Můj milý, můj drahý

My One and Only

Komedie / Drama

USA, 2009, 108 min

Stárnoucí Renée Zellweger, podváděná svým manželem Kevinem Baconem, hledá nového partnera pro sebe a otce pro své syny. Nicméně si neuvědomuje, že léta už se na ní začínají podepisovat a proto nehodlá měnit nic ze svých vysokých nároků, tudíž se často dostává do prekérních situací. Poměrně svěž komediální drama, s dobovým hudebním doprovodem a slušným hereckým obsazením, kterému ani tak nedominují Renée a Kevin Bacon , jako spíš jejich syn v podání Logana Lermana. Příjemné překvapení. 70%(26.2.2010)

Niet nad poctivú oddychovku v romanticko-humornom ladení. Nedával som veľké nádeje, že v tomto hereckom zoskupení sa niečoho podobného dočkám, ale Renée konečne ukázala okrem svojho cukríkového ksichtíku aj trošku hereckej kreativity. A keď prišiel na scénu Bud (Nick Stahl) tak bol svojou filmovou sestrou predstavený so slovami, že toho veľa nenahovorí a ja som si hneď povedal: chvalabohu! Na moje prekvapenie bola však práve jeho vedľajšia rolička to najpozitívnejšie z celého hereckého zloženia. Že ide vlastne o klasický road-movie som si uvedomil až časom. Režisér šikovne strieda príťažlivé lokácie, príbeh je tak plný nenudiacich situácií a momentov. Občas síce príde sklz a film sa na chvíľku ocitne v klasickom melodramatickom zovrtí, z ktorého ho ale včas vykliešti vkusná atmosféra päťdesiatych rokov, príjemná hudba, či šťavnaté dialógy. Len škoda nevyužitého humorného potenciálu. Niektoré scény si ho priam žiadali, a ja tiež. 80%.(22.12.2009)

• Jannine

Nenadchne, neurazí. Road-movie z dob padesátých, kdy se vydržovaná panička rozhodne odejít od manžela a setkat se se svými bývalými nápadníky a získat nového manžela. Příběh nic extra. Ztvárnění let padesátých se mi líbilo, už méně pak Renée, které jsem ale nikdy nepřišla na chuť. A Chrisu Nothovi jsem jeho roli vysloužilého vojáka nevěřila, už nadosmrti pro mě zůstane Panem Božským :)(17.5.2013)

Milý film s občas trošku hořkým podtónem v ději, který táhnou Renée Zellweger a Logan Lerman. Tyhle retro-dobovky mám ráda, zvlášť pokud je tam humor a rozumný příběh. A to tady bylo. Obojí. Akorát postava přemoudřelého krásného teenagera (Lerman) mi moc neseděla, ale hošan to zvládl uhrát na ty svoje kukadla :-))(20.3.2014)

příjemný film v hlavní roli Renné Zellweger, už dlouho jsem ji neviděla nikde hrát, není to zrovna moje nej herečka, ale rozhodně není špatná, spíš si myslím, že patří do komedií tam jí to nejvíc sedne, a v tomto filmu? manželská nevěra, dvě dospívaící děti, starání se o rodinu, zjištění, že není jen tak jednoduché zajistit sebe a své děti, když manžel je k ničemu, takže docela fajn film.(22.8.2010)