O smyslu života

• USA The Answer Man (více)

Arlen Faber (Jeff Daniels), kdysi slavný autor oblíbené spiritualistické knihy "Já a Bůh", se střetává se svobodnou matkou Elizabeth (Lauren Graham) a ze závistlosti vyléčeným mladíkem Krisem (Lou Taylor Pucci), kteří hledají smysl života. A Arlen je jimi i dvacet let od vydání své hojně překládané knihy stále považován za toho, kdo zná odpovědi na jejich otázky. Přestože on sám nemá ani tušení... (Jenda)

dopita

Velmi příjemné překvapení. Romanťák, který je, hlavně v první polovině, obohacen o několik opravdu vtipných scén, že jsem se nahlas smál, až řehtal. Druhá půlka je už tradiční romanťák, ale filmu to na kvalitě nijak neubírá. Jeff Daniels mě v roli svéráznýho bručouna velmi mile překvapil. ()

Hanys_

Průměrná ale pořád příjemná romantika, (navíc vidět v nějakém filmu v hlavní roli Danielse vždycky potěší), ovšem bez nějaké extra přidané hodnoty. Možná to chtělo méně keců o Bohu (tohle fakt nemusím) a místo Graham někoho, kdo by se k Jeffovi hodil více. 5.5/10 ()

Hanes88

No tak ze začátku jsem byl skeptický, ale nakonec se z toho vyklubala opravdu parádní romantická komedie. Jsem z ní nadšený a proto taky podle toho hodnotím. 80%. ()

lareinna

Veľmi príjemný film, ktorý pobaví a obsahuje aj zopár zaujímavých myšlienok. Párkrát som sa výborne nasmiala. ()

sona123

Jeff Daniels, Lauren Graham, trocha životního moudra, romantika...Ale to bylo jasné už z plakátu a obsazení. Žádné zklamání, ale ani velké překvapení, mohlo být, nevyšlo to. ()

jasanka

Ne poprvé mě film zklamal kvůli věčnému škatulkování do žánrů. Protože tomuhle tedy "komedie" rozhodně říkat nemůžu. Komedii si představuji naprosto jinak. Kdybych věděla, že jde o drama, pustila bych si Answer Man při jiné náladě, a moje hodnocení mohlo být vyšši (nebo taky ne, to už teď těžko posoudit). ()

merigieren

Nerudný spisovatel je podstatně vtipnější než zamilovaný. Při mluvení s ostatními můžeme hledat odpovědi na otázky, o nichž je tento film. Není nutné aby je zodpovídal bůh :-) Označení komedie si to určitě zaslouží, k tomu je přidáno i něco navíc... ()

nikolafojtu

Očakával by som kludne vyššie hodnotenie, v tomto prípade tie moje štyri hviezdičky znamenajú hooodne silné štyri hviezdičky. Príjemý romantický film, ktorý poteší nápadom, formou, hereckým obsadením a v neposlednej rade taký koniec ako to má, tomu pristane! :) ()

Rathalos

Tak takychto filmov by mohlo byt na svete viac,cloveka to prinuti rozmyslat nad vselicim a ma len a len prijemne pocity pri jeho sledovani,co v dnesnej dobe velmi dobre padne,no a musim pochvalit Lauren Graham,ta herecka ma jednoducho v sebe nieco uzasne...:-) ()

Harts

Z této komedie mam rozporuplné dojmy, na jedné straně zajímavý námět, ale herecké výkony a scénař takřka divně šílený. ()

Kingjiri

Pokud by Arlen Faber skutečně znal odpověď na všechny otázky, tak bych se ho zeptal na to, proč jsem vlastně na tenhle film koukal. Sám v něm totiž doteďka hledám nějaký větší smysl a vůbec přemýšlím, o čem vlastně byl. Víceméně to byla hodina a půl nudy proložená sem tam nějakou tou zajímavou nebo vtipnou replikou. To je však i na ohodnocení průměrnými třemi hvězdami málo. Jeff Daniels a Lauren Graham hráli sympaticky a drželi snímek trochu nad vodou. Především za jejich výkon nakonec dávám dvě slabší hvězdy. ()

chrispe

V obsazení jsem viděla Lauren Graham a protože k ní mám velmi komplikovaný vztah (rozuměj mám ji ráda a nesnáším ji zároveň), tak mi to nedalo a podívala se na to. A byla jsem příjemně překvapená - i když jsem ke konci moc nechápala shazování viny za zpackanej život na Arlena... ale budiž. Pěkná oddychovka, která vám může dát i podněty k zamyšlení. Za mě čtyři. ()

dakarin

Za nevšední schopnost režiséra vystihnout mnohé 80%, překvapivě velmi slušné herecké výkony ne příliš známých herců. Jiná věc jsou nenápadně nápadně podsouvané teze a moudra, ale to mi nebrání ocenit tvůrčí filmový um týmu... ()

DarkoCohen

Největší devízou tohoto filmu je Jeff Daniels. Pomateného spisovatele, údájně promlouvajícího k Bohu, hraje bravurně. Při scéně kdy leze po čtyřech philadephskými ulicemi, se musel smát snad každý. A Lauren Graham, která se zde po dlouhé době hodně přiblížila všemi oblíbené gilmorovské Lorelai, mu zdařile sekunduje. Jinak bych se asi jen těžko přenesla přes počáteční nedůvěru, že tito dva spolu mohou vytvořit důvěryhodný pár a ke konci jim začala dokonce fandit. Zkrátka spokojenost dosáhla takové míry, že bych si aj s chutí přečetla ,,Me and God" a to jsem si vždycky myslela, že číst o Bohu, je ztráta času. 75% ()

tančísvlky

A dám plný počet bodov , prečo ? Ani to nedokážem presne povedať, ale urobiť to ma láka. Ten film má hĺbku a tvar kam by sa mal uberať takýto film. Nádherná Lauren Graham je ozdobou a Jeff Daniels sa k nej hodí. Dialógy sú proste rozkošné , preto u mňa tento film takto opeknel. ()