Můj milý, můj drahý

My One and Only

Komedie / Drama

USA, 2009, 108 min

• Jara.Cimrman.jr

K ženám, které jsou moc dobré pro práci, mám poněkud odtažitý vztah a přes práh mého domu se nedostanou ani za použití rafinovaných fint. Přesto mne Renée Zellweger asi dvacet minut okouzlovala svou bezstarostnou pitomostí, ale postupně se veškerá radost vytratila a nakonec mi dalo dost práce pronudit se až k závěrečným titulkům.(27.12.2011)

Stárnoucí Renée Zellweger, podváděná svým manželem Kevinem Baconem, hledá nového partnera pro sebe a otce pro své syny. Nicméně si neuvědomuje, že léta už se na ní začínají podepisovat a proto nehodlá měnit nic ze svých vysokých nároků, tudíž se často dostává do prekérních situací. Poměrně svěž komediální drama, s dobovým hudebním doprovodem a slušným hereckým obsazením, kterému ani tak nedominují Renée a Kevin Bacon , jako spíš jejich syn v podání Logana Lermana. Příjemné překvapení. 70%(26.2.2010)

,,Ať už se v našich životech stane cokoli, musíme si udržet určitý standart. Nemějte strach chlapci, najdu vám nového tátu!“..... Píše se rok 1953 a R.Zellweger jako správná emancipovaná dáma, která má své priority, chce otci jejich dvou synů udělit lekci. I kdyby je to mělo stát život! René je skvělá a také příběh, plný uštěpačných poznámek a hledání nového manžela/otce, je zábavný. Strávit 108 minut s rodinou Duvereaux je rozumná záležitost. Myslím, že bych chtěl být součástí onoho šíleného příběhu. A to mi stačí. PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ *(9.3.2010)

....."Moje matka vždycky říkala, že by musela být zoufalá, aby jela za její sestrou. Jeli jsme za její sestrou. Takže jsme oficiálně zoufalí..." Výborná Renée Zellweger v roli matky, která pro sobe a své chlapce chce zajistit slušný život bez starostí. A tak systematicky vyhledává potencionální tatínky po celých Spojených státech. A jako správná milující matka své chlapce zbožňuje a jsou u ní na prvním místě. Tady platí jedna zásada: Nikdy se nestav před bránící se matku s pohrabáčem v ruce. Výsledky nebývají hezké:-))(21.3.2014)

Romantická road-movie s popredím hľadania svojho šťastného miesta na západnej pologuli, v pozadí ale s niečím ešte silnejším, a síce zobrazením ženskej a materinskej nezlomnosti, neutíchajúceho optimizmu a lásky pri zabezpečovaní toho najlepšieho pre svoje deti a rodinu, myslím, že často zatracovaná Renée tu našla svoju optimálnu polohu, suverénne ovládla scénu príbehu a nedovolila čo ako dobrým mužským kolegom zatieniť ju, takže 75%.(30.8.2010)