O smyslu života

• USA The Answer Man (více)

Arlen Faber (Jeff Daniels), kdysi slavný autor oblíbené spiritualistické knihy "Já a Bůh", se střetává se svobodnou matkou Elizabeth (Lauren Graham) a ze závistlosti vyléčeným mladíkem Krisem (Lou Taylor Pucci), kteří hledají smysl života. A Arlen je jimi i dvacet let od vydání své hojně překládané knihy stále považován za toho, kdo zná odpovědi na jejich otázky. Přestože on sám nemá ani tušení... (Jenda)

kwaicheng

Helejte se, Daniels je dobrej morous s vtipnýma průpovídkama a leckdy správným pohledem na svět a i od té pizdy se nenechal seřvat pro nic za nic jak to bývá k vidění ve většině těchhke filmů, ale je to právě ta pizda v podávní Lauren Graham, která moje hodnocení výrazně snižuje. Ta je emancipovaná, že bych jí poslal zfleku do prdele. Jako vůbec jsem nechápal o co jí šlo, tej babě. ()

Brinkley

Příjemné, ale zdaleka ne tak, abych měla chuť si Answer Mana pustit ještě někdy v budoucnu. To ovšem neznamená, že by mě Arlenovo moudro o smrdícím hovnu nepobavilo a přítomnost fešné sympaťačky Lauren Graham nepotěšila. Lepší tři hvězdy. ()

PaRi

Musím se přidat ke zdejším hodnotitelům, kterým se film velmi líbil. Nás, staré harcovníky po filmových vodách, jen tak něco nedostane. A pokud film udrží moji pozornost po celou dobu, a já si na něj vzpomenu ještě druhý den, pak sedám k těmto stránkám a píši. Jistě, milovníky akčňáků tohle zaujmout nemůže. Musíte mít už nějaký kus života za sebou, aby vás zaujal film o smyslu života. Mne zaujal natolik, že píši hned po shlédnutí. ()

jafuska

toto byl moc pěkný film, člověk, který pomáhal druhým ve formě knih, ale jaksi pozapoměl na sebe, že i on potřebuje pomoc od ostatních, chápu jeho zlost v počátcích filmu, kdy se na něho obracelo hodně lidí o pomoc, ale nikdo nepomohl jemu,a ejhle najednou zde je žena, která mu ukáže jak jde i líp žít a nebýt tak nabroušenej na okolní svět a na lidi a najednou má kolem sebe hodně přátel, které doposud neměl, bylo také příjemné vidět znovu matku ze seriálu Gilmorova děvčata, příjemný zážitek z filmu ()

DoubleJo

Film, ktory na mna od zaciatku posobil velmi prijemne a nebolo tam asi nic, co by mi nejako vadilo. Jeff Daniels bol vyborny a na jeho vtipoch sa sa teda velmi bavil .Lauren Graham, musim povedat, ze je celkom sympaticka kocka no ja so sa potesil hlavne Olivii Thrilby. Kazdopadne je to mila love story, ktora pobavi a zaroven nie je az taka tuctova. ()

Bigwave

I v jednoduchých filmech je krása. Prosté líbivé fráze, mohou také vytvořit dokonalý film o hledání odpovědí na své otázky. Je už jedno do jakého obalu to zabalíme. Třeba v podání tohoto filmu vzniká koncept jakési vtipné romantické komedie. Kde slavný spisovatel v podání Jeffa Danielse, jistým způsobem podivín, náhodně potká svobodnou matkou, půvabnou Lauren Grahan. Tito dva nadaní herci zde vytvoří slušnou hereckou dvojici, která si navzájem doplňuje svoje herecké chyby. Opravdu příjemně strávený čas nad filmem. ()

Dimie

Jedna z toho mála podařených amerických komedií tohoto roku.Místy romantická,místy velmi vtipná a samozřejmě moralizujicí.Celým filmem vás táhne skvělý Jeff Daniels a poměrně zdatně mu sekunduje Lauren Graham.Jeden z těch filmů po kterých vám zůstane lehký usměv na tváři... ()

djcremo

Počas sledovania filmu som mal všelijaké pocity, ale ak sa na to pozriem ako na celok, tak film ma prekvapil a aj zaujal, jednak jemným nenásilným humorom a aj skvelými myšlienkami. A film nakoniec vo mne zanechal skvelý pocit. ()

kolodej1

velmi příjemný, i když nenápadný film, u kterého se dalo dost zasmát. Především pak v první polovině filmu, za který bych dal sto procent. Potom to přece jen trochu ztrácí dech a film vážní, ale i tak je to pořád velmi dobré. Výborný Jeff Daniels i Lauren Graham. Málokdy se u komedie tak dobře pobavím, nových dobrých komedií je jako šafránu a tohle je jedna z nich 90% ()

p.a.douch

Fakt jsem váhal mezi trojkou a čtyřkou, ale nakonec to překlopil Jeff Daniels a Olivia Thirlbyová. Oba byli úžasní. To jak Jeff prožíval bolest zad jsem mu doopravdy věřil. Ne že by ostatní byli špatní, ale hlavně Jeff tenhle film ovládnul. Asi je dobrý když režisér je i scénárista jako v tomhle případě Hindman. Až na poměrně přehnanej závěr to bylo fakt dobrý. ()

panki9922

V pár momentoch predvídateľné, ale zase veľmi príjemne sa na to pozerá a má to krásne myšlienky. Nie je to presladené ani klišoidné, herci hrajú slušne a stopáž je tak akurát. Ak už romantiku, tak si radšej pozriem päťkrát tento film, s neopotrebovanou myšlienkou než tisíce ďalších za noc vyrobených slaďákov spoliehajúcich sa skôr na herecké obsadenie ako na finálne dielo. Solídnych 65%. ()

pepp666

Velmi prijemny filmik na ktorom sa da v niektorych momentoch zasmiat a sympaticke je, ze napriek niektorym silnym znakom tradicnych romantickych komedii v celku neposobi ako zanrove klise, ale v celku originalnym dojmom. Silne som uvazoval nad 4*, ale napriek tomu, ze 3* sa mi zdaju byt malo som tie 4 tam nemohol dat. ()

joywork

film na odpolední shlédnutí - přetrpět se to dalo,ale strašně šablonovité ....rádoby romantická komedie se skrytými radami, jak se vypořádat se životem mě moc nebere... ()

Jurcekk

daniels je presný, graham a tí ostatní to nekazia. Keby nie Gilmoriek tak si to nepozriem ale takto. Štandardná US. konfekcia. ()

L_U_M_P

..mohli spravit sladsi koniec...ale je dobre ze to nespravili...taka fajn oddychovka....btw nechapem, ze Lauren Graham ma 43, ale vyzera tak na 27, lepsie ako v Gilmorkach...ako to ti maskeri robia?.. 7,5/10 ()

gizi

Další úplně zbytečný film. Vydržel jsem se dívat asi půl hodiny a pořád jsem nechápal, zda-li jde vůbec o komedii, nebo o co vlastně vůbec jde. Celkově nehodnotím, ale za 30 minut si zaslouží tak 40%. 1.4.2012. ()