Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film se odehrává v 50. letech, kdy Ann Devereaux (Renée Zellweger) opouští svého muže Dana (Kevin Bacon), vezme své náctileté syny a vydává se na cestu, aby našla bohatšího muže a lepší život. Bohužel už to nejde tak lehce jako před 20 lety, kdy všechny okouzlovala svým mládím a jiskrou. (j.o.j.o.)

Videa (2)

Trailer

Recenze (96)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

K ženám, které jsou moc dobré pro práci, mám poněkud odtažitý vztah a přes práh mého domu se nedostanou ani za použití rafinovaných fint. Přesto mne Renée Zellweger asi dvacet minut okouzlovala svou bezstarostnou pitomostí, ale postupně se veškerá radost vytratila a nakonec mi dalo dost práce pronudit se až k závěrečným titulkům. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Ať už se v našich životech stane cokoli, musíme si udržet určitý standart. Nemějte strach chlapci, najdu vám nového tátu!“..... Píše se rok 1953 a R.Zellweger jako správná emancipovaná dáma, která má své priority, chce otci jejich dvou synů udělit lekci. I kdyby je to mělo stát život! René je skvělá a také příběh, plný uštěpačných poznámek a hledání nového manžela/otce, je zábavný. Strávit 108 minut s rodinou Duvereaux je rozumná záležitost. Myslím, že bych chtěl být součástí onoho šíleného příběhu. A to mi stačí. PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

Ainy 

všechny recenze uživatele

Tohle byl podle mě jeden z příběhů k zamyšlení, než aby se člověk vyloženě nějak zasmál. Renča si tady zahrála roli ženy, matky dvou odrostlých synů, o které se snaží postarat. Jenže ona holka neví, co skutečná práce je a snaží se hlavně znovu výhodně provdat a zajistit tak rodině příjem. V průběhu filmu jsem ji docela litovala jaký měla pech. Z tváře je jí dokonale možné přečíst pocity naděje, hořkosti anebo vzdoru poprat se s osudem, který se snaží hrdě nést se vztyčenou hlavou a svým typickým, že "vše se brzy změní". Nicméně jsem ráda, že nežiju v padesátých letech. Dnes můžu u baru naštěstí chlapa oslovit a zeptat se jak se má, aniž bych se musela obávat, že mě zatknou za provozování nejstaršího řemesla. Miluju ten dabing Martiny Hudečkové a přiznám se, že stejně jako třeba u Funése, tak i u René netoužím slyšet originál. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Niet nad poctivú oddychovku v romanticko-humornom ladení. Nedával som veľké nádeje, že v tomto hereckom zoskupení sa niečoho podobného dočkám, ale Renée konečne ukázala okrem svojho cukríkového ksichtíku aj trošku hereckej kreativity. A keď prišiel na scénu Bud (Nick Stahl) tak bol svojou filmovou sestrou predstavený so slovami, že toho veľa nenahovorí a ja som si hneď povedal: chvalabohu! Na moje prekvapenie bola však práve jeho vedľajšia rolička to najpozitívnejšie z celého hereckého zloženia. Že ide vlastne o klasický road-movie som si uvedomil až časom. Režisér šikovne strieda príťažlivé lokácie, príbeh je tak plný nenudiacich situácií a momentov. Občas síce príde sklz a film sa na chvíľku ocitne v klasickom melodramatickom zovrtí, z ktorého ho ale včas vykliešti vkusná atmosféra päťdesiatych rokov, príjemná hudba, či šťavnaté dialógy. Len škoda nevyužitého humorného potenciálu. Niektoré scény si ho priam žiadali, a ja tiež. 80%. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

První záběr, první pohled Renée a první šok. Dobře vím, že existuje nemalá skupina filmových diváků, kteří tuhle herečku zrovna nemusí a mají tendenci ji považovat za nešťastnou kombinaci špatných genů, mizerné rodičovské výchovy a nezvladatelné touhy po mediálním úspěchu. Osobně patřím k té druhé části, která pro změnu oceňuje osobitost, zvláštní půvab a nemalou dávku hereckého talentu. Tady najednou jako by ale Renée ztratila šmrnc, nafoukla se v obličeji coby žába při obraně před predátorem a jako by o pár let zestárla. Což je nemilé zjištění v momentě, kdy si uvědomíte, že vás od jejího data narození dělí jen několik měsíců. Už jsem se chtěl v zrcadle kontrolovat, kolik mi přibylo šedin a stařeckých skvrn, když jsem zjistil, že Zellwegerová pouze podlehla témuž pokušení, které zmršilo vizáž Daryl Hannah nebo Lary Flynn Boylové a co tak zviditelnilo Michaela Jacksona. Tedy touze po dokonalosti prostřednictvím péče plastických chirurgů. Na Renée přitom tahle klasicky střižená romantická komedie o touze po novém partnerovi logicky stojí, takže jejím našpuleným rtíkům a úsměvu přezrálého diblíka zaručeně neuniknete. Z postojů její hrdinky, která si neumí představit jinou kariéru, než je postavení profesionální manželky, a která smysl života nachází v péči o své děti, by feministky nejspíš radost neměly. Kvalitou zpracování je to lehounce nadprůměrné, ale jinak zcela běžné hollywoodské spotřební zboží, které vzhledem k cílové divácké skupině zaměřené na vrstevníky Zellwegerové je poněkud kultivovanější a usedlejší, než bývá zvykem v komediích zaměřených na teenagery. Celkový dojem: 60 %. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama