O smyslu života

• USA The Answer Man (více)

Arlen Faber (Jeff Daniels), kdysi slavný autor oblíbené spiritualistické knihy "Já a Bůh", se střetává se svobodnou matkou Elizabeth (Lauren Graham) a ze závistlosti vyléčeným mladíkem Krisem (Lou Taylor Pucci), kteří hledají smysl života. A Arlen je jimi i dvacet let od vydání své hojně překládané knihy stále považován za toho, kdo zná odpovědi na jejich otázky. Přestože on sám nemá ani tušení... (Jenda)

kareen

Přiznávám, že ve mě knihy typu Jak změnit svůj život nebo Jak dosáhnout úspěchu, budily vždy nedůvěru a lehké pohrdání, takže jsem moc nechápala ten až nekritický obdiv Arlenových čtenářů, kteří každou jeho " moudrost " co vypustil z úst lapali nábožně jak nějaké evangelium. Film jako takový mi svým dějem dost připomíná Lepší už to nebude s Nicholsonem a Helen Hunt, ale kvalit slavné komedie ani zdaleka nedosahuje. To ovšem naznamená, že by byl nějak výrazně špatný a pokud máte náladu na klidnou romantiku, nudit se nejspíš nebudete. ()

ivishka

Líbí se mi hlavně to, že je tenhle film odlišný od většiny typických amerických romantických komedií.Nejsem žádným skeptickým pesimistou co nemá rád romantické komedie - právě naopak.Tenhle film je skvělý a pobavil mě ve všech směrech.Zbývá tu jedna otázka - skutečně jsou všechny podobné knihy a jejich autorové takoví jako je právě Arlen Faber? ()

Riddick77

Nějak mě to minulo. Přišlo mi to sice trefně civilní a občas se objevila nějaká ta fajn situace (začátek s pošťákem je super), ale jinak to bylo natahované a o ničem. Lauren "Lorelai" Graham je velmi příjemná a potěšila, na druhou stranu Jeff Daniels mi zrovna nepřišel jako člověk, o kterého "se vyplatí bojovat". Podprůůůůměr 4/10! ()

Lucjen

Zaujímavý nápad, Arlen Faber je skvelá postava. Ale nejako ma to nudilo, niečo tomu chýbalo. Väčší spád, možno lepšie herecké výkony. No musím uznať, že otázka "koľko sú dva týždne?" ma dostala, aj príbeh s otcom a synom a vlastne celá kniha "Ja a Boh". Ale nemalo to šmrnc. ()

Aelita

Bůh je množina zvaná příšera, která neodpovídá, když se ji ptáme. Nicméně pozorujeme, že vše tak nějak do sebe zapadá, což neznamená nutně, že existuje příšera, znamená však skoro jistě, že existuje množina. A tato množina dovede donutit člověka dělat cokoliv, i plazit se po čtyřech, když přes něj potřebuje promluvit sama k sobě. ()

Caym

To takhle lidi chtěli odpovědi a Arlen Faber vypadal, že ty odpovědi vede (vlastně by z něj byl dobrý sarkastický psycholog). Well, plagiát neplagiát - když neznáte originál, může vám to být jedno. Důležité je, že to funguje, je to svižné, je to vtipné a je to upřímné. Po dlouhé době nemám dojem, že by si někdo nasadil laťku vysoko, zamíchal do svého scénáře Judi Dench s imbecilními proslovy (ano, pořád ještě mě dožírá hotel marigold) a čekal, že obecenstvo upadne do sentimentální ubrečené letargie. Jeffa Danielse chci domů i s jeho sarkastickými radami, hysterickým záchvatem smíchu a gramofonovou deskou (a jak úžasná parodie by to byla na Ukamenování svatého Štěpána!). Určité hlášky ze scénáře si plánuji vylepit nad postel a každé ráno se nad nimi bavit, protože - protože prostě "lidi". ()

FilMiki

Lidi se ovlivnujou a doplnujou, hledaj a ztracej, /pak mozna znovu nachazej/, milujou a zaroven z toho maji strach,...skladba Mr. Pitiful by Matt Costa me u titulku bavila..a jinak? konecne naka romanticka komedie co neni tak blba a producenti nemaji strach ze 50ti-leti herci nezaplati naklady. Teda Larelay je furt dokonala;) ()

st.jim

Hodně jsem přemýšlel, jestli 3 a nebo 4 *... Je to opravdu pěkný a pohodový příběh ze života, trošku romantický a komediální. Moc hezký herecký výkon Jeffa a Lauren zvedal celý film nahoru. Přesto mi tam něco chybělo, nějaká jiskra, všeho trochu víc. Zklamaný jsem byl z takového chladného konce. Hodnotím jako lepší průměr. ()

Karush

Roztomilý film s ohromnými vtipnými a sviežimi hláškami a možná i s posolstvom. Je to úplne jednoduchý príbeh zo života, ktorý sa nesnaží za každú cenu byť vtipný a presvedčiť diváka o niečom. Romantická stránka filmu mierne zaostáva a nie je dotiahnutá dokonca, ale tento film si to ani trocha nevyžaduje. Herci hrali úplne prirodzene aj malý Alex bol úplne rozkošný. Podobný film: Dan in Real Life. ()

ecceHOMMO

Na prvý pohľad obyčajný film, na druhý už nie !!! To čo vyžaruje zo snímku O smyslu života je fascinujúco očarujúce, silné pocitovo i myšlienkovo.... ()

terunka003

Zvláštní, rádoby vtipné × vlastně o ničem. Nejsilnějším článkem příběhu byl možná ten chlapec po odvykačce. Jinak katastrofa. Na film jsem se dívala kvůli Lauren "Lorelay" Graham. Kdo teda ten slavnej Arlen byl to vlastně nevím, asi tak trochu psychicky nevyvážený člověk se skvělým slovníkem pekelných výrazů. Film je to pohodový, nenarušuje. Asi si sednu a taky si vymyslím pár otázek.. ()

elanius

Celkom som sa tešil na tento filmík, bohužiaľ mi to neprišlo ani svieže a ani moc vtipné. Škoda, film s týmto námetom má určite potenciál, ale toto spracovanie ma dokonale nudilo. 4/10 ()

marvan

Zcela zjevný a navíc nezdařený plagiát As Good as It Gets. Jedinou přidanou hodnotou je skutečnost, že postava Arlana byla se značnou ironií modelována podle osoby Donalda E. Walshe, autora spirituálního průjmu Hovory s Bohem. ()

made1

Nebýt přítele, nejspíš bych tento film shlédla o moc později nebo vůbec. Lauren Graham bez nálepky "Gilmore Girls" a Jeff Daniels neuvěřitelně dokonalý. ()

vitekpe

Lauren Graham je Vam vsem dobre znama (a navic velmi pohledna) herecka stredniho veku, cili me blizka... :-) Zbytek me nebavil vubec. Myslim, ze lepsich love story je nekonecne mnoho (pokud se to vubec da povazovat za love story), a min sympatickeho cloveka nez je L.T. Pucci jsem taky dlouho nevidel...brr... ()

DavidS.

Nafouknutá bublina, která splaskla v momentě, kdy jsem si uvědomil, že Jeff Daniels a Lauren Graham mi k sobě prostě nejdou, a že se snímkem je to jako s new age - samý blábol a prázdnota ...Arlen je navíc někdo, kdo si nezaslouží pomilovat, ale spíše pár facek a terapii...Škoda, protože herecké obsazení včetně vedleších rolí bylo mé oblíbené... ()