujúca mozaika tínedžerských mikro-príbehov, ktorá vyniká originalitou, pochopením, humorom, celkom dobrým vykreslením charakterov. Pred problémami nezatvára oči, rieši aj komplikovanejšie "otázky" (drogy a pod.), prináša triezvy generačný pohľad ... skrátka prekvapujúco fungujúca štúdia moderného človeka. ()

Filousik

Film provází hodící se pěkná muzika, charaktery postav jsou pěkná sepsány i zahrány, přesto jsem se trošičku nudil. ()

Roucky

Přesvědčilo mě to o dvou věcech: francozský kluci vůbec nejsou hezký a francouzi neumí psát písmeno "x". Pokud je tohle odraz francuzský mládeže, tak jsem ráda, že žiju tady. ()

rashenrock

Já jsem nejprve shlédla americkou předělávku z roku 2012 a upřímně na tohle se po tom nedalo koukat.. nemoderní, kromě Loly a její matky naprosto odpuzující herci a herečky.. exteriéry taky nic moc.. jediné plus za Nespresso o hodině angličtiny. ()

Danaak

Dávám 3* a to jako že se mi to líbilo :) Kluk kterej má kapelu, zpívá a hraje na kytaru a holka s nádhernejma vlasama , která má možná až záviděníhodný vztah s matkou. Sem tam nějaký ten vtip a slza, ale pořád to jede! Líbilo se mi moc! ()

Andul-lhak

roztomila francouzska komedie. Je tam nekolik vtipnych momentu, ktere opravdu rozesmeji. Zvlast pro Francouze typicke zesmesneni Anglicanu. :) Obdivuhodne zahrala Marceau, stejne jako Theret. Jako divka musim ale vyzdvihnout i obsazeni muzske casti. Pohodova vecerni letni komedie a kdyz se k tomu prida jeste neuveritelne vlezlej soundtrack, neuveritelne charisma matky v podani Sophie Marceau, musi to byt alespon ctyri hvezdy. ()

ToxicAli

Je pěkné vidět snímek o vztazích náctiletých z jiného kraje než z Ameriky a bez trapného záchodového humoru, s inteligentnějším přístupem a reálnějšími situacemi. Líbila se mi ta francouzská elegance a lehkost kterou snímek oplýval, i když metrosexuální zjev veškerých mužských rolí byl trochu přespříliš. Bohužel ději chybí zásadnější momenty a párkrát nakousne dění vedlejších postav a nijak jej nezakončí. To jsou hlavní důvody které mi nedovolí překročit hranici 4*, nicméně rozhodně se nejedná o špatný film a v budoucnu se něj ještě určitě podívám. ()

Ala007

Dobře napsaný a vystavěný příběh o dospívající studentce a její o dvacet let starší, nicméně také dospívající matce v hlavní roli s nádhernou Sophie Marceau (která vypadá stále stejně jako když jsem jí poprvé viděla v komedii Veselé velikonoce, což je už opravdu hoooooodně dávno). Patnáctiletá Lola řeší svoje první lásky, kamarády, kamarádky a školu a bojuje přitom se svojí rozvedenou matkou, která má sice věkový náskok, ale co se týče životních zkušeností a kotrmelců, s Lolou si v ničem nezadá. A tak se od sebe vzájemně učí a formují svůj vztah až k nezbytnému happy-endu, kdy obě najdou lásku, kterou si samozřejmě zaslouží. Romantika protkaná krutou životní realitou, u které mi vadilo jen vylíčení francouzských hošíků jako krasavců (s květákem na hlavě - opravdu vypadají dnes všichni francouzští teenageři jako šampónci?????? a Britů všech věkových kategorií jako mírně retardovaných individuí podivného vzhledu. To si opravdu nezaslouží!!!!! ()

TonoM

Oproti nechutné parodie USA(2012) je to o dost lepší Theret je o moc příjemnější,než zoufalá neherečka Miley Cyrus. ()

PTuranyi

Pekná tínedžerská komédia riešiaca denné problémy dospievajúcich. Zábavnosťou sa doťahuje na Fakjú pán profesor, ale tu viac do popredia vystupujú vzťahové a intímne problémy mladistvých. Takže tu máme lásku, priateľstvo, ľahké drogy, problémy s rodičmi a so školou a to všetko s jemným humorným nadhľadom. Produkcia je dobrá a keďže v rámci komediálneho žánru nemá veľa práce s atmosférou, zapracovať musia herci. Sophie Marceau je stále vynikajúca a aj ostatní herci stvárňujúci mládež na čele s Christou Théret hrajú veľmi dobre, hoci v drvivej väčšine ide o ich debut. 65% ()

fox_karol

Vždycky jsem byla toho názoru, že francouzské filmy prostě nejsou to nejlepší co můžete potkat. Lol mě však lehce vytrhnul z tohoto dlouhodobého názoru. Příběh ve své podstatě "o ničem" (bez velké záplety a vyvrcholení) , zato nechal vyniknou tomu pověstnému šarmu. A popravdě..kdo mi bude tvrdit, že se mu tihle záviděníhodně obdrovaní lidé ani trochu nelíbí..bude považován za mimozemšťana nebo za blázna. Moderně zpracované a v minulosti již nesčetněkrát omílané téma vztahu mezi rodiči zasazené do mnou tak milovaného prostředí jako je Francie. Ale stále je to teen komedie bez nějaké hlubší pointy, takže 4* ()

Petra46

Asi jeden z nejrealističtějších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Opravdu velmi příjemná podívaná, která snad nikoho neurazí a každý zde najde kousek sebe. I přes to, že film se asi nezařadí mezi to nejlepší, co jsem kdy viděla, hodnotím za 5, protože mě náramně bavilo sledovat ho od začátku až do konce. A byla to zajímavá změna, dívat se po dlouhé době na film, který není anglicky. Úplně jsem zapomněla, jaký to je pocit, když nerozumím, co ve filmu říkají a jsem odkázána pouze na titulky. Jenom nechápu, proč teď natočili americkou verzi, když téhle vůbec nic neschází (tyto remaky zahraničních originálů na americké většinou s prominutím s*ačky nechápu ve více případech). ()